V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Marek1991

Síce drahý film, ale svoj účel splnil. Keďže som veriaci, tak sa mi páčil jeho príbeh, aj keď nie vždy to bolo ono, napríklad odlomenie nosa sfingy a surfovanie kočiarmi po lavíne piesku, inak však pôsobivý film, ktorý je síce viac pre dospelých, no deti z neho tiež môžu niečo mať. Prekrásna hudba, prekrásna animácia, rozumne spracované, som príjemne prekvapený. ()

TheDarKnig

EPIC!!! Totálně Epic... Co jiného napsat, rozhodně jedna z nejlepších, ne-li nejlepší pohádka (resp. animák), jakou jsem kdy viděl. A těžko ji už při dnešním přístupu něco překoná. Bezesporu dokonalý soundtrack Zimmera, skvělá animace a úžasný biblický příběh, to dělá tohle dílo mnohem více dospělým, něž by se zdálo. A samozřejmě i velké množství nijak moc dětských scén. Dramatické, děsivé a velkolepé, s hlubokým poselstvím. Není to přesné převyprávění Bible, ale jako seznámení s ní to musí fungovat více než dobře. A abych nezapomněl, tak silné mrazení během drtivé většiny snímku jsem ještě u žádného jiného filmu neměl. DELIVER US! Nej. songy: Deliver Us, The Plagues, All I ever Wanted ()

TeeAge

|| Scenár: Philip LaZebnik, Nicholas Meyer | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Penney Finkelman Cox, Sandra Rabins, Jeffrey Katzenberg | Distribúcia: Dreamworks Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 218,613,188 $ || Velmi pekná, vizuálne strhujúca rozprávka s námetom zo Starého zákona - mierne poupravená samozrejme americkým potrebám, ale ku prekvapeniu, menej než obvykle. Obrazy sú drsné, ako samotné rany Božie. Dej však nie je dosť podrobný k tomu, aby mohol diváka zahltiť nejakou hlbšiou emóciou. Chcelo by to dlhšiu metráž, ale tá je u rozprávky nevhodná. Chyba je tentokrát v kompromise - film je pre všetky vekové kategórie. ()

Jezinka.Jezinka

Kdyby do toho člověk chtěl vrtat, tak by mohl, ona už představa koupele faraonské dcery v Nilu je úsměvná, ale je to tradiční verze vyprávění, které je třeba se držet a děti zbytečně nemást. Deset ran egyptských bylo nastíněno ve zkratce, jak se na příběh pro děti sluší, aby ještě někdy usnuly za světla a neměly tendenci házet po žábách kameny a na každého komára či kobylku lít litry biolitu. Vlastně děsivěji působí příběh o mordování egyptských neviňátek. Když se nad tím člověk zamyslí, tak ono to děsivější bylo. Zatímco deset ran si na sebe Egypťané uvrhli sami (proč lidi nikdy neudělají, co se jim řekne a snaží se polemizovat a chytračit?), tak mordování dětí ze strachu nějakého papaláše je prostě hnus. Nemluvě o tom, že deset ran egyptských pořád byly jen přírodní katastrofy vcelku běžné, jen trochu nakumulované. Trochu mi v příběhu chyběli Geršom a Eliezer, ale chápu, ono se tam všechno nacpat nedalo. Jochabedinu písničku si zpívám často, asi si u výtahu, k radosti sousedů, začnu prozpěvovat i when you belive. Kdybych mohla, udělím bonusovou šestou hvězdu za velblouda, takhle můžu akorát poděkovat supervizorovi jeho animace Rickovi Farmiloe a pak taky tomu, komu došlo, že velbloud potřebuje svého speciálního animátora. ()

Chrustyn

Výborný a inteligentní animák, který není pouhou infantilní pohádkou ale poučnou podívanou pro celou rodinu s řadou poutavých písní. Ačkoliv mě animáky, plné zpívajícíh postaviček vždycky dost iritovaly, zde se jedná o nedílnou součást krásného příběhu, který potěší všechny, kterým nevadí chytré animované filmy, které nejsou jen pohým sledem infantilních a rádoby vtipných scének. Na druhou stranu, může film pro nejmenší působit až moc dospělým a nezajímavým způsobem. ()

• Na 95minútovom filme pracovalo štyri roky 350 špecialistov a animátorov. (curunir)
  • Postavu Mojžíšovy matky Jocheved nazpívala v 17 jazykových verzích (včetně té české) světoznámá izraelská zpěvačka Ofra Haza. (Myshkin)
  • Jen čtyři herci namluvili i nazpívali své postavy. Ralph Fiennes (Rameses), Michelle Pfeiffer (Tzipporah), Martin Short (Huy) a Steve Martin (Hotep). Přestože to v amerických muzikálech není obvyklé, ostatní postavy namluvil a nazpíval někdo jiný. (Martin00x)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí