pend

Nedávno jsem se podíval na všechny díly za sebou a musím dát dvojce maximální hodnocení. Celá ta mytologie prostě funguje. A Schwarzenegger je pro roli terminátora prostě zrozen. ()

Finarfin

Nejlepší akční film všech dob! Asi to tak na dlouhou dobu zůstane i když se vysoko nasazené laťce přiblížil Matrix a Temný rytíř. Cameronův režijní vrchol není v Titanicu a už vůbec ne v Avatarovi, ale právě tady. ()

sebo9629

Je až neuveriteľné, že aj po viac ako dvoch desaťročiach vizuálne efekty nevyzerajú zastaralo a akčné scény sú priam dokonalé, v tomto sa Cameronovi nikto nevyrovná. Vzhľadom k tomu že existuje viacero verzií tak ja preferujem Special Edition (Director’s Cut) pretože Theatrical Version som nevidel a Ultimate Cut obsahuje naozaj zlý koniec so starou Sarah Connor. Hodnotenie: 9.7/10 ()

rexino

To čo tu pán Cameron s pánom Schwarzeneggerom stvorili je skvost. Sci-fi ktoré prekročilo dobu, nie len príbehom, ale aj neskutočnými trikmi. To, čo tu dokázali ľudia, ktorí sa starali o špeciálne efekty je na tú dobu, keď nám sa iba snívalo o obrích kalkulačkách, niečo neuveriteľné. Hudba to iba dopĺňa a to geniálne. Jednotka vyzerá oproti tomuto ako B-čkový hollywoodsky film. ()

cyphercz

Kdo by to byl řekl, že film, který z popisu působí jako obyčejná scifi akčňárna, může mít tolik inspirujících myšlenek, důležitou a vždy aktuální pointu, boží audiovizuální zpracování, který bezpečně nakopává prdel všem dnešním slátaninám ze stejného žánru jako např. Transformers, a Arnolda, pro něhož byla role Terminátora snad předurčena, jinak si to neumím vysvětlit ()

ASSBURGER

James Cameron dokázal týmto filmom to že vie naozaj natočiť perfekné sci-fi. Film bol perfektný ani na jediný okamžik som o nim nepochyboval proste bomba. Aj ešte bolo z môjho hľadiska perfektné to že Schwarzenegger bol vo filme ako aj vážny tak aj zábavný (ale nie až tak). Veľkí doják proste jeden z mojich najobľúbenejších sci-fi filmov hneť po STAR WARS 5 ktorá ma oslovila viacej ako Terminátor. Christopher Nolan (Temný Rytier), Quentin Tarantino (Pulp Fiction),Francis Ford Coppola (Krstný Otec) a Cameron (Terminátor 2) ...... Musel som tomu dať 5/5 lebo inak by som spravil veľkú chybu. ()

joudas

Dalo by se to odbýt něčím jako "Nejlepší akční film!", ale to by nesměla existovat Skála, Vetřelci, Ryan, Smrtonosná past a hromada dalších "nejlepších" akčních filmů. Takže místo toho napíšu jen – Jeden z nejlepších akčních filmů! Nebo ještě lépe – Jeden z nejlepších filmů vůbec! Tak a je to. Kéž by takto dopadla všechna filmová pokračování a kéž bych to mohl někdy vidět, aniž bych předem věděl, který je dobrý a který zlý... ()

ProfesorJJ

Jeden z mála filmů , který si mužu pustit po desáté ale pořád mě to bude bavit stejně , jako bych to viděl poprvé. Skvělá akce , občasný humor , příběh a samozřejmě Schwarzenegger. ()

chrispe

Moje první setkání s Terminátorem, pěkně rovnou s dvojkou, po ehm... 26 letech od natočení. Když tady koukám na to samý pěti popřípadě čtyřhvězdičkový hodnocení, tak musím říct, že prostě půjdu s davem. A moje hodnocení rozhodně není nějaký nostalgický plácání, prostě to funguje i v roce 2017, je se na co dívat, a to i přes děsně nesympatickou hlavní hrdinku a pár blbostí. ()

Rathalos

Jednotka bola faajn,ale dvojka je uplna pecka,James Cameron len potvrdzuje svoju dominanciu,Arnold Schwarzenegger,Linda Hamilton,Edward Furlong,Robert Patrick,tato stvorka zvladla svoje ulohy dokonale,neprekonatelny akcny film s krasnou hudbou od Brada Fiedela,musim pochvalit aj dalsie pokracovania,tato seria o Terminatorovi je super...:-) ()

Bozvav

Nejlepší z původní trilogie. Film má vše, co si v tomto žánru divák může přát. Za mne asi nej film s Arnoldem. ()

zdeny99

Nový typ Terminátora, typ T-1000, vás nutí celou dobu přemýšlet, zda se dá opravdu zneškodnit. Na můj vkus už je příliš moc dokonalý a nezničitelný, proto jako samotný stroj se mi nejvíce líbil ten z jedničky a až pak T-800, kterého teď hraje Arnold. T-1000 se mi prostě nelíbí, ačkoliv samotný herec ho hraje excelentně. Co se týče Arnolda, tak ten se mi také líbil více v jedničce, protože tam hrál zápornou postavu. V porovnání obou filmů, tak ale lepší je tento, a to především díky technické a vizuální stránce. V prvním díle byly triky takové ty klasické osmdesátkové, zde jsou již na nejvyšší úrovni a ani dnes nejde poznat, že film už je téměř 30 let starý. Děj je také propracovanější, akcí je zde mnohem více, emocí také. Terminátor 2 je podle mě jedním z nejlepších filmů, které byly kdy natočeny. [63967. hodnocení, 1669. komentář, 91%, 14. nejlepší film, 23. nejoblíbenější film] ()

