Předlohou filmu je skutečný příběh o splněném přání dospívajícího hráče videoherní závodní série „Gran Turismo“ Janna Mardenborougha, jehož herní dovednosti a výhry ho dovedly až na dráhu skutečného profesionálního závodního jezdce. (Falcon)

Zoubek123

Gran Turismo je film, který stojí za to vidět v kinech. Řekl bych, že absolutní jelito na auta jako já si přijde na své. Je zde zajímavý příběh a mladém gamerovi, kterému se plní sen a stává se světovou špičkou v závodění. Tím, že to je podle skutečných událostí mě toto dílko nalákalo a taky nezklamalo, moc jsem si to užil. Bylo to pro mě trochu osobní z hlediska gamingu a jsem rád, že někdo z hráčské komunity ukázal světu, že počítačové hry nejsou jen bezduchá ztráta času. Vyzdvihl bych chemii mezi hlavním protagonistou a jeho trenérem. Divák v kině po promítání prostě dostane chuť nasednout do svého rodinného SUV a rozpálit to na místní šotolině, alespoň na 140km/h. Pecka film. ()

SONYAGENT

Ten popisek ve slovenštině je něco strašidelnýho. Odradilo mě to od toho jít na tento film do kina a dokonce přemýšlím o zrušení členství. Pište to buď pouze v našem jazyce a nebo jen en originál ()

Marcecek

Generická, niečo vyše dvojhodinová reklama na Gran Turismo hru, Playstation a Sony, ich symbolmi a znakmi sa to vo filme len hemží. Takto to vyznie lacno a úboho, ale tak mizerné to nebude. Vidieť pokope dvoch najväčších sympaťákov Orlanda Blooma a Davida Harboura, to stojí zato. Film je zábavný, dobrý, ale nie skvelý, vizuál, pocit rýchlosti, herci, všetko slušné, ale nohy mu zráža predvídateľnosť, už spomínaná generickosť a emócie, ktoré niesú také aké sa film snaží docieliť. Film má všetko, akciu, rýchlosť, nádej, výhru, prehru, ale všetko je to o stupeň nižšie ako v prípade kráľov žánru Le Mans a Rivali, preto aj moje hodnotenie je o stupeň nižšie, musím byť spravodlivý. Ale film je vcelku kvalitný a stojí určite za váš čas. Ja som z kina spokojný odchádzal. ()

Dusty56

Velký překvapení a spokojenost. K dokonalosti chybělo jen lepší zpracování mimo traťových strastí, ve kterých přece jen herci ani režie úplně nepřesvědčili. Na druhou stranu atmosféra na tratích to pěkně vynahrazuje. 80% ()

Tobinos

Čekal jsem že to bude horší, ale docela to šlo. Nicméně podruhé už to vidět nepotřebuji, radši si pustím Bouřlivé dny s Tomem Cruiserem, to je sice o NASCAR, ale příběh stejnej a závody jsou lépe natočený a i akčnější. Když budu srovnávat filmy podle skutečné události, tak na Le Mans a na Rivalové se film nemůže rovnat. Hru Gran Turismo znám a proto jsem asi čekal že to bude lepší a hlavně ty závody že budou delší a víc napínavý, jenže tady je start, střih po 2 kolech na 10 sekund, střih a konec závodu. I poslední závod Le Mans 24 hodin mohl být právě delší a napínavější a tady je největší srovnání s Bouřlivé dny, hl. hrdina je špatnej z bouračky, pustěj mu song, tak mu v mozku přepne, šlápne na plyn a je konec filmu. 24 hodinový závod se smrštil na 15 minut a z toho 10 minut vidíme záběry lidí jak mu fandí. Auta pěkný to jo. Za mě 35%. ()

BIG.NINE.CF

No pár WTF momentů se najde, ale nejvíc mě pobavilo: Pojedu svojí stopu a budu rychlejší.. AHA! Desítkami let ověřená závodní stopa, od apexu k apexu, je pomalá? Sorry, tohle asi vážně ne. Každopádně potěšila ex Spice girl Geri. Harbour není zrovna můj oblíbenec, ale hraje slušně, Orlando je zpuchlej slizák a zbytek ničím zapamatovatelnej, teda kromě Schulina :D Ten mě rozsekal. Hlášky už vidím "šulina" a "šulin" letí vzduchem, byly vlastně top momenty, celého tohohle movie. ()

Polux

6/10 | Blomkamp poprvé ve své kariéře u filmu pouze v roli námezdního řemeslníka, točícího cizí scénář, se nakonec nevyboural v první zatáčce (jak naznačovaly trailery), během závodu podal sympatický výkon a šťastně dojel až do cíle, ovšem na bednu to nestačilo. Jako celovečerní reklama na Sony, PS, sedmé GT, Nismo, žihadlo GT-R, Le Mans a pár dalších značek to funguje skvěle. Jako klasické sportovní drama o cestě talentovaného outsidera přes všechny překážky až na úplný vrchol nejde o nic výjimečného, co by se nějak zásadně odlišovalo od všech ostatních zástupců žánru. | Klasická from zero to hero šablona sportovních filmů je tady naplněna všemi myslitelnými klišé žánru. Nesmlouvavým, ale spravedlivým trenérem počínaje, zlým sokem z konkurenční stáje a vítězstvím z posledního místa na startu pokračuje a finální zkouškou v podobě ultimátního závodu konče. A ano, i na nějaké to temné tajemství z minulosti nakonec dojde:-). Namísto toho, aby se povinný úvod s hraním videohry a absolvováním akademie odbyl v první čtvrthodině a zbytek filmu se věnoval závodům pěkně do hloubky, trvá hodinu děje, než se hlavní postava konečně zapojí do soutěžního klání a odstartuje kariéru. Díky čemuž jsou jednotlivé závody zredukovány na pár dramatických záběrů, ve kterých se hlavní postava posouvá průběžným pořadím závodu s lehkostí zkušeného veterána, což ze všeho nejvíce připomíná nablýskané replaye ze hry. | Nahoru celý film táhne jednoznačně Harbour (když tedy pominu jeho hereckou etudu na téma "roním slzy a vypadám, že se co nevidět psychicky sesypu", kterou bych rád vytěsnil z paměti:-)). V závěsu za ním pak Bloom a to přesto, že je ve filmu jen do počtu. Kdo bohužel není jen do počtu je Madekwe, který předvádí naprosto prkenné herectví. Kdyby byl do hlavní role obsazen někdo, kdo umí hrát a disponuje alespoň minimem charismatu, výsledný dojem by byl hned někde jinde. Naštěstí alespoň samotné závody jsou natočeny zručně, sem tam si Blomkamp vypomůže i stylovým kamerovým přeletem z dronu a prolínačky "virtuálního kokpitu" z herní sedačky do reálného kokpitu a zpět, spolu s detailními pohledy dovnitř pohonného ústrojí aut, jsou sice na úrovni herních/automobilových reklam, ale vypadají efektně. | PeZet ()

naytsirk

Kdybych si byl býval přečetl o čem že to je, možná by se mi na to koukalo líp…Že je to dle skutečné události jsem se dozvěděl až z titulků…Nějak to na mě totiž působilo jako takov teen akčně sportovní drama se slabejma emocema… ()

Hall900

Myslím si osobně že dobrá filmařina je něco ,co vás, nehledě na téma, jednoduše přikove na dvě hodiny k médiu.. Gran Tourismo nakonec vtáhlo jako třeba poslední Top Gun - kterej byl jak všichni víme taky reklama a konec konců, víc odpustím  filmu o vdeoherní serii, která mi ve třinácti vyrazila mozek svým prvním dílem z hlavy, než filmu který propaguje  vy víte co.  Za mě návrat Neila Blomkampa a poctivá oddechovka. P.S.  Konzumovat s kvalitní aparaturou. Gran Turismo 4 Intro (Remastered in 4K using AI Machine Learning) [IMPRESSIVE RESULTS] ()

Raziel811

Na úvod musím říci, že auta mě vůbec nezajímají a beru je jen jako prostředek k přemístění. Nezajímá mě tuning ani jakýkoli typ reálných závodů. Hry ze série Gran Turismo samozřejmě znám a všeobecný přehled v závodních titulech na konzole i PC mám taktéž. Ale naposledy jsem hrál před 20 roky NFS Underground 2. Proto jsem k filmu přistupoval spíš skepticky a po trailerech jsem si říkal, že to bude docela mizérie. A ono se z toho vyklubal vizuálně příjemný kousek s hlavním hrdinou, který je sympaticky obyčejný a uvěřitelný. Jistě, prokreslení těch pár postav se nedá srovnat s Rivaly, ale to nevadí. Zde je naopak pohodové tempo, příjemná kamera a občasné pomrknutí na majitele konzolí od Sony také potěší. Zkrátka, dejte tomuto snímku šanci a je více než pravděpodobné, že Vás mile překvapí. Za mě by se dalo říci, že je to nejzajímavější a nejpovedenější herní adaptace. ()

michalkop

Gran Turismo je zvláštní film. Mně tam nesedí ty zbytečné CGI efekty. K tomu jsem si našel, že GT Academy se jela už o několik let dříve, ale není absolventi neměli tu správnou barvu kůže (byli bílí), tak se o nich něco nenatočilo, ale točí se s míšencem, kterého filmaři vydávají za prvního absolventa GT Academy. Hlavní hrdina ji absolvoval až roku 2011. Akademie se přitom jezdila od roku 2008. ()

RoyBatty444

Slabý príbeh plný patetických scén, slabých hereckých výkonov a polo dokumentárnym štýlom rozprávania ako to má režisér rád. Napriek tomu, že tu ide v prvom rade o hru chýba mi väčší záber na ľudí. Aj keď mám rád hry a autá tak mám rád aj a filmy a tento ma nenadchol. Radšej si pozriem opäť Rivalov alebo Ford vs. Ferrari. ()

markinho83

Měl jsem vysoká očekávání, fanoušci Gran turisma by se na to koukat neměli, jelikož je bude vytáčet přeházování záběrů tratí a dalších kravin ()

soukyd33

Původně jsem si myslel, že to bude ztráta času. Spletl jsem se! Nějak jsem nepoznal, kdy to je skutečné a kdy jen film. Chcete nechcete naučit děti zodpovědnosti? Dovolte jim tohle sledovat. 😄 Spojit hrubé realitou a v reálném životě? Tak tohle je síla. Ty scény jsou super. Ale ten průběh ve scénách, tomu zvedá ještě vyšší level. 👍 Tohle jsme ještě ve filmu neviděl. Hodně zajímavá atmosféra. Ke konci se to dost zpomalilo, ale to do filmu patří. Skutečné události jsem si neověřoval. Prostorový zvuk dokonalý. Auta jezdí kolem vás. 👍 Efekty parádní. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Bogrant

Na prvý pohľad možno detinsky sa tváriaca videoherná upútavka pre puberťákov, bez zmyslu svojej existencie (snáď okrem reklamy), z ktorej sa nakoniec stane celkom schopná živelná dráma, po technickej stránke vyzerajúca na úrovni tých najzdarilejších závodných počinov poslednej doby. Herecky zaujímavo obsadené a dôkladne zahrané, s emóciou i napätím vystavané, že to napokon okrem prvotného nadšenia nič veľké nezanechá, je už vlastne vedľajšie. ()

vaclav.g.kar

Super sportovně-závodní flák se skvělou partou před i za kamerou. Jasně nemá to kvalit LeMans 66 a Rivalů, ale film stojí za to. Ve všech aspektech.. :) parádní film a doporučuji za 80% ()

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Gran Turismo nabírá obsazení

Gran Turismo nabírá obsazení

17.09.2022

PlayStation produkce filmů podle her se pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky a jeden projekt, který nyní studio Sony prioritně tlačí před kamery, je závodní Gran Turismo. To před několika týdny… (více)

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)