Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

Sebule

Povedená hororovka s dobrou atmosférou, dobrými herci a skvělým dějem. Bylo to napínavé, rychle to uteklo, místy opravdu nepříjemné. Akorát finále mohlo být více vygradované, protože takhle bylo to finále takové nijaké. Hodnocení: 7,75/10 ()

Rychloskot

Je to zábavné a originální. Vyloženě mě to upoutalo, chvílemi to bylo dost strašidelné. Ale k negativům: postavy se někdy chovaly nepochopitelně a naprosto proti lidskosti. Celé to graduje, graduje, situace se zamotává až najednou přichází konec a spousta otázek je otevřených a divák si má domyslet. Jenže to by nesmělo být tolik možných variant! Na konci mě to opravdu zklamalo, těšil jsem se na epické rozuzlování... ()

jokino

Za mňa sú to také slabšie 4*. Veľmi obstojné CGI so svetom "after life", originalita, sugestívne "posadnutie" človeka duchom a atmosféra, sú veľmi slušne a dobre urobené. Ale hrozne mi liezlo na nervy správanie sa postáv, ihneď všetko automaticky náhrávanie na MT, zo všetkého mimoriadna sranda a až keď zrazu začne ísť do tuhého, v momente panika a útek.. Prakticky neustále zľahčovanie situácie. Záver, nie prekvapujúci, ale ani nie zlý.. ()

blondboss

Talk to me je jedným z duchárskych hororov, ktorý má určite potenciál, ale ktorý už proste neprináša nič nové kvôli žánru. Jednoducho tých hororov je už tak veľké množstvo, že aj sebemenší originálnejší príspevok proste nedokáže utiahnuť celú stopáž, lebo v konečnom dôsledku sa tam začnú opakovať už prevarené veci. Každopádne nápad fajn a uvidíme, čo prinesie dvojka, keď sa podarí. 65 % ()

ZHODNOTITEL

Originální prvek, skrze který postavy komunikují s paranormálním světem. Přestože stopáž by se zdála nikterak přepálená, spoustu času člověk stráví sledováním nudných upovídaných scén. Příčka hororu je dnes přeci jenom trochu výš. ()

hematop92

Když to vezmu okolo a vokolo a od kolena po kola, tak mě to celkem zklamalo. Dostal jsem ohledně tohoto počinu neskutečný "hype" (jak to říkají džůtubeři) a pocity po skončení jsou smíšené. Musím uznat, že film je opravdu nápaditý a určitě bych si s touhle ručkou šmátralkou dokázal užít spoustu zábavy (zafetoval bych si s Danem Nekonečným, poblil bych si s Petrem Mukem a Stalinovi bych řekl, že je rudá ku*da). Z filmu určitě v mých krásných, kaštánkových očí šlo vytěžit daleko více, první polovina byla na fullhouse, ale druhá polovina stojí za nullhouse. Závěrečný wow efekt nijaký. Kostýmy duchů opravdu obstojné, herci nečekaně skvělí. Když opravdu vezmu v úvahu, že to natočili nějací dva džůtubeři, kteří točí určitě žůžo videa, které můj život obohatí, tak se jedná o obstojný počin. Dávám 3,5 a jak mě učila paní Kucherková, tak pětka se zaokrouhluje nahoru, takže máme to za 4. A teď pojď ruko. Chci abys mě pořádně chytla za ocas a dovol mi do tebe vstoupit!! ()

AndrewNewman

Tak som si pozrel jeden z najpopulárnejších hororov minulého roka a musím povedať, že som dosť sklamaný. Bol to len ďalší chabý pokus, ako pritiahnuť násťročných do kina a takisto vidím, že od Wanovho majstrštyku sa duchárske horory nikam neposunuli. Nie žeby to nemalo žiadne slušné momenty, lenže všetko to dobré vo filme degradovalo absolútne nesympatické obsadenie. ()

sabo5

70% si to určitě zaslouží. Po dlouhé době originální a povedený horror který se ničeho nebojí určitě doporučuji 🦸🏻‍♂️ ()

