Čejkyn

Viděno asi 100 krát, prostě film mého dětství. Podle mého revoulční sci-fi s naprosto nepřekonatelným Arnoldem, tomu filmu absolutně nic nechybí !!100 % ()

beso74

Film, ktorý ako jeden z mála dokazuje, ž aj pokračovanie môže byť zmysluplné, zábavné a fantasticky natočené a to aj v prípade, že ľuďom ako som ja, chýba surovosť a pochmúrnosť originálneho filmu. A morálne ponaučenie filmu? Ak ťa o niečo žiada nahý chlap s muskulatúrou, pri ktorej blednú od závisti aj antické sochy gréckych bohov a hrdinov, daj mu to, aj keby to mali byť tvoje šaty alebo motorka... ()

J.e.r.e.c

Nevím, jestli vydrží přímo 120 let, ale druhej Terminátor nestárne. Svého času revoluční triky jsou víceméně v pohodě i dnes a zbytek nemá chybu. Pokud samozřejmě přistoupíte na hru s cestováním v čase, která je sama o sobě nesmyslná. Jedinou věcí k vytknutí je ze strany T-1000 až příliš rozvláčný a lidumilský závěr (proč nesmyslně chtěl, aby Sára zavolala Johna, když jí mohl zabít a imitovat???), přestože do té doby jde nekompromisně a co nejkratší cestou za cílem svojí mise. Film je z roku 1991 a já si marně lámu hlavu, jestli Hollywood vůbec od té doby vyprodukoval v rámci žánru něco srovnatelné kvality. 90 % ()

Voorhees

Od pomalejšího rozjezdu, kde se nám představí elegantnější nepřítel než minule, přes nekončící akci a jízdu k tomu, co je podle mě nejlepší konec akčního filmu vůbec. Překrásně se vyvíjející postava Arnolda neztrácí na svým nepřekonaným badass efektu všechno drží na krásný 4 hvězdičky a nikdy nenudí. A pak přišlo finále, moc filmů mě nedojímá, tragické osudy postav, vynucené smrti a slzy, kdežto tady jsem byl dojat asi ze všech smrtí, které jsem kdy ve filmu/seriálu viděl nejvíc. Je překvapující že je to právě smrt robota, který je tady víc člověkem než většina postav v ostatních akčňácích. A vše dokresluje přenádherně jednoduchý soundtrack s hlavní melodií, jenž skvěle vystihuje podstatu filmu.. zoufalá snaha o přežití, skoro žádná naděje a neodvratná apokalypsa. Podle mě jeden z nejlepších filmů všech dob. PS: Poslední věta Sáry podtrhla celý děj ještě víc. ()

Stanix

Tenhle film jest pro mě definicí klasiky akčního žánru a etalonem poctivého filmu z 90.let. Též ve své době i technologicky nadčasový. Dívám se rok co rok, někdy občas vynechám, ale nikdy se dostatečně nevynadívám. ()

comicsJan

Často bývá, že první díl je skvělý a druhý už jen většinou nezajímavé pokračování, které shlédnete jednou a už nikdy více, ovšem u T2 tomu je přesně naopak. Nazval bych ho srdcem sci-fi a akce a přelomové efekty mě v tom jen utvrzují. Den Zúčtování je skutečně jeden z nejlepších filmů tohoto žánru a rozhodně nejlepší díl celé série. ()

Godhaj

,,Asta la vista, baby.“ Linda změnila účes a stala se z ní drsňačka, Arnie je pro změnu klaďas a do centra vyprávění dali malýho spratka. A ono to funguje naprosto výborně! Postavy a herci, co je hrají, jsou naprosto bez chyby. Příběh je v podstatě týž jako v prvním díle, samé honičky a útěky, ale tady je znát větší rozpočet. Z kaskadérských výkonů jde hlava kolem. Akční scény jsou různorodé a mají nápad. Scénář je narvaný hláškami a režie je plná nápadů a překvapivých momentů. Prostě toto je jeden z nejlepších akčních filmů, ve kterém ale nezapomněli na příběh, který má drsňácký feeling devadesátek. ()

Belsazar

Hloupě americké a americky hloupé asi jako jednička. A efekty a hlášky? Ty (aspoň pro mne) nejsou zárukou dobrého filmu. A hlavně - sci-fi si představuji opravdu jinak! Aspoň o něco duchaplnější. Nejenom to Cameronovo ratatatata. ()

crap

Jeden z nejlepším filmů kinematografie vůbec. A také jeden z nejzásadnější filmů pro všechny zarputilé fanoušky sci-fi a akčňáků. Tento snímek prostě nastavil velmi vysokou laťku na hodně dlouho a otevřel tak nové obzory mnoha generacím. Plus ***** ()

prometheusXX

Akčný sci-fi thriller č.1 , James Cameron a Arnold Schwarzenegger v najlepšej forme.v roku 1991 museli v kinách sánky padať.natočiť takýto skvost sa hocikomu nepodarí,Cameron to dokázal,síce skoro všetky jeho filmy sa točia okolo 90%. ale tento je aj tak najlepší.Patrí mu velká vďaka.Film ktorý všetko zmenil,celú kinematografiu aj mňa. Každým pozretím má film rovnakú atmosféru a zážitok sa prehlbuje.Excelentné herecké výkony.Nevídaný nadčasový dynamický dej a pritom jednoduchý príbeh.Skvelé počítačové efekty a hlavne úžasné masky urobili tento film velmi realisticky a tá dychberúca akcia...fúúú.proste paráda,radosť pozerať.a to je dôležité aj v tejto dobe.Dnes sú všetky filmy vytvorené digitálnymi efektami a je to naniektorých strašne vidieť.Filmy sú digitálne a prehnané,človek si ich pozrie 5krát a stačilo.Ale pri tomto filme nie . No pri tomto filme 100% hodnotenie je velmi málo. Za mňa 200%+200% za nesmrtelnú hudbu. Kto to nevidel nech neváha ani chvilku Videne v kine 1.9.2017 v 3D.dokonaly zážitok .na film z roku 1991 bravurne prevedenie do 3D a dalsie plus remastering obrazu. ()

Shitonit

T2 je pěknej sráč. nakopal bych ho do koulí a ufik ptáka. Pak bych mu ptáka narval do prdele a poslal bych ho zpátky na mars. Sráč. Arni je fakt boží. Zas. ()

ŠpetaMarek

Jsou filmy, které znám z mládí a které jsou objektivně geniální doteď. Terminator 2 to ale není. Myslím, že narozdíl od jiných dokážu oddělit nostalgii od přímého současného požitku z filmu. Nelze Cameronovi upřít totální režijní nasazení. Jednotlivé přímo hororové scéný jsou fantastické. Otcovská figura s dětskou naivitou a arzenálem také. Kultovní scény a hlášky jsou nezapomenutelné a nostalgie vyvolá úsměv na tváři. Ale k čemu to všechno je, když je to nuda k posrání. Nedivím se, že jsem neměl potřebu to 15 let vidět. ()

misar3

3D: Arnoldovu brokovnici budete mít tak blízko hlavy, že uvidíte obsah její hlavně. Ikonický hlavní hrdina, ikonický záporák, pravděpodobně nejlépe ztvárněný puberťák a neochvějná Linda Hamilton. Není divu, že tento film vůbec nezestárl a znají ho i nejmladší generace. Spolu s filmem Matrix anebo napříkld s Blade Runnerem či Star Wars se perou o vrchol hory scifi žánru. ()

Scraffy

Druhý diel Terminátora je super. Pre mňa troška menej dobrý ako jednotka, ale stále je super. Film bez väčších chybičiek a efektami je skôr zaujímavejší pre trocha staršieho diváka. Predsa len mladší sú už zvyknutý na filmové efekty typu Avengers. Inak je to super, super film a jeden z najviac kultových v tomto žánri! ()

topi80

Tato kultovka ve své době ohromila vizuálními efekty, které i po letech stojí za to. Starší typ terminátora ohromil už v jedničce, nový je promakanější, ale když se použila pořádná zbraň, i on se dokázal rozklížit do zajímavých tvarů. Skvělá byla i apokalyptická vize a vlastně celá pochmurná atmosféra, která dala příběhu, který by sám o sobě nijak ohromující nebyl, všechno, co potřeboval pro to, aby se stal nesmrtelným. Najdeme tady i pár humorných prvků vycházejících z kontrastu mezi dětským hrdinou a Schwarzeneggerovým nepřemožitelným, ale v praktickém životě trochu neohrabaným hromotlukem, které položily základ Arnoldově budoucí kariéře v komediálním žánru. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu