Muž, považovaný za bezohledného a tajemného vraha (Wesley Snipes) je na útěku před zákonem a snaží se zjistit, díky komu byl obviněn ze dvou vražd, spáchaných v New Yorku. nemá však mnoho času... zkušený šerif Sam Gerard (Tommy Lee Jones) a jeho muži jsou mu na stopě. Nelítostné pronásledování začíná... (Warner Home Video CZ)

Figu

Chlapy sobě! Prostě biják pro vostrý a drsný borce staré školy, kde v hlavních rolích dominuje trio Lee Jones, Snipes a Downey Junior. Film je v neuvěřitelným tempu, pořád se něco děje, akce je slušivá, napětí taktéž, no a nechybí tomu ani lehkej zvrat. Nemám co vytknout, snad jen zdejší hodnocení je decentní zklamání, páč tihle šerifové si zaslouží bejt obalený v červených barvách! 80% ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $57,167,405Tržby Celosvetovo $102,367,405║ Aj keď po kvalitách Utečenca moc toho nezostalo pre toto voľné pokračovanie ale určitý štandart si to udrží a tak môžeme sledovať aspoň slušný priemer, ktorý sa dá pozrieť aj viac krát bez toho aby nudil. /videl v kine: 65%/ ()

Arsenal83

Pre mňa veľmi dobrý thriller s Jonesovou typickou rolou naháňača zločincov a strážcu zákona. Neuveriteľné, ako mu to prischlo. A dokonca i Snipesovi rola veľmi dobre sadla, pritom pri pohľade späť to bol viac kriminálnik než herec. Film sa dá samozrejme silne porovnať s Utečencom, trocha za ním nestíha, ale stále dosť dobré na zážitok, ktorý nenudí ani chvíľu. ()

anderson

Ja osobne si myslím, že tento (falošný) sequel je oveľa lepší než Utečenec. Skvelé postavičky, ktoré už poznáme, vynikajúci (áno dobre vidíte) Downey a dej, ktorý nie je objavný, no má to čo od akčného filmu požadujem - spád. (29.10.2004) -------- Keď som pred rokmi písal tento komentár, nenapadlo ma, že málokto vôbec tuší aká bola genéza vzniku tohto filmu. O tom dokonale svedčia komentáre typu "Film síce na niektorých miestach až príliš kopíruje veľkofilm 'The Fugitive' s Fordom", "Ze začátku připomínám, že je tento film podobný Uprchlíkovi", "Trochu mi to připomínalo Uprchlíka s Harrisonem Fordem" atď. Producenti utečeneckého rimejku s Fordom boli sami prekvapení jeho neuveriteľným komerčným úspechom a preto samozrejme túžili svoje peniaze investovať do podobne úspešného projektu. Príležitosť sa im ponúkla v podobe federálneho maršala Gerarda, ktorého Tommy Lee Jones stvárnil tak fenomenálnym spôsobom, že sa po tomto filme stal nielen hollywoodskou superstar, ale dokonca za túto postavu obdržal aj Oscara. Davis ani Ford v pokračovaní uzavretej zápletky zmysel (našťastie) nevideli a preto sa Gerard a jeho tím stali kľúčovými ťahúňmi tohto "sequelu", známeho dnes pod výrazom spin off. Čiže výrazná vedľajšia postava/postavy jedného filmu dostali svoj vlastný príbeh. A že zápletka stavia opäť na "lapaní" ďalšieho nezbedného utečenca? Nuž a koho iného by federálni maršáli mali chytať? Krakonoša? :-))))) (17.8.2020) ()

• Letecký zákon zakazuje pripútať väzňov k akejkoľvek časti lietadla. (Arsenal83)
  • Stuart Baird použil skutočných pilotov namiesto hercov, aby dodal autentickejší pocit. (Arsenal83)