Policejní detektiv Danny Rourke (Ben Affleck) obdrží telefonát o probíhající loupeži. Po příjezdu na místo ho čeká šok - v bance narazí na stopu, která by mohla vést k objevení jeho dávno ztracené dcery. Během loupeže navíc dojde k nevysvětlitelnému ohnutí reality. Oba případy spojuje postava tajemného hypnotika (William Fichtner), který údajně dokáže silou mysli přimět ostatní lidi vnímat verzi světa, která neexistuje. Detektiv Rourke, odhodlaný najít svou zmizelou dceru, pronásleduje pachatele, který ho donutí zpochybnit realitu svého světa. (Vertical Entertainment)

mac000

"Stokrát dobrý dort" pejska a kočičky patlanice žánrů a motivů je opravdu trefné přirovnání. Při takové míchanici může být sotva něco originálního, ani konec ne. I zda platí osvědčené "méně je někdy více" ()

Ex_Machina

Ben má presne toľko výrazov tváre ako mám aj ja. Čo na ňom tá Jennifer vidí. Hypnotic je ďalší z filmov s miliónovým námetom, no nedotiahnutým potenciálom. I keď neustále zvraty môžu byť niekedy fajn, tak tu to bolo cez čiaru. Vedieť ovládať druhých ľudí musí byť zábavné. Telesné potešenia, vykrádanie bánk a verejné doznania politikov k ich korupčných svinstvách by bola v mojom podaní iba čerešňa na torte. Títo tu chceli iba ovládnuť svet. ()

dkas

Jak už tu zaznělo několikrát, je to takový Počátek, ale na rozdíl od něj, jsem se v tomhle příběhu trochu ztratil. Zkrátka, co je vlastně teda realita? No, kdo ví, odpoví. Ale jinak to celkem odsejpá, i když pomalým tempem. ()

koty2201

Keďže ide o trilerové mysteriózne béčko, tak ho tu je aj silno cítiť. Ale bohužiaľ nefunguje dobre ani ako žánrovka. Tvorcovia sa veľmi snažili spraviť niečo na štýl Tenetu alebo Inception od Christophera Nolana. Bohužiaľ sa im to podarilo len trochu. Musím povedať, že ma prijatie divákov na ČSFD celkom prekvapuje. Výsledok ma mrzí, pretože ako námet to znie v skutočnosti dosť zaujímavo a originálne. Lenže prevedenie kríva, je nudné a iba sa pretvaruje inteligentne. V skutočnosti je to veľmi klišoidne a plytko napísaný scenár a navyše dosť krátky film. Respektíve filmári nevyužili stopáž dostatočne efektívne. Príbeh je o ľuďoch, ktorí ovládajú silnú hypnózu. Vytvorili tajnú štátnu divíziu, ktorá slúžila na politické hry Spojených štátov vo svete. Ústredná dvojica hrdinov porušila všetky pravidlá tým, že spolu splodili dcéru. Avšak tá má výnimočne silné hypnotické schopnosti, kedy sa vie dostať do hlavy komukoľvek. Toto chcela divízia využiť a získať toto dieťa ako ich zbraň v záujme štátu. Logicky im to rodičia nechceli dovoliť, počkali kým bude ich dcéra dostatočne pripravená a prichystali pomstu. Takto to znie naozaj perfektne. Teraz môžem len dúfať, že niekto talentovanejší príde s podobným námetom a natočí skutočnú pecku. Čo ma najviac prekvapuje je fakt, že také hviezdne mená ako Ben Affleck, Alice Braga a William Fitchner nepredviedli dokopy nič na čo som od nich zvyknutý z minulosti. Možno keby to vzal pod svoje režisérske krídla samotný Affleck, tak by dopadol film oveľa lepšie. Nie raz dokázal, že je skutočne schopný režisér. Okej, ten Fitchner ešte ako tak celkom ušiel, pretože on vie byť správnym sviniarom skoro vždy. Takže odporučiť to môžem jedine vtedy, ak sa pripravíte na to, že nemáte od toho príliš veľa očakávať. Vtedy to celkom ujde. Ale inak by som sa od tohto filmu držal radšej ďalej a čas venoval lepším kúskom v tomto žánri alebo s podobnou témou. ()

Mamlas

Nakonec celkem dobrý thriller, ale ta pohádkově psychedelická podstata mi připadla jako dost pitomý nápad a dost mi to vadilo, podobně jako hodně zbytečných a hluchých nostalgických míst. No, nakonec to aspoň nějak přijatelně skončili. Ale s tímhle obsazením se dalo natočit něco o level, dva lepšího. (55%) ()

DJ Kritik

Film je zaujímavý svojou tajomnosťou. Veľa toho čo vidíme a nevidíme je do seba poskladané tak, aby to dávalo v celku dobrý pocit z filmu. dejové zvraty sú nečakané, ale dobre spracované. Zvláštne, že sa do toho pustil Rodriguez, ktorého má zafixovaného ako Tarantinovu dvojičku. ()

