Marek1991

Dosť som sa obával, čo by mohlo prísť po prvej, pre mňa nudnej, násilníckej a slabej časti, nuž zostal som dosť prekvapený. Až na vnútorné rozhovory Sarah Connorovej s jej bývalým priateľom, ktoré mi akosi vzhľadom na predchádzajúcu časť nedávali zmysel, to bol kvalitný detailný film. Cameron sa týmto filmom prehupol medzi velikánov. Terminátor 2: Deň zúčtovania, Titanic a Avatar sú filmové kulty. Tento film vznikol v roku, kedy som sa narodil a nejak sa mi ho nikdy nechcelo pozrieť, lebo po veciach, ktorých som o ňom počul ma nelákal, lenže tento diel je rozumný. Je detailný, dáva si záležať na vysvetlení jednotlivých okolností, nie je násilnícky, samotný Terminátor v ňom nikoho nezabije, škoda len, že ľudí zbytočne zraňuje, u neho to bolo zbytočné, keďže nemohol byť zbraňami nejak vážne zranený. Poukazuje kvalitne aj na veci ohľadom psychiatrických ústavov, na to, že sa máme správať ako ľudia a nezabíjať ani toho, kto môže mať svet, či iných ľudí na svedomí, ale spraviť všetko ostatné preto, aby tak nespravil. Záver, kde sa poukazuje na to, že je vlastne len ľudský výtvor a stroj oceňujem. Tento film nenudil, bol vtipný, skvele si vychytal chyby, napravil ich, len škoda, že podaktorí si ho obrátili na zlé, inak to bola kvalitná vedecko fantastická akčná bomba. Bomba pomaly doslova, lebo tých výbuchov tam bolo mnoho. Arnold hraje tentokrát dobrého, čo je opäť kvalitná zápletka oproti predošlému dielu, aj keď si myslím, že to mohli urobiť viac neisté, lebo to bolo zreteľné hneď ako sa objavili. Hasta la vista, baby! Ja sa vrátim! To sú nezabudnuteľné veci, naozaj kvalita. ()

Torision

Pro mě jeden z nejlepších filmů na světě. Oldskůlovej sci-fi thriller. Příběhově je to ještě o kousek lepší než jednička a navíc se do dvojky vrazilo mnohem víc peněz. ()

El Pistolero

8/10. Je zajímavé sledovat, jaký kus cesty ušla filmová technologie od roku 1984, kdy byl natočen první „Terminátor“. Dvojka se od svého mladšího bratříčka v mnohém liší. Zatímco první díl byl velmi ponurý, atmosferický, spíše nízkorozpočtový a dnes už klasický a naprosto kultovní, ten druhý byl nejdražším filmem své doby, vysokorozpočtovým, plnokrevně áčkovým sci-fi popcorňákem pro bezmála celou rodinu. Triky jsou velkolepé, je zde více hlášek, Arnold se ze „zlého“ T-800 stal strojem „hodným“, humanisticky smýšlejícím a je tady ještě více cool. Nechybí vtip, skvělá akce, výborný soundtrack, dojemný závěr... Co dodat, snad jen: Hasta la vista, baby! ()

ConanVJ

Terminátor 2 je skvělá sci-fi podívaná, která je vizuálně na výši do dnes. Akčně je to pecka, ale už to neni tak surově natočený jako T1, který je podle mě o něco lepší. Obsazení je parádní a neni mu co vytknout. Nezabíjením dosáhnul T-800 jinýho vzezření, než bych si přál, ale i tak je zde akce dost a filmek pěkně odsejpá. Film podle mě nepřekonává původního terminátora, kde byl Arnie ultimátní stroj na zabíjení. Režisérská verze filmu má spousty skvělých scén navíc. Scéna s učícím se terminátorem smíchu mě vždy rozesněje. Novej konec mi ale nesednul, protože nesedí k T3. Za mě i tak T2 za 100% :) ()

sidzej

Málokedy sa stáva, aby bolo pokračovanie lepšie ako originál. Možno že by T2 skončil ako jeden hviezdne obsadený vysokorozpočtový prepadák roka, no to by ho nesmel režírovať expert na pokračovania (viď. Votrelci) Cameron. Absolútne perfektný akčný film. Arnold vo svojej životnej úlohe a tentokrát ako kladný hrdina. Oscarové špeciálne efekty. Týmto filmom počnúc nastáva vo filme digitálna éra zvláštnych efektov. Ale na rozdiel od dnešných filmov prepchatými počítačovými trikmi, tento film má cit a príbeh. Jednoducho vás chytí za srdce a vyrazí vám dych. Perfektný film s perfektnou ústrednou melódiou. P.S: Director-cut je o 20 minút dlhší a ešte lepší než pôvodná verzia filmu. ()

curunir

,,POĎTE SO MNOU, AK CHCETE ŽIŤ!" __Terminátor 2 sa vrátil v ešte nadupanejšom a akčnejšom šate ako bol prvý film. Schwarzeneggerovi teraz prischla kladná úloha čo mu v podstate dovolilo byť aj viacej kreatívnejším. Samozrejme najväčším kladom filmu je, že sa tu objavujú dvaja roboti, takže film naozaj naberá na akčnosti, čo bolo v prvom diele obmedzované tým, že Michael Biehn bol obyčajným smrteľníkom a k stretom s Terminátorom nedochádzalo až tak často. Navyše Arnoldov súper je novší typ, veľkým plusom je že sa môže transformovať a meniť tvary, okrem toho je Robert Patrick naozaj výborný záporák, pred ktorým, len tak ľahko neuniknete. K technickej stránke sa netreba ani vyjadrovať, špeciálne efekty nestratili nič na svojom spracovaní a sú rovnako výborné ako pred vyše 15-timi rokmi, takže Oscary sú naozaj zaslúžené. ()

DEXTER099

Snímek na kterém jsme vyrostl...v kategorii scifi jeden z nejlepších filmů,film ,který z Arnolda udělal světovou hvězdu.Dodnes si pamatuju ten pocit po prvním zhlédnutí jak jsem s otevřenou pusou nevěřil jako malý kluk,že je to opravdu je film :-)... ()

Rybizek

Bylo mi velkým potěšením zhlédnout v kině remasterovanou verzi a navíc ve 3D provedení, jen škoda, že ne v prodloužené verzi. Přesto, že jsem tento KULT viděla hodněkrát, tak jsem si ho 100% užila, ostatně jako vždy. Nezpomenutelné "Arnieho" hlášky a naprosto žádným terminátorem NEPŘEKONATELNÝ T-1000 si nezaslouží nic jiného než plný počet. ()

spaceboyCZ

Jeden z mala zarnych prikladu, kdy druhy dil predcil sveho predchudce. Filmova klasika, filmova udalost, ktera prepsala dejiny vizualnich efektu, stala se doslova prukopnikem. Tohle je proste film, ktery miluju, absolutni jednicka, kterou muzu videt nekolikrat rocne. Jamesi, D.E.K.U.J.U.!!! ()

kleopetra

Nejlepší akční film všech dob! Konkurovat mu může možná tak Komando:-D Jedna z mála dvojek, které jsou lepší než jednička - spolu s Hellboyem a Temným rytířem... ()

draggo

T2 překonává svého předchůdce ve všech kategoriích. Perfektní akční jízda s výborným námětem a na svou dobu neskutečnými triky (ani dnes nevypadají zle). Příběh na rozdíl od jiných akčňáků není jen čímsi co by drželo všechny ty dechberoucí scény pohromadě, ale je inovativní a nadčasový. V tomto ohledu bych zvlášť vypíchnul apokalyptické vize Sarah Connor. Robert Patrick je jako T-1000 konečně tím správným záporákem - nelidský, chladný a nezničitelný, prostě z něj jde strach. Obsazení je skvělé - jak Arnie, tak i ostatní jako Linda Hamilton a její synátor Edward Furlong. Jednou větou perfektní sci-fi, které změnilo svět. /viděno na DVD v SE: 90% a 5*/ ()

Krt.Ek

Škoda, že tento dobrý akční film plný výjimečných trikových scén kazí nesnesitelné hlavní postavy jakými šílená Sarah Connorová, otravný John Connor a hodný T-800 stoprocentně jsou. Sorry, ale podle mého "Arniemu" v této sérii více slušela záporná role než ta kladná. Nejvíc mě v tom utvrdil konec, který dle mého rozhodně hraje na city. Jednoduše řečeno pokud budu chtít vidět Terminátora sáhnu po prvním dílu. 70% ()

schizmo

Pro mě naprosto zásadní film z mého dětství, u kterého mi nadšení vydrželo až do současnosti. Takhle nějak by měl vypadat reprezentativní americký film, jež obsahuje idealní vyvážení mezi poutavou vizuální stránkou, akcí, obsazením, maximálně našlapaným dějem a především - pokud to v US filmu musí být, tak i typické přehánění a hraní si na hrdiny, které v Terminátorovi prostě žerete i s navijákem, a i když mám film na originálu, tak když na něj natrefím v televizi, nikdy neodolám!!! Vrcholná forma jak Camerona, tak Schwarzeneggera! ()

Adasin

Legendární sci-fi, které vlastně nejde nic vytknout, ani kdybych chtěla, a nejlepší role Arnolda Schwarzeneggera (tahle role je pro něj ideální, protože jinak imho zrovna dobrej herec není). Z celé ságy mě dvojka baví nejvíc, příběh pokračování nepotřeboval, nějak nechápu tu potřebu pořád ten konec dekanonizovat. 9/10 ()

EastWicka

Vteřinová noční můra Sarah Connorové u plotu před dětským hřištěm nepatří jen jí, ale celé naší civilizaci. A nejlepší díl terminátoří série je víc, než pouhou sci-fi. Uzavírá, co bylo typické pro dobu svého vzniku, a vrhá se do nových vod: vizuálními šarádami, ale i důkazem, že do hávu akčního bijáku lze zabalit i skutečně silné myšlenkové jádro. Guns n´Roses ani Arnieho vtípky nikdy nebyly lepší než tady. PS: Žádný osud není! ()

mis-ko

Čo povedať, aby to nebola len zbytočná vata? Že je to jeden z najlepších akčných sci-fi filmov? Že je plný kultových scén? Že priniesol efekty na dovtedy nevídanej úrovni? Že to bol vo svojej dobe najdrahší film, s nákladmi cez 100 mil. USD? Nie je to vetko zbytočné? Každý tento film pozná a miluje a žiadne slová to nikdy nezmenia. KULT. ()

fannah

Úžasnej film, naprosto perfektní a ještě pořád nadčasovej. První použití počítačových animací a efektů se opravdu podařilo. A producent Mario Kassar, který na tento film vsadil, se může chlubit tím, že je toto jeho nejlepší film, jehož úspěch už nikdy nemůže předčít nic dalšího, ani Terminátor 3. Perfektní scénář, výborná SE, efekty, hudba a už úvodní titulky a prolog mě fascinovaly, vlastně stejně tak jako zbytek filmu. 5* ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu