Reklama

Reklama

Plavkyně

Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Dvě sestry to z válkou zničené Sýrie dotáhnou až na olympijské hry v Riu v roce 2016 a na téhle riskantní cestě prokážou pevné odhodlání i skvělou plaveckou techniku. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (36)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Mám rád sportovní filmy a pokud jsou založené na skutečném příběhu tak ještě lépe. Takže jsem rád, že příběh plavkyň měl tuhle přidanou složku. Jinak to migrační drama mi hodně přípomínalo knížku Beekeeper of Aleppo (což asi nepřekvapí, ale zároveň to ukradne pár dramat z cesty). Abych pravdu řekl, tak jsem ve finále čekal víc emocí, ale jinak jsem spokojenej s tím, jak to celé fungovalo. ()

lykan9 

všechny recenze uživatele

Moc dlouhý a málo srdcervoucí. Plavkyně je ten druh filmu, který má dojmout a být místy i přehnaně dojemný. To však u tohoto filmu neplatí. Vztah k postavám si divák vytváří jen těžko a místy jsem se nudil. Matthias Schweighöfer však nezklamal a ve chvíli, kdy se po dlouhé a úmorné době objevil, tak se to dalo. ()

Reklama

Garson 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem snímek převážně o plavání a dostal jsem film zobrazující uprchlickou krizi od útěku ze Sýrie až po příjezd do Německa.Dvě hlavní "hvězdy" tohoto filmu sestry Yusra a starší Sarah se rozhodnou utéct z nebezpečné Sýrie a nějak se dostat k plaveckému týmu do Německa a pak soutěžit na olympiádě.Krásný to sen,ale docela náročné ho uskutečnit.Sestry musí ještě s několika uprchlíky zvládnout náročnou cestu,která prokáže jejich obrovskou statečnost a cílevědomost.Nebudu to komentovat politicky,ale pouze svým filmovým dojmem.Miluju tyhle filmy s výraznou kulturní odlišností,protože z nich přímo tryská ta bezprostřednost,ať z tohoto filmu Plavkyně(2022) nebo i z kulturně podobných jako byly třeba Traitors(2013) nebo Kočičky(2020).Žádná vata,ale prostě příběh podle skutečné události,který bez problému upoutá mou pozornost.Je tu mnoho scén,které bych nechtěl zažít jako třeba dočasně nefunkční motor na přetíženém člunu uprostřed Egejského moře nebo nelegální překročení hranic.Ne díky,tyto zážitky rád přenechám Syřanům,Eritrejcům a dalším naplaveninám. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Netflix sa chytil jedného prípadu z milióna a dostali sme prekvapujúco veľmi zaujímavý príbeh. Taký splnený americký sen. Utečiete reálne pred vojnou, síce na nafukovačke, ale lepšie než s polystyrénovou doskou, a nakoniec to dotiahnete až na olympiádu. Zaujímavý príbeh so silnými fázami najmä pri boji na mori, ako aj pri riešení prevádzačstva s lakomými hovädami. Takže v tomto smere dobrý film. Samozrejme si treba aj uvedomiť, že Netflix tam dal svoju udičku a snaží sa ľudí presvedčiť, že to všetci prichádzajúci z východu sú vojnoví utečenci, pritom 90% z nich sú ekonomickí migranti mužského pohlavia, ktorí nechali svoju rodinu v tej zlej vojne, fotia sa iPhonom a v kapse majú slušný obnos peňazí. Síce nám ich prezentujú ako lekárov a atómových fyzikov, ale človek je na pochybách, keď niekoho v tábore znásilnia, alebo rovno ten tábor podpália. Aj taký film by som chcel vidieť. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si myslel, že film bude o plavání, abych nakonec během sledování zjistil, že je vlastně o dvou syrských sestrách, které utíkají na západ. A o tom útěku je film především. O tom, jak se žije v Sýrii, jak tam spřádají plány na útěk na západ. Ale i o tom jak přímo utíkají přes Turecko do Evropské Unie. Jak se setkávají s lidskými hyenami, ale i s těmi, kteří chtějí upřímně pomáhat. Ten film je v tomto ohledu hrozně silný a dost sugestivní. Jen si pokládám otázku, zdali jsou všichni, kteří do Evropy utíkají, tak dobří, jako jsou znázorněni v tomto filmu. Jsem přesvědčen, že tomu tak není a tady to dělají všechno hrozně sluníčkové. Nicméně holky to zvládly, přešly ten prvotní pocit nejistoty a podmíněného strachu Evropanů z neznámých národů, aklimatizovali se a zaslouží si tak můj obrovský respekt. V roli a pohledech Matthiase Schweighöfera (který se ve filmu objevil vlastně relativně málo) bylo všechno, co k těmto lidem a k této emigrační vlně cítím. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Yusra Mardini si zahrála ve filmu samu sebe, když pomohla natočit některé plavecké scény. Našla si čas, přestože současně trénovala na olympiádu v Tokiu. (Jirka_Šč)
  • Mořská nemoc i omdlévání na nafukovacím člunu nebyly hrané – scénu natáčeli skuteční uprchlíci, kteří si tak uprostřed oceánu opakovali část své cesty. Jen noční záběry jsou z bazénu. (fraktal)
  • Natáčelo se ve Velké Británii, Belgii a Turecku. Film se měl natáčet v roce 2020, kvůli pandemii covid-19 bylo natáčení 5 dní před plánovaným začátkem zrušeno a obnoveno až v dubnu 2021. (Zix.)

Reklama

Reklama