Divoké devadesátky. Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo. (Cinemart)

Tosim

JA VÔBEC NECHÁPEM, KTO BY CHCEL ÍSŤ SÁM DOBROVOĽNE NA POLICIU. Invalidovi jsem moc nevěřil, ale zajímal mě. Kdybych ho neviděl, litoval bych - film prostě vtipný je (občas jednoduše, ale to vadí jen minimálně) a humorným způsobem vypráví o vážných věcech. Ať už je to rasismus, korupce nebo to, že ženy muže zklidňují (i když jsou často důvodem jejich neklidu). 70%. ()

kajas

Slovenských filmů se do našich kin moc nedostává, a když se nad nimi zamyslím, vybavují se mi hlavně politická dramata nebo generické romantické komedie podobné těm našim. Černá komedie Invalida je ale z úplně jiného ranku. Zdeněk Godla tady má nejlepší roli od MOSTu! a hláškuje skoro v každé scéně, za něj jsem málem přitlačila i čtvrtou hvězdičku. Některé momenty jsou hodně zábavné, některé méně, závěr v muzeu už mi přišel hodně přestřelený a nebála bych se film trochu zkrátit. Na Netflixu si to ale klidně dejte, možná budete mile překvapeni. „To je dopis od Zdeny." „Jako Studenkové?" „Od mojí ženy." "Ty máš za ženu Zdenu Studenkovu?" :) ()

-bad-mad-wolf-

HODNĚ zábavné a neomaleně nekompromisní, i když tomu k závěru těžknou nohy - energické a nápadité formě vyprávění by trochu pomohlo, kdyby byl film o patnáct minut kratší. Godla definitivně stvrzuje, že fakt umí hrát a devadesátková atmosféra, podtrhovaná až cyberpunkově přepáleným barevným svícením, je přesně tak vtipně cool, jak být má. ()

Arsenal83

Na slovenské pomery v pohode, hlavne preto, že tu takmer nehrajú herci, čo v sa otŕčajú v každom debilnom seriáli a hlavne spolupráca režiséra a scenáristu znamená kvalitu. Takú svojskú, no v našich podmienkach niečo, čo sa počíta. Hološka si musel tú večnú nasranosť poriadne užiť a groteskný štýl tomu sedel, hoci nemôžem povedať, že by od smiechu diváka malo zadúšať. 80% je priveľa, pretože niektorí zúčastnení ani nehrali, boli tým, čím sú. Hlavne Rytmus osadník a Popovič pupuš. ()

T2

║Rozpočet EUR990,000║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $1,652,534▐  Iná haluz! S takýmto úletom by som nerátal z našej produkcie ani náhodou. Trošku ľutujem, že som neišiel aj na to do kina, sa mi to podľa plagátu zdala riadna blbina, čo nakoniec aj bola ale dosť úderná, trefná. Režisér Jonáš Karásek sa teda zas osvedčil že vie náramne narábať s témami, ťažil z krásnych 90.rokov a dosť nápadito z toho ťažiť čo sa dá.  /80%/ ()

• Natáčanie prebiehalo v exteriéroch Bratislavy a Trnavy, v interiéroch Slovenského národného múzea v Bratislave a Západoslovenského múzea v Trnave. V centre nakrúcania sa ocitla aj rómska osada Jegenyes prináležiaca obci Tomášikovo. Rozpočet filmu činil 1 079 947 eur. Film sa nakrúcal necelý mesiac, a to v priemere 15 až 16 hodín denne. (Biopler)
  • Lacovi sa zapichne do nohy nôž ostrým smerom od seba. Ten si ho z nohy vytiahne, ale drží ho ostrím k sebe. (LacoD)

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)