Morbidně zábavný film na motivy světoznámé deskové hry Clue. Po obdržení pozvánek dorazí šest hostů do luxusního sídla na kopci. Každý z nich dostane smrtící zbraň, což má za následek šest vražd. Nyní je na komorníku Wadsworthovi, aby vyřešil záhadu kolem toho, který z hostů má zločiny na svědomí. Je to plukovník Mustard, který se nachází v pracovně s pistolí v ruce? Nebo slečna Scarlet v kulečníkové místnosti s oprátkou? Či snad samotný Wadsworth? Poznejte všechny nechvalně známé podezřelé a prokoukněte jejich špinavou hru. Jejich podlé činy si zamilujete, až se na vás začne valit hromada mrtvých těl i legrace. (Cinemax)

Hennes

Jestliže detektivní komedie, pak je toto přesně dle mého gusta. Stejně jako VRAŽDA NA VEČEŘI je i tento snímek plný překvapení, humoru, děj se odehrává v ponurém sídle, herecké výkony pobaví. Myslím, že oba jmenované snímky, musely být zárukou zábavy i pro samotné protagonisty během natáčení. Tohle mě přesně kápne do noty a jestli někdo, bude někdy číst tento komentář a znát film podobný, prosím ihned mě informujte, už teď jsem Vám vděčný :-) ()

papyrosaurus

Tematicky podobnou klasiku v podobě "Vraždy na večeři" (1976) to sice nepřekoná (už kvůli skvělému hereckému obsazení a slavným detektivům), nicméně zábavy si přátelé detektivního žánru užijí i tak vrchovatě. Opět zde máme husí kůži nahánějící venkovské sídlo a opět pestrou směsici postav, každá má své tajemství, všechny něco jistým způsobem spojuje a nikdo si nemůže být jistý kdo z nich je vrah. Ztvárnění postav bylo výborné a napětí mne neopustilo až do konce (ehm vlastně konců). Musím pochválit též český dabing. ()

Oralfabet

Docela slušná zábava, jen jsem si na konci uvědomil, že mi tak nějak vůbec nezáleží na tom vysvětlení, a přišlo mi, že filmu samotnému taky moc ne. Každopádně jde ale asi o nejlepší film natočený podle stolní hry, minimálně do té doby, než vyjde Monopoly: The Movie od oceňovaného režiséra obou Fantastických Čtyřek a Toma a Jerryho, Tima Storyho, s Kevinem Hartem v hlavní roli. To očividně zní jako masterpiece. A když už je řeč o Timech s příjmením končícím na ry - Tim Curry je tady absolutně fantastickej. 7/10 ()

Anderton

Príjemne zamotaný scenár sa bohužiaľ v snahe urobiť z toho všetkého zmätku bláznivú komédiu stáva menej záživným. Ak očakávate práve bláznivú komédiu, možno sa viac či menej zabavíte, ale tento štýl parodického humoru je dnes podľa môjho názoru už prekonaný a Stopa poriadne zostarla a nemá význam ju nanovo objavovať. Najlepší je Curry, i keď počas jeho exhibície počas posledných minút som nezvládal už ani jeho. No a riešení je tu hneď viacero, z čoho jedno je správne, ale ak sa vám nebude páčiť, tak si vyberte sami podľa svojho vkusu. ()

filmmovier

Tak tohle vážení, byla paráda. Vražda na večeři se mi nakonec asi líbí stejně o něco víc (jaký štěstí), ale tohle, tohle byl i přes tu nespornou podobnost s již zmíněným filmem a mnohokrát ohrané téma, ale sakra originální, hlavně pro ten fantastický trojkonec, to se opravdu nevidí často. Fantastické prostředí (silueta domu je moc působivá), zajímavé charaktery, vynikající Tim Curry, jehož komorník oprvdu stojí za zmínku, hlavně v závěrečné vysvětlovačce, kde lítá po celým baráku. Zápletka je vtipná, svižná, parádně zahraná, opravdu to stojí za to. Kdo by to řekl, že Cluedo může být zfilmováno, a ještě takhle skvěle. Naprostá fantazie, orgie pro milovníky detektivek, vynikající komedie se svižným dějem. A ten konec opravdu stojí za to. Sice mám osobně radši Vraždu na večeři, ale Stopa už jí šlape na paty, tahá za ruce a bere pod krkem, A i přes nespornou podobnost jsou oba filmy vlastně dost jiné. Výběr favorita je na vás, ale já se určitě na oba filmy podívám brzy znovu. 100% a velmi neamerický kus, že? ()

• Kellye Nakahara v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Scénář k filmu byl inspirován deskovou stolní hrou „Cluedo“, v níž se hráči rozdělení na vrahy a vyšetřovatele snaží zamést stopy, případně vyřešit vraždu. (playboxguest)
  • Když byl film uveden do kin, každé kino dostalo jedno ze tří možných zakončení. (Trajektt)

Herní Clue se dočká remaku

Herní Clue se dočká remaku

30.09.2019

Deskovou hru Clue snad netřeba představovat. Tahle kultovní detektivka se už v minulosti jedné filmové adaptace dočkala, a to v roce 1985 od režiséra Jonathana Lynna (Můj soused zabiják). Teď se… (více)