Předlohou filmu je skutečný příběh o splněném přání dospívajícího hráče videoherní závodní série „Gran Turismo“ Janna Mardenborougha, jehož herní dovednosti a výhry ho dovedly až na dráhu skutečného profesionálního závodního jezdce. (Falcon)

Jaro_slav

Naprosto přímočarý mnohoznačkový product placement, což zde není prvek rušivý, nýbrž nezbytný vypravěč příběhu skutečného jezdce. Není to tak silný příběh jako Rush, avšak to asi nikdo nečekal. Pro mne je to především úleva, neboť režisér napravil tenhle neuvěřitelnej průser způsobem nečekaně neurážejícím. A pro občasný videoherní vizuál si to možná užijou i zoomeři. Teda aspoň ti, kteří nejsou moc woke a kteří nepodlehli bludu, že spalovací motory jsou tou hlavní zhoubou Země. Slušná práce, poctivejch 60 procent. ()

Milky.

Asi si nebudem nic nalhávat a rovnou si řekneme, že je to obří reklama na Sony, PlayStation, Motul, RedBull, Pumu a další velké značky, ale zrovna k tomuhle tématu to patří. Taky je třeba přiznat, že scénář byl trochu uspěchaný, hlavně co se týče fyzického tréningu. A ač (stejně jako jsem komentoval u LeMaň 66, nejsem prostě fanda závodních filmů) tohle není můj šálek kávy, v mých počítačových začátcích jsem si nějakou tu hodinku za volantem taky užil a teď se teda přiznám, že GT mě nadchlo jak caparta vážka. Je tam nějaká ta rodinná vata, je to předvídatelné jak prase (skutečný příběh jsem nestudoval, tak nevím jak moc věrné realitě to je), ale ten smysl pro detail, atmosféra, napětí....všechno bylo perfektní. Blomkamp se ukázal v žánru, ve kterém bych ho nečekal a vydělal si zase na nějaké ty svoje projekty. Není to dokonalé, třeba se časem rozmyslím, ale momentálně dávám 4.  A oceňuju soundtrack od Balfeho. ()

bobstock

Parádně načančaný závodní film o vytrvalosti jít si za svým. Samozřejmě podle skutečného příběhu a s obrovským PR japonských vyvojářů dané série her. A proč ne. Schválně si pusttě na Ytube intro prvního vydání a pokochejte se s jakým citem a zapálením nám to tenkrát naservírovali do pokojíčků. Sám jsem jednu sezonu uvízl ve spárech internetové kavárny a s kámošem závodili na nejdokonalejším simulátoru tehdejší doby. Krásný časy. 80% ()

mira007

Aneb jak se z hráče videohry stane opravdový závodník díky Playstationu, celý film je sice takový divácky atraktivní product placement, který stojí na vyjimečném námětu dle skutečnosti, solidní technické stránce a obsazení pár známých tváří, ale poslední půlhodinka funguje jako strhující sportovní film první ligy, ikdyž jako celek to na dokonalé Rivalové (2013) nebo Le Mans '66 (2019) úplně nemá. Přesto fajn film, který je výbornou přehlídkou jednotlivých závodních okruhů po celém světě. ()

petikacka

Po delší době opět v kině s mým človíčkem. Navíc ve 4K s Dolby Atmos zvukem v jednom ze tří kin v republice v Ostravě! Byl to zážitek a požitek ve sklápěcích sedačkách a úžasným zvukem. Bylo to jako dokument o závodních autech. Úpa bych si dovedla představit dívat se v tomto systému na dokument o Moto GP s Valentinem Rossim... P.S. Jo a Schulin za zády ten neměl chybu. Myslela jsem si, že slyším špatně, ale ne...Za mě naprosto spokojených 90% ()

Flopik

Ako reklama na hru na jednotku, ako film mi tam niečo chýbalo. Pozerá sa nato veľmi dobre, herci skvelí a hlavnej úlohe mi chalan sedel (nepripomínal vám mladého Teda Mosbyho? ).  Vizuálne to je krásne, príbeh je ako z rozprávky a podaril sa aj soundtrack. Celé to ale na mňa pôsobí zbúchané hrozne narýchlo, vyhráš jedny preteky, bum ideš na väčšie a hneď na najväčšie. Ak tie nedáš tak môžeš pohode na úplne najväčšie. Chápem pre potreby filmu, ale mne to tam troška vadilo. Nechytilo ma to ani úplne po dramatickej stránke čo je škoda. V konkurencii ako Rivali, či Le Mans slabší bratranec, ale celkovo som sa skvelo bavil. ()

Muel

| PlayStation Productions | Blomkamp is fucking back a jeho Gran Turismo dopadlo prekvapivo fakt dobre! Kvalitne natočené závody tu boli povinnosťou, zato ale od Ford v Ferrari sme tu nemali nápaditejšie a zábavnejšie natočené rýchle autíčka. Nápady ako štýlové stopovanie obrazu vo vhodnom momente, ukazovatele poradia hlavného protagonistu v pretekoch, či efektne natočená havária, ktorá mi vybila dych. A ešte aj tá rodinná linka s otcom tu bola relatívne pekne predstavená, aj keď celý film je jedno obrovské klišé. Ale dobré klišé. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

TheSpearCZ

Neill Blomkamp potěšil, protože dokázal po dlouhé době probudit závodní žánr a natočit film, který po celou dobu nepřestal být napínavý. A co si budeme, tyhle závodní auta nikdy nepřestanou být cool, takže se na to fakt dobře kouká a to nejsem cílovka. Jinak krom toho se mi tu hrozně moc líbil David Harbour, to je vyloženě pan herec, který mě snad nikdy nezklamal a s jeho dalšími rolemi je to pro mě větší a větší sympaťák. Převládá spokojenost. Slabší 4* ()

majec4

Cely film je jedna slusne fungujuca reklama na dve znacky. Slusne fungujuca, lebo ja som sa zabavil. Niekomu to moze vadit, takze chapem aj ten hejt na film. Dalej ten dej filmu je strasne predvidatelny, bez stipky snahy prekvapit. Akoby ten scenar vygeneroval nejaky program. Vobec nic ma tam neoslovilo, ze wau, to som necakal. Nevadi, film ma zabavil, len skoda ze zapadne do zbierky ako jeden z mnoha, lebo tie niektore pretekove sceny stali zato. Prelinanie z real do PC bolo super, tie prechody sa mi tiez velmi pacili. ()

Sunny.69

Jako asi v pohodě sportovní film o autech (nenadchne, neurazí), vlastně tam není ani moc o tý videohře. Kdyby to točil Ben Affleck, bylo by to z toho určitě pětihvězdičkové drama. :-) ()

Cermbo

Gran Turismo znám z povzdálí už dlouho jako hru (nebo simulátor?), ale za fanouška značky se nepovažuji. Vznikajícímu snímku jsem tedy ani nevěnoval pozornost, takže bylo překvapení, že GT teď vychází, tak proč tomuto příjemnému žánru nedát šanci. A koná se obrovské překvapení, které z mého pohledu téměř dorovnává špičky jako “Rivalové” či “Le Mans”. Malinko mi neseděl hlavní hrdina, ale jinak naprosto skvělé obsazení, zejména úžasnej tahoun David Harbour.  Audivizuální zpracování jednička s hvězdičkou. A samozřejmě sympatické pojetí skutečného příběhu. Musím říct, že kolikrát jsem nedýchal, nebo se příběhu opravdu povedlo vyvolávat silné emoce. I přestože tomu něco chybělo, tak rozhodně patří k jednomu z nejlepších filmů ve svém žánru a rozhodně doporučuji i divákům, kterým Gran Turismo, rychlá auta, nebo závody absolutně nic neříkají. ()

dannyyy

Pamatuji se, jak jsem před 20-ti lety drtil ovladač od PS2 při hře Gran Turismo. Z práce rychle domů, celou noc se sirkami v očích jsem se snažil pokořit všechny možné tratě a pak zase hned do práce. Hodiny, dny, týdny jsem u toho vydržel. Byla to ale ta jediná verze, kterou jsem hrál a děkuji Neillovi Blomkampovi za to, že mě do té doby na chvíli vrátil zavzpomínat. Nečekal jsem, že to bude až tak dobré! Po Le Mans ´66 a Rivalech jsem tímto filmem uzavřel trojici nejlepších závodních filmů. Bouřlivé dny nejsou taky špatné, ale zub času je tam už cítit. ()

warrenur

"You're ruining my enjoyment of theese chips." David Harbour ako "instruktor" a byvali profi-jazdec bol celkom zabavnou a rydzou postavou. "He was right. The breaks ARE glazed". Bloom je ten spravny slizky a usmievavy marketer, ktoremu by ste najradsej jednu vrazili, ale svoj job ovlada na jednotku, takze ho chcete na svojej strane. Pekna pribehovka, avsak, dufam, ze vas syncek, ci dcerenka, ktori si pomaly tvoria vacky pod ocami sa tymto neutvrdia vo svojom gamblerstve a velkom "sne", ked budu drtit LoL-ko napriklad. :) Aj ked, i v tom su znacne prachy na PRO-urovni. Kenny G to isti. :) Velmi pekne natocene. Klasicky novodoby "sladky zavodak". Mladeho Archee-ho som videl len v See (seriál) (2019), a tejto roli za shostil dostojne. Otvori mu to iste "dvere" do dalsich filmov. Odporucam. 65% ()

KosiR_ksr

Dobře odvedený film, ale podobných a lepších už tu bylo příliš mnoho na to, abych si z tohoto snímku sedl na zadek, což bych z aktuálních recenzí a hodnocení čekal. 60% ()

TORTERAjirka

Výrazně lepší než jsem čekala. Zejména musím pochválit vizuální stránku filmu, která není vůbec špatná funguje dobře a ač se na filmu podepsal nevelký rozpočet, tak to funguje až na pár detailů dobře. Film je samozřejmě trošku zdlouhavý a předvídatelný, ale zase vám to dokáže vynahradit tou akcí, která prostě stojí za to. ()

barteca

Kamikadze sportu na čtyřech kolech nefandím, ale zpracování je sugestivní a krásně nasnímané. Příběh hodně zajímavý. ()

Cartmof

Taková, až bych řekl, pohádka o klukovi, kterému se splní sen a z gamera se stane naprostým borcem, co umí nejlíp závodit. Má to svoje světlý chvíle a pozitiva, ale je to ten typ filmu, kde se na konci říkají věci jako "my jsme Grand Turismo". Asi bych vám to doporučil, ale po měsíci si to nebudete absolutně pamatovat. ()

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Gran Turismo nabírá obsazení

Gran Turismo nabírá obsazení

17.09.2022

PlayStation produkce filmů podle her se pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky a jeden projekt, který nyní studio Sony prioritně tlačí před kamery, je závodní Gran Turismo. To před několika týdny… (více)

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)