Status: Naživu

• USA Last Seen Alive (více)

Willova (Gerard Butler) brzy bývalá manželka (Jaimie Alexander) záhadně zmizí na čerpací stanici. Ten se vydává do kriminálního podhoubí města, zatímco utíká před úřady a závodí s časem, aby ji našel. (mikki089)

Zaks

Hľadanie stratenej manželky v slušne napínavom thrileri na zapadnutom US vidieku. Akčné to moc nie je, Gerard Butler hrá obyčajného realitného chlápka celkom poctivo a uveriteľne. Pri bezradnom pobehovaní po pumpe, mimochodom, asi najlepšie sfilmovanom v histórii, sa dala beznádej doslova krájať. V celom príbehu fungujú emócie a sympatickému hlavnému hrdinovi držíme palce v jeho neľahkej misii. ()

McGuffin

Manžel hledá manželku, kterou viděl cestou za jejími rodiči naposledy živou, Last Seen Alive, při tankování na benzínce a pak se po ní slehla zem a přesně takhle beznadějně to vidí i místní policie. A protože ho žene daleko větší naděje než policii, manželku, nejdřív unesenou a nakonec živou a zdravou, najde a poměrně naivní únosci to odskáčou. Takhle to manželovi, manželce i publiku splnil též produkující scénárista Marc Frydman. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

peproch

Předností tohoto filmu je jeho svižnost, sympatie, které nesporně budí GB a detektiv obsazeny RH. Slabostí filmu je jeho slabá moralita, která dokáže ospravedlnit, že se dychtící manžel v honbě za zmizelou ženou dopustí několika ublížení na zdraví, únosu a série vražd, jakoby lidé na okraji společnosti nebyli cenní. Zákon ochránil bohatýho drzýho týpka, co mu depresivně mátoží se a zahýbá vybledlá panička. ()