Vidím vás

• USA The Watcher

Zlověstné dopisy, podivní sousedi a děsivé výhrůžky. Rodina se konečně nastěhuje do vysněného domu na předměstí, kde na ně ale čeká hrůzostrašná noční můra. (Netflix)

Marceloo

Rodina sa nasťahuje do nového domu, aby tu začala nový život. Znenazdajky sa v ich poštovej schránke objaví list, v ktorom autor tvrdí, že sleduje každý ich krok a nemieni s tým prestať. Pre rodinu sa tak namiesto radosti z nového bývania začína desivá nočná mora. - Asi najhoršia vec spojená s menom Ryan Murphy, ktorú som zatial videl. Prvá epizóda, ktorú režíroval on sám, je fajn a miestami pripomína atmosférou a prácou s kamerou a ozvučením v dome AHS Murder House. To čo sa rozbehne potom, ma už vôbec nebavilo a vlastne pár minút po dopozeraní ani neviem, o čo tam išlo. Herecké obsadenie sa celkom podarilo a okrem skúsenej Naomi Watts je tu viacero pre mňa nových tvárí, ktoré by som v budúcnosti chcel vidieť v nejakom horore znova. Problémom je to, že vďaka nedostačujúcemu scenáru sa žiadna z postáv na ploche 6 hodín ani nestihne poriadne prejaviť, takže je to celé strata času a aj podla nulového marketingu si myslím, že to natočili ludia okolo Ryana Murphyho bez nejakých väčších ambícií. Najväčším hororom celého seriálu je prekvapivo bývalý sexsymbol Jennifer Coolidge, ktorá kvôli všetkým plastikám a botoxom vyzerá ako Wayansovci v White Chicks. ()

zahadum

! ! ! SPOILER ALERT ! ! ! čo som to vlastne videl ? ja fakt neviem, začalo to pritom tak skvelo, niekde do polovice to bolo o nervy a človek žasol nad skvele vybudovanou atmosférou. Aj som mal obavy, že toto skončí buď ako mega prúser alebo seriál roka. No kdeže, seriál roka by nemohol mať logiku deravú ako ementál, seriál roka by musel mať hlavu a pätu a dokonalú pointu po ktorej by sa vám zrútil svet. Tento chorý miš maš nemá nič, má len skvelú prvú polovicu a chorú , tupú až sprostú druhú polovicu ktorú zaklincuje naozaj dementný záver. Všetci sú podozrivý, všetci sú na hlavu, všetci majú sexuálne chúťky na staré domy ( očami USA staré ) asi tristokrát sa bude chcieť chorá dvojica odsťahovať z domu z ktorého by ste ľudia pri zmysloch padali v prvú noc. Sedemsto krát nám ukážu nejaké retardované sedenia dementných susedov z ktorých budete vedieť totálne hovno. Najdementnejšie vysvetlenie vraždy dvoch starších susedov aké ste kedy videli. A to som ešte netušil, že top demencia bude keď sa na smrteľnej posteli černoška ( smiem to ešte napísať ? ) prizná k ....k čomu vlastne ? o čo tu išlo ? to sa nedozviete lebo v tomto blbom seriáli cvaká na karbid každému a záver je už čistá demencia a tupota. Ruky a oči preč ! výborná prvá polovica dokonale rozohrá skvelú atmosféru aby potom keď asi zastrelili scenáristu a najali niekoho z ulice na drogách totálne skurvili zvyšok ! ešte jediný ako tak svetlý bod v tejto psychiatrii je ako vždy skvelá Margo Martindale....ináč všetko mimo realitu !ak vám niekto neustále vraví, že v dome je tunel a potom ho nájdete tak ....ach škoda reči. Doktor Chocholoušek by si poriadne zgustol!  30 % za prvú polovicu ! ()

Merkin odpad!

