Stalo se za bílého dne

• Západní Německo Es geschah am hellichten Tag (více)

Ve švýcarském kantonu bylo nalezeno tělo zavražděné malé holčičky. Pátrání se ujme (Heinz Rühmann) v roli policejního komisaře, který zvolí k vypátrání bestiálního vraha riskantní experiment. (tahit)

C0r0ner

V dnešní době už to samozřejmě nemá takové grády, když se to srovná s peckami jako třeba Se7m, nicméně v roce 58 to určitě musela být solidně nervy drásající detektivka o maniakálním vrahovi malých holčiček a riskujícím detektivovi. 75% ()

gabin(a)

Kam se na tenhle film hrabou všechny krváky!Viděla jsem bohužel jen jednou a ještě po možná i více než dvaceti letech mám z toho husí kůži!!!A nenávidím kašpárky....Heinz Ruehmann bohužel u nás není moc známy, ale je to jeden z nejlepších evropských herců. ()

flyboyeda

Poctiva kriminalka o trpelivem detektivovi a nastrazene pasti, jak ma byt. Po tolika letech pusobi i pres mrazive tema trochu roztomile, ale to je spise dobou vzniku. Kez by se takove filmy tocily i dnes. ()

chelseaman22

Češi mají Strach a skopčáci Es geschah am hellichten Tag. Film s relativně primitivní zápletkou a ubohým záporákem, avšak s metodickým detektivem, který pro dopadení vraha zkouší neotřelé metody, které s valníkem štěstí promění v zásah do černého. Radost pohledět. 87% ()

Skuby47

S potěšením jsem se po letech znovu podívala na tuto klasickou detektivku. Obávala jsem se, že si pokazím dojem určitou současnou naivitou a daní z uplynulého času šedesáti let od natočení, ale zbytečně. Snímek si zachoval napínavou atmosféru z doby vzniku umocněnou černobílým obrazem a skvělými hereckými výkony i slušným dobovým dabingem. Kdysi před lety při prvním shlédnutí jsem nemohla v noci usnout a po prožitém strachu bych si od cizího člověka nevzala žádnou sladkost. Mělo to na mne výchovný vliv. Nadčasový příběh. ()

jefff

Jedna z nejlepších, nejmrazivějším kriminálek, kterou jsem měl tu čest vidět. Černobílá barva tuto atmosféru ještě podtrhává. Bravurní herci, mervydrásající příběh. Špička v žánru. ()

vitekpe

Super primocara detektivka ze stare skoly. Nelze nez doporucit. 100%. P.S.: ...ten pribeh je mi strasne povedomy. Ze bych to uz nekdy videl, nebo cetl Dürrenmattovu knizku/predlohu? A nebo, nevznikl jeste nejaky podobny film...? (obr a cokoladovi jezci - to uz jsem proste nekde slysel) ()

čenda

Tenhle film jsem viděl kdysi jako menší dítě v televizi když rodiče kamsi odešli a já byl sám doma. Ten strach se nedá zapomenout. ()

WinstonS

Povídka byla sice zdařilejší, ale i tak jde o vynikající a mrazivý thriller o pátrání po sadistickém vrahovi malých děvčátek, jehož atmosféru umocňuje fakt, že jde o černobílý snímek. ()

toi-toi

Príbeh o komisárovi, ktorý obetuje kariéru aby našiel vraha malých dievčatiek. Výborný film, ktorý jemne pripomína predĺžený diel Dobrodružstiev kriminalistiky so sympatickým vyšetrovateľom v podaní pána Rühmanna. Jemne naivný film, kde silné emocionálne pohľady povedia viac ako slová. ()

tomisaburo

Výborná detektivka, podstatnou část stopáže i řádně napínavá. Snese srovnání s o dekádu mladším českým klenotem Po stopách krve, který představuje v rámci tohoto subžánru naprostý vrchol. Heinz Rühmann i Gert Fröbe jako detektiv a vraždící bestie jsou víc než přesvědčiví. A geniálním, skoro až hororovým prvkem je ta dětská kresba... Závěr šlo asi vymakat malinko víc, ale vzhledem k datu vzniku je to i tak silný kafe. ()

matt85

Solidní psychologické drama, které hlavně hudbou a příběhem připomíná filmy od Hitchcocka. PS: Ještě, že jsem neviděl plakát k tomuto film před zhlédnutím. ()

Fido

Návrat do dětství, kdy tenhle film patřil k těm z nejděsivějších, takže mi některé pasáže dodnes utkvěly v paměti. Má spád, výbornou hudbu, o hlavních představitelích nemluvě. ()

Psycho Film Praha 2009

Psycho Film Praha 2009