Darren98

Jedním z prvních překopání hranic možností filmů Jamesem Cameronem bylo, když vytvořil legendární vzor všem sequelovým snahám o lepší díl. Jakoby znal tajemství pro nás složitých inovací, když příliš jednoduše navyšuje už jen potenciál pro pokračování už tak výborného filmu shodného žánru. Ovšem Terminátor nepatří mezi to nejlepší ani v akční ani ve vědeckofantastické kategorii, nýbrž vyhrává jako příběh komornějšího stylu svým přísným šetřením obojího. Když pak navíc obsahuje směsici různorodých působivých charakterů a oplývá hudbou, která (leč skromná) má hloubku i zdařile pracuje s tichem, vzniká ze Soudného Dne výtečný, poutavý, a náležitě vážný dobrodružný thriller, jehož předapokalyptické vyprávění předává vzkaz divákovi efektivněji v ucelenější rozšířené verzi. ()

sirien

Viděno znovu po mnoha letech - ten film prakticky vůbec nezestárnul. A jeden z mála případů, kdy po výborné jedničce následuje ještě lepší dvojka. Spousta klasických scén i hlášek, ale přitom nic nepůsobí nijak křečovitě - naopak. Stejně jako v jedničce tu je výborné dávkování akce a její provázání s příběhem, i když příběhové pasáže tu jsou trochu vydělenější za účelem zesílení atmosféry a výpravnosti. ()

stepankoby1

Na některé filmy bychom se koukat asi znovu neměli, obzvlášť když je máme namemorované jako dokonalý akčňák. Najdeme na nich pak spousty chyb, které jsme kdysi přehlédli, či jednoduše odignorovali. U Terminátora 2 mi vadí hned řada věcí. Retconování vyznění jedničky, nepromyšlené jednání s postavami (hlavně Sarah a její stoprocentně pravdivý ukřivděný pohled vůbec nevyužívající očividnou, přímo se nabízející možnost "co když jednička skutečně byla jen v její hlavě?"), všerůzné dějové nesmysly (a to radši rovnou pominu fakt, že premisa vyslání druhého terminátora nedává smysl, když ho zřejmě úplně v pohodě mohl Skynet vyslat na pomoc TéStovce z jedničky, a sequel tedy na stejném dějovém základu jako jednička stát určitě neměl) a nejvíc ze všeho extrémní pozérství. Strojoví terminátoři se tu samovolně usmívají, hláškují, hluboce přemýšlí (slzy), zbytečně se zastavují nebo zdržují a obecně se vůbec nechovají jako stroje, to všechno jenom pro cool efekt. Trošku mě to vlastně i mrzí, protože film jako takový pořád nezestárl jako bezhlavá zábava (byť i to je extrémně rozporuplné, když byla jednička nekompromisním hororem) a hlavně speciálními efekty se může pyšnit i dnes. Jenom je holt nejde brát ani trochu vážně, a to ani nejlepší část filmu, T-1000, který se na jejich bázi proslavil. Ten třeba vůbec nefunguje jako aktivní záporák - naše oblíbené postavy jenom donekonečna nahání, přesto nepřispívá nijak k ději a s jeho nepřítomností by se události odehrály úplně stejně. Bylo to docela zklamání zjistit, že pokles dokonale promyšlené hororové sci-fi na nahláškovaný fanservice začal už u dílu, který jsem kdysi považoval za nejlepší. ()

Aurus

Velmi výborný film. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a dobré a hudba ta je velmi skvělá. Za mě 3-4 nejlepší Terminátor film. 2 místo má Terminátor (1984) a 1 místo má Terminátor 3 Vzpoura strojů,sorry. Za mě 9/10. ()

Batahst8

Nejlepší akční film všech dob. Filmařský masterpiece, jenž nemá chybu. Výborný hláškující Arnold, drsná kulervoucí Linda, démonický Robert Patrick, fantastické masky a vizuální efekty, legendární hudba, nestárnoucí akce a brilantní mistrovská režie Krále Jamese. A k tomu všemu tam je nejnašlapanější finále všech dob, kde je úplně všechno. Železný Jim na začátku devadesátek opět všem vytřel zrak a dokázal jako první udělat z akčního filmu umění. Miloval jsem to v 10 letech, miluju to teď v 20 letech a budu to miloval i v 80 letech. „Hasta la vista Baby”.  ()

Gumby

Verze z roku 91 je bezchybná a vidím, že nejsem jediný, kdo ji považuje za nejlepší akční film obecně - Věřim že Cameron je v určitym smyslu genius a že Director´s cut je spíš kuriozita než jeho opravdová představa jak měl film vypadat - IMHO každá z přidaných scén film spíš kazí (a atmosféru bezděky (?) posouvá spíš ke komičnosti třetího dílu) ()

tragos

Oproti jedničce je v T2 méně sci-fi, zato více akce. A triků - jen kvůli nim a s ohladem na rok výroby dávám 4*. ||| Ano, ano, už je to tak, akční sci-fi s převahou akce nejsou můj šálek kávy (Matrix vyjímaje). ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu