Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

Jonatána

Nemusím se rozhodovat, hodně povedená a vtipná britská romantická komedie. Spousta úžasných fórů. Rozhovor cestou na kurt: Co Tvoje záda? Dobrý, co Tvoje demence? :-) Vynikající Paul Bettany, okouzlující Kirsten Dunst (která mi např. ve Spidermanovi přišla jako nezajímavá a nudná bytost), atmosféra Wimbledonu...5 hvězdiček a není co řešit. ()

krizi

Mám rád sport všeobecně, ale tenis mi nikdy zrovna moc nevoněl, ale tento film mě tak navnadil, že jsem si šel hned zahrát. Krása trávníkových anglických kurtů a romantika, to tu ještě nebylo. Taky hlavní představitelé jsou skvěle vybraní a pěkně to mezi nimi jiskří. Tomu se nedá dát nic jiného než plný počet :-) ()

haWranka

Wimbledon splňuje na 200% všechno, co má mít romantická komedie. Totiž spád, vtip, trochu tý nadsázky, originální zápletku, partičku fajn vedlejších postav, ale hlavně sympatický hlavní hrdiny, mezi kterýma to jiskří. Tady se vyloženě povedl scénář a herecký obsazení. Jo a nechci naznačovat, že je českej dabing špatnej, ale originál je prostě originál. ()

zberatel

Sladsie ako ta najlepsia vanielkova zmrzlina ale ja vanielkovu rad :)). Svizna, vtipna a dobre obsadena a zahrata rom. komedia ktora urcite nikomu neublizi a pre romantikov povinnost :o)) ()

Patrik200s

Chlapík sa stáva čoraz zapadnutejším tenistom vzhľadom na jeho vek mu už na turnajoch nik nedáva veľa šancí. Naraz však príde LáááSKA a všetko sa mení comebackom ala Michael Jordan v NBA. Toto naozaj? ()

sanikope

Brit a vyhrať Wimbledon??? (maximálne semi...) a aj to raz za desať rokov. Skôr uverím tomu že Slovan či Sparta vyhrajú v najbližších rokoch Champions League. A to je teda riadny bulshit... Inak, príliš veľa vymien a málo filmového umenia. Herci nehrali len sa potulovali po kurte, čo je OK pre tenistov ale od filmu očakávam čosi viac!!! ()

Lasombra

Mám smíšené pocity. Ze začátku dobře našlápnuto, pak se to začlo táhnout ale konec celkem dost dobrý. Emoce a psychické rozpoložení s napětím jestli Colt vyhraje či ne, to mě dostalo. Pěkné milostné scény, nebylo to příliž přeslazené. Čili s odřenýma učima a patama za čtyři hvězdičky. ()

danny_21

To co pozvedává ( aspoň u mě ) Wimbledon nad tuctovou romantickou komedii je právě prostředí zelených trávníků a atmosféra slavného grandslamu. Ústřední dvojice příjemná - chemie tam funguje, i přesto že, tenisove umeni Paula a jeho technika stoji za prd, tam ale stejně bylo něco, co se mi líbilo takže u mě za 60 %. ()

Oonika

Ty jo, tak to jsem byla vážně překvapená, jak to bylo dobré. Asi největší podíl na tom samozřejmě mělo originální prostředí okolo tenisu... Ale bylo tak pěkně roztomilé, bez nucené romantiky... Sice byl konec naprosto předvídatelný, ale musím uznat, že bych byla zklamaná, kdyby to dopadlo jinak :-) ()

Pathrose

Tak jasně, že je to jedno velké ohrané klišé, ale na rozdíl od ostatních romantických komedií na téhle bylo něco víc. ()

Brinkley

Průměrná britská komedie o tom, jak stárnoucímu (rozuměj ve sportu) tenistovi vlije "láska" novou krev do žil. Neurazí - nenadchne. Feministická tatínkova holčička Kirsten Dunst mě spíš štvala. ()

josieaddms

Na romantickou komedii docela osvěžující. Sice mě moc svět tenisu a celkově sportu nezajímá, a už vůbec mě nezajímá ošklivé mrcínkování Kirsten Dunst, jako dítě byla fajn - ale tohle je nesnesitelné. Paul Bettany je mi celkem jedno, ale je to celkem příjemný chlapík. Mně spíš potěšilo že to nebylo hrubé, vulgární, ne zcela předpovídatelné, celkem zábavné, a hlavně mě tam bavila mini rolička Jamese McAvoye jako Bettanyho mladšího, přihlouplého bratra. Vtipné mi to moc nepřišlo, možná tu a tam, tak decentně anglicky. Mám pro tuhle anglickost trošku slabost. Nic slavného, ale zase proč občas ne.... ()

bono22vox

Výbornej filmeček. Tenisově - romantické komedii sluší suchý britský humor stejně jako P. Bettanymu bílé šortky. Šablonu sportovních filmů Wimbledon sice neopustí, šarm Bettanyho a fungující anglický humor to nicméně více než zdárně kompenzují... ()

Cerion

Tak tomuhle rozumím. Dokonalá vyváženost všeho dobrého (včetně času). Existují romantické komedie, které jsou překombinované a natahované až běda. Ne tady. Tady je všechno tak esenciální a (v dobrém) primitivní, že to jednoho dojme. ()

Mik_e

Příjemná komedie ze sportovního prostředí. Ne že by film nějak extra testoval divákovu bránici co vydrží, to tedy rozhodně ne. Vtipných situací tu zase tak moc není, a jsou spíše úsměvné. Ovšem hlavní protagonisté vytvořili velice sympatickou dvojici, romantická část tedy funguje na výbornou. Prostředí Wimbledonského turnaje je navíc celkem neotřelé, většina sportovních záběrů z tenisového kurtu byla odehrána samotnými herci a nutno podotknout, povedlo se jim to. Hlavně Bettany hraje docela luxusně a člověk mu skoro nemá problém uvěřit toho vrcholového hráče. Slabší 4*, pohodová oddechová podívaná. ()

boni

Mimořádně příjemný film, u kterého se musí pobavit snad každý. Velmi inteligentní, neotřelý a nevtíravý humor na pozadí milostné romance ze světa bílého sportu. Romantických filmů ze sportovního prostředí moc není a tohle je pravděpodobně ten nejlepší, totéž platí pro filmy o tenise. Paul Bettany je rozhodně snesitelný a Kirsten Dunst je jako vždy skvělá. Příběh je samozřejmě trochu přikrášlený a udělaný takříkajíc "na efekt", ale myslím, že zrovna tohle je typ filmu, kde to vůbec nevadí. ()

mira.l

Já sice tenisu vůbec, ale vůbec nehovím, ale nemyslím si, že zrovna to byl ten hlavní důvod, proč mě to zaujalo míň než málo. Jedna * za toho kluka, co podával míčky. Nějak ani nemám důvod udělit druhou třeba za Kirsten. ()

shifter

Love Actually to sice nie je, ale rozhodne ide o velmi prijemnu komediu s neopozeranymi protagonistami a typicky britskym humorom. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill