V nepřátelské zóně

• USA Land of Bad (více)

Jednotka speciálních sil americké armády Delta Force je přepadena během mise s cílem získat zpravodajský materiál a jejich jedinou nadějí je vzdálený operátor dronu letectva (Russell Crowe), který jim pomáhá v brutálním čtyřiceti osmi hodinovém boji o přežití. Beze zbraní, bez komunikace… jen s dronem vysoko nahoře. Záchranná mise začíná. (Magic Box)

kenkaku

Podle hodnocení se to nezdá ale “Zlounov” není vůbec špatná podívaná. Většina děje se odehrává v oblasti Suluského moře a jde prakticky o exhibici “modern warfare”. Bez sady náhradních baterek a dronu nad hlavou to už dnes nejde. Každopádně. Ústřední postava aka “Lupínek” (ano, má stejnou přezdívku jako Howard v Teorii velkého třesku) je ukázkový zelenáč co podělá na co sáhne. Jestli je i příčinou toho, že se vše “tak nějak sere” on nebo (řekněme) neortodoxní operátor dronu nechám na zvážení. Co je ale neoddiskutovatelné je skvěle natočená akce. Za mě příjemná podívaná. ()

Strandmon

Silné tři nebo slabé čtyři? Tentokrát půjdu asi níž. Land of Bad přináší poměrně fajn chlapskou, taktickou, military akci a hlavně rozjezd je napínavý a upoutá. Časem to ale sklouzne k poměrně solidnímu akčnímu bordelu a trochu to uspává i přesto, že tempo špatné není, jen se toho děje najednou prostě moc. Russell Crowe potěší a to i když se přímo jeho akce netýká, ale občas zahláškuje a to mi u něj bohatě stačí. Hůř je na tom Liam Hemsworth, jemuž charisma akčního hrdiny schází a už po několikáté jsem mu tuhle roli prostě nevěřil. Konec už je zase fajn a akční sekvence ve vile je mňamka, ale musíte se k ní trochu prokousat. Land of Bad rozhodně není špatný snímek, ale nemůžu se ubránit pocitu že do nadprůměrných vod nesahá. ()

Ahsoka

Vojnová patriotistická fikcia (ne)nápadne podobná Lone survivor, či azda Black hawk down len s menším moderným armádnym upgradom. Ja mám z tohto filmu taký dojem, že niekto chcel natočiť film o špionážnych dronoch a vôbec si nedal prácu vymyslieť k tomu originálny príbeh. Tu bolo proste toľko ultra-predvídateľného klišé, až mi vytekalo z obrazovky. Kvitujem technickú stránku filmu, akčné scény vyzerali veľmi autenticky. No, posledných 30 minút bol rozuzlujúci sa obsah čím ďalej, tým absurdnejší. Kto chce zostať mladý, radšej nepozerať. Zbytočné vrásky na čele... 2* ()

bobstock

Další militantní předěl ala Black Hawk se bohužel nekoná, spíše poděl a může za to sám šéf William Eubank, který celému tomuto projektu podrazil nohy neuvěřitelně mdlým a nudným scénářem s přispěním postav, které od začátku do konce mluví jak umělá inteligence po prásku z bonga. Je to strašná škoda, protože vše ostatní, co se odehrává v obraze je poctivá práce s nádhernými záběry vojenské akce s minimem digitálních triků. Kontrast těchto dvou složek je asi tak velkej, jako krvavá mučící scéna versus nakupující gladiátor v márketu. Kdyby postavy ve filmu mlčeli a nic neříkali, přidal bych o hvězdu víc.. 60% ()

mira007

Komando Delta force jde na záchranou misi někam na Filipíny do oblasti islamistů, ale akce se nepovede a stane se z toho survival, kde  tlustej Russel Crowe z pohodlné židle zachraňuje svými drony ty chudáky tisíce kilometrů daleko, vlastně je to takový návod jak na starý kolena se sníženou fyzickou kondicí můžete hrát hlavní roli ve svižném akčňáku... a ještě jeho postava stihne zajít manželce na nákup do supermarketu. Film s námětem speciální jednotky není béčkový (aspoň do doby než se ocitnou v podzemí), ale je to kříženec Speciální jednotka (2011) a Na život a na smrt (2013) načež oba jmenované filmy byli znatelně přesvědčivější. PS: a teď koukám, že jedním z producentů je Petr Jákl, ten kluk je ale šikovnej. ()

Illy

Průměrná akčňárna, která si vzala za vzor starej film BAT21 s Hackmanem a Gloverem. Na ten ale budu rozhodně vzpomínat víc. ()

Rathalos

Tak tu nemam o com rozmyslat,pre mna je hodnotenie jednoznacne a jasne,vynikajuca akcna napinava jazda s kvalitnym hereckym obsadenim,kamerou ci zvukom,take filmy ja mozem,dohovoril som,vlastne dopisal...:⁠-⁠) ()

AnanAss

Thorovic bráchové se vydávají na vojenskou misi do džungle, která se však nebude vyvíjet podle jejich představ a budou nuceni bojovat o holý život. A protože sám bůh s kladivem není momentálně k dispozici, musí se spolehnout na pomoc Gladiátora, jakožto přítele na telefonu. Sám Russell Crowe sice již delší dobu nemá ty správně vypracované proporce… a i když to vypadá, že půlku gladiátora spořádal ke snídani, přesto se mu stále nedá upřít charisma. Logiku bych tady moc nehledal, ale jelikož akce je povedená, náležitě drsná (dojde i na nějaké to mučeníčko) a dobře natočená, tak jsem donucen dát (v rámci nenáročného béčkového výplachu) opatrnou sedmičku. Stejně jako byl donucen Russell podat závěrem alespoň menší fyzický výkon… a ne, nepočítám zde přihazování potravin do nákupního košíku. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

agassi68

Iste, nič nové pod slnkom. No poteší absencia digitálnych efektov, Russelov bohužiaľ iba hlas a dosť kvalitnej akcie.. ()

Hapretor

Kupodivu o dost lepší, než jsem očekával. Herci z druhé ruky, ale zabavilo slušně. Pokud hraje Chris Hemsworth jako dřevo - tak je eben ... jeho brácha Liam je bříza a Luke je keř. Bratři Toporní ale tentokrát se fakt překonali ... potěšilo. ()

Daiker

Jedno z těch lepších vojenských béček.... Sice jsme si Russella moc neužili, ale vojenské akční scény byly dobré.... Dějově sice nic nového, ale bavil jsem se až do konce... ()

DAPDO

Během filmu jsem měl asi třikrát pocit, že jsem ho už viděl. Hodně podobný scény a zápletka jako u jinejch snímků, takže nic novýho, akorát tady přibyly drony a jejich ovládání. Dalo se z toho uvařit víc. ()

Nix

Dost velký překvapení. Líbi se mi postupnost gradace napětí a akce. Liam je přesvedčivý a film je i celkem drsný v některých momentech. Russel nám sice přibral a zestárl, ale to vůbec neovlivnilo jeho schopnost hrát, byl dobrý osvežení jako operátor drona. Akce je velkolepá, přehledná a výbuchy parádní. Opravdu válečný překvápko. Jde vidět, že Liam jde ve stopách svého bratra. I tohle je takový bratříček Extraction. ()

Kingjiri

Co se ze začátku tváří jako průměrný akční military béčko se postupem času stane příjemnym překvapenim. Líbila se mi filmařina (kamera, pěkně nakroucená akce), slušnej gore a ocenil jsem hlavně svižnej příběh, kterej nápaditě střídá dějový polohy (mariňácký akce, survival nebo útěk ze zajetí). Napětí i akce bylo dost a atmosféra byla občas pěkně "surová". Dějová linka s Crowem byla občas zbytečně nafukovaná (špičkování v rámci personálu na základně nebo těhotná manželka) a bohatě by stačilo, kdyby akorát celou dobu seděl na zadku u monitoru. Jinak fakt nemám moc výtek a upřímně si myslim, že tohle akční béčko mělo být v červenejch číslech, protože jde aspoň podle mě o solidní žánrovej nadprůměr podpořenej kvalitní filmařinou a castingem, čtyři slabší hvězdy. ()

RAFT

Tak,film se opravdu povedl a né že,ne .Napětí,akce,Liam skvěle zahraná role.Sekundující mu včele s Crowem.Doby kdy Russel byl hubený jsou už pryč sice zestárl,ale jeho dobré herecké výkony pořád to to tam je.Akce dobrá.Velmi svižný film.Crowe by mohl ještě natočit nějaký trhák s Ridley Scottem. 70% ()

JimDeNiro

Fajn akční výplach s dnes již pouze sedícím prasátkem Crowem a mladším Thorovým bratrem Liamem. Petr Jákl je prostě svůj, a chce si převážně produkovat tyhle drsné chlapské snímky. A proč ne. Jako jednohubka je to poměrně dobře stravitelný film, když teda nebudete řešit logické lapsy ve scénáři a klasické klišé. Eubank točit docela umí, je vidět slušný rozpočet a telefonní dialogy mezi Crowem a Hemsworthem jsou fajn. Já jsem byl vcelku příjemně překvapen. Crowe jako operátor, který pracuje s drony a odstřeluje nepřátele a Liam jako voják v pekle džungle. Jo, tohle bylo fajn... ()

Dandy95

Za tyhle dialogy teda moc scenáristických oskarů nepadne. Ale jako béčkový akční thriller to funguje okej. Velice fajn natočený akční sekvence a dramaturgicky to funguje víc než fajn v porovnání s podobnými pokusy v tomhle subzanru. Možná až na to neuvěřitelně protahovaný nakupování Russela Crowea. Speaking of, Russel byl na place možná tak den? Dva když moc? V kontraktu nejspíš měl že poměr sezení ku stání musí být 90/10. Liam se snaží a je velice fajn, stejně tak jako brácha Luke (jehož účast tady je mnohem menší než bych si přál protože jako herec si myslím že je víc než solidní). Za pozornost určitě stojí Milo Ventimiglia který je v podstatě ve všem skvělej ale mainstreamu uniká, což je škoda. Definice tříhvězdičkového béčka, které se bere smrtelně vážně. Trošku hloupý avšak v celku koukatelny. Fajn příspěvek z produkční dílny Petra Jákla. ()