Debbie řeší každodenní starosti mámy v Los Angeles a Peter si naplno užívá New York. Když si ale tihle nejlepší kamarádi prohodí na týden role, všechno je rázem jinak. (Netflix)

chrispe

109 minut? Really? Zkrácení by filmu rozhodně prospělo a možná i trochu jiný casting. Marně jsem hledala, čím je Debbie tak okouzlující, její syn aspiroval na nejprotivnější postavu seriálu a Peter byl prý úspěšný v práci, ale ve všech ostatních oblastech hodně marnej... a přišlo mi, že si s ním Ashton Kutcher neví moc rady. Dávala jsem to nadvakrát, je to děsně rozvláčný a místy prostě nudný. Když máte věc, kde divák nečeká zvrat, ale přesně ví, jak to skončí, musíte ji vyšperkovat tím mezi tím a tohle byla neoriginální nuda, zaštítěná dvěma profláknutými ksichty. Na jedno podívání proč ne, ale čekala jsem od toho mnohem MNOHEM víc. Škoda. 2,5* ()

vydumnica

Čo sa stalo so žánrom romantická komédia?!! Od istého času to ide dole vodou a malo by sa to premenovať na NEROMANTICKÚ NEKOMÉDIU!!! Na tento film s mojou obľúbenou Reese Witherspoon som sa úprimne tešila, ale žiaľ jeho hodnotenie je pravdivé! Your Place or Mine je podpriemerný, nudný, politicky korektný a ničím nezaujímavý netflixovský film. Keby toto dávali v kine a keby som si na to (kvôli Reese samozrejme) kúpila lístok, určite by som bola veľmi sklamaná. Reese je super ako vždy, ale nič iné tu skrátka nefunguje. Film kazia maximálne otravné vedľajšie postavy, ktoré pre dej nie sú nijako dôležité. Záhradník Steve Zahn, wtf? Postava navyše, ktorá nie je vôbec vtipná, ale trápna - chudák Steve, alebo vlastne blbec, že sa na takú rolu dal. Ďalej gay kamarátka, ktorej jedinou úlohou vo filme je držať a piť kávu, ale jasne, komunita musí mať svoje zastúpenie. A do tretice parťáčka Reese v NY. Len tak zrazu sa objaví v Petrovom byte, len tak náhodou sa z nej a Reese stanú best friends a hlavne je jej vždy k dispozícii akoby nemala vlastný život! A bla bla bla. No veru nebavilo ma to, ani cutie Reese Witherspoon nedokázala film zachrániť!!! 40%. Dodatok: Ešte dobre, že som si ho nenechala na môj narodeninový večer, ako som pôvodne zamýšľala, asi by ma piclo. ()

Bebacek

Na tomhle jsem si dobře ujela. Romantika, u které je od začátku jasné, jak dopadne, ale i tak jsem na ni čuměla jak tele na nový vrata se slinou na bradě. Boží Reese Witherspoon (JAKO VŽDY, my girl!), boží Ashton Kutcher (kdo ho JEŠTĚ nedocenil, ať si konečně pustí That '70s Show), mezi nimiž to jiskří, aniž by se na place (krom finální scény) reálně potkali. Facetime komunikační mod (tak si žijeme) a láska ke knihám. Mimo jiné. Jednoduché, nenáročné a přitom ne blbé, milé a roztomilé. ()

Malarkey

Ashton a Reese byl ten důvod, proč jsem si tenhle film pustil. Výsledek je ale k hovnu jako většina dalších amerických romantických komedií současnosti. Jediné, co si z filmu odnáším je fakt, že Reese je pořád super a nevím, proč ji ve filmech nevídám častěji. Měla by si holka uvědomit, že je to sakra škoda. ()

BOURQUE

Romkom s trochu nemastným scenárom, alebo lepšie povedané, nevyužitým potenciálom. To isté sa dá povedať aj o vypracovanosti jednotlivých scén. Spojenie Reese Witherspoon / Ashton Kutcher však má svoj potenciál. Najviac potešia knihy a dobre vybraná hudba od kapely The Cars. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

• Hokejový tým, proti kterému hrají Los Angeles Kings, je Calgary Flames. (KGBelik)
  • Film sa natáčal v New Yorku, hlavne v Brooklyne, od 4. októbra do 12. novembra 2021. (Arsenal83)