57 let po tvrdé zkoušce s mimozemským tvorem je Ellen Ripleyová v hyperspánku zachráněna dálkovým záchranným týmem. Dojde dokonce k vyšetřování, při kterém ji chtějí obvinit ze zničení tvora, o kterého vysoce postavení vojenští pohlaváři stáli. Nakonec je osvobozena, je jí ale nabídnuta účast na jiné výpravě: na planetě, odkud vetřelec pocházel, mezitím vznikla kolonie s lidskými obyvateli. Ti se nyní odmlčeli a chystá se mise složená z vojáků námořní pěchoty, kteří mají na planetu sestoupit a vyšetřit, co se tam stalo. Ripleyová se svými znalostmi nebezpečného tvora by se v ní uplatnila. Ta se rozhodne takto skončit s nočními můrami a nepříjemnými vzpomínkami na monstrum – vetřelce a s nabídkou souhlasí. Znovu se tedy ocitá na nehostinné planetě, kde nacházejí kolonii opuštěnou. Jediný, koho najdou, je malá vystrašená holčička. Brzy zjistí, že všichni obyvatelé se stali oběťmi vetřelce – ne však jednoho. Vetřelci se poněkud rozmnožili a planeta je jimi zcela obsazena… (TV Prima)

Lubek

Skvele namiešaná zmes scifi, hororu a akčného filmu zároveň. James Cameron ukázal že je proste frajer. Pre mňa dokonalá atmosféra, najlepšia akú som kedy pri filme zažil. Jediná chybička na dokonalosti je podľa mojho názoru predsa len trošku prehnaný koniec, ale inak super. Na svoju dobu úžasná záležitosť. Cameron je len jeden! ()

Honza_22

Nejlepší z "vetřelců". Brilatní mix napětí a akce. Biehn a hlavně Weaverová s Paxtonem jsou skvělý a Rieser je pořádnej parchant. Doporučuju kouknout na director´s cut. ()

Muad

Tento film považuji za svůj nejoblíbenější a rozhodně za jeden z nejlepších filmů všech dob. James Cameron má prostě úžasný smysl pro detail, což dokazuje každým mistrovským záběrem. Film ze začátku výborně atmosférou navazuje na první díl. Úvodním záběrem na přilétající záchraný modul z Nostroma podbarvený vynikající Hornerovou hudbou vzdal hold Scotovu prvnímu Alienu. Cameron se však vydal jinou cestou. Sice stejně stísněnou, hororovou, ale přeci jenom pár let od prvního vetřelce uplynulo a jde to vycítit hned ze začátku filmu. Sci-fi filmy jsou vždycky jistým způsobem odrazem své vlastní doby a o Vetřelcích to platí dvojnásob. Ten duch 80. let je tam jasně patrný. Není to na škodu, právě ten drsný podtón dělá tento film nezapomenutlný. Doporučuji především directors cut verzi v níž je o několik záběrů navíc a rozhodně stojí za to. Není to třeba tak drastická změna, jako při sledování nesestříhané Propasti, ale i tak je vyznění filmu podstatně lepší. Cameron promyslel všechno do posledního detailu. Výběru herců se nedá nic vytknout. Od už tradičně vynikající S. Weaver přes M. Biehna a labilního Bila Pextona až k slizkému P. Reserovi, nebo záhadnému L. Henriksenovi. Co tento film dělá naprosto jedinečným je použití loutek a nepočítačových triků v době, kdy se to všechno začalo lámat ve prospěch počítačů. Každý alien byl postaven, ozkoušen, rozstřílen a na filmu je znát, že drtivá většina triků není počítačově umělá. Geniální je i samotný komplex výrobníku atomosféry na LW426. Něco tak depresivního, funkcionalistického a zároveň hi-tech chladného nikde jinde nebylo. Hudba je opravdu VYNIKAJÍCÍ. Dopručuji si film poslechnout na dobrých sluchátkách s optimálně vyladenými hodnotami. Zjistíte, že je v pozadí celá řada zuků, které při normáním poslechu neslyšíte. Nerad se v komentářích dostávám nějak hluboko do příběhu, protože mám obavu abych něco neprozradil lidem co to ještě nevyděli. Bude to platit i zde. Samotná koncepce koloniálních mariňáku je mimořádně povedená a logická. Jsou drsní, sebevědomí, ale dokážou i pěkně zpanikařit a hlavně dostanou pěkně naprdel. Film sám o sobě nemá ani jedno hluché místo. Je to napsto svižná jízda plná dsných hlášek, ale nic co by působilo klišojidně, nebo trapně. Oproti prvnímu Vetřelci je pokračování daleko akčnější ne však samoůčelně. Cameron prostě vytěžil z tématu maximum a jeho následovníkům to vůbec neusnadnil, což Junet jen potvrdil svým divným vzkříšením. Tento film prostě uniká všem žánrovým pronásledovatelům o celé parseky. Pěji tady na tento film samé ódy a uvědomuji si, že spousta lidí se mnou nebude souhlasit, ale co, je to můj nejoblíbenější film. Je jen škoda, že na Csfd není možnost udělit šestou hvěždičku, kterou by jste mohli dát jen jednou, protože zde bych ji udělil. ()

BigBen87CZ

Film mého mládí ... dodnes si živě vzpomínám, jak mi bylo šest let a v obýváku se dívala celá rodina. Pamatuju si, jak královna vystoupí z výtahu a já se málem strachy počůrám, skryju se za maminku a klepu se ... tenkrát sem nechápal a bál se dinosaurů ... nezapomenutelný zážitek. Až mi bude 40 a budu mít děti, tenhle film jim pustím ... a ani oni nezapomenou ... ()

Pattrick

Na Vetřelcích je nejlepší ta atmosféra filmu. Bezkonkurenčně jeden z nejlepších sci-fi filmů, který se natočil. Cameron je bůh =) ()

koboldek

"NEŠAHEJ NA NI TY BESTIE!" především závěrečný souboj se mi vryly do mysly z tohoto pokračování kultovního vetřelce.Přiznám se, že u jedničky jsem se bál a u dvojky si vychutnával jak "vesmírný šmejd" dostane na prdel:) Stejně ale pořád nechápu, proč to tam nezbombradovali pro sichr jak se domlouvali. ()

Paladino

98% - Hodnocení se otřásá v objektivních základech pod vlivem mého nejoblíbenějšího filmu. Viděl jsem ho v různých formách nejméně stokrát a přesto se ho nikdy nenabažím. Tento druhý díl série Alien od Jamese Camerona jednoduše považuji za krále sci-fi žánru. Samotný film stojí na fantasticky hrající Sigourney a ostatních hercích, kteří dokonale vetkli charaktery svým postavám. Intenzivní atmosféra filmu je neskutečná a vtáhne do děje naprosto každého a svižně plynoucí děj dál nedovolí divákovi se odpoutat. Považuji za nutné upozornit na klíčové realistické dekorace, mechanismy, stroje, zbraně a vybavení, to vše pomohlo dotvořit věrohodnost a pravost futuristického prostředí a v ohledu výpravy by mohly i o dvacet let pozdější filmy závidět. Právě propracované neodfláknuté zpracování podpořené nadčasovými vizuálními efekty a zvuky spolu s hereckými výkony dělá z Vetřelců téměř dokonalý originál a za to smekám před Cameronem. HOD + : herci, režie, děj, zvuky, dotaženost detailů, efekty. HOD - : nemůžu si pomoct, ale vadí mi navázání třetího dílu (což není chyba tohoto filmu :-) P.S. kdyby někdo náhodou neviděl rozšířenou verzi Vetřelců, tak o hodně přichází. ()

papinak

Strach z neznáma nahradila kopa vetřelců. Neozbrojenou posádku vycvičené a strašně ukecané komando a ono to pořád skvěle funguje. Tajemno a strach vystřídala akce a napětí, ale vůbec to nevadí. Infarktových momentů se dočkáme, ale proti prvnímu dílu samozřejmě v menší míře. Prostě vetřelec jinak, ale stále ve špičkovém podání. ()

Dítě

Vetřelec byl jenom jeden, ale pořád ještě dobrý film, na svou dobu s podařenými triky. Čas mu ale hodně ubral na zajímavosti. ()

newmi666

vaya con dios,vasquez....nejlepší díl celé serie,konečně akce,kterou r.scott odstartoval,cameron vše ždímal do poslední kapky a ostatní se už jen snažily napodobit nenapodobitelné..anywhere,anytime ()

BonesBoris

Jedno z nejzásadnějších děl Sci-Fi/Hororové tvorby je stále v plné síle i téměř po čtvrt století.Žádné další pokračování se už nedokázalo srovnat s tímto filmem.Skvělé,ano skvělé.A hlavně nezapomenutelné.To je ten film z kterého jsem měl jako malé dítě noční můry,přesto jsem ho sledoval s nezdolnou pravidelností.Povinost pro každého fanouška Sci-Fi. ()

Metropolit

aj tu sa potvrdilo že Cameron je majstrom pokračovaní a opäť dvojka je oveľa lepšia ako jednotka. Vizuálne efekty skvelé a obsadenie hercov dokonalé ()

Tonis

Veľmi slušné pokračovanie Votrelca plné akcie, strachu a nečakaných zvratov. Od začiatku po koniec nie je vôbec jasné kto vlastne prežije a kto nie čo film samotný robí napínavým hororom. Tomuto filmu sa jednoducho nedá nič vytknúť. ()

insanity_

Dvojka nám ukazuje více a také se bojíme více. U některých scén jsem se přistihl, že ani nedýchám. Pocity beznaděje nás provázejí na každém kroku a sami doufáme, že se už konečně nějaký ten vetřelec objeví, protože víme, že jsou všude okolo nás. Atmosféra hutná, prostředí komorní, výstavba příběhu dává prostor pro analýzu mezilidských vztahů v těchto situacích. Moc potěšila přítomnost a důležitá role Michaela Biehna, který se pro takové role nejspíš narodil. ()

JoudaCZ

Dobré pokračování "ságy". Jiné. Oproti temnému, až "psychologickému :-)" prvnímu filmu je tohle spíš akce s jednoduššími postavami a celkem předvídatelným dějem. Ale bylo to tak dobře natočeno, že to ani nevadilo. ()

kocurstvo

Pro mě absolutní modla a pravděpodobně nejlepší americký film, který jsem kdy viděl. Dokonalý námět, story, výprava, modely, hudba... atd. atd. atd.... Rozšířená verze to ještě umocnila. Ať si Blade Runnera chválí lidé do nebes, tohle je pro mě KULTOVNÍ sci-fi!!!!!! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

Pamatujete si, jak se v roce 2012 vyklubaly ze dvou sequelů Avatara tři? James Cameron tehdy zvednul nejedno divácké obočí, no a teď se mu to povedlo znovu. Jeho vystoupení na CinemaConu totiž… (více)

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015

U 20th Century Fox nedávno zrušili dva velké filmy. Nejdřív se škrtly plány na Fantastickou čtyřku 2, protože jednička bolestivě neuspěla, a záhy jsme přišli o pátého Vetřelce. Ten je údajně jen… (více)