Nikolas__

Film který vás bude děsit, ale vy nebudete tak úplně vyděšeni. Film který se vás bude snažit znechutit a povede se mu to, ale jen tak ve dvou scénách. No a hlavně se vás bude chtít snažit psychicky položit, ale kvůli postavám ke kterým se mně osobně prostě vůbec nešlo dostat, se nepovedlo ani to. Takže jsem byl sice obeznámen zajímavým a rozhodně dobrým nápadem, ale i přes docela kvalitní hraní mi prostě nesedly charaktery. Líbilo se mi to, ale můj zážitek se nepohyboval zrovna ve filmovém nebi. Koneckonců si i myslím, že celé Talk to me mělo být uchopeno trošku jinak, ponechal bych jen základní premisu, pár specifických scén a hlavně ten fakt že se jedná o fakt temnou a depresivní duchařinu. Ale kde se vzalo to nebývale vysoké hodnocení, je mi opravdu záhadou. 65% ()

david141474

Dopadlo to přesně jak jsem očekával. Ze začátku to bylo solidní, ale pak to šlo níž a níž, až to skončilo celkem divně a já nevím co si o tom konci myslet. Ten konec mě teda dost zklamal. No, takže začalo to celkem slibně, první dotknutí, solidní atmosféra. Pak přišla scéna ve sklepě nebo kde to bylo a to byla poslední solidní scéna a pak to šlo kvalitou dolů. Nesympatičtí herci filmu taky nepomohli. Taková Miranda Otto, tu bych normálně uškrtil, ta byla šíleně nesympatická, kdyby tam nebyla film by alespoň za něco stál. No on vlastně stojí, ale neurazil ani nenadchl. No a taková první scéna filmu nebyla špatná, jen se tam podle mého vůbec nehodila. Atmosféra byla solidní a děj rychle ubíhal, ale to je k pozitivům tak všechno. Po takové scéně v domě s fotříkem už ten film šel do háje a bylo to horší a nesmyslnější. 7/10 Ten film šel z postupně dolů až ke dnu. (Olympia - 5.8.2023) ()

veverysiak

Pozitívne je, že chlapi nechceli používať otrepané pásky, telefóny, mobily a podobné masovozabíjajúce prostriedky a vymysleli riňavú protézu ako telemost medzi unudenými jedincami a zákernejšou časťou záhrobia, celkom sa im aj vydarili niektoré krvavejšie scény, lenže to sa im málilo, a tak začali príbeh motať nezmyselnými odbočkami a zápletkami, až to dohrčkali úplne na ťažko pochopiteľné až mätúce vyvrcholenie, čím celý výplod odsúdili na zabudnutie, takže 25%. ()

jouzy

No!... Konečně koukatelný snímeček, nápad nový a vskutku vydařený. Už dlouho se mi nestalo, že bych místo hledění do telefonu, koukal na celý film. Jo, i vizuálně dost povedené a po dlouhé době mi nevadili herci. Tady jde vidět, že dobrý film nepotřebuje desítky vražd a milión pokusů o nějaké to náhlé vylekání naivního a čekajícího diváka. Jde to i takhle famózně duchařsky. Dost bylo plkání, každý ať se přesvědčí sám. ()

brasek

Úvodná scéna skvelá a podľa čsfd hodnotenia 75% som očakával atmosferický horor, duch ktorý posadne niekoho a začne príbeh, ktorý si užijem. Žiaľ hodinová nuda je zabijak. Posledná polhodina síce oživý fádny príbeh, ale celé je to zvrátené a postavené na hlavu. Škoda času. Je to silne nekvalitný horor. ()

uhlerado

Hratky s duchmi nemusia skončiť dobre. Originálny príbeh, fajn masky, ale niečo tomu chýbalo. Možno viac akcie. Skôr je to thriller s gore prvkami hororu, ako horor ()

swenyx

Tak kámo, proč v poslední době jediný filmy co mě překvapí jsou horory. Reálně totální nářez. Creepy-ass ruka která vás spojí se světem duchů. Klasicky se to z hloupé teen zábavy zvrtne a máme tu pořádnou zápletku včele s dost psychicky narušenou a zdeptanou holkou která si v životě prošla hodně sračkama. Asi jen závěr mi přišel trošku divnej, moc jsem ho nepochopil. Australani jedou, skvělí herci. "I let you in". ()

Kubiii

Solidní a dnes nepříliš často viditelné bubákovina, na kterou bych se nestyděl jít do kina.  Nápad super, člověk si i řekne, že chování aktérů na večírcích je v dnešní jebnuté době celkem možné. ()

Emperor1

Není to bůhvíco, lehce nadprůměrná taškařice o čarodějné ruce, která se stala virální díky své schopnosti spojit se se záhrobím. Chování mladých Australanů lehce debilní, atmosféra nic moc, o děsivosti nemůže být řeč, ostatně naposled jsem se bál u filmů, jako byly Kruh nebo Blair Witch - kde jsou ty časy, když se točily fakt strašidelné filmy. Ale tohle drama docela odsýpalo, masky byly celkem pěkné, závěr uspokojivý, možná bych uvítal více mytologie o samotné ruce a vůbec mystično mi tam chybělo, tajemno a záhadno, takto mi film připomínal Krotitele duchů víc, než by bylo vhodno. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD