Reklama

Reklama

Velma

(seriál)
  • USA Velma
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Animovaný seriál pro dospělé sleduje Velmu Dinkley, nedoceněnou vědátorku a členku zábavné Scoobyho party. Originální a vtipný příběh odhaluje komplikovanou minulost jedné z nejoblíbenějších amerických hrdinek slavné série o řešení strašidelných záhad. (HBO Max)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

FaithZombie odpad!

všechny recenze uživatele

Ne, bohužel, opravdu ne. Snažila jsem se do toho jít s čistou myslí, říkala jsem si, že to přeci nemůže být taková katastrofa, ale výsledek skutečně za příliš nestojí. Dala jsem dvě epizody a pokračování už v plánu nemám, nedá se to. Z původních postav zbyl jen styl oblečení a (většina) jmen, tedy až na Scoobyho Doo, který pro jistotu úplně chybí. Na jednu stranu vám tvůrci tvrdí, že na rase postav nezáleží a já jsem ochotná na to přistoupit, ale na straně druhé se v seriálu rasa neustále řeší. Celé je to strašně woke a inkluzivní, ale zároveň plné sexismu a rasismu. Skoro bych až řekla, že záměrem bylo jen hodit pokud možno co největší lejno na původní materiál. ()

Urukhaj98 

všechny recenze uživatele

S01: Když bylo oznámeno, že se na seriálu pracuje, nijak zvlášť mě nezaujal a dál jsem mu nevěnoval pozornost. Nicméně veskrze negativní hodnocení uživatelů ČSFD a IMDb ve mně vzbudilo zvědavost. Musel jsem se na vlastní oči a uši přesvědčit, jestli je Velma skutečně tak nepovedená, že se utápí v odpadových hodnoceních. Po shlédnutí první řady už mám víceméně jasno. Nechci se vyjadřovat ke kritice změn u hlavních postav směřující k (nejen) multikulturní vyváženosti. Tenhle trend je vám buď úplně jedno (jako mně) nebo ho prostě z jakýchkoliv důvodů nemůžete překousnout a to je vaše věc. Činit však jen na základě toho celkové hodnocení je chyba a to mi nikdo nevymluví. Další, co je důležité zmínit, a co rovněž nemálo lidí kritizovalo, je to, že nápad s poupravením látky pro dospělejší publikum, není vůbec marný. O to se ostatně snažil už James Gunn, ale bohužel mu to studio zatrhlo. Svět a téma Scoobyho k tomu přitom podle mě přímo vybízí. Přejdeme ale k tomu důležitému a to jsou samotné objektivní kvality Velmy. To hlavní je, že taková sračka, aby tomu odpovídalo zdejší hodnocení, to vážně není. Není to však ani moc dobré. Hlavní problém Velmy tkví v tom, že ač se opravdu snaží, je zoufale nevtipná. Že je místy vyloženě ujetá a přestřelená by bylo v pořádku, kdyby ovšem byla zábavná. A to prostě není. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se ani jednou nezasmál, ale na jeden dobrý fór připadá deset špatných. A i ty lepší by třeba v Rickovi a Mortym byly považovány za druhořadé. V tomhle ohledu jsou nejtragičtější úvodní díly. Především hned první díl je ukázkou příšerného nevkusu a absolutního scénaristického dna. Musel jsem se hodně nutit k tomu abych si pustil další díl. Pak se to sice mírně zlepší, ale bohužel ne nijak výrazně. Animace je sice v pohodě a tvůrcům nápady zjevně nechybí, ale komedii psát zkrátka neumí nebo si vybrali hodně slabou chvilku. A to je u díla, které má na komedii stát, celkem problém. Seriálu nepomáhá ani přehnaná snaha být co nejprogresivnější, neboť většinu času se přešlapuje na hraně sociální satiry a vyložené toxicity. Nevidím sebemenší důvod se k seriálu vracet v oznámené druhé řadě. Je klidně možné, že se za pár let dozvím, že je Velma v dalších sezónách (pokud tedy opravdu vzniknou) komediální klenot s pouze slabým rozjezdem. Třeba jí pak dám ještě šanci. Co ale předvádí teď za pozornost a další ztracený čas nestojí. To nejlepší, co Velma světu dala, je amatérský horrorový kraťas Velma Meets the Original Velma, který se dá pod tímhle názvem najít na YouTube. Doporučuju. 4/10 ()

Reklama

José77 

všechny recenze uživatele

ja ani neviem preco som to vobec dopozeral. asi koli tomu aby som zistil ako sa vyvinie pribeh? ten bol nakoniec silno pozliepany a ledva to drzalo pokope. vtipy tam boli taktiez dost na silu narvane, velma bola vacsinu casu vyslovene otravna a cele to vobec nefungovalo. ale inac ma serial zopar svetlych chvil, peknu animaciu a je celkom zaujimave pozriet sa na stare zname postavy v novom prevedeni. ale na exkurziu do toho sveta bohate staci pozriet prvy diel. ()

HAL odpad!

všechny recenze uživatele

Ty hysterické reakce na netu mě zaujaly takže jsem první díl taky zkusil, i když Scooby Doo jsem nikdy nesledoval. Trvá to celých deset vteřin po začátku než se začne navážet do privilegovanosti mužů. Po minutě jsou tam šukající švábi. Rasismus a sexismu při vysmívání se rasismu a sexismu v minutě druhé.  Lesby jsou lepší a body positivity rulez v minutě čtvrté. Po pěti minutách se tam objeví první muž a je povrchní, retardovaný, krásný a bohatý, a hlavně je to turbozmrd, stejně jako všichni ostatní muži. A celé je to hrozně HROZNĚ hloupé a zaplněné postavami které potkat v realitě tak jim okamžitě dáte pěstí. Opravdu instantně legendární sračka. ()

Mafiapau odpad!

všechny recenze uživatele

Produkováno lidmi z Cambridge a California. Rozhodně chcete seriál pro děti, co dělali lidé, kteří prosazují kritickou rasovou teorii (bílý muž = rasista a fašista). To je vše co o tom potřebujete vědět. Ruce pryč. PS. v zájmu zachování svého psychického zdraví, negooglujte "Anne Walker Farrell" (Doporučuji si přečíst recenzi od "BDups") ()

Galerie (41)

Zajímavosti (2)

  • Když Fred v potitulkové scéně navštíví „Fun House“ a prochází kolem zrcadel, můžeme v jednom zrcadlet zahlédnout vzhled Freda ze seriálu Scooby-Doo na stopě (od r. 1969). (Riconbak)
  • Fred Jones je jedinou postavou, u které byl zachován její etnický původ známý ze všech předchozích zpracování. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama