Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (více)
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Předloha:

H.P. Lovecraft (povídka), Michael Shea (povídka) (více)

Guillermo del Toro (průvodce), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (více)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Sancty

Plusom i mínusom obdobných antológií je ich pestrosť. Je teda takmer vylúčené aby sa zapáčili ako celok. Ani táto samotným Del Torom zastrešená nie je výnimkou. Práve jeho meno je najsilnejším magnetom, ktorý má silu pritiahnúť širokú pozornosť. Teda niečo podobné ako v prípade Hitchcocka. Ale na rovinu, ani jeden z nich sa nepriblížil k legendárnemu Keeperovi. ()

Marceloo

Osem strašidelných poviedok, ktoré uvádza Guillermo del Toro. - Na to, kolko rokov tento projekt vznikal, je to pre mňa kolosálnym sklamaním. Jediná poviedka, ktorá ma výraznejšie zaujala, je Graveyard Rats, v ktorej sa parádne prelína Monster horor s nadprirodzenými prvkami a dej sa odohráva v klaustrofobických tuneloch pod cintorínom. Inak sa všetko pohybuje medzi jednou a dvoma hviezdičkami, pričom sú takmer všetky poviedky po celý čas skôr drámou a na konci sa objaví nejaké hororové prekvapenie. Nepomohli tomu ani zvučné herecké mená a preceňovaní hororoví režiséri. Ak je toto to najlepšie, čo Netflix pred Halloweenom pre hororových fanúšikov prichystal, tak nás asi v láske moc nemajú. A Guillermo del Toro? No, nenávidím body shaming, ale keď sa človek zadýcha po pár vetách, mal by so sebou niečo robiť. ()

Fr

„DNEŠNÍ PŘÍBĚH SE JMENUJE…. REŽÍROVAL HO…“ Guillermo del Toro jako Hitchcock a příběhy jako zajímavosti z hororovýho světa.  Bohužel mě to moc nebralo. Hodně věcí jsou píčoviny a někdy je i těch 60 minut na příběh moc. Asi nejzajímavější mně připadal příběh číslo pět, udělanej podle povídky H.P.Lovecrafta. A co na tom, že se tam někde mihne Peter Weller a má to zajímavej nápad, když to všechno končí všedně. Zlatej "Black Mirror!" /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Guillermo del Toro napsal scénář k prvnímu příběhu a osobně vybral další tvůrce jednotlivých epizod. 2.) Thx za titule Ondřej Kavka.  ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Trevor

Mohlo to dopadnúť oveľa lepšie, avšak nejedná sa o úplné sklamanie, predsa len kto pozná tvorbu Del Tora nemohol čakať potoky krvi ale príbehy ktoré balansujú na hrane sveta duchov a reality. Kúskom ktorý sa vydaril asi najviac je napriek tomu epizóda Graveyard Rats, predsa len mala skvelý retro nádych a na pomery Del Tora mala asi najbližšie ku klasickým hororom zo zlatej éry tohto žánru a tak trochu vyvolala nostalgické spomienky na skvelé Tales from the Crypt. Minimálne 3 prábehy by sa dali ešte čo sa týka dĺžky dali okresať (Lot 36, The Viewing ale najmä The Murmuring) a naopak iba už spomínaný Graveyard Rats a The Autopsy by v pohodo mohli byť aj celovečernými filmami. Za mňa prevláda spokojnosť ale označiť túto sériu ako prekvapenie roka by bolo príliž odvážne, no červené čísla tesne nad hranicou 70% by si 5 z 8 poviedok asi zaslúžilo. ()

Stanislaus

Tvorbu Guillerma del Tora mám rád od té doby, co jsem viděl jeho fenomenální Faunův labyrint. Jeho filmy překypují nádherně děsivým (a syrově surovým) vizuálem a fantazií, zároveň ale ona vyumělkovaná forma občas škodí obsahu. Kabinet kuriozit nese silný deltorovský rukopis a bylo zajímavé sledovat, jakým způsobem se jednotliví režiséři/-rky vypořádali s předlohou, kde každá z epizod čerpala z hororového žánru jiným způsobem. Z jednotlivých příběhů mě nejvíce oslovily goticky laděný Pickmanův model (v budoucnu si musím blíže posvítit na tvorbu Lovecrafta), vizuálně nepříjemné, ale sugestivní Mimo a citlivý rodinný thriller Šum křídel. Ale i ostatní příběhy měly svůj "děsivý šarm" a dokázaly mě napnout. 3 3⁄4 hvězdy! ()

• Název první epizody Položka 36 si hraje s čísly: 36 = tři šestky = 666. (bittersweet)
  • V epizodě zazní celkem 6x slovo „fuck“. (noelcoward73)

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení