Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Tibetu přepadnou maskovaní muži klášter a unesou z něho Zlaté dítě. Newyorský detektiv, specialista na hledání dětí Chandler Jarrel je osloven mladou Tibeťankou Kee Nangovou, aby se ujal případu Zlatého dítěte. To má podle čtyři sta let staré legendy zachránit svět před zlem. Kee přesvědčuje Chandlera, že právě on je tím vyvoleným, který se dokáže postavit zlu. A navíc prý tím, že právě pátrá po zmizelé šestnáctileté Sheryl, už udělal v případu první krok mezi oběma případy je určitá souvislost. Chandler nevěří na mystické síly, ale nakonec se nechá přemluvit. Postupně naráží na další a další důkazy o existenci těchto sil. Pokud chce Zlo, reperezentované démonem Sardem Nunspem, porazit, musí se vydat do dalekého Tibetu. Jen tam může získat dýku bohyně Adžanti, jedinou zbraň s jejíž pomocí lze proti Zlu bojovat. Kee mu stojí věrně po boku dokonce i ve chvílích, kdy jí to Chandler zakazuje. Podaří se jim Zlo parazit? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Hvězdný Eddie ve filmu, který mi mírně připomněl Velké nesnáze v Malé Číně. Myslím dokonce že oba byly natočeny ve stejném roce a v obou se to hemží skvělými triky :) Ve Zlatém dítěti jsou triky vskutku prvotřídní, kdo viděl, chápe. Na humor se tady moc nehraje, ale když k němu dojde stojí za to. Například televizní vystoupení hlavního hrdiny anebo odbavení na tibetském letišti. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Motajú sa tu jaky a je mi zima. Nebaví ma to tu.“ Eddie Murphy bol v 80. rokoch TOTÁLNA HVIEZDA. Svet mu ležal pri nohách. Mohol VŠETKO. Obyčajný chalan z robotníckej, ošarpanej štvrte po rokoch, bezradne strávených v Saturday Night Live, debutoval buddy movie 48 HODÍN. Z nich sa, napriek nulovým očakávaniam (aj samotného štúdia!) stal vianočný trhák a z Murphyho DOSLOVA cez noc hviezda (DRUHÝ deň ráno po slávnostnej premiére poslal dočerta komplet vedenie SNL a začal sa naplno venovať svojej filmovej kariére). V publikácii Filmy 80. rokov to autor označil dokonca za „jednu z najrýchlejších premien vo filmovej histórii“. A naozaj - v čom Eddie hral, to zarobilo gigantické peniaze. Už kvôli nákazlivému smiechu, improvizácii, pohotovým reakciám a podrezanému jazyku. Od VÝMENY cez POLICAJTA V BEVERLY HILLS 1 - 2 po CESTU DO AMERIKY. Vrátane ZLATÉHO DIEŤAŤA. A aké vlastne je? Vymyká sa nielen charakteristike „Eddieho film“ (obsahuje síce jeho „typické“ scény - viď. pašovanie obradnej dýky cez tibetské letisko -, ale málo), no i žánru fantasy. Na rozprávku film obsahuje priveľa násilia, každú chvíľu niekto niekomu zlomí väzy a prvých zopár desiatok minút strávime v nečakane dospelom a vážnom svete, v ktorom hrdina pátra po unesených deťoch, ktoré nie vždy končia dobre. Následne príde zápletka s uneseným zázračným chlapcom, triky, akcia (baba v bielych gaťkách uprostred noci vykope piatich po zuby ozbrojených hajzlov) a zábavné dialógy („Jej príbuznú znásilnil drak.“ – „To sa u vás stáva často?“). Ale tiež blbý scenár (kúzelný chlapec vie oživovať mŕtvych, ale robí mu problém dostať sa zo železnej klietky). Príliš ma to nebavilo a Charles Dance bol čudný zlosyn. ()

Reklama

Corpsegrinder 

všechny recenze uživatele

Stylem to sice připomíná Velké nesnáze v Malé Číně ale kvalitou je to úplně jinde. I tak jde ale o docela vtipnou komedii která se sice pomalu rozjíždí ale zhruba od půlky za to stojí. Pár scén je památnejch (skrečování v klášteře, POLIB MI PRDEL TOHLE JE MŮJ SEN A TY STEJNĚ ZA CHVÍLI ZMIZÍŠ a taky všechny scény s Victorem Wongem (vzal jste mi stodolarovku A MÁM SE Z TOHO POSRAT NEBO CO? + kolik lidí tuhle zkoušku přežilo NIKDO nikdo? nikdo??? až se vrátim nakopu ti prdel!)). ()

Odpadlik 

všechny recenze uživatele

Už jsem viděl Murphyho v lepších filmech, ale přesto tento není tak špatný. Některé hlášky těžící z kontrastu mezi Murphym a nadpřirozeným světem jsou dobré. Za všechnu bych jmenoval tu, kdy Murphy vstupuje do jeskyně á la Indiana Jones, odhrne pavučiny a zařve "Pošlete sem občas někoho ať tu uklidí!". ()

otík 

všechny recenze uživatele

Zřejmě klasická komedie s Eddie Murphym, ve které krapet nudné pasáže střídají správně úsměvné scény se super suchými hláškami. V příběhu o „zlatém“ dítěti z Tibetu, které má nadpřirozený dar spočívající v tom, že čeho se dotkne, to oživí nebo promění v dobro a sám satan má zájem na tom, aby jej zabít, hrají také velkou roli nedokonalé, ale z dnešního pohledu mile směšné triky při zobrazení satana. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (6)

  • Před bitkou v motorkářském doupěti, i během ní, sledují motorkáři v televizi hudební klip americké glam metalové kapely RATT, konkrétně klip k písni „Body Talk“. (Frank.Magnus)
  • Ve filmu figuruje klíčový artefakt zvaný dýka Ajanti, který jako jediný může usmrtit hlavního antagonistu filmu démona Sardo Numspa (Charles Dance) a který se svým designem nápadně podobá náboženskému předmětu phurba, což je dýka, která ve vadžrajánové tradici představuje hněv všech buddhů a má dle mytologie schopnost zkrotit démony a přimět je, aby uznali Buddhovo učení. (Nick321)

Reklama

Reklama