Connik

Škoda nevyužitého potenciálu. Hlavní myšlenka dobrá, ale celé to vypadá tak, jako že si někdo sepsal hlavní body scénáře a na zbytek už mu nezbyl čas. ()

MartinTerran

Já tyhle mindfuck filmy mám prostě rád. Jasně zápletka nebyla světoborná ani originální, ale dobře se na to koukalo, bylo to napínavé a ten závěr byl skvělý. Herecky za mě v pořádku. Hodnocení: 83/100. ()

whysoserious

Tohle byla tak naivně pitomoučká vykrádačka cizích filmových nápadů, až mě bavilo to sledovat. A pokud nebudete zapínat mozek a hledat v ději nějakou logiku, tak se to dá zvládnout, i když je to kravina na ntou, ()

Mamutol

Přehypnotizovaný film s hypnotickým koncem bez konce a na závěr mezi titulkovou hypnotickou scénou. Možná se někdy dozvíme, jak to celé dopadne i když, teď mi napadlo, stalo se to vůbec nebo jsem to viděl jenom v hypnóze ? To je taškařice teda ... :-) ()

xxmurphyxx

Je to oficiálne. Rodriguez je one hit wonder. Ok tak možno two, three hit wonder. Ale z doby dávno zabudnutej. To čo natočil posledné roky, dekádu je s výnimkou Ality čistý podpriemer, priemer prinajlepšom a jeho forma z 90tch rokov je dávno v prdeli a nič na tom nezmenil ani jeho najnovší počin, pri ktorom som mal pocit, že sa prepadám do mentálneho limba. Rozoberať ten vagón logických kokotín nemá ani zmysel. Čo ale zmysel má spomenúť je, že ak niekto čaká druhé Inception od Nolana, aspoň vo verzii z Aliexpressu, nech zaradí spiatočku, lebo to je podradné aj na Čínu. Nabudúce sa treba posnažiť prísť s niečím svojím, ako úboho vykrádať elitu, či už formou obrazu alebo zvuku. Hlavne, keď na to človek nemá. ()

wowylgu313

Když jsem poprvé viděl trailer na tento snímek, vyvolalo to v mé duši, pocit blaha a očekávání něčeho na co jentak nezapomenu. No ... Viděl jsem a po týdnu píšu tuto recenzi. Trochu jsem zapomněl, každopádně to co si vybavuji. Ben Affleck perfektní. On je totiž tak suchý až je to krásný. Mám ho rád kluka ušatý ho. Takže to je v pořádku. No příběh, taková jakási menší motanice ale nezamotáte se zas až tak moc aby jste to nepochopili. Takže vlastně spíš taková "nedomrdlá" slátanina. Takhle ... Svoje tempo to má, příběh pokulhává, obsazení super. Takže těch 60-65% to hodí. (V tomhle případě bude platit rozhodně 1000 hlav, 1000 názorů) protože tady to story je prostě tak trochu specifický a nesedne jen tak někomu. ()

blondboss

To, čo sa spočiatku javí ako zaujímavý mysteriózny thriller, sa postupom času zvrhne vo veľmi fádny a nezaujímavý príbeh využívajúci paralelné vnímanie sveta. Samozrejme čistý kalkul, keďže podobné filmy sú momentálne v kurze. Obsahovo to ale nemalo šancu upútať a béčkovým scenárom sa tento snímok sám zrazil na kolená. Aspoň že na tie herecké výkony sa dalo v pohode pozerať. 60 % ()

Fin_429

Jednoduchý scénář zamotaný do psychologického, Inception křížený s Shutter Islandem, modelu, vykonstruovaný tak složitě, že se v tom Rodriguez až ztratil. A i my. Úplně zbytečně. Navíc, kdyby se Rodriguez řídil tím, co nastolil na začátku - rychlý děj, akce, pátrání a hledání, a nedělal by z toho již zmíněný Shutter Island, bylo by to super a možná bychom se dostali kvality, jenž nám předal trailer a jež jsme nedostali. Fajn konec, otevřený, ale i to dítě působilo jako Rey ze Star Wars. Bylo to zklamání. 5/10 ()

smarkus

Je pravda, že je to prekombinované až príliš ale na jedno pozretie je to fajn. Zaslúžilo by si to o pár percentíčiek viac. Ben bol v hlavnej úlohe dobrý, rola mu sedela. Aby tých twistov nebolo málo tak jeden po hlavných titulkách tak na vás ešte čaká. 3/5 v pohode ()

mata77

Jediným ozajstným prekvapením v tomto filme pre mňa bolo zistenie, aká blbosť to je. Ben sa neskutočne trápil a miestami sa mi zdalo, že mu je až trápne, pričom som mu v tvári čítala, ako si v mysli opakuje, "je to len job, ktorý dotiahnem do konca, skásnem prachy a po poslednej klapke na všetko zabudnem". ()