Host u večeře

• Španělsko El comensal

Aby se vyrovnala s matčinou náhlou smrtí, začne Iciar vyšetřovat únos a vraždu svého dědečka, kterou v roce 1977 spáchala teroristická skupina ETA. (Cinemax)

Arsenal83

Natočené podľa skutočnej a zaujímavej udalosti o únose podnikateľa a politika a výkupnom za miliardu pesiet, ale natočené osobným štýlom na základe autobiografie, takže je to skôr osobná dráma než thriller. Mierne tempo, dosť veľká intímnosť a emócie, dialógy a pekná hudba, často klavírna. Má to svoje čaro, ale niektorým nebude toto spracovanie na danú látku stačiť. ()

mdf

Takové telenovelské,zdlouhavé vyprávění a už mi tam docela vadily pořád ty flashbacky do minulosti,které to svým způsobem i narušovaly,rozhodně to není žádný thriller,ale maximálně tak rodinné drama.Jedna hvězda,je asi tak za hudbu, jinak mi to nic neřeklo. ()

Dale

Časté striedanie dvoch časových rovín vyzerá dosť nezmyselne a aj otravne. Tempo filmu je pomalé, no ako sa postupne blíži koniec, začne sa zvyšovať a vy čakáte, že dôjde k nejakému veľkému odhaleniu. A potom príde koniec. Ako dráma o strate blízkej osoby celkom OK, len od tej roviny s únosom som čakal určite viac. ()

• Scenár bol napísaný podľa autobiografického románu Gabriely Ybarrovej, ktorý je založený na skutočnom únose jej starého otca Javiera de Ybarra y Bergé, podnikateľa a bývalého starostu Bilbaa, ktorého v roku 1977 zajalo vo svojom dome komando teroristickej skupiny ETA pod hrozbou, že ho zabije, ak rodina nezaplatí výkupné 1 000 000 000 pesiet. (Arsenal83)