Reklama

Reklama

Velma

(seriál)
  • USA Velma
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Animovaný seriál pro dospělé sleduje Velmu Dinkley, nedoceněnou vědátorku a členku zábavné Scoobyho party. Originální a vtipný příběh odhaluje komplikovanou minulost jedné z nejoblíbenějších amerických hrdinek slavné série o řešení strašidelných záhad. (HBO Max)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Melios 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velma je krásnym príkladom, kedy politická korektnosť a LGBT agenda zájde až príliš ďaleko. Nakoľko si Velma z môjho pohľadu nezaslúži až takú pozornosť akú dostala, rozhodol som sa nasledujúci komentár (resp. skôr manifest frustrácie) napísať bez väčšej korekcie a ísť viac-menej freestyle, podľa toho, čo mi napadne spísať ako prvé. Ono samo o sebe mi nepríde ako príšerný nápad spraviť z Velmy lesbičku, len by to muselo mať iný zmysel, než politický. Prvých zopár epizód sú v podstate o ničom, len obhajujú svoju existenciu, no a zbytok je v tom lepšom prípade riešenie nejakej záhady odbitej do pár minút, alebo v tom horšom prípade randomný shit-fest, kedy vám tvorcovia narvú do krku najviac Zoomerské cringe vtipy, na aké sa len zmohli. Jedna záhada strieda druhú a ako výplň sa tu rieši učebnicovo zle napísaný feminizmus, povrchnosť, alebo (ako už bolo spomínané) politika. Najsilnejším článkom celého projektu je nakoniec perfektná animácia, ktorá tu pôsobí až zbytočne v kontexte s nulovou výpovednou hodnotou, a tatkiež večný simper Norville a.k.a Shaggy, z ktorého tu ako jediného nesála pocit, že by jeho mozog nebol väčší jak vlašský orech. Čerešničku na torte výsledného bizáru tvorí už len twerking nad mŕtvolou. Ak si, ale myslíte, že HBO Max jeden prúser odradil, budete sklamaní. Bola potvrdená druhá séria. V rámci zachovania racionálneho uvažovania sa odporúčam seriálu úmyselne vyhnúť.  1/5 udeľujem len za to, že som si časom na túto lobotómiu navykol.   ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

nevadí mi že Velma změnila barvu kůže, ani že je lesbička (to koncekonců byla pravděpodobně už ve Scooby-Doo). Stejně tak mi nevadí těch tisíc dalších změn a snaha udělat z "pohádky" dospělejší podívanou, kde je dost očividné, že se Mindy Kaling a spol. zhlédly primárně v animované Harley Quinn. Co mi ovšem vadí je fakt, že tady tři čtvrtě věcí vůbec nefunguje a až na pár výjimek to není moc velká zábava. Seriál se snaží strefovat do dnešní doby a zároveň být strašně moc politicky korektní a cool, že se mu to celou dobu tluče a to co se tvůrcům nejspíš zdálo vtipné je většinou jen trapné, nebo rovnou hloupé. Korunu tomu nasazuje sama Velma, u které je ve finále úplně jedno jestli je černá, bílá nebo fialová, protože primárně je naprosto odpudivá charakterem a v posledních letech sem neviděl moc takhle nesympatických postav. Je celkem běžné, že se podobné postavy v seriálech vyskytují a postupem času prozřou a stanou se alespoň trochu normální. To pro Velmu neplatí a její chování a jednání se postupem času akorát zhoršuje. Upřímně nechápu co tím Mindy Kaling zamýšlela a proč jí to přišlo jako dobrý nápad a vlastně to asi ani nechci zjišťovat. Beru snahu o to být cool, moderní a šokovat, ovšem tady se to krutě nepovedlo. Přitom už zmíněná Harley Quinn docela dlouho dokazuje že to jde a není to žádná raketová věda...30% ()

Reklama

Urukhaj98 

všechny recenze uživatele

S01: Když bylo oznámeno, že se na seriálu pracuje, nijak zvlášť mě nezaujal a dál jsem mu nevěnoval pozornost. Nicméně veskrze negativní hodnocení uživatelů ČSFD a IMDb ve mně vzbudilo zvědavost. Musel jsem se na vlastní oči a uši přesvědčit, jestli je Velma skutečně tak nepovedená, že se utápí v odpadových hodnoceních. Po shlédnutí první řady už mám víceméně jasno. Nechci se vyjadřovat ke kritice změn u hlavních postav směřující k (nejen) multikulturní vyváženosti. Tenhle trend je vám buď úplně jedno (jako mně) nebo ho prostě z jakýchkoliv důvodů nemůžete překousnout a to je vaše věc. Činit však jen na základě toho celkové hodnocení je chyba a to mi nikdo nevymluví. Další, co je důležité zmínit, a co rovněž nemálo lidí kritizovalo, je to, že nápad s poupravením látky pro dospělejší publikum, není vůbec marný. O to se ostatně snažil už James Gunn, ale bohužel mu to studio zatrhlo. Svět a téma Scoobyho k tomu přitom podle mě přímo vybízí. Přejdeme ale k tomu důležitému a to jsou samotné objektivní kvality Velmy. To hlavní je, že taková sračka, aby tomu odpovídalo zdejší hodnocení, to vážně není. Není to však ani moc dobré. Hlavní problém Velmy tkví v tom, že ač se opravdu snaží, je zoufale nevtipná. Že je místy vyloženě ujetá a přestřelená by bylo v pořádku, kdyby ovšem byla zábavná. A to prostě není. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se ani jednou nezasmál, ale na jeden dobrý fór připadá deset špatných. A i ty lepší by třeba v Rickovi a Mortym byly považovány za druhořadé. V tomhle ohledu jsou nejtragičtější úvodní díly. Především hned první díl je ukázkou příšerného nevkusu a absolutního scénaristického dna. Musel jsem se hodně nutit k tomu abych si pustil další díl. Pak se to sice mírně zlepší, ale bohužel ne nijak výrazně. Animace je sice v pohodě a tvůrcům nápady zjevně nechybí, ale komedii psát zkrátka neumí nebo si vybrali hodně slabou chvilku. A to je u díla, které má na komedii stát, celkem problém. Seriálu nepomáhá ani přehnaná snaha být co nejprogresivnější, neboť většinu času se přešlapuje na hraně sociální satiry a vyložené toxicity. Nevidím sebemenší důvod se k seriálu vracet v oznámené druhé řadě. Je klidně možné, že se za pár let dozvím, že je Velma v dalších sezónách (pokud tedy opravdu vzniknou) komediální klenot s pouze slabým rozjezdem. Třeba jí pak dám ještě šanci. Co ale předvádí teď za pozornost a další ztracený čas nestojí. To nejlepší, co Velma světu dala, je amatérský horrorový kraťas Velma Meets the Original Velma, který se dá pod tímhle názvem najít na YouTube. Doporučuju. 4/10 ()

Mafiapau odpad!

všechny recenze uživatele

Produkováno lidmi z Cambridge a California. Rozhodně chcete seriál pro děti, co dělali lidé, kteří prosazují kritickou rasovou teorii (bílý muž = rasista a fašista). To je vše co o tom potřebujete vědět. Ruce pryč. PS. v zájmu zachování svého psychického zdraví, negooglujte "Anne Walker Farrell" (Doporučuji si přečíst recenzi od "BDups") ()

FaithZombie odpad!

všechny recenze uživatele

Ne, bohužel, opravdu ne. Snažila jsem se do toho jít s čistou myslí, říkala jsem si, že to přeci nemůže být taková katastrofa, ale výsledek skutečně za příliš nestojí. Dala jsem dvě epizody a pokračování už v plánu nemám, nedá se to. Z původních postav zbyl jen styl oblečení a (většina) jmen, tedy až na Scoobyho Doo, který pro jistotu úplně chybí. Na jednu stranu vám tvůrci tvrdí, že na rase postav nezáleží a já jsem ochotná na to přistoupit, ale na straně druhé se v seriálu rasa neustále řeší. Celé je to strašně woke a inkluzivní, ale zároveň plné sexismu a rasismu. Skoro bych až řekla, že záměrem bylo jen hodit pokud možno co největší lejno na původní materiál. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (2)

  • Když Fred v potitulkové scéně navštíví „Fun House“ a prochází kolem zrcadel, můžeme v jednom zrcadlet zahlédnout vzhled Freda ze seriálu Scooby-Doo na stopě (od r. 1969). (Riconbak)
  • Fred Jones je jedinou postavou, u které byl zachován její etnický původ známý ze všech předchozích zpracování. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama