57 let po tvrdé zkoušce s mimozemským tvorem je Ellen Ripleyová v hyperspánku zachráněna dálkovým záchranným týmem. Dojde dokonce k vyšetřování, při kterém ji chtějí obvinit ze zničení tvora, o kterého vysoce postavení vojenští pohlaváři stáli. Nakonec je osvobozena, je jí ale nabídnuta účast na jiné výpravě: na planetě, odkud vetřelec pocházel, mezitím vznikla kolonie s lidskými obyvateli. Ti se nyní odmlčeli a chystá se mise složená z vojáků námořní pěchoty, kteří mají na planetu sestoupit a vyšetřit, co se tam stalo. Ripleyová se svými znalostmi nebezpečného tvora by se v ní uplatnila. Ta se rozhodne takto skončit s nočními můrami a nepříjemnými vzpomínkami na monstrum – vetřelce a s nabídkou souhlasí. Znovu se tedy ocitá na nehostinné planetě, kde nacházejí kolonii opuštěnou. Jediný, koho najdou, je malá vystrašená holčička. Brzy zjistí, že všichni obyvatelé se stali oběťmi vetřelce – ne však jednoho. Vetřelci se poněkud rozmnožili a planeta je jimi zcela obsazena… (TV Prima)

vetsinezobri

Pro mě nejpovedenější ze série Vetřelců. Skvěle gradující napětí až do samého konce. Vybavím si vždycky dva silné momenty. První když se Ripleyová ocitá mezi miliony vajíček, která se začínají otvírat a druhý když stoupají ocelová vrata a za nimi trůní Ripleyová v obřím nakladači. Bitka dvou samic může začít :) ()

renegrido

Podle mě o trošku slabší než 1. díl, ale přesto jasných pět hvězdiček - skvělá atmosféra a vetřelci vypadali fakt "opravdově". Po celou dobu jsem byla pořádně napjatá, chvílema mi naskakovala husí kůže a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne. Skvělé! ()

kaspar

Velku našlapaná, atmosférická jízda, která sice ztratila hororové prvky originálu, ale důstojně převzala druhé místo. Skvělé nové nápady, kvalitní herecké výkony, povedené prostředí, správně drsní vojáci a samozřejmě královna. Druh vetřelce to staví trochu na jiné místo, ale to nevadí. Jo, a málem bych zapomněl, Ripleyová trochu víc jak ženská (to se taky počítá) ... ()

Čiban

Přibylo akce, vystřílených nábojů, stříkající kyseliny a vetřelců všude,kam se podíváš. Strhující, avšak marný boj Ripleyové a skupinky mariňáků.Prostředí vesmírné kolonie bylo dost deprimující ale realistické.Škoda je, že James Cameron nebyl v závěru filmu originálnější, ale téměř úplně ho okopíroval z prvního dílu ()

haffen

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Prirástol mi k srdcu. Či už mesiac LV-426 ktorý bol spracovaný na potreby tohoto filmu prakticky dokonale, hlavná hrdinka Ripleyová, či vedľajšie role ako Newt, správňak Hicks (tohoto herca som si obľúbil vo filme T1), nenávidený Burke, hláškar Hudson, položena polochlap Vasquezová... všetci si žili vlastným životom a charizma z nich doslova pretekala. Veľmi málo krát sa vo filmoch stane, že by bol niekto svojím výkonom nad ostatných, resp. že by ním niekto zaostával. O superlatívoch sa dá písať hodiny. Lenže napíšem skôr negatíva. Na filme mi vadí, že sa už nikdy nenatočil tak dobrý diel a že tie nové AvP kazia dobrú povesť tohoto filmu. Prečo ho Cameron natočil tak krátky? Keby mal cez 4 hodiny, tak stále by to bolo pre mňa málo... Neustále si pri tomto filme hovorím, že čo by som dal za to, keby tento film bol spracovaný nie ako film, ale ako seriál, kde by bolo všetko rozpitvané do posledného šróbika. Vtedy by som dokázal dať hodnotenie 120%. Takto je to žiaľ len na smiešnych 100% a pekné prvé miesto v osobnom rebríčku najlepších filmov všetkých čias. :)) ()

ClapTrap

Nevím jestli bych "Vetřelcům" vůbec něco mohl vytknout, protože film se mi líbil ještě mnohem víc, než jednička. Atmosféra mi přišla úplně dokonalá. Jelikož jsem to seldoval asi když mi bylo 13 let, byl jsem celkem pokakanej strachy, ale nyní když jsem se na to zpátečně podíval, užil jsem si to ještě víc. Cameron natočil jeden ze svých prvních filmů (spolu s Terminatorem 1984), který se dočkal neuvěřitelných ohlasů! ()

Izz

Původně jsem tenhle film nenáviděla za jeho zradu na původním,neskonale atmosférickém a dodnes stoprocentně fungujícím Vetřelci.Až po letech jsem si přiznala,že je to velmi zábavný a umě natočený film plný nápadů,jen prostě trochu (hodně) jiný.Od Jamese Camerona se asi nic jiného čekat nedalo a i když jeho Vetřelce nebudu mít nikdy ráda tolik,jako film původní,uznávám,že i jeho úhel pohledu na danou látku má své osobité kouzlo.Ostatně,jako asi každý vetřelec (samozřejmě bez predátorů :-). ()

nick_sekac

Týhle lahůdce se snad nedá nic vytknout. Parta mariňáků(Hudson místo kulek střílí jednu hlášku za druhou), co si myslí, že umí chodit po vodě, spolu s Ripley si to rozdá s vetřelci. K tomu hraje skvělá militaristická hudba.Prostě co víc si přát. Pro mě nejlepší film J.C., Avatar tomu nesahá ani po kolena. Doporučuji shlédnout rozšířenou verzi. Takhle nějak si představuji pokračování každého filmu. ()

sima275

Ještě teďka se klepu od toho jak to bylo strašidelný, nechyběla i akce, řekl bych, že tento film oproti jedničce měl temnější a vůbec strašidelnější stránku (myslel jsem že víc než v 1 to nešlo, ale vypadá to, že to jde). Výborný výkon Sigourney Weaver a Carrie Henn. Bohužel jsem film neviděl v Director's cut, ale i normální verze je PROSTĚ BOMBA. 90% ()

Rimer545

Ripleyová opět zasahuje, ovšem ne sama. Má sebou hordu mariňáků a androida, který se nezbláznil. Naprosto senzační pokračování. ()

john.h

Mnohem větší nářez než jednička, s jinou, ale i v tomto případě působivou atmosférou. A také s lépe vykreslenou budoucností (víc vychytávek, sci-fi hraček a dalších detailů). ()

sWONDER

Perfektný Sci-fi akčák s hustou hororovou atmosférou, neskutočným napätím a parádnou akciou. Výborné triky a kopec legendárnych scén vrátane mega finále. Taký fajnový nakladač som ako sopliak strašne chcel :) ()

TommyDiamond

Jeden vetřelec je málo. Tentokrát si to Sigourney Weaver rozdá rovnou s celou smečkou. Cameron se s tím popral po svém a myslím, že to je důstojné pokračování. Mezi Vetřelcem a Vetřelci je vidět obrovský pokrok hlavně v technice. První díl má hustší atmosféru kdežto druhý díl je spíše pro milovníky čistokrevné akce. I když neupřednostňuji ani jedno, víc se mi líbí díl druhý.... Dávám pět hvězd..... ()

iKosser

Lepší než jednička, která vsázela na pomalé budování atmosféry a postupném odpadávání...Tady už se to prostě řeže...Michel Beihn je ultravoják! ()

andulasafarova

Takhle si elitní jednotku vojáků fakt nepředstavuju. Uřvaná parta psychotických ksindlů je hovno pomoc proti vetřelcům, dle mého skromného názoru. Takže jsem fandila tak půl na půl Ripleyové a té roztomilé holčičce, no a pak tomu vetřelcovi, co kosil ty maskáčované blbečky (obzvláště Billa Paxtona bych kyselinou polila i sama). ()

Godhaj

,,We're in the pipe. Five by five.“ Pokračování vetřelce na mě působilo dojmem akčního béčka. Úplně mi chyběla ta tajemná vesmírná atmosféra, která byla v prvním díle. Na druhou stranu jsem se nestihl nudit. Akce střídá akci, pořád se střílí a něco vybuchuje. Cameron se však nevyhnul různým klišé jako tahání za nohu nebo únik na poslední chvíli, což mi docela vadilo. Postavy mi však byly velmi sympatické. Tým primitivních mariňáků určitě stál za zkouknutí, ale nejlépe se mi dívalo na pilotku letounu, která měla extra profesionální hlas. ()

joelly01

Vetrelci? Ale ano prosim, kdykoliv!!! A s dvojitou porci domaci tatarky! Co vytknout dvojce (ukazkovy akcnak), ktera se vydala jinou cestou nez jednicka (sofistikovana hororova sci fi)? Nic, proste vubec a do mrte nic!!! I kdybych se stokrat snazila, tak na tomhle filmu nenachazim nic z ceho bych nekvicela nadsenim!!! Mno, nyni vidim ze uz jsem pouzila vice vykricniku nez by pricetny a dusevne zdravy clovek mel, procez tissim hlasem dodavam ze "Vetrelci proste vladnou a Pvt. Hudson je kral, rozumite? Kraaaaaaaaaaaal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" ()

vZeč

Jediné, co tomu chybí, jsou nějaké pořádné killy. Nepotřebuju, aby v hororech pořád stříkala krev, ale když je někdo svině, zaslouží si i pořádně zakuchnout. Navíc mariňáci jsou skoro všichni dost zajímaví na to, aby odcházeli tak, že si toho skoro nevšimnete. Ikdyž to k bitevní vřavě patří, pár by si jich určitě velkolepější demisi zasloužilo. Navíc je pak divný, když nejpůsobivější smrt potká androida a navíc to není ani smrt... Jinak: Zvlášť v rozšířené verzi je ten film samozřejmě ultimátní a nestárnoucí. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

Pamatujete si, jak se v roce 2012 vyklubaly ze dvou sequelů Avatara tři? James Cameron tehdy zvednul nejedno divácké obočí, no a teď se mu to povedlo znovu. Jeho vystoupení na CinemaConu totiž… (více)

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015

U 20th Century Fox nedávno zrušili dva velké filmy. Nejdřív se škrtly plány na Fantastickou čtyřku 2, protože jednička bolestivě neuspěla, a záhy jsme přišli o pátého Vetřelce. Ten je údajně jen… (více)