Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

AndrewNewman

Tak som si pozrel jeden z najpopulárnejších hororov minulého roka a musím povedať, že som dosť sklamaný. Bol to len ďalší chabý pokus, ako pritiahnuť násťročných do kina a takisto vidím, že od Wanovho majstrštyku sa duchárske horory nikam neposunuli. Nie žeby to nemalo žiadne slušné momenty, lenže všetko to dobré vo filme degradovalo absolútne nesympatické obsadenie. ()

sabo5

70% si to určitě zaslouží. Po dlouhé době originální a povedený horror který se ničeho nebojí určitě doporučuji 🦸🏻‍♂️ ()

Nikolas__

Film který vás bude děsit, ale vy nebudete tak úplně vyděšeni. Film který se vás bude snažit znechutit a povede se mu to, ale jen tak ve dvou scénách. No a hlavně se vás bude chtít snažit psychicky položit, ale kvůli postavám ke kterým se mně osobně prostě vůbec nešlo dostat, se nepovedlo ani to. Takže jsem byl sice obeznámen zajímavým a rozhodně dobrým nápadem, ale i přes docela kvalitní hraní mi prostě nesedly charaktery. Líbilo se mi to, ale můj zážitek se nepohyboval zrovna ve filmovém nebi. Koneckonců si i myslím, že celé Talk to me mělo být uchopeno trošku jinak, ponechal bych jen základní premisu, pár specifických scén a hlavně ten fakt že se jedná o fakt temnou a depresivní duchařinu. Ale kde se vzalo to nebývale vysoké hodnocení, je mi opravdu záhadou. 65% ()

Knightey

Za mě velmi povedený horor, který nic nekopíruje a je "moderní". Usazen do klasického dnešního stylu mládeže a životního příběhu. Není to nic extrémně přehnaného ale takové decentní. Po dlouhé době něco koukatelného a neotřelého z tohoto žánru! ()

david141474

Dopadlo to přesně jak jsem očekával. Ze začátku to bylo solidní, ale pak to šlo níž a níž, až to skončilo celkem divně a já nevím co si o tom konci myslet. Ten konec mě teda dost zklamal. No, takže začalo to celkem slibně, první dotknutí, solidní atmosféra. Pak přišla scéna ve sklepě nebo kde to bylo a to byla poslední solidní scéna a pak to šlo kvalitou dolů. Nesympatičtí herci filmu taky nepomohli. Taková Miranda Otto, tu bych normálně uškrtil, ta byla šíleně nesympatická, kdyby tam nebyla film by alespoň za něco stál. No on vlastně stojí, ale neurazil ani nenadchl. No a taková první scéna filmu nebyla špatná, jen se tam podle mého vůbec nehodila. Atmosféra byla solidní a děj rychle ubíhal, ale to je k pozitivům tak všechno. Po takové scéně v domě s fotříkem už ten film šel do háje a bylo to horší a nesmyslnější. 7/10 Ten film šel z postupně dolů až ke dnu. (Olympia - 5.8.2023) ()

Accuphose

Online svět je trošku mimo mě.... proto tomu nedám 5 hvězdiček, byť to má dobře prokreslené postavy, gradující tempo. ale pokud by si s tím dali tvůrci na konci trošku víc práce, mohlo to být dokonalé a dosáhnout kvality například Doctor Sleep... v kině si to užijete, podruhý nemá smysl vidět za mě. ()

veverysiak

Pozitívne je, že chlapi nechceli používať otrepané pásky, telefóny, mobily a podobné masovozabíjajúce prostriedky a vymysleli riňavú protézu ako telemost medzi unudenými jedincami a zákernejšou časťou záhrobia, celkom sa im aj vydarili niektoré krvavejšie scény, lenže to sa im málilo, a tak začali príbeh motať nezmyselnými odbočkami a zápletkami, až to dohrčkali úplne na ťažko pochopiteľné až mätúce vyvrcholenie, čím celý výplod odsúdili na zabudnutie, takže 25%. ()

jouzy

No!... Konečně koukatelný snímeček, nápad nový a vskutku vydařený. Už dlouho se mi nestalo, že bych místo hledění do telefonu, koukal na celý film. Jo, i vizuálně dost povedené a po dlouhé době mi nevadili herci. Tady jde vidět, že dobrý film nepotřebuje desítky vražd a milión pokusů o nějaké to náhlé vylekání naivního a čekajícího diváka. Jde to i takhle famózně duchařsky. Dost bylo plkání, každý ať se přesvědčí sám. ()

brasek

Úvodná scéna skvelá a podľa čsfd hodnotenia 75% som očakával atmosferický horor, duch ktorý posadne niekoho a začne príbeh, ktorý si užijem. Žiaľ hodinová nuda je zabijak. Posledná polhodina síce oživý fádny príbeh, ale celé je to zvrátené a postavené na hlavu. Škoda času. Je to silne nekvalitný horor. ()

uhlerado

Hratky s duchmi nemusia skončiť dobre. Originálny príbeh, fajn masky, ale niečo tomu chýbalo. Možno viac akcie. Skôr je to thriller s gore prvkami hororu, ako horor ()

swenyx

Tak kámo, proč v poslední době jediný filmy co mě překvapí jsou horory. Reálně totální nářez. Creepy-ass ruka která vás spojí se světem duchů. Klasicky se to z hloupé teen zábavy zvrtne a máme tu pořádnou zápletku včele s dost psychicky narušenou a zdeptanou holkou která si v životě prošla hodně sračkama. Asi jen závěr mi přišel trošku divnej, moc jsem ho nepochopil. Australani jedou, skvělí herci. "I let you in". ()

vinducha

Docela čumim , člověk by řekl , že v té týnejdž kategorii už snad bylo natočeno všechno , a ejhle , tenhle zásek od protinožců je velice svěží a za mě i docela originální kousek . Co se mě týče ,  můžu říct , že druhou část zaklínadla by určitě ze mě nikdo nevypáčil ani za  příslib doživotní renty , na to sem hodně velký posera. ()

Kubiii

Solidní a dnes nepříliš často viditelné bubákovina, na kterou bych se nestyděl jít do kina.  Nápad super, člověk si i řekne, že chování aktérů na večírcích je v dnešní jebnuté době celkem možné. ()

Emperor1

Není to bůhvíco, lehce nadprůměrná taškařice o čarodějné ruce, která se stala virální díky své schopnosti spojit se se záhrobím. Chování mladých Australanů lehce debilní, atmosféra nic moc, o děsivosti nemůže být řeč, ostatně naposled jsem se bál u filmů, jako byly Kruh nebo Blair Witch - kde jsou ty časy, když se točily fakt strašidelné filmy. Ale tohle drama docela odsýpalo, masky byly celkem pěkné, závěr uspokojivý, možná bych uvítal více mytologie o samotné ruce a vůbec mystično mi tam chybělo, tajemno a záhadno, takto mi film připomínal Krotitele duchů víc, než by bylo vhodno. ()

Easykill

Na talk to me, jsem byl od traileru hodně zvědavý. No, přišlo celkem zklamání, na to jaký to má ohlasy to teda není žádný terno! Radši nebudu ani rozebírat postavy, protože to byl opět solidní transformeří bizár. Ale to není to hlavní mínus. Tím je to, že je tam toho strašení a hnusu dost málo. Jumpscary žádný a pokud ano tak nefunkční jako triko z lidlu. Žádné šílené atmo se taky nějak nekonalo... Ale na druhou stranu cením dobrý nápad a že to nebylo stupidní. Taky to, že je to režijní debut tomu přidává celkem na hodnotě a v neposlední řadě masky a tu trochu povedenýho gore. Za mě žádná střela jak jsem očekával, ale lepší průměr... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD