Hudební profil - Karel Zich

(pořad)
všechny plakáty
Hudební
Československo, 1981, 26 min

Malá vzpomínka na populárního zpěváka... Medailon oblíbeného zpěváka Karla Zicha (*10. 6. 1949 –†13. 7. 2004) byl natočen v roce 1981 ve studiu s diváky v rámci magazínu zvaného Televizní klub mladých, tehdejší pravidelné relace pro mládež. Kromě populárních písniček zpěváka v jeho vrcholné formě si po letech můžeme připomenout i řadu spolupracovníků, z nichž někteří, stejně jako protagonista, už mezi námi nejsou (textař M. Bukovič, výtvarník a hráč na bicí J. A. Pacák), ale i zpěvačku L. Filipovou, I. Mládka a další. Zpěvák za doprovodu své kapely Flop zahraje písně "Máš chuť majoránky", "Teď přicházím já", "Alenka v říši divů", "Něco jako lásku znám", "Okolo mne dívky jdou", "Měla na očích brýle", "Kilimandžáro", duet "Mosty" a řadu dalších. Pořad uvádí Miloš Skalka. (Česká televize)

ostravak30

Hudební profily většinou dělal Jiří Adamec, jeden si ale střihl i televizní režisér Pavel Kraus. A o Karlu Zichovi, kterého jsem měl vždycky rád, se dozvíme mnohé. Krom slavných hitů zazní i z úst Lenky Filipové či Ivana Mládka pár postřehů o Karlovi. ()