Noční agent

• USA The Night Agent
USA, (2023–2024), 17 h 19 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Předloha:

Matthew Quirk (kniha)

Hudba:

Robert Duncan

Gabriel Basso, Luciane Buchanan, Hong Chau, Eve Harlow, Fola Evans-Akingbola, Sarah Desjardins, D.B. Woodside, Enrique Murciano, Phoenix Raei (více)

Ostražitý agent FBI je nasazený na nouzovou linku v Bílém domě. Když přijme hovor, který odhalí spiknutí přímo v sídle prezidenta, převrátí se mu život vzhůru nohama. (Netflix)

katuuuska

Těch nelogických momentů tam bylo sakra hodně, ale i přesto mě to bavilo a umím si představit, že si to za nějaký čas pustím znovu. Slabší 4* ()

liquuid

Myslim si, ze netflix vyzdimal maximum z mene znamych hercu (az na par vyjimek) a natocil velmi dobry serial, ktery ma drive, stavu, napeti a emoce. Rozpletani toho, co se vlastne stalo, tak trva akorat tak dlouho, aby to cloveka nezacalo nudit. Dostatek akce, priroda, pribeh a vse ostatni v naprostem poradku. Hvezdu dolu davam pouze za to, ze v druhe casti serie se dej dostava do sloziteho a prilisneho politikareni, cehoz ja nejsem fanousek. ()

dur.dur

Zrucne natoceno. Ale ta vnitrni logika, dialogy a usudky. Kdyz se na to clovek povznese, vypne mozek, tak je to koukatelny. ()

JenYu

Viděna 1. série: Velmi dobré. Tajemné. Temné. Tajuplné. Spletité. Nečernobílé. Napínavé. Se sympatickým hlavním hrdinou a dobře zahranou postavou Diane. Není to žádné kinematografické veledílo, pro mě ale rozhodně příjemné překvapení. P.S. Co mě rozhodně překvapilo a co hodnotím pozitivně, byla romantická linka mezi záporáky. ()

Saxos

Herecky sympatická seriálová jednohubka, které by určitě neslušelo nějaké pokračování. Vše bylo řečeno. Závěr: doporučuji. ()

Rian_witcher

Kdo viděl seriál 24 hodin, určitě pocítí záblesk návratu Jacka Bauera. A vlastně i jméno agenta Sutherland k tomu vyloženě svádí :-) Dovolím si napsat i to, že celé to v mých vzpomínkách funguje jako prequel "Jak se Jack Bauer stal agentem". Pravdou je, že Gabriel Brasso moc charismatu nepobral. To naštěstí dohání Luciane Buchanan, D.B. Woodside a Fola Evans-Akingbola. I Eve Harlow se v roli zabijáka vyloženě našla. Děj propletený špionáží na nejvyšších místech pěkně odsýpá, mrtvých přibývá, akce jsou napínavé. Občas se objeví nějaká klasická berlička a nelogičnost, když už scénáristé nevědí jak dál. Ale odpustil jsem jim a těšil se co bude dál. ()

uhlerado

Pre fanúšikov markizy a joj, taka uroven/kvalita. Nema to tu spravnu aromu kvality. Je to len narychlo zbuchany kvazi originalny pribeh s nejakymi hercami. 20 % ()

quido_zidle

Příjemné překvapení. Podle ukázek to vypadalo na další stupidní Netflix céčkovou rychlokvašku a ono ne...Přes pár zjevných hloupostí to drželo celé pohromadě, všechny dějové linky dávaly smysl a nesloužily jako seriálová vata jak má často Netflix ve zvyku. Chyběly tuny debilních keců o ničem, fajty a přestřelky byly byly nepřepálené a uvěřitelné, minimum idiotských automobilových honiček, genderově a rasově vyvážení byli překvapivě "hodní" i "zlí", děj byl napínavý téměř pořád, dialogy většinou smysluplné a nenutily vás přetáčet. Na 5 to není (třeba ta závěrečná scéna u vrtulníku byla "kurva to už snad né"), ale hezkých 3 a půl... ()

Updated_Cake

Hodně povedený kousek plný akce, napětí a strategií. Epizody mají většinou něco do hodiny a téměř každá z nich je vyplněná do poslední minuty, pomalu jako by to byl film. Vlastně to je ve stylu filmového zpracování, ale díky rozsekání na díly mají možnost nabídnout detaily z každé scénky. Příběh se na sebe postupně nabaluje a graduje, takže samotná série se dá rozsekat na takové 4 menší kusy, které na sebe navazují. Vzhledem k tomu, co poslední dobou Netflix produkuje, tak je až s podivem, že tohle je taková zábava a člověk u toho neusne už po 5 minutách. Všiml jsem si, že u nás i v zahraničí to někteří porovnávají se seriálem The Recruit, který podle mě byl o dost slabší a kde často chyběla logika. Určitě stojí za ten čas. ()

Heywood

Příjemné překvapení s dobrým rozuzlením. Sice se to ve střední části začne trochu překomplikovávat na malém prostoru, ale ty základní výstupy navazují a postupně dávají logiku i vyvrcholení. Oba hlavní hrdinové bojují o diváckou přízeň a nakonec ji dostávají nejen díky dobrému scénáři, ale protože ve výkonech rostou. Platí to i o padouší partě. Casting na prezidentku se sice hrubě nepovedl, ale jinak chybu nenajdeme. Má to spád, o překvapení není nouze, o hrdiny se dokonce začneme obávat a Camp David se nám představí v neznámé roli. Pokud někdy platí: Nikomu nevěř" tak tady dvakrát. Dobré načasování a tempo nutí hltat další díly a co více si od seriálu přát. 75% ()

VLADEK

První tři čtyři díly velmi zlé, pak se to o trošku zlepší a pak zase sešup dolů. Příšerný casting a herecké výkony neustále bijí do očí, jakoby ty herce sebrali na nějakých okresních souborech nebo při výstupu z plastických klinik. Scénáristický faul s dvojčaty. Přímo zoufalé "české" titulky od Netflixu. Vlastně bych tomu měl dát jako celku odpad. ()

Karlosik_4

Seriál, který začíná i končí epizodami které jsou plná napětí a opravdu dobrých nápadu a velmi detailního zpracování co se týče taktiky a zákonů. Sledujeme zde agenta s velmi rychle vyvíjející se kyberbezpečnostní dívkou, ta, ačkoliv by měla být kancelářskou krysou, má lepší fyzičku a mozek než mnozí agenti  kteří se zde nachází. Ti jsou zde ale asi jen pro zábavu našeho hl. hrdiny, kterému zatopí mnohem více 2 najmutí vrazi, než útěk z Bílého domu! Prostřední epizody v tomto směru nedávají smysl a detailnost se zde klade více na druhořadé věci, chytrost postav, bystrost ochranky a smysl rozhodování se, stejně tak dovednosti se tu mění podle toho, jak se chodí příběhu. Tohle by přitom chtělo jen malé úpravy, jako dát hrdinům další 1 nebo 2 spojky uvnitř tajné služby. Seriál sám o sobě stojí za ty 3 hvězdy, ale některé epizody jsou sotva na 2. Poslední je za mě krásným uzavřením všeho. Uvidíme co přinese 2. série ()

Kozlowski8

Svižný, záživný a poutavý špionážní akčňák, jehož příběh má hlavu a patu, není postaven na oslích můstcích a nelogičnostech ( i když by se jich pár našlo ) a není zbytečně přepálený. Jen Gabriela Bassa bych vyměnil za nějakého herce, jinak palec nahoru. 75 %. ()

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (více)

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

30.03.2023

Kdybyste si měli tipnout nejsledovanější premiéru Netflixu v letošním roce a třetí nejlepší start v historii streamovací služby vůbec, pravděpodobně byste to neuhodli. Co víc, podobný úspěch nejspíš… (více)