Včelař

• USA The Beekeeper (více)

Clay (Jason Statham), bývalý agent tajné organizace Beekeepers, se po smrti svého přítele a souseda vydává na cestu krvelačné pomsty celostátních rozměrů. (Arigato)

Polux

6/10 | Podle traileru to vypadalo na poměrně zábavné akční béčko a naštěstí to tak dopadlo i se samotným filmem (což s ohledem na scénář z pera packala Wimmera a předchozí Ayerův počin nebylo zdaleka jisté). Kuchaře Seagala sice včelař Statham na lopatky nepoložil, ale zedníka Eckharta poslal do bezvědomí snadno a rychle:-). | Wimmer se tentokrát drží dost na uzdě a scénář je tak jednoduchý a přímočarý, jak jen to jde. Stran mytologie okolo "včelařů" ve stylu Wicka možná až příliš, protože motiv tajné organizace strážců pořádku je ve filmu vytěžen bohužel značně sporadicky (přitom by se o něj dal opřít celý děj). Akce na cokoliv od 87Eleven samozřejmě ani náhodou nemá, ale na poměry podobných levných žánrovek je fajn (nejlépe z toho asi vychází bitka na čerpačce) a je jí poměrně hodně, plus pár krvavějších záběrů, kvůli čemuž si film vysloužil eRkový rating, se tady také najde. | Statham s plnovousem a kšiltovkou, evokující Norrise z 90s, hraje to, co obvykle, tj. málo dialogů (sem tam nějaká hláška) a hodně mlácení, kopání a střílení všech bezejmenných záporáků v okolí a jde mu to pěkně od ruky, Hutcherson jako hlavní záporák bohužel nestojí za pozornost, Irons se ve filmu mihne jen proto, aby se v titulcích objevilo nějaké slavnější jméno a zbytek je typická stafáž. Dvojka není úplně nutná, ale nebránil bych se, kdyby na ní časem došlo. | PeZet ()

AmunRa

Určitě bude záležet, jak kdo k filmu přistoupí. Někdo bude při pohledu na vážně se tvářícího Stathama pronášejícího vzletné fráze o ochraně společnosti a větším dobru bít hlavou do zdi, jiný bude plakat smíchy - a podle toho bude vypadat hodnocení. Pokud pojmeme film jako satirickou komedii, je to skvělý příklad přímočaré béčkové mlátičky (subžánr Statham) s kritickým přesahem. V opačném případě zbyde jen ta mlátička a několik příšerně přehrávajících vedlejších postav. Já jsem se skvěle bavil. ()

Baru.Class

Je to tak nějak na jedno brdo - bejvalej super agent v důchodu, co se jde mstít za smrt svojí milovaný sousedky...rozhodně John Wick vibes, celkem důstojný bitky a zajímavej plot, konec až moc ujetej, ale ve výsledku povedenej akčňák, co neurazí...korelace s aktuální politickou situací v USA je celkem úsměvná - dvě hvězdy ()

mdf

Zedník,včelař,topič,řezník a všichni dohromady udělají moc..... Přepálené a hloupé, kulomet na benzínce a pak to finále v baráku..... Prostě vypnout mozek a je tady mlátička Statham,kterého nesundá ani spousta vycvičených chlapů. ()

naytsirk

Rozhodně to stálo za to... Je to jednoduchá béčková akčňárna, která má všechno, co tyhle filmy potřeboují... Kdo čekal někaký špionážní thriller, tak má smůlu... Tady se prostě jedem elitní zabiják nasere a kosí všechny zlouny hlava nehlava... Klidně si dám i dvojku, až bude... ()

agentkenny

Až na ten konec to nebylo špatný. Líbilo se mi to pomalejší odhalení hlavní postavy aneb není "včelař" jako "Včelař", i když to tak na první pohled vypadá. ()

nudlis

Ale jo, není to žádná hrůza. Sláva taky ne, ale to už jsem tak nějak čekal předem. Ale Jasoň celkem nezklamal. S tím svým oblíbeným kamenným xichtem vyndaval rámky z úlů, s kamenným xichtem stáčel med a s kamenným i mydlil záporáky. A že jich zase bylo! Ale při bitkách už bylo trochu víc než obvykle vidět zpomalení - a teď nemyslím bullet time, ale ne tak rychlý hopy-skoky-pády-klády. Kaskadéři na můj vkus moc dlouho čekali na "úder", občas bylo moc vidět, že jde jen o pohlazení a ne o "skutečný" úder pěstí atd. To nejsou výtky smerem k Jasoňovi, ale spíš k rejžovi. Ayrer to poslední dobou trochu fláká. Udělal si jméno peckou Fury a od tý doby nic extra nestvořil. Škoda, no. P.S.: U filmu mě napadlo, jestli si ten kamennej xicht Jasoň někdy sundavá nebo tak čumí i doma u večeře. ()

afroman001

Po přečtení všech recenzí zde, jsem váhal zda si kazit oblíbeného Jasona S. Některé recenze píšou o tom jak film vykrádá ten a onen film. Rád bych těm zdejším rádoby chytrákům připomenul, že dnes  je opravdu nemožné natočit akční film který by nemohl být srovnán s desítkami dalších filmů.   Hodnotím především napětí a spád který se ani na vteřinu nevyvrací. Což je v dnešní Netflix nudné kýčovité době dost vzácné. Filmu dávám 86 %  tudíž 4*   Nenechte se odradit film rozhodně stojí za shlédnutí 👍 ()

Destoroyah

Nič viac ako akčnú oddychovku som nečakal a to som aj dostal. Statham sa pred dôchodkom rozhodol zahrať si ešte v pár filmoch a jeden z nich je práve The Beekeeper. Klasická bitkovaná ako vytrhnutá z osemdesiatych rokov ktorá prekvapivo stále funguje. Akčné sekvencie tu určite nechýbajú a je ich tu dosť veľa takže nudiť sa nebudete, herecké obsadenie považujem za dosť podarené a Josh Hutcherson ako hlavný záporný hrdina, ak sa to tak dá vôbec nazvať, ma celkom prekvapil. Stále som sa bavil po celý film aj keď nie vždy ma to úplne bavilo. Súboje sú zostrihané tak ako majú byť no určite by som tam pár vecí vytkol, na príbehu by ste originalitu ťažko hľadali a postavy nie sú skoro ničím sympatické. Fajn výplach alá John Wick. HODNOTENIE: 6/10 ()

Geronimo7

Nebudu se tu pouštět do kritiky ostatních "chytrých" a "originálních" komentářů, protože bych jen ztrácet čas, ačkoliv některý jsou vážně perlami. Za mě osobně jde celkově o průměr. Když jsem viděl trailer, hodně jsem se těšil a hlavně po zjištění, že se filmu daří v box officu. Film je dobrý zhlediska akce, je zde i snaha o drsný hlášky, ovšem kdo už viděl milion filmů, nepřijdou mu jakkoliv originální. Vulgární mluva je místy celkem zbytečná. Jason už hrál v lepších filmech, zde se opět předvedl, na něj nikdo nemá v souboji, což je zaručený v každým z jeho filmů. Tento ujde. Záleží, co od něj člověk očekává. Nicméně mise je jasná a zajímavá, a to po čem jde se děje i v realitě každý den. Film též nabízí jistou filozofii - když někdo naštve včely, napadne je nebo jim zničí jejich úl, a hlavně královnu, dotyčný to má předem spočítaný. Těším se na další Jasonův filmový počin, který bude snad lepší, než tento. ()

Chicharron

Jasná pětihvězdičková akční pecka. Mám takový pocit, že někteří už neví, co by chtěli. Film má aktuální téma - podvodná call centra okrádající důchoce, sympatického hlavního hrdinu, nesympatické záporáky a jasný tah na branku od začátku až do konce. Poprvé viděno v letadle mezi Manilou a Doha, pak jsem se na to musel podívat ještě jednou a líbilo se mi to stejně jako poprvé. A kdo nemá rád Jason Stathama, ať se na to nedívá... ()

humusak

Takže, súdruhovia, na začiatok by som si dovolil zhrnúť hlavnú ideu filmu do hesla "Úľom proti chmuľom". Jason Statham (Jasoň Štatistická Šunka) sa rozhodol tentokrát akčniť medom proti guľometom. Navrhujem aby sa Štatistická Šunka v pokračovaní tohto veľdiela pod názvom The Beekeeper 2 (Ten Včelodrž II) spojil s Michael Clarke Duncanom - černochom zo Zelenej míle. Ten nepotreboval úle, vypustil včely rovno z huby a bolo. No pozerať tento film občas nebolo. Med lízať. Často tam múdrou hlavou múdro kývali a občasné návaly humanizmu kazili dojem z tejto zabíjačky.  Tak asi tak. ()

Baerdeller

Perfektní akční béčko ve stylu série John Wick. Je to hloupé, nesmyslné, ale relativně originální, plné adrenalinu, s výbornými akčními scénami, solidní bojovou choreografií, s vynikajícím Jasonem Stathamem... ale hlavně - fakt dobře se na to kouká. Když pominu už zmíněného Wicka, ke kterému má film nejblíž, tak mi při sledování vytanul na mysli Cellular (2004). To je taky úplně pitomá béčkárna, ale taky mi tamní adrenalinová jízda strašně bavila. A to až natolik, že jsem se cítil snad i trochu špatně, že mi baví taková blbost... Identicky jsem se cítil i u Beekeepera :) Čekal jsem bídu, dostal jsem sílu. Za mě maximální spokojenost - Beekeeper je přesně to, co od Stathama chci. A jelikož to vypadá, že Beekeeper boduje i po finanční stránce, tak očekávám, že nás další pokračování neminou... A já se upřímně na pokračování těším. ;) Parádní 4****. Osmačtyřicátý film s Jasonem Stathamem, který jsem viděl. ()

patient333 odpad!

Solídna zmeská klišé, dementného príbehu a absolutné mizerných NPC postáv. Toto bola taká chujovina, že som mohol hrať tipos bingo, akú väčšiu debilinu si dokážu vymyslieť. V polke filmu som si želal, aby to skončilo, no ono sa to dokonca ešte vystupňovalo. Ak písanie scenáru vyzeralo tak ako call centrum so všetkými drogami vo filme, potom všetko chápem.  Okrem toho, že to nemalo hlavu a pätu, tak tu máme ešte absolútne mizerné výkony hercov a fakt nechápem že sa na to polovica osadenstva dala ukecať. Ako Stathama ešte chápem. Skasnúť peniaze za 10 slóv, ktoré opakuje dookola, tak to sa oplatí. Ale tí ostatní fakt nechápem. Nevraviac o Emmy Raver, ktorá tu mala hrať druhé husle. S takýmto výkonom by mohla ísť tak max do Uragánu a aj to by ju Peter Marcin prešťal. Fakt sa to nedalo pozerať, ani len ako pozadie a to mám klasické Stathamovky rád. Toto je také, že chcem byť John Wick, ale som z Aliexpresu a ešte ma aj oklamali a poslali mi hovno v papieri. Vyhnite sa tomuto a radšej si pozrite Fast and Furious. Tam by takýto shit ani len nedali do vedľajšej scénky. Určite nepozerať. ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt