Saw X

• USA Saw X (více)

John Kramer (Tobin Bell) je zpět. Dosud nejznepokojivější díl série Saw zkoumá nevyřčenou kapitolu Jigsawovy nejosobnější hry. Děj se odehrává mezi událostmi Saw I a II, kdy nemocný a zoufalý John cestuje do Mexika na riskantní a experimentální lékařský zákrok v naději na zázračný lék na rakovinu - jen aby zjistil, že celá operace je podvod s cílem podvést ty nejzranitelnější. Vyzbrojen nově nalezeným cílem se nechvalně proslulý sériový vrah vrací ke své práci a pomocí vychytralých, vyšinutých a důmyslných pastí obrací karty proti podvodníkům svým typickým niterným způsobem. (Vertical Entertainment)

draxxi

John Kramer zas a znova... vzdy o krok napred.... Kam tohle muze pokracovat...? No hlavne zapomenout na devitku, a nechame se prekvapit... 5/6/2024 64% ()

Miroslav.Zac

Výroční díl Saw nabízí opět slušnou porci nechutného násilí, stejně jako další střípek z Jigsawovy minulosti, to je ale tak všechno. Film, který vznikl jen proto, aby zase trochu víc vyždímal známou značku, už prostě nikoho jiného, než ortodoxního fandu série nenadchne. ()

Chipp006

Tak jo, tohle bylo hodně najs! Myslel jsem si, že Spiral posunula laťku opravdu vysoko ve smyslu "Je to SAW, ale vypadá to jako normální film", ale desítka to ještě předčila! Film se rozjíždí pomalu a více než 30 minut máme možnost sledovat narativ Johna Kramera (opět famózně zahraného Tobinem Bellem), který má zde asi největší Screen Time ze všech dílů série SAW. Tvůrci se ale pochopitelně chtějí zavděčit i skalním fandům, kteří do kina úplně nepřišli sledovat drama o zradě a pomstě. Na scénu tedy přichází řada parádních pastiček a velmi solidní GORE (někdy až znepokojivý). Jediné, co mi úplně nesedlo byl konec, kde nepřišlo takové tu SUPER WOW, ale jen decentí wowík, nad čímž jsem nestihl dlouho přemýšlet, jelikož na úplný závěr přišli tvůrci se super překvápkem, které mě velmi potěšilo. Pokud na film tedy půjde zarytý fanda této série s člověkem, který má rád horory, drama a nevadí mu gore (či zakrývat si občas oči a uši), spokojeni budou oba, v čemž film nejde ve stopách SAW 2-7, ale vrací se tím k jedničce (případně k Jigsaw a Spiral). Jediné procenta tedy ubírám za (za mě) ne úplně povedené finále, ale celkově se jedná o velmi povedený kousek! Hodnocení: 85 % ()

VojtaHradec

BEZ SPOILERŮ - SAW 1-9 jsem viděl teprve nedávno a zamiloval jsme si to a tenhle film je úplně jiná liga je brutálnější a osobnější a také více napínavější tento film je (zatím) nejlepší film celé série a velmi ho doporučuji john kramer se prostě nedá ()

Kelinej

Film se povedl, necelé dvě hodiny v kině mi uběhly jako nic. Tentokrát má SAW i příběh - se zvraty, gradací, vším, co k tomu patří. Jeho zásluhou jsem propadl bezmeznému fandění hlavní postavě, což v předchozích dílech nefungovalo. Chvílemi jsem sice přivíral oči, ale pak se zase těšil na další nářez. Veškeré nelogičnosti odpouštím, stačí, že jsem dobře bavil profesionální filmařinou (včetně výborných hereckých výkonů). ()

batuzekk

Návrat ke kořenům... Poslední díly byly spíše odvarem... Toto, byť to není původní saw, se tomu ale velmi blíží. Možná už tomu chybí jen J. W. režie?... ()

D3NJI

Jakožto fanoušek série musím smeknout klobouk nad tímhle filmem. Má to grády jako předešlé díly s Tobinem Bellem. Plno drastických okamžiků, hustá atmosféra a super triky. Mínus za chabý pokus omladit Amandu, ale dá se to překousnout. Jsem potěšen víc než jsem očekával. ()

modrapapaja

Sérii SAW mám velmi rád, ale po 6. díle měli přestat. Ti herci jsou už katastrofálně staří! Hapruje tak časová linie. Naprostý kontrast - nechá se jednoduše podvést a pak pár během týdnů zorganizuje tak neuvěřitelně náročnou akci - s rakovinou - a s vizáží starce nad hrobem? Kdy pak organizoval SAW 2 + 3? Vůbec tam hapruje víc věcí - kde je Gordon, když se o něj v tu dobu měl starat? Kdy chytil Hoffmana? Prostě to časově nemůže vyjít. ()

PRASÁK

Ústřední postava tohoto thrilleru, John Kramer (herec Tobin Bell) alias Jigsaw (Skládačka) se v desátým pokračování filmový série „Saw X“ představuje v poněkud jiným světle. Divák se dozví, že dříve pracoval jako stavební inženýr a architekt a celej děj a jeho postavy jsou více propracovaný. Nejsou to jen takřka anonymní osoby předurčený k usmrcení, ale v tomto díle je jasný, kdo je kdo. John Kramer má rakovinnej nádor na mozku a v Americe mu nikdo z doktorů nedokáže pomoci. Setkává se s člověkem jménem Henry Kessler (černej herec Michael Beach), kterej mu doporučí údajně velmi úspěšnou léčbu jakýkoli rakoviny u jistých lékařů v Mexiku. Jigsaw se tedy sbalí, odletí do Mexika a ze svýho si zaplatí léčbu i operaci. Pak ale zjistí, že šlo o podvod. A od tohoto okamžiku se začíná odvíjet jeho pomsta všem, kdo se na tomhle podvodu podíleli. Pomáhá mu jeho asistentka Amanda Young (herečka Shawnee Smith), kterou jsme mohli vidět v několika předchozích částech týhle série, konkrétně „Saw“ (2004), „Saw II“ (2005), „Saw III“ (2006) a „Saw VI“ (2009). Divák tak vlastně fandí panu Kramerovi v jeho pomstychtivý jízdě smrti, protože JDE O VELKEJ PODVOD S LIDSKÝM ŽIVOTEM A ZDRAVÍM. A malá poznámka na závěr: jakmile se na konci filmu začnou objevovat závěrečný titulky, drama ještě nekončí! Tyhle titulky náhle skončí a děj snímku ještě pokračuje k šokujícímu a překvapivýmu závěru. Jinými slovy, všichni za tenhle podvod zaplatí. Thriller „Saw X“ se stopáží 118 minut natočil americkej režisér, střihač a herec Kevin Greutert (nar. 31. 3. 1965) a jeho celosvětová premiéra byla promítnuta 25. září 2023 v kinech v Belgii. Do českejch kin to pak pod původním názvem „Saw X“ napálil 28. září 2023. ()

jara12

Tobin Bell se vrací a s ním i jedna z nejdelších filmových sérií. Dopadlo to tentokrát obstojně, nebo pokračujeme s neúspěchem jako u posledních několika dílů? S klidem můžu říct, že Saw X je konečně díl, který mi svým scénářem sednul. Podporující cast sice není tak sympatický, ale vše nahrazuje příběh v pozadí, jenž se odehrává mezi prvním s druhým dílem. Celkově desátý díl je tím, čím měly ostatní díly celou dobu být. ()

BartComicsCZ

Jakožto věrný fanoušek jsem se do kina samozřejmě musel podívat. Po zpackaném minulém dílu rozhodně příjemný větřík. I přes pevné stisky ruky mé přítelkyně, jsem se od filmu očima nemohl odtrhnout. Saw X je zajímavá změna zaběhlého konceptu a velice krvavá podívaná. Navíc vám dá film přesný návod, co dělat když se stanete obětí podvodu :) ()

LOUNAS

Škoda toho divného konce, od naivne "necekane" rukojmi a trizneni, pres trest osoby a obtiznosti hry, ktera si to zaslouzila nejvíc. ()

555borac555

Tenhle díl je trochu jiný než většina dílů ze série, kde většinou nějaký detektiv nebo policista patra a snaží se dopadnout současného skládačkového vraha a do toho jsou scény s pastmi. Zde je film vyprávěn v minulosti čistě z pohledu samotného Johna Kramera. Je to příjemné osvěžující. Přesto, že má herec Tobin Bell už 81 roků,  tak to zahrál skvěle. Pořád působí správně mrazivě. Příběh i samotné vyústění není vůbec špatné. Jedna se o nejlepší díl, hned po jedničce samozřejmě. Zasloužených 8/10. ()

samsozz

To iste ako predošlé diely nič nové. Debilná a nudná prvá polhodina tomu vôbec nepomáha. Vo filme sa nestane takmer nič okrem pár zaujímavých pasáži. Hl. postava nudný dedo naspeedovaný avšak bol najlepšia postava filmu. Zvyšné postavy úplne oničom. Krvák obstojný ale stupidne nudný, Strach vôbec. ()

Nellaron

V prvom rade bolo skvelé opäť vidieť ikonického Johna Kramera v hlavnej úlohe. Lenže ani jeho charizma nedokáže zaplátať mnohé diery vo filme. Úvod bol neskutočne natiahnutý a nudný. Toto nebolo potrebné. Ďalej mi vadila neprirodzenosť správania sa postáv, resp. presné časovanie dialógov. Každý mal ako keby presne vyhradenú svoju stopáž, čo povedať. Žiadne prekrikovanie. Pekne si každý povie svoj text postupne. Najskôr Gabriela, potom Matteo atd…  Veď takto by to za danej situácie vôbec nefungovalo. Zatvorení v nejakej búde, zviazaní a dievča si práve odrezalo nohu? Litre krvi okolo? Veď ostatní by mali vrešťať jeden cez druhého zúfalstvom, minimálne jeden človek by sa musel povracať a ďalší by odpadol, alebo sa aspoň posral od strachu. Nič z toho. Americká produkcia bežne trpí týmto neduhom a veľmi to degraduje uveriteľnosť scén. Samotné pasce sú už také… nijaké. Saw má svoj vrchol za sebou. Videné v kine. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Krásné Vánoce a PF 2023