57 let po tvrdé zkoušce s mimozemským tvorem je Ellen Ripleyová v hyperspánku zachráněna dálkovým záchranným týmem. Dojde dokonce k vyšetřování, při kterém ji chtějí obvinit ze zničení tvora, o kterého vysoce postavení vojenští pohlaváři stáli. Nakonec je osvobozena, je jí ale nabídnuta účast na jiné výpravě: na planetě, odkud vetřelec pocházel, mezitím vznikla kolonie s lidskými obyvateli. Ti se nyní odmlčeli a chystá se mise složená z vojáků námořní pěchoty, kteří mají na planetu sestoupit a vyšetřit, co se tam stalo. Ripleyová se svými znalostmi nebezpečného tvora by se v ní uplatnila. Ta se rozhodne takto skončit s nočními můrami a nepříjemnými vzpomínkami na monstrum – vetřelce a s nabídkou souhlasí. Znovu se tedy ocitá na nehostinné planetě, kde nacházejí kolonii opuštěnou. Jediný, koho najdou, je malá vystrašená holčička. Brzy zjistí, že všichni obyvatelé se stali oběťmi vetřelce – ne však jednoho. Vetřelci se poněkud rozmnožili a planeta je jimi zcela obsazena… (TV Prima)

Mistr119

Tak dobře. Mise byla nakonec úspěšná, zachránili z planety malou holčičku... Ale co jim z morálního hlediska dávalo za povinnost vymýtit celou základnu? Není lepší planetu vyškrtnout ze seznamu obyvatelných a šmytec? Celá mise byla taková nahraná, falešné jistoty Ripleyové, že pojede jenom jako konzultantka a vůbec pochybná mise... ještě, že zachránili alespoň tu Newt, že to tak aspoň trochu dávalo filmu a misi smysl..! ()

b0bo

Rozepisovat se nad tím, jak je to skvělý film je zbytečné. Rád bych vyzdvihl i skvělé hlášky, Michaela Biehna a Billa Paxtona. Každý kdo tvrdí že je fanoušek filmu, tak by měl Vetřelce vidět. Gorman: "Apone, hele, tam dole nemůžete střílet. Seber všem munici." Frost:" A jak máme teda útočit, nadávat?" ()

hephaestus

ja to vobec neporovnavam s akoze prvym dielom. toto je po všetkých stránkach dokonale dielo. originalne v kazdom smere a nenahraditeľne v svetovej kinematografii. ()

Raziel811

Bohužel jsme se na tuto "klasiku" podíval nyní a musel jsme odhodit růžové brýle. Ve své době výborná akce, ale dnes již dávno překonaná. Atmosféra téměř na bodu mrazu. Pominu vizuální a praktické efekty, u těch doba pokročila. Ale co se i v době natáčení dalo uhlídat jsou nelogické hlášky, příběhové hlouposti a další detaily. Např. pokud se jedná o opravdu elitní jednotku, jejich chaotický únik při prvním střetu je spíše trapný. Nebo když se Ripley v jednu chvíli dívá na kokony a netuší co to je a po pár minutách už přesně ví účel i funkci. Rovněž rádiová komunikace a navigace je k smíchu (hláška 40 meter ane go to the left to stairs) a oni už na schody dávno koukají........takových lapsů je zde mnoho a proto nechápu vynášení Camerona do nebes a to ani za jiné filmy kromě Terminátorů. Ano, točil zajímavé filmy, ale ne nijak zajímavé z pohledu režie, pouze z pohledu technikého vizuálu. Dnešní mladé generaci už tyto a podobné filmy jsou spíš k smíchu a já se jim ani nedivím. Když už máte nakoukáno několik tisícovek filmů, snadno rozlišíte co obstálo časem a co ne. ()

ondra.p

Super pokračování, byl jsem úplně stejně přikovanej, jak u prvního filmu. I z dnešního pohledu je tenhle film mazec, jak z pohledu efektů, tak děje, v roce 1986 z toho museli být diváci “vystřelení na měsíc”. Zvlášť u nás, kdy byl vrchol filmotvorby v té době tak maximálně Discopříběh. 90% je odpovídající hodnocení, taky se k němu přikláním. ()

Skylwalker42

Změna žánru v tom vidím. Prospělo to? To záleží na divácích. Pro mě prima akční snímek s mnoha nechutnými vetřelci. Cameron již ukazoval své režiserské ego. ()

motyka52

Já tam postrádal tísnivou atmosféru prvního dílu. Chápu, že na to šel Cameron záměrně trochu jinak a po stránce řemesla se tomu asi nedá nic vytknout, ale "jedničku" mám prostě raději. Tím spíš, že tohle mohlo skončit přece jen tak o 20 minut dřív. ()

Holly_Molly

Ační hororová libovka narvaná až po strop akcí, hláškama a úžasnejma postavama, navíc dobře rozšiřující lore už tak boží jedničky! Po tomhle díle pro mě vetřelčí sága končí a tak tomu bude již navěky věků..rÁmen! O:-) ()

Little_Sawy

Pán Cameron opět dokázal zázrak! Ripleyová opět musel zavítať na zemi kterou už jednou navštívila, a na které žijí Vetřelci. Po Grafické stránce se to jěště dalo, nebyl vizuál tak přehnaně strašný jako ve Vetřelci trojke i Vetřelec nebyl tak přehnaně strašný jako ve Vetřelci trojke. Dokonce tady byl lepší, než ve třojce. Alespoň a to díky buddhovi, grafikům nenapadlo tady dát DigiVetřelce, to chráň PánBůh abych tomu pak nedala jenom dvě hvězdy, neboli dokonce jednu. Ripleyová byla vůči androidům chladná, to dá rozum když se jí v jedničce chtěl jeden android snažiť zabít, hlavně když se dozvěděla, že jeden je medzi posádkou. I když na Ripleyové bylo vždy malinko vidět nedůveru v Bishopa, když se někde objavil. Posádku Alien zvládl velice dobře zlikvidovať, a to jsem toužebně doufala, že některý zemřou, jo jsem mrška která některé postavy ve filmech někdy nemusí. Filmu nemám co vytknout. ()

DeJiF

James Cameron dokazuje, že umí dělat výborné sequely (pánove Jar Jar Abrams a Rian Jarjarson by se mohli inspirovat) a naservíroval nám pokračování Vetřelce a nebo taky Terminátora: Den Zúčtování. Abych tedy pravdu řekl, Terminátor na mě jako sequel a film celkově zapůsobil o mnoho lépe, i tak je toto pokračování ve všem lepší než první díl, který upřímně beru jako takový průměrný horor. Dvojka oproti tomu přidává o něco více akce, která není kdovíjak laciná, mimo jiné se zde využívá každé maličkosti, která není ve filmu jen tak a má ve finále dopad na děj. Zároveň Cameron skvěle buduje motivaci hlavní postavy a její vztahy s ostatními charaktery. Na druhou stranu začátek, kdy odmítnou její výpověď o Vetřelci mi nepřišla dvakrát logická, když ji vzápětí povolali na kolonii, kde se podle jejich mínění objevil Vetřelec a taky nečekejte nějak přeborný příběh. Film každopádně funguje jako prvotřídní blockbuster a napínavý akčňák s propracovaným vývojem postav. ()

Wineology_

Velice povedené pokračování, které se do toho oproti prvnímu dílu nebojí pořádně obout. Zatímco v prvním díle byly trable Ripleyové jedna potvora, tady je jich doslova nasráno. Atmosféra je úplně jiná, trochu odlehčenější, není tak hutná a tíživá jako v prvním díle. Obecně bych řekl, že první díl byl mnohem více orientovaný na horor, temnotu a tak podobně. Tady jde o šílenou akci, kdy se Ripleyová s holčičkou a partou dementních mariňáků snaží o přežití. A povedlo se to královsky. ()

soukyd33

Hodně dlouho trvá, než se něco stane. Jak se ale něco stane, už se to nezastaví. Boj o přežití na už známé planetě, začíná. Poznámka: Nejhorší je, když nelze věřit ani vlastním lidem. Poznámka: Závěr je hodně akční. Poznámka: Opravdu jsem nepochopil, proč nebo jak ten výtah zase odjel nahoru. Hvězdiček 5 ()

Kopty

Akčnější rozsáhlejší ale stále dokonalé......James Cameron si Vetřelce natočil po svém a výsledek je jeden z nejlepších akčních sci-fi hororů všech dob... Děkuji ()

Rebel24

Za mňa je to veľmi podobné ako Votrelec s Ridleym, Cameron si preňho typicky uletel na bombastickej akcii a asi trojitým finále, v tom mi viac sedí Scottov psychologický prístup k látke a desivosti z toho, čo Votrelec môže spraviť, než toho co reálne spraví. Signoury Weaver s výborným výkonom, ostatné postavy sú oveľa slabšie napísané, niektoré vyslovene stupidne. Technická stránka taha film hore aj vďaka nej sú niektoré scény naozaj kultové. 73% ()

Tom10000

Ve druhém díle navazujeme na část minulou, kde Ellen Ripleyová úspěšně porazila tolik odporného Vetřelce. Naneštěstí, jejím osudem zůstalo odletět do dálného vesmíru, a to navěky. Nebo ne? Podařilo se jí znovu najít, a ač po 57 letech, Ripleyová zůstává v pořádku, ve zdraví, ač s nočními můrami. Jenomže, ty budou velmi brzy pokračovat. Má za úkol vydat se zpět na "svoji" nenáviděnou planetu. V kolonii, jež tam byla založena, nastal poplach. Spolu s mariňáky bude ale případ brzy vyřešen. Či ne? (...). Tentokráte zde máme již lepší pohledy na samotného Vetřelce. Respektive, několik Vetřelců. Příjemnou společnost nám od třetiny filmu tvoří velice odvážná, a velice (pro mne alespoň určitě) stěžejní postava Newt, malé holčičky, jež pro Ellen Ripleyovou začne představovat její vlastní, bohužel již zesnulou dceru (kvůli hibernaci). Jejich vzájemné dobrodružství, napětí a strach o druhého dále samozřejmě doplňuje i (tentokrát kladný) android Bishop, a Michael Biehn v roli mnohem lidšťějšího a ne tolik zbabělého mariňáka, na rozdíl od ostatních. A samozřejmě i, jako vždy, stísněné prostory kolonie v podobě malého města (...). Z celého děje vyzdvihuji chvíle s Ripleyovou a Newt, inteligenci Bishopa a boje s Vetřelcem. Jen škoda množství všech těch nesmyslných hádek a pokřiků. Mohlo jich být o trochu méně. Samozřejmě, závěrečná scéna, kdy rozmlácený Bishop a "matka s dcerou" (Newt a Ellen) dojmula nejvíce (...). 90 procent. O mnoho lepší díl, jež se klidně mohl stát tím závěrečným... ()

Producer

Bezkonkurenčně nejhorší film z celé série. Kdyby někdo mezi tu horu vetřelců nacpal tři růžová prasata, nikdo by si jich nevšiml. Zastávám názor, že méně je více. Postrádám napětí a atmosféru jedničky. Vzpomenete jak jste čekali za každým rohem vetřelce a on tam nebyl, loď jentak zlověstně hučela a nervy byli napnuté k prasknutí. Tady jsou za každým rohem tři dospěláci+plato vajec a je to pěkná nuda:-) ()

RPGman

Tohle je pořádná akční sci-fi super bomba od mistra Camerona, kterou jsem měl možnost spatřit ve speciální edici, ale přesto přezevšechno mi připadá horší než původní film. ()

Strogov

Suverénně nejlepší ze všech dílů, Cameron zkrátk umí. Akční film se vším všudy, svoje místo v TOP 100 si zaslouží plnou měrou. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

Pamatujete si, jak se v roce 2012 vyklubaly ze dvou sequelů Avatara tři? James Cameron tehdy zvednul nejedno divácké obočí, no a teď se mu to povedlo znovu. Jeho vystoupení na CinemaConu totiž… (více)

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015

U 20th Century Fox nedávno zrušili dva velké filmy. Nejdřív se škrtly plány na Fantastickou čtyřku 2, protože jednička bolestivě neuspěla, a záhy jsme přišli o pátého Vetřelce. Ten je údajně jen… (více)