Jediné, proč se donutíte sledovat tuhle přeplácanou omáčku o dvojici přitroublých nenasytných rádoby in manželů bojujících se zbytek světa, jejž tvoří buď město plné narkomanů a zabijáků, nebo venkov plný úchylů a zabijáků, až do konce je to, že vás zajímá, jak z toho scénáristi vybruslí a kdo ty dopisy teda posílá. A ono ve finále z toho vyjde, že případ není vyřešen, a tak je to asi jako kdyby pejsek s kočičkou připravovali dort z těch všech surovin, a pak odešli a už se nevrátili a žádný zlý pes by jim to nesnědl, takže bychom nevěděli, jestli ta slátanina byla dobrá, nebo špatná. No. Špatná. ()

Trevor

Tako ako musí byť pre normálnych členov LGBT+ komunity otravná táto sílená propaganda, ktorá v posledných rokoch zachvátila svet musí byť pre všetky normálne zmýšľajúce ženy urážajúci súčasný trend popfeminizmu. Jennifer Lynchová túto úlohu vôbec nepochopila a celý príbeh, ktorý mohol byť viac ako solídny pokazila tak ako sa dalo, len aby sa odbavila na zlých bububu bielych ujoch s nechuťou k sexu ku 150 kilovým ženským vorvaňom zo Štátov nacistických. Propaganda zabalená do príbehu ktorý v konečnom znení dáva zmysel asi iba keď si našľaháte do kábla nejaké prášky alebo hubičky mal síce prvky klasických psycho filmov a nezameniteľný rukopis Ryana Murphyho, ktorý sa však už príliš prispôsobil nútenej liberálnej agitke Netflixu a stal sa ich dvorným šašom. Ešte pred siedmimi rokmi povedzme v seriály Screem Queens bola ich tvorba satirická ku všetkým bez rozdielu (spolu s LGBT priateľom Bradom Falchukom) a stála za to, tentokrát je rovnako nechutná a trápna ako výročný prejav prezidenta Severnej Kórei...Na druhej strane diváci (spolu so synovcom sme to drbli za jedno poobedie) sú zvedavý ako to skončí, a skončí to ako riadny trapas. Aj keď nie až tak strašný ako pri She-Hulk, ale ďaleko od toho to nemalo. Nuž na najbližší inzerát slobodnej mamičky s prosbou o príspevok sa nabudúce slobodný biely dobre zarábajúci muž vďaka horčičákom z Netflixu z vysoka vyserie a peňiažky si ponechá na svojom tučnom konte, kým mamička s dieťatkom sa nie vlastnou vinou bude naďalej trápiť a pretĺkať životom s odretými ušami...Gratulujem, choré vytreté mozgy z Netflixu. ()

Morholt

Šest dílů bylo fajn. Terorizovaná rodina propadající paranoie, podivní sousedé, výhružné dopisy a nekonající policie. Murphy a spol. si diváka celkem solidně vodí, takže až do posledního dílu jsem prakticky netušil, co se vlastně děje a byl jsem hodně zvědavý, kdo to celé má na svědomí. Přidanou hodnotou byli i spolehliví herci jak v hlavních, tak vedlejších rolích. Poslední díl nabídl několik zvratů a ............. a nic. Pro mě je to jedna z největších vyjebávek s divákem, jakou jsem kdy zažil a z původně plánovaného velmi vysokého hodnocení mi seriál rázem spadnul na pouhý průměr. 50% ()

• Scény priamo na mieste pre dom na bulvári 657 sa natáčali v súkromnej rezidencii v Rye v štáte New York, ktorá bola postavená v roku 2016. Scény, v ktorých rodina Brannockových býva v moteli, sa natáčali v prevádzkovom moteli v Locust Valley na Long Islande, New York. (Arsenal83)
  • Manželia Derek a Maria Broaddusoví, ktorí sú predlohou filmových Brannockových, mali na tvorcov seriálu dve požiadavky. Aby neboli použité ich skutočné mená a aby sa rodina v seriáli nepodobala na ich reálnu - v skutočnosti mali nie dve ale tri deti, ktoré všetky boli v mladšom veku oproti seriálovým. (rudeboy)
  • Základom série je článok od Reevesa Wiedemana, ktorý napísal v novembri 2018 pre New York Magazine. (Arsenal83)