Reklama

Reklama

Krvavé pobřeží

Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh filmu Krvavé pobřeží se odehrává v roce 208 v Číně během vlády dynastie Han. Ačkoliv Číně vládl jeden císař - Han Xiandi, země byla rozdělena do mnoha proti sobě bojujících států. Na západě měl vládu v rukou ambiciózní premiér Cao Cao, který používal císaře jako svoji loutku, východ ovládal císařův strýc Liu Bei. Cílem Cao Caa bylo zničit všechna království a prohlásit sebe za jediného vládce sjednocené Číny. Jeho protivník Liu Bei se snažil získat na svoji stranu království Wu, ležící na jihu zemi, kterému vládnul Sun Quan. Liu Bei k němu vyslal svého vojenského poradce Zhuge Lianga, který se zde seznámil s místním vicekrálem Zhou Yu, s nimž se velmi spřátelil.

Když Cao Cao zjistil, že se tato dvě království stala spojenci, vyslal proti nim armádu osmi tisíc mužů a dvou tisíc lodí. Doufal, že zabije dvě mouchy jednou ranou. Armáda se utábořila v lese Crow u řeky Yangtze, na jejímž druhém břehu, tzv. Krvavém pobřeží tábořili spojenci. Zdálo se, že se zmenšujícími zásobami jídla a prořídlou armádou, jsou spojenci v koncích. Zhou Yu a Zhuge Liang dali hlavy dohromady a díky své moudrosti se jim podařilo obrátit vývoj války. Následovaly nespočetné bitvy na zemi i na moři, které vyvrcholily nejslavnější bitvou v čínské historii - bitvou u Rudého útesu (Čchi´ Pi) na jižním břehu Jang-tse. V boji bylo potopeno dvě stě lodí a směr čínské historie byl navždy změněn.

Tato slavná bitva byla jednou pro vždy zachycena v románu „Romance of the Three Kingdoms“. Přesto, že je kniha stará více než 700 let, pořád je v celé Asii velmi populární. Bylo podle ní uděláno více než tucet počítačových her a množství komiksových knížek. Režiséra Johna Woo tento příběh přitahoval více než 20 let, ale v tehdejší době neexistovaly vhodné podmínky, technické ani finanční, které by umožnily vznik tak velkého a nákladného filmu. Příležitost přišla v létě 2004, když producent Terence Chang poprvé přiletěl do Pekingu a začal dávat dohromady plán i potřebné finanční prostředky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (199)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

"Chi bi“ a "Chi bi xia: Jue zhan tian xia“ nejsou zdaleka jenom o válce … Jejich drastickým zkrácením se sice podařilo příběh "Krvavého pobřeží“ vecpat do jednoho filmu, ale John Woo za to musel něčím zaplatit. S ohledem na západního diváka logicky upřednostnil akci a částečně obětoval hloubku, typicky asijský punc a filosofický rozměr snímku. Ale ten příběh je tak mimořádný, že i po radikálním osekání některých scén a po vynechání zajímavých a důležitých momentů zůstal celistvý, výpravný, velkolepý - a silně nadprůměrný ... a pořád v něm jde o ty základní hodnoty, které si nelze koupit a kvůli kterým stojí za to i zemřít. ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Všetky americké historické veľkofilmy môžu ísť s prepáčením do prdele. Pri sledovaní Krvavého pobrežia mi doslova spadla sánka až na podlahu. Krásne scenérie, bravúrne bojové scény, uveriteľné krájanie mečmi zvuk a spracovanie. No asi najviac ma ohromili autenticky vyzerajúce bojové formácie so skutočnými ľuďmi nie 10 komparzistov niekoľkonásobne počítačom znásobených. Samozrejme niektoré bojové scény sú pritiahnuté za vlasy alá Jackie Chan 1 na 87 ale aj tak nepokazili celkový dojem z filmu. Čína si nepodmaňuje už len obchodný svet stáva sa jednotkou strieborného plátna v historických filmoch. Pochybujem že v blízkej dobe sa dožijeme filmov o vládnych spiknutiach by CHINA ale v histórii sú veľmi veľmi dobrý (však majú aj z čoho čerpať). Teším sa na ďalšie čínske historické veľkofilmy. ()

Reklama

okkac 

všechny recenze uživatele

Zásadní věc u tohoto sestřihu je, jestli jste předtím viděli úplné asijské verze obou dílů. Kdo je viděl, tak bude patrně skřípat zuby nad tím co všechno bylo vystřiženo. Shrnuto takhle: nejvíce to odnesl první díl. Jelikož se od sebe oba díly náladou celkem liší, kdy první je ještě takový hravý a efektní, kdežto druhý už má především vážnou polohu, tak v sestřihu je vážná poloha přetažena i na díl první, hlavně změnou soudtracku a vystřižením hlavního hudebního motivu na mnoha místech a nahrazením smutnějším doprovodem - tohle mi vadilo nejvíce. I ty bitvy byly trochu prostříhané a na několika místech jsem si říkal, že celkem zbytečně. V příběhové linii se zase odehrávalo všechno až moc rychle. To druhý díl dopadl o dost lépe, jelikož zůstala zachována jeho původní atmosféra a i ty střihy tam nejsou až tak brutální, i když vypustili toho dost (celé milostná linie princezny, která je tímto, jako postava, dokonale zabitá). Z finální bitvy toho moc neubylo. Pokud bych tuhle verzi viděl jako první, a až pak původní dva díly, tak bych hodnotil jinak, pozitivněji. Takhle musím dolů. 6/10 ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Čínske filmy zrovna niesu moja šálka kávy, ale na tento som sa pozrel hlavne kvôli réžii Johna Wooa.A celkom sa aj oplatilo.Nieje to zázrak, ale akcie sú fakt vydarené a skvelo z režírované.Kamera je skvelá, kostými a celkový vizuál je tiež dobrý, ale nič na tom super nevidím.Nečakal som od toho pecku a v podstate som dostal aj to čo som chcel.Dosť dobrý historický film. Originálny zostrih (Red Cliff I, II) sa mi moc nechcelo pozerať a tak postačilo aj toto. 70% - 3* ()

nirvanafan 

všechny recenze uživatele

Sledovat dvouapůlhodinovou taktickou bitvu mě bavilo víc než sem čekala. Nebejt toho až trochu moc pyromanskýho finále je to fakt dokonalý. Všechno, co se na plátně děje je chytrý a není to překombinovaný jako v tom děsným závěru Klanu létajících dýk. I ta jedna malá romance tam zapadá docela dobře a nenásilně. A bitevní vřava je na velkým plátně fakt nejlepší. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (9)

  • Čínská armáda uvolnila neuvěřitelných sto tisíc vojáků, aby hráli kompars. (Karlos80)
  • Natáčení trvalo přes 200 dnů, závěrečná scéna se připravovala více než rok a bylo pro ni postaveno osmnáct funkčních lodí. (vendy63)

Související novinky

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (více)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama