Představte si, že žijete v roce 2041, kdy máte právo být po nehodě či jiné nepřirozené smrti oživeni. Stačí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti – BOD OBNOVY. Agentka Em právě dostává do rukou případ, kdy byla základní pravidla obnovy porušena. Bod obnovy oběti byl smazán a Em tak má před sebou výjimečný zločin. Strhující příběh zasazený do blízké budoucnosti, kdy technologie budou zaručovat lepší život a lidé si budou moci zaplatit jeho prodloužení. (Bioscop)

rodik

Skvělý nápad a neuvěřitelné zpracování po stránce technické, ale vše ostatní je bohužel bída… ()

Scanerior

Bod obnovy je na Česko film neuvěřitelných rozměrů a já jsem byl opravdu udiven jak moc se povedl. Dostáváme tu zajímavou myšlenku oživení lidí po nepřirozené smrti, a hlavně vcelku poutavý příběh jedné policistky. Konceptem světa budoucnosti i příběhem mi pak snímek poměrně připomínal Blade Runnera. Samotný příběh je takové vyšetřování na vlastní pěst, kdy jde jedna policistka „proti zbytku světa“, příběh je každopádně dobře promyšlený, zároveň ne příliš komplikovaný a také jede v ideálním tempu, které nenudí ani není příliš zběsilé. Strašně se mi pak na filmu líbila propracovanost a promyšlení světa. Pro příklad třeba ta „holografická těla“ na místě činu, nápad se zuby, jejichž text se zobrazuje na obrazovce staré televize nebo „drobnosti“ ohledně znovuoživení a možnosti vložení nové dovednosti. V Česku opravdu unikátní snímek, který mě mile překvapil. ()

JosefTomas

Tak tomu říkám smůla. Nebo spíš frustrace. Něco mezi to bude, ale sakra, ten na české poměry kulervoucí vizuál (s limity samozřejmě, záběr použitý i v traileru na jedoucí auto s mrakodrapy v pozadí lehce nevzládá hloubku, ale zbytek je prostě pecka), kamera, sound design a hudba se prostě musely střetnout s tím nejprůměrnějším scénářem průměrné kriminálky, kde dialogy nešustí papírem, ale přímo ztratily veškerou šanci na život. Projev je podle toho náležitě chladný, odtažitý a s nulovou šancí zaujmout, až jsou postavy instatně odsouzeni k záhubě jakékoliv sympatie a dějem se tak víceméně jen proženou, protože není kam se vyvíjet. Je to hlavně škoda, protože na tom projektu je vidět kus práce, ale bohužel pouze v rámci designu a vizuálu. Stačí si ale projít rozhovory, kde se tvůrci (zaslouženě) rozplývají nad kresbami a spoustou vizuálních nápadů, ale scénář, to je ten kámen úrazu většiny českých filmů a nad ním tady zřejmě moc nepřemýšleli. Neodpustím si to škodolibé rýpnutí, ale ten film by taky potřeboval bod obnovy a možnost začít ještě jednou, znovu a trochu lépe. Vyladily by se potom takové kraviny, jakým je třeba rušení signálu pomocí deky.... PS: Velké plátno dělá svoje a pravděpodobně dotáhlo mé hodnocení o hvězdu výš. A ne, nemám domácí kino, ani televizi jako kráva. Jen starý PS VR brýle, ale i to zážitek zajisté pozvedlo. PPS: Viděl jsem rozhovor s režisérem ohledně scénáře a po té řadě kompromisů, které ve filmu byly, můžeme být rádi aspoň za to. ()

ratpile

K posrání nudná kriminálka Hostivař. Je mi to líto, ale využít (na CZ poměry) nadstandardní vizuální stránku k vyprávění tak unylé, absolutně ničím nevybočující, utahané kriminálky, je strašná škoda. ()

SajmuneKk

Na tendence českého filmu pecka. Formální práce s žánrem moderního sci-fi je v Bodu obnovy na výborné úrovni, dle mého názoru dosud v českých podmínkách neviděná. Co se týče příběhu a postav, tam jsem čekal něco trochu víc inovativnějšího, než typickou zápletku kriminálky/sociálního dramatu pro boomery běžící na ČT. 4*/5. ()

marek29

Tady se zaslouží smeknout před českým dílem brněnského režiséra. Škodovky ve vizi budoucnosti, kamera jako když amerického filmu a i ta atmosféra. Prostě paráda. Místy trochu moc tmy a málokdy to říkám, ale bylo nutné přisvětlit displej, což nemám rád. Přesah vidím v tom, že stát se to nejspíš může. Doporučení na delší večery. ()

Tominni

Výborně. Jsem rád, že tvůrci našli odvahu pustit se do sci-fi filmu v českém prostředí, jedná se tedy spíše o detektivku v interiérech roku 2041, ale je to fajn vidět v našich podmínkách takový film. Dá se najít řada drobnějších nedostatků - až moc dialogů, někdy trochu nelogické věci v roce 2041 nebo možní více akce, ale i tak je to jednoznačně nadprůměrný film a doufám, že podobné filmy budou přibývat. ()

Blazkowicz

Že by jsme konečně i my dokázali udělat solidní sci-fi? Český Cyberpunk/Blade Runner? Tak napůl. Vizuál na úrovni, ten chválím. Interiéry, auta a město. Ale mohlo tam toho být i víc. Herci nic moc. Většina neumí hrát nebo přehrává. Moc jsem jim nevěřil. Nejhorší je příběh. To hlavní chápu, ale začátek je chaotický a celkově to nedává moc smysl. Tady špatné. 3-* ()

Prubner

Po formální, výtvarné a trikové stránce to snese hollywoodské parametry, i ten základní nápad je velmi zajímavý. Jen to chtělo dotáhnout scénář, protože obsahuje řadu nelogičností, klišé a nejasností. A taky herci (většinou) spíš jen deklamují než hrají. Ale na české poměry vcelku nadprůměrný film. ()

smisekovr

Wow, naprosto skvělé, že takový film mohl vzniknout. Tohle dává naději, že i český film muže byt světový. Futuristické prostředí střední Evropy, ve které se odehrává poměrně napínavý detektivní příběh. Skvělé efekty, parádní herecké výkony, perfektní hudba. ()

Puxina

Český film a sci-fi! Konečně. Vizuál je opravdu super i ta hudba se místy povedla. Jen scénář mohl být propracovanější, je hodně čitelný a prakticky od začátku, šlo poznat o co tam půjde a jak to skončí. Ale i tak jsem se dost pobavil. ()

Vont

Na české scéně jedinečný film. Přestože mě trochu zklamala malá četnost futuristických scén, film stojí na výborném a neotřelém scénáři. Zároveň mě okouzlila audiovizuální stránka snímku. Jednu hvězdu navíc dávám za odvahu něco takového konečně vytvořit v našich končinách i s malým rozpočtem. 70% ()

TR4XY_CZ

Český Blade Runner? Cyberpunk? To je jedno! Důlěžitý je, že to funguje. Kdyby totiž tohle byl hollywoodskej film, okamžitě by spandul do té hromady průměrných scífek. On je to ale film z naší země, a tak mám jistou potřebu mu už jen kvůli tomu nadržovat. Vypadá to nádherně a všechny kulisy či futuristické pozadí jsou špičková. Hudba byla slastí pro mé uši a musím říct, že mě to i přes tu menší předvídatelnost a celkem klišé zápletku dost bavilo. Co filmu ale rozhodně neodpustím, je až moc velký důraz na "tell don't show" přístup k vyprávění, protože ty různé, ať už předvídatelné či ne, zvraty by mnohem lépe fungovaly, kdyby nevycházely pouze z úst našich postav, ale byla k nim i vložená scéna, jak se to opravdu dělo. Takhle to působilo, trošku odflákle, líně a obecně potom příliš komplikovaně. Zvlášť například když ten zvrat vychází z ůst slováka, který se třepe a mumlá jako debílek. 7,5/10 ()

Stoctyrec124

Když jsem viděl trailer tak jsem si říkal paráda. Konečně se někdo nebál a udělal Český scífko co vypadá docela světově. Musím uznat, že vizuálně ten film je krásný, je tam i velice zajímavá myšlenka. To že člověka po nehodě nebo vraždě obnoví a vrátí k životu je strašně skvělý nápad. Ten film sice nebyl dějově tak skvělý jako vizuálně ale to nevadí. Stejně musím pochválit všechny za skvělou práci, zaslouží si to. A až někdo bude zkoušet znovu točit detektivní Sci-fi tak to alespoň může udělat dokonalý, protože už se má od čeho odrazit. ()

Alden_Larson

Naše první vykročení do žánru moderní science-fiction a musím uznat, že se velmi povedlo. Zápletka filmu je velmi působivá a díky ní se film může zabývat spoustou témat, všechny z nichž nabízí něco k promyšlení. Děj byl velmi zajímavý a jeho postavy také. Hlavní záporák mě ale velmi zklamal, hlavně proto, že je od začátku jasné, kdo jím bude, film je v totmo ohledu trochu klišé. Některé dialogy v sobě taky měly na můj vkus trochu moc expozice. Herecké výkony byly většinou velmi dobré, ale Andrea Mohylová mi v některých scénách přišla trochu dřevěná. Prezentace byla fantastická, film vypadá skvěle, všechny počítačové efekty vypadaly velmi dobře a byly skvěle zakomponované do prostředí, ve kterém se film odehrává. Hudba se mi taky moc líbila, byla bez pochyby inspirována filmy jako "Blade Runner", což rozhodně není špatně, ale je těžké si této nspirace nevšimnout. 8/10 ()

StefeMakovec

Nikdy bych nečekal že budu v kině sledovat cyberpunk s československou režií. Produkce teda byla na národnost bohatší, ale stále se pohybovala ve východní evropě. Nikdy jsem fanouškem českých filmů nebyl, ale věděl jsem, že nějaké krimi seriály u nás za něco stály. No a dnes sleduji v česku asi nejzářivější krimi společně s drama/SCI-FI. Kdyby mi někdo řekl, že v česku někdy někdo udělá vážný sci-fi film tak si budu myslet že je blázen. Film má sice pořád nádech východní evropy jak ji známe i když se odehrává v roce 2041, ale zbytek je pořád fascinující. Jde vidět, že si s tím někdo dal záležet a neudělal budoucnost jen tak na oko. Ikdyž celkově ve srovnání s filmy podobného žánru a prostředí byl docela průměrný, tak fakt, že to vzniklo v česku tomu hodně přidává a teď si tak říkám, že jsem vlastně neviděl východní evropu zfilmovanou v budoucnosti. Je to vůbec první film takového žánru v Česku takže jsem ochoten tomu hodně odpustit. Protože tenhle výkon je dost pozoruhodný na to, že to někdo udělal poprvé a pustil se odvážně do něčeho takového na naší české půdě, která je prorostlá sračkami. Doufám, že v budoucnosti bude více takových filmů. Stejně jako jsem se těšil na Respawn point, se těším aji na opět československý film Úsvit (2023) od kterého čekám, že mě taky nemálo překvapí. ()

blazma

Dlouho jsem váhal, jaké hodnocení tomuto filmu dát. Nakonec sem se rozhodl pro plný počet a to pouze proto, že tento film hodnotím jako nejlepší český film za docela dlouhou dobu. České filmy v poslední době přichází jen se stupidními komediemi a pohádkami, ale tohle je prostě úplně jiné kafe a kdybych to nevěděl, tak bych nevěřil, že tohle natočili Češi. Nic méně film má určitě své mouchy, hlavně laciný, obyčejný a docela nudný detektivní příběh.. Takže je dost možné, že vás filmu začne po chvilce nudit svou jednoduchostí. Omámení nádherným vizuálem, může rychle opadnout, postavy mi z nepochopitelného důvodu přišly jak bez duše, ale toto chápu s ohledem na vysvětlení bodu obnovy a že lidé defakto ztratili strach ze smrti. Suma sumárum je tento film v uctihodném rozmezi 7 z 10. Já to nic méně budu hodnotit tady všemi body, protože tento film je úkaz naděje, že češi nebudou tvořit jen nesmyslné komedie. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky