Berlín prožívá zlatou éru a místní muž, kterého zajímají jenom sex a prachy, právě plánuje ukrást šperky za 44 milionů. (Netflix)

Tomasianov

Čistá definícia španielskej telenovely. Ničím extra neurazí ale o nejakom nadchnutí sa tiež zrovna dvakrát hovoriť nedá. Pred pozretím boli moje očakávanie asi predsa len o niečo vyššie. (6/10). ()

Nicholaes

Stačilo jedno odpoledne a večer a celé shlédnuto. Berlín (jako postava) mě baví, ostatní členové bandy docela dobrý a známé vyšetřovatelky pobavily. Děj dobrý, zápletka zajímavá, holky pěkné a celkově příjemný seriál, který tímhle určitě nekončí už jen proto aby se propojil s Papírovým domem. ()

kopirak

Proč to není film? Mohlo by to mít mnohem víc spádu a dravosti. Takhle se jen řeší vztahové zamotance, napočítal jsem jich osm, ale podstata uniká. Ještě že to jde přetáčet a tak jsem to celé sjel za necelé tři hodiny a i tak toho bylo moc. Sedmý díl potěšil, vidět tu zrzavou mrchu na silvestra stalo za to. ()

SammyboiSK

Tak a 2023 nám končí sklamaním roka. Berlín totiž dokonalo ukazuje že keď sa vám podarí úspešne ukončiť dobrý seriál a nemáte už k nemu čo povedať tak nerobte pokračovanie ani prequel, preboha! Alexovi Penovi ale očividne stúplo ego do hlavy a zapáčili sa mu peniažky od netflixu a tak sme po Vis A Vis: El Oasis dostali ďalší zbytočný spin-off. Akcia, napätie a opatrne konštruovaný príbeh boli vyhodené von oknom a nahradené banálnou romantikou ako z telenovely kde lúpež takmer vôbec není. Okrem toho sa vôbec nič nedozvieme o postave Berlína a práve naopak seriál ju kazí (v originály je vykreslený ako kalkulovaný sociopat ktorý sa vždy drží plánu a tu sa hneď v prvom dieli vyjebe na všetko kvôli dievčaťu?!). Ostatné postavy nie sú také ikonické ako originálna partia a tak mi vlastne bolo jedno čo sa s nimi stane a ich backstories ako keby písalo štrnásť ročne emo dievča ("milovala som ho, ale zlomil mi srdce a ja som sa zbláznila od lásky!!"). Dokonca ani pôvodne komisárky z LCDP nedokázali seriálu prilepšiť a ich návrat mi prišiel ako trápny pokus zabodovať u publika. Dúfam že už nebude druhá séria, lebo už nechcem aby bolo La Casa De Papel ďalej ničené. Prosím Netflix, nájdi si nového koníčka. 4/10 ()

Dannyss

Bravurně odvedená práce u prequelu k téměř geniálnímu kousku La casa de papel, který se vkusně drží nastavené laťky, ačkoliv je vidět, že o kousek pod ní. Španělé jednoduše umí vytvořit senzační seriálový biják o loupežnické partě, potvrdili to již u pětisériového Papírového domu. Zde se toho tempa, budování postav a vysvětlování plánu drží úctihodně a v každém díle nám servírují solidní napětí, progresivní posun v ději, ale také špetku pobavení. Rozhodně se tvůrcům podařilo navrátit nostalgii k původní partě a přispět dalšími chytrými triky při krádeži, tentokrát drahocenných šperků. Nicméně je cítit nadmíra poukazování na milostné příběhy, což mi mírně v ději překáželo. To samé platí o nelogických rozhodnutích či dírách ve scénáři, kterých si pozorný divák jistě všimne a budou mu chvíli ležet v hlavě. Navzdory tomu však těchto osm dílů přináší slušnou porci zlodějské senzace, která sama o sobě funguje na velmi solidní úrovni a vrací věrného fanouška zpět do atmosféry při sledování Papírového domu a navíc vhodně ilustruje postavu Berlína. 8,25/10. ()

MiMax

Tak týmto "spin off" počinom, dali autori jasne "Adiós al carisma de Berlín". Sentimentálna za vlasy pritiahnutá telenovela plná tupého klišé bez dynamiky a napätia s otrepaným posolstvom.."láska ako najvyšší zmysel". Berlín ako super zlodej, mozog a vodca skupiny tu pôsobí skôr, ako nezodpovedný, ješitný, egocentrický, zamilovaný adolescent, svojvoľne konajúci bez racionálneho uvažovania, spoliehajúc sa len na improvizáciu, ako nejaký precízny plán. Jeho "lúpežná družina" pôsobí, ako spolok nevyrovnaných detí v puberte, naivné túžiacich po uznaní či zdravom vzťahu. Množstvo nie logického konania či nedotiahnutych, alebo zbytočných scén. Prvé tri časti sú extrémne nudné a pomalé, akoby mali divákov skôr odradiť od ďalšieho sledovania. Autor si asi nevedel vybrať či točí love story, psychologický film, alebo akčnú komédiu. Celý seriál mohli skrátiť na hodinu a urobiť z toho len televízny film o trápnej lúpeži starožitnych klenotov (infaltilnou amatérskiu skupinkou) z aukčného domu. Najlepšie na tom je že vlastne celá hlavná linka s Berlínom je akoby vytrhnutá z kontextu, pôsobí nudne a zbytočne. Záver seriálu je ako koniec filmovej rozprávky pre deti, kde sa "špičkový policajti" rozhodnú, že nevadí, že máme popis podozrivých(v hoteli,požičovne, kempe, na letisku, samotný policajti a v nemocnici ich videlo milión ľudí a zamestnancov) keď už odišli z Francúzska tak kašľať na to, však nabudúce ich dostaneme.Takže španielskym zlodejom(občanom EU) stačí, keď sa s väčšou časťou lupu( klenoty za 44 mil eur) dostanú z Francúzska do Španielska a hotovo vybavené.... Happy end. ()

badlieutenan

Ani zdaleka se nekoná další Papírový dům a jen náznak odkazu na toto španělské veledílo mě po shlédnutí Berlína zcela znechucuje. Tady Španělé hodně zklamali a to bych i překousl ten šílený lovestory příběh. ()

petisebesta odpad!

no jako kdyz se clovek diva na toto dilo po te co shledl ten zdrojovy serial.. tak zvraci. Prvoplanove schematicke jasne odhadnutelne postavy, dementni dialogy (krasna spanelstina v originale - doporucuji) A nakonec kdyz zapoji ty komisarky ze zdrojoveho sertialu tak se to skoro neda.. chudaky ty holky... nemely to brat. Logicke chyby v deji ani nekomentuji. Je to proste pitomina ani ne B.. spis G ()

Edge_666

Co na to říct? Tohle bolelo hodně. Netflix si z nás vystřelil a místo očekávané prďácké krádeže nám naservíroval telenovelu. První dva díly jsou super a navnadí na chytrou krádež. Zbytek je naprosto zbytečná erteplačka ()

nimajtanova

Tak toto nemalo s La casa de papel, nič spoločné 🙈 Paloma s Diegom majú veľkú konkurenciu. Lúpež mala minimálny priestor, to bolo tak gýčové, nudné a bez akejkoľvek akcie a napätia, že som sa musela nútiť aby som to dopozerala. Jeden z tvorcov musel prežívať nejaký ťažký rozvod, rozchod alebo zlomené srdce inak si to neviem vysvetliť. Veľké sklamanie... ()

Thamilka

Nechápu ta hodnocení s 5 hvězdičkami. Možná  nostalgie z La casy de papel... já dávám 2 hvězdičky. Seriál mě neskutečně nudil, místy jsem i přetáčela, protože mě vůbec nezajímaly životy těch všech lidí. Za mě palec dolů... ()

JurajKa odpad!

Kristepane!!! Tato najtrapnejsia a najhorsia replika Dannyho partakov (identicke vtipy, identicky slovnik, identicke pasaze, kde rozoberaju proces pred lupezou) je hanbou celej kinematografie. Tak debilne konverzacie, strihy, herecke vykony a vobec cely pribeh je tak nedokonale zlepeny do jednej kopy, az mi zislo na um, preco sa vynalozene prachy za tento odpad nedali radsej na nejake slusnejsie porno? V podstate sa tam okrem odflaknuteho pribehu o odflaknutej lupezi riesi iba ye-backa a perverzne kecy o nej. Medzi nami, na takuto lupez by stacilo o polovicu menej ludi. TOTAL ODPAD! ()

Kauikk

Super počin, samozřejmě je občas loupež na vedlejší koleji, ale když člověk chce na něco kouknout večer v klidu, naprosto peckový seriál ()