Třiadvacetiletá vrcholová sportovkyně Andrea se připravuje na olympijské hry v Atlantě. Jako mistryně republiky ve skoku do vody nic jiného než tvrdý svět tréninků a závodů nezná. Až do chvíle, než si poraní páteř. Její sportovní kariéra náhle končí. Touha po úspěchu ji ale přivede ke kariéře pornoherečky. Stejně jako své tělo ovládala a využívala ve sportu, využívá jej při natáčení pornofilmů. Má slávu, peníze, komfortní život, nezávislost. Nakonec ale přece jen musí zpomalit…
Film je inspirován příběhem Andrey Absolonové, která byla v 90. letech jednou z našich nejúspěšnějších skokanek do vody a posléze neméně úspěšnou pornoherečkou Leou De Mae. (Bontonfilm)

bohhous22

Další rádoby artově pojatá srajda s hezkou kamerou a supr hudbou,kde nedůležitý elementy jako námět, scénář, režie  hlavní protagonisti jsou plán B.Škoda , protože námět je skutečně silnej! ()

Rayen1

Zajímavý téma, který je ale tak nějak blbě zpracovaný. Proč mi přišlo, že se všichni tvářili, že v tom filmu nechtěj bejt? ()

Binne

Takže, snímek byl prezentován jako psychologické drama o ženě, která rozhoduje o vlastním těle a o vlastní duši. Tato žena dokonce skutečně žila, přemýšlela a fungovala ve své podstatě, jako velmi dobrý člověk. Scénář nám ale žádný náhled do duši Andrei Absolonové nenabídne, důležité pasáže, které nám měli vysvětlit její motivy jsou nesmyslně přeskakovány a divákovi otázky jsou nechány bez odpovědi. Andrea začínala svůj život jako zodpovědné a svědomité děvče, který je rodiči veden k úspěchu. Má problematický vztah sama k sobě, neklade důraz na své štěstí, pouze na vlastní úspěch - to nám snímek vysvětlí velmi dobře, nenásilně a s trpělivostí. Po úrazu přichází agrese a vztek, touha být soběstačná, ovládat tělo, které mě tak zradilo (scéna na koberci či v nemocnici) - to je ve snímku také velmi dobře vysvětleno. Co mi naopak dramaticky chybělo, Andrea začala pracovat jako pokladní, byla si vědomá své krásy (což není ve filmu příliš dobře naznačeno) a práce jí neuspokojovala - chybí mi vysvětlení jejích myšlenkových pochodů v daném období, protože právě to jí zcela jistě přivedlo ke kariéře pornoherečky. Následně (ve zkratce) už natáčí porno s profesionály a oddává se večírkům. Jsou tam pasáže, na které režie klade zbytečný důraz, ale nerozumím tomu proč - jedná se například o scénu, kdy Andrea natáčela porno s další pornoherečkou a začala dávat rozkazy kameře i režii. Tento aspekt její osobnosti se ale už nikdy později neprojeví a naopak v následujících situacích působí zmateně a zranitelně. Poslední část celého snímku je velmi dojemná. Dochází ke smíření a život je už jen jednoduchý - což bohužel není nikdy dobré. Andrea věděla, že odejde příliš brzy, tak žila příliš moc. ()

marek29

Zajímavý prsa téhleté Andrey. Její tělo je rozhodně pěkný.. Místama se ten film vleče a dává dost prostoru pro přemýšlení. Nechci tu spoilovat, ale zas a znova se přesvědčuju o tom, že jediný co je jistý v životě je smrt.. A kdo si ji neuvědomuje, je naivní a pak překvapený. Life is short, enjoy it! ()

Pete

Na Její tělo se pěkně kouká, protože Germani je krásná holka, a zde v podstatě nesleze z plátna. Sice má většinu stopáže jen ztrápený výraz, ale tak velí scénář. Když nemohla být Andrea nejlepší ve skoku do vody, chtěla být prý nejlepší alespoň v pornu - tak zde vysvětlují tvůrci její motivaci, rozhodli se totiž vůbec nezkoumat její nitro, a nic se tedy nedozvíme o myšlenkách nebo pocitech hlavní postavy. Poměrně originální koncept přidává na povrchní artovosti, avšak na úkor hlubšího zážitku diváků. Hodnotím dvěma hvězdičkami, velmi silnými díky profesionální technické stránce, která je jistě na mnohem vyšší úrovni, než u jakéhokoliv filmu s Leou De Mae (kamarád říkal). ()

Oxyuranus

Asi 2. Průměr lehce bída. Odvážné v jedné scéně a jinak příběh o tom, že borka měla štěstí, že se z ní nestal kvadrouš, podělala se i tak z toho, a tak začala píchat za prachy. Supr. Její osud mě i tak ale dojal... Sombrero dolů za to, že na Netflixu byla regulérní porno scéna. Ale žádný milník, alespoň pro mě, z toho nebude, protože snímek jako takový je řemeslná nuda. ()

Coliseum

Čistá polarizace mezi přirozenou krásou, která vám bezděky spustí dolní čelist pod stanovenou mez, zamlží vidění a zostří rozhled a nalíčenou, kašírovanou a do značné míry umělou, namalovanou "krásou", která naše vidění deformuje,  stanovuje a určuje úzus. Bohužel je film ne snad povrchní výpovědí jak o vzestupu, drilu a pádu, následném posunu, reakcích, rodinných vztazích a smutném, brzkém konci, našlapuje však po tenké krustě povrchu, nemá tendenci propadnout se hlouběji (nebo možná má, ale neděje se to) a je jen malá šance na koexistenci s hlavní postavou, která je, byla, svým životem rozhodně zajímavá a pozornost si zaslouží. Kvituju, že je poměrně pregnantně postiženo nedobré prostředí vrcholového sportu a ukázka těla jako nástroje a prostředku k cíli a tím je vcelku dobře vybudovaný můstek k pochopení následujících kroků hrdinky, leč, já čekal asi syrovější přechodové fáze (nemyslím vulgárnější s akcentem na sex).  A pevně doufám, že když Andrea poslouchala Michael´s Uncle a Sunshine v té době, znala i Gnu. ()

Tominni

Trochu obtížné hodnocení. Na jedné straně velmi dobrý výkon Natálie Germani spojený s příběhem podle skutečné události. Na druhou stranu mohla jít Natálie Císařovská trochu více pod povrch všech témat, ať už to je stránka sportovní, úrazu nebo následného porna či nemoci. Někdo to šlo hodně zkratkou. Ale i tak - velmi solidní tři hvězdičky. ()

RadkaCW

Při sledování vší té snahy dostat se na olympiádu, drilu, nesvobody, ponižování, absence menstruace a poruchy příjmu potravy mi přijde horší tahle podoba vrcholového sportu než celá porno kariéra. Na tělesnost se film zaměřuje, motivaci a hlubší psychologii Andrey by asi řešil, kdyby se jmenoval Její duše (že by vidina „snadného“ výdělku oproti práci v sámošce, vizáž, více než kladný přístup k sexu a sportem zocelená osobnost, která si to umí obhájit? – víc vědět nepotřebuju a je mi to vcelku jedno). Natália Germáni – vynikající soustředěný a odvážný výkon, nebyl problém zaměřit se na její tělo jakožto nástroj a neřešit sympatie nebo antipatie k její postavě. Explicitní scény nevadily, ale koukat s rodiči to bych se asi červenala a doufám, že mi děcka jednou nekoupí kávovar 😊 Velmi pěkné 3 hvězdičky. ()

curfew77

Především poctivá filmařina, což zdaleka není samozřejmost. Velkorysé exteriéry, výborní herci v čele s vynikající (!) Denisou Barešovou, v tomhle ohledu ale doručili kvalitu všichni zúčastnění. Bohužel Natalia Germani je sice ještě víc sexy, než skutečný předobraz její postavy, zároveň ale vyzařuje nezpochybnitelnou oduševnělost, která originálu přinejmenším na fotkách a kameře chyběla, což působí rušivě.  Ještě horší ale je, že dramatický oblouk se skládá ze tří období, které spolu nijak nesouvisí - sport, porno, vážná nemoc - a pokoušelo-li se duo scénáristek nějak to všechno propojit. úplně se to nepovedlo. Není hezké to říct naplno, ale kdyby Andrea Absolonová neudělala kariéru v pornoprůmyslu, její osud by dnes už nikoho nezajímal, přičemž film se (přese všechnu sympatickou snahu nemoralizovat) staví spíše proti společenské přijatelnosti téhle branže. Producenti čeští i američtí jsou podivínské figurky, scéna u bazénu plná klišé působí hodně naivně  (ten skokan do vody v úvodu scény je nemýlím-li se doslovnou kopírkou Hříšných nocí) a chlípný americký videomagnát už je doslova komicky. Nechce se mi ale být přísný, protože snaha Natálie Císařovské je mi veskrze sympatická a nekompromisní přístup včetně velmi (!) explicitních scén taky. 65 % a opatrné doporučení. PS: Záběrů na ženské nohy je tu víc než u Tarantina, což pochopitelně jedině kvituji ;) ()

Micoldee

Jsou filmy, které jsou tak komplexní, že si po jejich konci člověk musí hledat dovysvětlení děje. A pak jsou filmy jako tenhle, kde je naprosto jasný, co se na obrazovce děje. A to, že Andrea Absolonová prožila 3 životní fáze, z nichž ani jedna nebyla ideální. Překvapivě ale byla nejšťastnější v té, za kterou jí nejvíc odsuzovali. I když zde někteří tvrdí, že se nepodařilo jednotlivé části filmu dostatečně propojit, mně přijde, že v tomhle snímku si každý nějaké to propojení našel. V mé mysli například vyvstala otázka, zda je lepší žít jako vrcholová sportovkyně, když dělá člověk radost jen rodičům a sám trpí, nedovolí si ani jednou pořádně se najíst a dokáže se radovat jen pár minut při pohledu na zlatou medaili na krku. A nebo si naplno užívat svobody a života přesně podle jeho představ, i když to zrovna v tomhle případě znamená kariéru zavrhovanou v očích všech ostatních. Spoustu z nás si asi řeklo: „Tak to bych nikdy neudělal(a)”. Na smrtelné posteli s nádorem na mozku si ale člověk asi vzpomene na ty chvíle, které dělaly šťastné jeho a ne, které schvalovalo jeho okolí. Za mě to je super film s rychle odsýpajícím dějem, u kterého se podle mě každý na chvíli zamyslel a představil si, jak by jednotlivé prvky fungovaly v jeho životě. Řekla bych, že si film aspoň zaslouží víc, než 60 %. ()

Puxina

Ano, určité emoce jsou ve filmu nahrazeny mlčením a delšími záběry a tak si to divák musí domyslet. Náhled do života Andrey mohl být hlubší a mohl se víc věnovat jejím sportovním úspěchům, ale taky úspěchům v porno průmyslu. Z tohoto tématu šlo prostě vyždímat víc. Ale zase na to, že to je první filmový počin režisérky je nutné uznat, že tohle se povedlo a Císařovská se toho nebála. Hlavně ono zařazení těch pár ostrých scén a reality bylo super. ()

anca_007

Celý film je primárně veden zvukovou složkou, která dodává filmu hloubku a originálním a poutavým způsobem udržuje divákovu pozornost. Mluveného slova je ve filmu pomálu, což není vůbec na škodu. Ba naopak! Tvůrci efektivním způsobem využili ticho ke zdůraznění dramatických momentů. Převážně dynamická a chvílemi třesoucí se kamera ještě podporuje napětí. Dokonalé propojení zvukových prvků s autentickou kamerou nastoluje pomyslnou druhou dimenzi chápání díla. Tou jsou brilantní scény vykreslující vnitřní hlasy a pocity, které hlavní hrdinka prožívá. V těchto scénách jako by se zastavil čas. Tvůrci si s těmito záběry fantasticky pohráli a nešetřili detaily. Po zhlédnutí verze od osmnácti let odhaduji, že se verze liší v množství explicitních scén z pornografického průmyslu, kde jsou detailně zobrazená nahá těla a soulož. Tyto scény hodnotím jako zcela zbytečné. Ničí tak divákovu představivost a do kina nepatří. Drama očekává diváka, který k pochopení díla nutně potřebuje vše zcela vylíčit do nejmenších detailů. Tyto scény se dají ladně naznačit, aniž by absence detailního zobrazení bránila v porozumění. Na druhou stranu ale uznávám, že jsou-li explicitní scény tvůrčím záměrem k vyobrazení surovosti průmyslu pornografie, pak jsou zcela na místě. Nejenže dílo přesně popisuje životní příběh reálných událostí, ale hlavně dějovou linii podává přesvědčivě a detailně. Přimhouříte-li oči k sexuálně explicitním scénám, dozvíte se zajímavý a hořkosladký příběh ambiciózní ženy, která opravdu žila. Zhlédnutí filmu doporučuji nejen z hlediska rozšíření svého vědění o českých osobnostech, ale hlavně pro krásnou a kvalitní řemeslnou filmařskou práci. ()

Cinemagoer

Tragický příběh o slečně, která po zdrcujícím zranění a zmařené sportovní kariéře našla východisko ve filmech pro dospělé, než jí nakonec stihlo smrtelné onemocnění. Její tělo nebude českým filmem roku, kvalitativně má co dohánět, přesto jde nepochybně o pozoruhodný domácí počin, který v souvislostech a bez předsudků predstavuje, co člověka může dovést k pornoprůmyslu a jaký dopad na něj samého i na okolí takové rozhodnutí má. Je překvapivé, že filmaři námět dle skutečného příběhu Andrey Absolonové nevyužili již dříve, přece jen, od událostech ve filmu uplynulo přes 20 let. Největší předností filmu je mimořádně pohnutý život hlavní hrdinky, což už však vzhledem k reálnému předobrazu nebylo třeba vymýšlet. Velkým úkolem tvůrců však bylo dohledat podrobnosti a příběh zachytit sepsáním vhodného scénáře – vystihnout postavy a důležité události, následně vše herecky ztvárnit. Děj vůbec nenudí, rozdělení do 3 časových milníků umožňuje časovou přehlednost, spád, časově siroce pokrytý příběh. Malý rozpočet sice byl znatelný, především v první třetině, ale proč by bylo nutné sledovat velká sportoviště, zahraniční exteriéry, zranění vteřinu po vteřině? Myslím, že důležité okolnosti sportu vidět byly, koneckonců je to film o člověku, ne o průběhu soutěže. Větší pozornost se však měla věnovat postavám, které byly v určité části příběhu výrazné, ale poté jejich další vztah s Andreou zůstal neznámý nebo se vyvíjel jen v náznacích – mám na mysli trenérku, přítele, obchodní partnery. A ze všeho nejvíce psychologii samotné hrdinky.  Velký vliv na výsledek má výkon Natalie Germani. Vzhledem k choulostivým a výkonnostním scénám, a navíc k sužované psychice Andrey role bez diskuse náročná, vyžadující sportovní průpravu, odvahu, šarm a přesvědčivé ztvárnění psychického vývoje hrdinky. Až na poslední položku vše bravurně zvládnuto. Avšak: Andrea jako herečka je ztvárněna, myslím, přesvědčivě, mnohem zdařileji, než Andrea jako mistryně republiky. Zvláště vedle své uražené, výřečnější a impulzivní sestry působí poněkud otupěle, odměřeně, nevýrazně. Je to záměr daný scénářem nebo tady chybí živější herecká póza? Jistě bylo snahou zahrát před úrazem vysílenou a po úrazu zoufalou mistryni kvalifikovanou na olympiádu, ale problém je, že sklíčená Andrea je herecky přesvědčivá, kdežto spokojená a energická Andrea už ne. Vnitřní pochody a prožívání, negativní i pozitivní emoce, mělo by být zjevnější a pro diváka uvěřitelné. Ale opět–možná herci jen dodržují pojetí scénáristy. Po vizuální stránce je to pěkný film dobové prostředí se napodobit podařilo, i díky hudbě. Zajímavě (různé úhly kamery) jsou natočené scény z pornofilmů, které žánr karikují i bez příkras ukazují, co se běžně na place děje. Otevřených sexuálních scén není málo ani příliš, těch nefalšovaně pornografických jen pár (doslova). Je třeba pochválit odvahu a vážnost, s níž režisérka k tématu přistoupila. Film nabízí na pornografii nezvyklý pohled – Andrea vstupem do branže získává svobodu, sebevědomí, kontakty, je to pro ni úspěch. Avšak ztrácí její blízcí, kteří se za ni stydí, vykládají si to jako nevěru, ztrátu cti. Závěr byl na můj vkus zkratkovitý, ale přesto působivý. A právě v tom je potíž – to nejlepší, nejpůsobivější z celého filmu, už tvůrci měli předchystáno – námět. Její tělo, jako každý řádný snímek podle skutečných událostí, umožňuje divákovi strhující příběh tohoto druhu přehrát před očima, a to v souvislostech pestrého života, a v tomto případě navíc s nevšedním hlediskem na pornografii. Po první projekci 7/10, zatím silné ***. () (méně) (více)

Alden_Larson

Velmi zajímavý a působivý film, a pro českou kinematografii celkem nekonvenční příběh. Jeho zpracování se mi moc líbilo, ale musím se přiznat, že mi některé jeho části přišly trochu hloupé. Taky mi přišel moc dlouhý, myslím si, že by film mohl být o dorbých deset minut kartší. Postavy byly skvělé, cesta hlavní hrdinky byla tragická, ale zároveň velmi působivá, Natalia Germani svoji roli zvládla výborně. Ostatní herci byli také velmi dobří. Líbí se mi, že se film nebojí ukázat intimnost při nátáčení erotických filmů, k tomu mám velký respekt. Prezentace byla fajn a hudba se mi taky hodně líbila. 8/10 ()

Derseus

Promrhaný potenciál životního příběhu... špatně natočené, tichým scénám chybí napětí, schopnost vtáhnout člověka do děje, nebo nějaký hudební doprovod. Nuda, škoda. ()

Baporovana odpad!

Pseudodráma s porno zápletkou a význevom do pustoprázdna. Alebo jednoducho povedané, absolútny brak, pri ktorom si divák pripadá trápne. ()