V temnotách

• Velká Británie Out of Darkness (více)
Velká Británie, 2022, 87 min (Alternativní 84 min)

Šest lidí hledá nový domov v kruté krajině, ale pronásleduje je děsivý nepřítel. (HBO Max)

dannyyy

Na tenhle film jsem byl od loňska v očekávání, a to očekávání se proměnilo ve zklamání, jak to většinou bývá. Tady se povedl trailer, který hodně navnadil, protože tam narvali všechny scény, které jako jediné byly ve filmu aspoň trochu zajímavé. Film je bohužel utahaný a moc se toho neděje. Málo akce, pro mě jen minimální napětí, postavám jsem nijak nefandil a protivníka jsem očekával úplně někoho/něco jiného. Roztržená držka, která ale byla hezká, to nezachrání. Škoda. Mohli z toho vytřískat více. Lehký nadprůměr. 55% ()

Flopik

Tuto proste nemám prečo prilepšovať. Prostredie výborné a hudba takisto, to sú bohužiaľ jediné dobré veci na tomto filme. Skupinka neandertálcov putuje krajinou a loví ich nejaká príšera. Keby to bolo v tomto duchu tak skvelé. Nevadí mi ani, že sympatický nebol skutočne nikto. Ale príšeru nikdy neuvidíme (zvrat), zabitia sú všetko mimo kameru hádam, vlečie sa to na začiatku jak sopeľ a sledujeme len krajinu, no a zvrat stál za hovno. Našťastie až skoro do konca prežil ten najzbytočnejší pračlovek, úžasné. Potenciál zadupaný do zeme. ()

warrenur

Prijemne vlhke a nehostinne prekvapenie. :) Umocnil ho nielen strach z neznameho v tme, lese, ci jaskyni, ale hlavne samotny zaver a vysvetlenie. Verim, ze rychlost pohybu sme tak vnimali len kvoli vyssiemu poctu "entit" za hranicou svetla ohna...a tiez "premiestnenie tela". Inak fajn..nadherne zabery, kamera a obcas velmi slusna atmosfera. Nadpriemer, odporucam. 60% ()

Rochester

Co svět světem stojí - jak se říká, když opice slezla ze stromu a vzala do ruky kámen a nebo klacek ....dospěla k názvu HOMO SAPIENS !!! Proč raději nebyla dána větší možnost delfínům : (((( ???? ()

animario

Jako "pravěkej" survival OoD funguje (hlad, tma, strach z neznámýho). K plusu patří lokace, atmosférickej soundtrack i volba nepříliš výrazných herců. Ale rozuzlení mojí fantazii neuspokojilo, očekávání bylo větší..a jinde. ()

sadlokan

Aha .Alien,Predator..A znáte film"Na divoké řece".Divous!Out of je vlastně takovej r-remake.Esli bylo těžšî vymyslet tu řeč nebo nadčasové outdoor jeans z kožušiny?A ten trapnej  konec.No nic.Na čmíru je nejlepší lišejník. ()

FeriusParfax

Jediná věc, která mi zastavila prst nad tlačítkem odpad byla ta krásná příroda. Nádherné záběry potoků, lesů, samoty a luk si zasloužily hvězdičku. Jinak si tenhle rádoby horor z doby kamenné nic vic nezasloužil. Celou stopáž jsem se extrémně nudila. Co 10 minut jsem se divala, jestli už je konec. Tlupa pravěkých lidí na mě nepůsobila vůbec důvěryhodně. Ani jejich chování. Nevim, co tu mělo vyvolávat strach. Atmosféra mě za pipinku úplně nechytila. Nuda od začátku do konce. ()

Daiker

Asi nemám co vytknout.... Vše funguje skvěle.... Hudba, prostředí, atmosféra, herci... Jsem rád, že se tvůrci drželi při zemi a žádné emzácky atd. jsme neviděli a ani jsem to osobně neočekával. Ta temná atmosféra je opravdu strašidelná. Zvuky z lesa na domácím kině byly nepříjemné. Musím ocenit, že film je hraný ve zcela vymyšleném jazyce nazvaném Tola. ()

helraiser

Parádní atmosferická survivar podivaná, která rozhodně nenudí a je opravdu parádně natočená. I když se na konec ukáže, že nejde jen o pravěkou naháněnou s monstrem a konec je opravdu nečekaný. Dočkáme se i pár dobrých gore lahůdek. V podstatě si není na co stěžovat a jako řešit jak vypadali pralidi opravdu nemá smysl. Za mě spokojenost a letos co se týče hororu, tak asi nejlepší zářez. ()

TomStrom

Velká slabota, tváří se to jako pravěk, ale ten pravěk tomu prostě nevěříte. Kostýmy vypadají příliš uhlazeně a ty oholené tváře a moderní účesy... ne, děkuji. ()

messi@h

Úplně zbytečný počin, protože filmy jako Predátor a Vikingové využily stejný námět mnohem ale mnohem lépe. Že V temnotách nepřichází v podstatě s ničím novým, to by nebyl takový malér, kdyby to bylo natočené poutavě. Ale to bohužel není. Dobrý nápad také nebyl si jako titulní hrdiny vybrat nesympatickou partičku pralidí, kteří se z ne úplně z jasného důvodu navzájem moc nemusí a nikdo z nich není přiliš zajímavá postava. A nevěřte tomu, že když se film přepne do survival módu, že je to paráda, jak tady píše J*A*S*M - to ani náhodou. Na samotnou akci dojde příliš pozdě, je natočená z 90 % nepřehledně (v takové tmě, že v ní není vůbec nic vidět) a nenápaditě. Na závěrečném odhalení příšer bohužel taky není nic moc zajímavého. 50 % ()

Marty7CZ

Neskutečně přehypovaná nuda!!!! Skvělá hudba, šikovná kamera, neuvěřitelná kravina s ultrablbým finále.... 20% za hudbu ()

tharros

| Variace na Predátora bez Predátora 60% || Vlastně to nebylo špatné. Pokud se vám líbily trailer, bude se vám líbit i film. 6 lidí putuje po krajině. Z těchto 6 je zajímavý tak možná 1 člen a krajina tu hraje hlavní prim. Fordesman je mistr svého řemesla a spolu s Bzowskim tvoří audiovizuální zážitek, který u těchto "Béčkových" filmů není vůbec standardem. Je to tmavé, špinavé a přítomnost ukrytého nepřítele je cítit každým krokem. Nenapadá mě co psát, aniž bych prozrazoval více o ději. Co ale napsat mohu je, že má Out of Darkness skvělý Plot Twist. || Dodatek na závěr: Pokud jste viděli poslední Trachtenbergův zářez, budete chtě nechtě přemýšlet, zda není Cummingův ze stejného univerza. ()

regentor

Sociální drama z pravěku. Národopisné muzeum zapůjčilo něco málo rekvizit, včetně ochotnického ansámblu někde z periferie aby to vypadalo neokoukaně. Tlupa se přesouvá krajinou, každý večer u táboráku o něčem blábolí , možná o tom jak sehnali dříví na oheň když je všude samá tráva. Napětí ve skupině však houstne, třeba zato může všudypřítomná mlha a tma aby toho moc neviděli, stejně jako divák. Přesun do lesa jako dramatizace příběhu , trochu pobíhání sem a tam, něco málo křiku a destrukce tlupy vlastním přičiněním. Závěrečný zvrat, no spíš zvratek pod taktovkou feminismu aneb udatné "něžné" pohlaví jako  vyšité z dnešních časů. Pokud by to sehráli někde na pouti jako folkloristické představení, tak dejme tomu ale jako film/horor . No to ani omylem. Víc tajemna a mrazivé atmosféry je určitě ve snímku Volání rodu. Ztráta času. ()

Mamlas odpad!

Po 5 minutách jsem se proklikal do 30. minuty a pak jsem to vypnul. Jen nuda, žvanění a parta nounejmů. ⬇️ 2% ()

Solverino

Výborný nápad, který nebyl využit na plný potenciál. Dost dobrá kamera, příroda i hudba (zvuky). Zajímavý děj a zcela jsem nepobral rozuzlení, ale i tak docela dobrý. Jednou se to v pohodě vidět dá. Připomínky mám k vizuální podobě "pravěkých" lidí, kteří vypadají jako soudobá banda arabů z Londonabádu. ()

Hercalek

Film jsem sledovala na půl oka a celým srdcem můžu říct, že mě vůbec nebavil. Nezaujalo mě to. Celkově prostě nuda a bez celkového smyslu. Prostě nemůžou udělat film, kterej bude odpovídat realitě alespoň trochu. ()