57 let po tvrdé zkoušce s mimozemským tvorem je Ellen Ripleyová v hyperspánku zachráněna dálkovým záchranným týmem. Dojde dokonce k vyšetřování, při kterém ji chtějí obvinit ze zničení tvora, o kterého vysoce postavení vojenští pohlaváři stáli. Nakonec je osvobozena, je jí ale nabídnuta účast na jiné výpravě: na planetě, odkud vetřelec pocházel, mezitím vznikla kolonie s lidskými obyvateli. Ti se nyní odmlčeli a chystá se mise složená z vojáků námořní pěchoty, kteří mají na planetu sestoupit a vyšetřit, co se tam stalo. Ripleyová se svými znalostmi nebezpečného tvora by se v ní uplatnila. Ta se rozhodne takto skončit s nočními můrami a nepříjemnými vzpomínkami na monstrum – vetřelce a s nabídkou souhlasí. Znovu se tedy ocitá na nehostinné planetě, kde nacházejí kolonii opuštěnou. Jediný, koho najdou, je malá vystrašená holčička. Brzy zjistí, že všichni obyvatelé se stali oběťmi vetřelce – ne však jednoho. Vetřelci se poněkud rozmnožili a planeta je jimi zcela obsazena… (TV Prima)

kocurstvo

Pro mě absolutní modla a pravděpodobně nejlepší americký film, který jsem kdy viděl. Dokonalý námět, story, výprava, modely, hudba... atd. atd. atd.... Rozšířená verze to ještě umocnila. Ať si Blade Runnera chválí lidé do nebes, tohle je pro mě KULTOVNÍ sci-fi!!!!!! ()

vrabecHugo

Atmosféra absolútnej bezmocnosti? Mučivá beznádej? Démonické monštrum opradené hrôzou z nepoznaného? V tomto filme teda rozhodne nie. Ale asi to tak muselo byť. Cameron urobil z gotického hororu akčnú a vo svojej podstate hlúpu strieľačku, kde nie je všetko úplne košér, čo sa logiky týka. Z charizmatickej Ripleyovej v podaní famóznej Sigourney Weaver sa vykľula drsná hláškujúca mariňáčka (a aj táto poloha jej pristane) a z diabolsky šialenej kreatúry sa votrelci pretransformovali na akýsi tupý kŕdeľ hmyzu, na ktorého elimináciu netreba viac než hrsť pušného prachu. To všetko, naviac okorenené spŕškami ľahkovážneho (a miestami až trápneho) humoru tvorí základ Votrelcov. Celú túto ponižujúcu maškarádu však režisér zabalil do kurevsky atraktívneho obalu a ako čerešničku na torte pridal aj votrelčiu kráľovnú, ktorá aj napriek svojmu primitívnemu pôvodu nemá problém, napríklad, s ovládaním hypermoderného futuristického výťahu. Jednotlivé protikladné vyhlásenia, balansovanie na hrane medzi tragickou komičnosťou a serióznym posunom série ma nakoniec vedú k udeleniu troch poctivých hviezdičiek z piatich. Záverečný súboj a pôsobivý (rovnaký a predsa úplne iný) záver si určite zaslúžia poklonu, no ako pokračovateľ kultovej jednotky si u mňa Votrelci ani neškrtli! ()

Ctx

Můj oblíbený film - poprvé jsem ho viděl na lyžařském výcviku v roce 1988 na nejmenované horské chatě v Krkonoších, tehdy samozřejmě ještě na VHS a s rychlodabingem, který se mimochodem u tohohle filmu dal kousnout vzhledem k tomu, že "překřikovacích" dialogů tam moc není (to Terminátor 1, shlédnutý tamtéž, byl horší - ne, že by tam bylo víc dialogů, ale byly delší :o)) ). Uplynulo mnoho let a já se u Vetřelců učil na státnice. Je znát odstup několika let od jedničky, masky a efekty jsou propracovanější, ale zase kouzlo jedničky bylo v tom, že Vetřelec nebyl tak často vidět. Každopádně vezmu-li to kolem a kolem, nemohu dát méně než pět hvězdiček. ()

Čáslav

První film, který mi rodiče zakazovali. Z dobrého důvodu, protože jako osmiletý jsem se od jeho tajného shlédnutí díval každou noc pod postel. Aleš Zbořil, co by jediný dabér (byl rok 1993), hrůzný zážitek ještě umocnil. Avšem dnes jeden z mých nejoblíbenějsích filmů, Cameron zaslouží absolutorium!!!!!!!! ()

BMAXX

Po skvělé jedničce většinou přijde nudná dvojka. Tady tomu tak není. Ridley Scott předal žezlo Jamesi Cameronovi, který vytvořil naprosto skvělou akční podívanou. Hafo vetřelců, spousta kyseliny, skvělá muzika a excelující Ripleyová, která se s ničím nepáře. "Vasquezová, nespletli si tě někdy s chlapem???" "Ne, a tebe???" :-)))) ()

Inner

Výtečné. Skvělá práce s hudbou, střihem a hlavně toho co seděl na židli s nápisem Director. Rozhodně jiné než jednička, ale ne lepší nebo horší. Takhle by mělo vypadat pokračování. 100% ()

wierzbowski

Klasika. Vynikající atmosféra, prý méně strašidelny než první film, no nevím, když jsem byl jako malý v kině na "dvojce", možná tak 2 měsíce jsem usínal s rozsvíceným světlem. Na to si opravdu vzpomínám. Vynikající scifi/akční film. No a finále filmu ... pripada mi, že finále začiná, cestou Rypleyove výtahem dolů pro Newt, a to do konce filmu schází ještě 40minut!!! Nejlepsí Finále ve filmu ever ()

Crucifere

Alieni mi nepřirostli k srdci, hlavně ne po nových adaptacích, ale i tak jsem se ptal sám sebe, proč má tento starší snímek takové vysoké hodnocení, tudíže jsem film shlédl a nestačil se divit. Prvních asi padesát minut se v podstatě nic neděje, ale atmosféra je tak hustá, že já osobně jsem se nechtěl ani pohnout, abych něco nezmeškal. Bohužel pak přišli první akční souboje a i když bych měl být tolerantní na tu dobu, styl akčních scén mi vůbec nesedl (efekty jsou prostě zastaralé a co ten dým místo stříkající kyseliny z aliena?) a zvukově jsou akční scény podprůměrné, ale musím vyzdvihnout samotnych vetřelců, kteří se povedli úžasně a závěrečný souboj Ripleyové a aliení matky mi sebral dech. ()

luek

Režie James Cameron, zbytek není co dodat. Snad jen pro rejpavé jedince a intoše, kteří namítnou „…ale při jedničce jsem se víc bál“, že druhé pokračování shodilo z ramen strašáka „dvojky sou vždycky kraviny“ a přineslo zcela nový žánr hororu. Z lekavé jedničky se tak vyklubala akční napínavá řež dvojky. A o to napětí jsme taky nepřišli, jen má trochu jiný nádech. Pro mne tedy tento nejlepší díl vetřelčí ságy rozhodně 5. ()

Jasmín

Hodně dobře udělaný film. Ač jsem si sérii vetřelců nijak zvlášť neoblíbil, tak před tímto dílem smekám. Až na ten natahovaný závěr, kdy s tím výtahem a pak ještě dál už trochu přeháněli.... Výborná hláška: "ODEBERTE JIM NÁBOJE ... ZBLÁZNIL SE? MÁME PO NICH HÁZET NADÁVKAMA?". ()

Keledaia

Mňamka, stejně jako podlé mého názoru i ostatní tyto filmy. Jeden z prvních filmů, které mi moje (zřejmě zvrhlá) matka ukázala, když jsem se narodila, díky kterému až do teď ujíždím na podobných záležitostech :)... Děkuji, mami ! ()

Honzyg

Mezi premiérou Vetřelce a Vetřelců uplynulo 7 let a je to opravdu znát. V porovnání s prvním filmem je toto pokračování o dvě třídy výš. Lépe napsané postavy, lepší dialogy, lepší akce, pochopitelně lepší efekty. Pořád to pro mě není ten typ filmu, který by mě totálně dostal, ale je to o hodně koukatelnější. ()

joullinar

Všetci scifisti vedia, že Alieni sú najnamakanejšie potvory v celom kozme( a to nielen v tomto filme), tak niet čo iné k tomu dodať. Cameron je macher a tento film je jednoznačne najlepší kúsok z celej tetralógie. Jeho opätovné pozeranie hádam ani nikdy neomrzí. ()

soulless

Dvojka Vetřelce je pro mě zároveň vrcholem celé série. Po revolučním první dílu přebral otěže Cameron, aby s již podstatně vylepšenými efekty a větší paletou, konečně obsahující množství palných zbraní a kluky od "fachu" mohl stvořit filmový gigant, které dodnes hledá v žánru scifi/akčních filmů, konkurenci. Herecké obsazení se mi moc líbí, jednotlivé postavy nejsou vtíravé, ale zároveň dobře vyvážené, že až člověka mrzí, že umřely tak brzo, že jim nebyl dán dostatečný prostor. Atmosféra se postupem času hutní až film přechází do akční řežby, při které bych si klidně nechal prasknout močák, jen abych nemusel opustit gauč. Nebudu popisovat jednotlivé části, protože vynikající je všechno a každá jednotlivá miniatura dotváří děsivou a zároveň velmi obtížně překonatelnou atmosféru. Další monstrum od Gigera, které udává tempo filmovému průmyslu. Pro fajnšmerky (nebo vlastně pro všechny rozumné) je Director´s cut povinnosti.10/10 ()

Dejvidos

Absolútný vrchol svojho žánru. Chcelo to riadnu odvahu točiť film po Scottovej úspešnej jednotke. Trocha mi chýbal väčší vpyv Hansa Gigera (po ňom ostal iba dizajn samotného votrelca), hlavne v kulisách. To je však pre moju slabosť k tomuto výtvarníkovi. Naplno ()

Trepak

Je poznať, že to režíroval tvorca Terminátora. James sa však nesnažil vytvoriť ťaživú atmosféru, ktorou Ridley v jednotke napínal divákom nervy. Ide svojou vlastnou cestou - hordy votrelcov, uvrešťaná krpaňa (ktorej človek celkom praje nejakého aliena na tvári), no a na záver kráľovná votrelcov. Zo Scottovho tajomného zabijaka robí masovú záležitosť. Cameron nemal mieru - čo do počtu alienov, i do minutáže. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

Pamatujete si, jak se v roce 2012 vyklubaly ze dvou sequelů Avatara tři? James Cameron tehdy zvednul nejedno divácké obočí, no a teď se mu to povedlo znovu. Jeho vystoupení na CinemaConu totiž… (více)

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015

U 20th Century Fox nedávno zrušili dva velké filmy. Nejdřív se škrtly plány na Fantastickou čtyřku 2, protože jednička bolestivě neuspěla, a záhy jsme přišli o pátého Vetřelce. Ten je údajně jen… (více)