Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

Kingjiri

Na poměry teenage hororů má Talk to Me solidní atmosféru i filmařinu (zajímavá práce se zvukem). Ale žádnej zázrak se z toho nakonec i přes nadšený ohlasy stejně nevyklubal. Napínavejch nebo strašidelnejch scén zase tolik neni, což je asi největší škoda, protože režie byla zručná. Příběh byl standardní a skončil tak nějak dle očekávání. Škoda, že se nápad s rukou nevytěžil víc a v druhý polovině se sklouzlo k obyčejný duchařině (byť pěkně natočený). Tempo vyprávění mohlo být i při skromnější stopáži svižnější, což mělo za následek pár nudnějších momentů. Herecky docela spokojenost, jen vizuálně nějaký postavy nepůsobily uplně sympaticky, ale chápu, že v rámci debutu si asi člověk nemůže casting moc vybírat. Nejlepší na celym bijáku je však famózní poměr cena / výkon (rozpočet byl pouhejch 5 mega!). Rád bych už jenom za tohle čtvrtou hvězdu přihodil, ale tý zábavy nebo napětí nebylo tolik a biják se vyznačuje spíš překvapivě solidní formou než obsahem, tři jistý hvězdy. ()

Argondia

Čerstvý dojem: Moc krve a nechutných scén. Spíše brutální, než strašidelné. Film, který už nikdy nechci vidět znovu. Nevydržela jsem ten hnus dokoukat. Po třech měsících od shlédnutí: Pamatuju si jen potoky krve a záběry, ze kterých se mi obracel žaludek naruby. Není to horor, ale thriller z jatek. ()

vikino1

V roce slavné stávky v USA nám Klokanožrouti servírují supr hororovou jednohubku tohoto roku.. Po dlouhé době palec hore !! ()

rivah

Mládež posedlá mumifikovanou rukou, která je dovede pobláznit. Primitivnní horor pro náctileté a trochu starší.(max.50%) ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Horor s témami, ktoré sme už mohli vidieť niekoľko krát. Áno je to síce v dnešnej dobe otrepané ale čo je dnes v horore nové je zázrak. Film si zakladá na príbehu, ktorý je celkom zaujímavý a našlo sa tu aj pár vtipných scén ale oveľa viac sa snaží budovať atmosféru, ktorá sa vystupňuje na určitú hladinu, ktorá je veľmi dobrá ale bohužiaľ sa nepodarilo ju vypeckovať do maxima. Máme tu veľmi dobre herecké výkony, hudbu a slušnú atmosféru. Čo sa týka konca, jedny ho chvália do nebies a ďalší zase kritizujú. Ja som niekde medzi. Poviem to takto zo začiatku máte málo informácií aby ste si určili asi ako to skončí. Cca v polovici som mal 3 konce a asi tak posledných 30 min mi bol jasný 4 koniec. Na aké konce narážam a aký je výsledný záver nepoviem ale fakt je, že má koniec aj keď trochu prekvapil, čakal som, že prekvapenie príde úplne na koniec a nie, že to idhadnem v posledných 30 min. Škoda. Na to, že horor má niečo málo cez 90 min je to za mňa priskoro. Ak by film mal aspoň 120 min nepovedal by som nič ale takto... Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné atmosféricke horory. Film rozhodne nie je pre každého. Dobre si rozmyslite, či sa na to chcete pozrieť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Bohužiaľ viac nemôžem dať aj keď uznávam, že si to niekedy pozriem zase. ()

gemi

Áčková duchařina, která nestaví na laciných lekačkách, ale na nápadu. Film, který člověk může po čase vidět znovu, protože nebyl ani moc nechutný ani moc prvoplánově děsivý. Prostě fajn horor. ()

samkko

Šokující v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Talk to me je decentní a zároveň velkolepá podívaná, která úroveň novodobých, masově směřovaných hororů posouvá zase o laťku výš. Snímek je tak poutavě natočen, že už jen kamera a skvělé audio jsou vaše prvotní vstupenka do tohoto, dalo by se říci i originálního, zážitku. S postavami jsem neměl problém, byť jsem byl už z traileru přesvědčen, že to problém bude. Jsou napsány dostatečně dobře na to, aby nijakým způsobem neodváděly pozornost od děje a to je žádoucí. Film má výborné zpracování, hudba a kamera k sobě jednoduše ladí a snímek tak působí o to více jako "na vlastních nohách". No a byť je pravda, že gradace k závěru lehoučce slábne, konec byl fantastický. ()

messi@h

Co se s filmaři stalo, že neumí natočit nějaký opravdu dobrý konec? Měl jsem tenhle problém u Smile, jinak skvělého hororu, mám ten problém zase tady. Nevadí mi, že Talk to Me není moc strašidelný horor, většinu svého času je ale napínavý a znepokojový. On ani ten konec není nějak výrazně špatně natočený nebo nelogický, jen je takový rezignovaný, vyšumí do ztracena - jako by autory nenapadalo, jak Talk to Me nějak opravdu dobře a výjimečně ukončit. Takže konec smysl dává, ale moc emocí nezanechá. Celkově film hodnotím za 65 %. ()

luthy

Namet filmu celkom fajn, osobne mi tam velmi nesadlo to teenegarske prostredie a hlavna postava tiez. 2/5 max 3/5. S horormi je to poslednu dekadu dost bieda a toto rozhodne latku nezvysilo. ()

Najt

Australské psychologické drama s hororovými prvky se vyvedlo. Líbil se mě námět a technické zpracování je na vysoké úrovni. Příběh se točí okolo mumifikované ruky, která má moc setkat se s bytostmi na druhé straně. První půlka se točí okolo ruky a druhá o tom, jak se to zvrtne. Příběh je dobrý, ale dalo se z toho vyždímat mnohem více, stejně tak po hororové stránce nebyl využitý potenciál. Trošku mi to připomínalo Insidious a nečekal jsem, že se ve filmu objeví posednutí, oddělení duše od těla apod. Tady se to mohlo rozjet v neskutečnou podívanou, jenže film si držel stále takovou konstantní vlnu a příliš se neodvázal. No jednoduše na 4* to úplně nevidím, ale 3* mě přijdou zase málo. Ve filmu bylo plno dobrých momentů a zpracování je parádní a ty 4* si to zaslouží. Na druhou stranu mě zklamal konec a dát tři jen kvůli podprůměrné mu konci mě nepřijde k celému filmu, v takovém pozlátku, fér. Takže hodnocení // 3,5* = silné 3* a slabší 4* ()

Duke90

Asi už to s dalšími pokusy o shlédnutí nového hororového originálního snímku nebudu moc přehánět. Jaký smysl má natáčet něco ze světa duchů, když celý (ač nijak dvakrát originální) nápad zabije stádo nesympatických herců dříve než se začne brát cokoliv vážně. Pak už opravdu nefunguje skoro nic a těch pár záblesků temna nemůže zachránit celý film. "Horor" o kterém za dva týdny už nevím... ()

ANTYCHRYST

Dle místního hodnocení jsem asi očekával mnohem více.. nápad dobrej..kamera..zpracování taky..jen nějaký ten strach chyběl..ruka dobrá..ale..celou dobu sledování jsem se neměl čeho bát..ani nic znepokojiveho..prostě.. koukám na zajímavý nápad s rukou...která nás spojuje s mrtvými....tod vše..nulové budování nebo vyvrcholení atmosfery.. 45% za mě spíše slabší kousek ()

Arigato

Originální, nekompromisní a neuvěřitelně hravá podívaná. Dvojčata Philippou se snažila využít spoustu zajímavých technických prvků (zvýraznění hlavní postavy žlutou barvou kdykoliv byla na scéně, upozadění vedlejších postav a pozadí pomocí odstínů modré, téměř všudypřítomná snaha o dodržení barevného rozložení 60-30-10, použití tekoucí vody indikující přítomnost jedné z vyvolaných či např. jednoduchý foreshadowing). To vše na mě udělalo dojem. Režijně se tedy jedná o velice nadprůměrné dílko, které navíc s využitím mladého, vcelku sympatického kolektivu a svěží hudby vytváří zcela jedinečnou, a pro horor nevšední, atmosféru. Scénář má hlavu a patu a celý snímek zapadá do sebe. Film nadto nesází pouze na hororovou stránku, ale klade důraz i na další aspekty, kupříkladu vztahy mezi postavami, což dělá z Talk to Me mnohem zajímavější film. Oceňuji hlavně paralelu duchařských seancí s večírkovým užíváním těžkých drog, resp. s postupným a mnohdy i nevyhnutelným sebezničujícím efektem, zvláště pak u dětí a mladistvých. Vůbec se nedivím, že A24 chtěli mít tento film pod sebou. Je to totiž úplně jejich styl a očividně vsadili na správného koně, protože se jedná o neuvěřitelný box office sukces. ()

ŠpetaMarek

Celou dobu to laviruje mezi prumerem a nadprumerem, slusny mix Hracu se smrti okoreneny... co ja vim... treba Hellraiserem? Ale davam tomu slusne skore, protoze, tak povedeny zaver hororu (nic sokantniho, nic prepaleneho, proste jen povedeny, coz horory neumi) jsem uz dlouho nevidel. ()

hrumsrt

Ještě jsem neviděl teenagerovský horor, který by dokázal skutečně uspět, že by se zapsal do žánru takovým způsobem, abych si na něj po letech vzpomínal jako třeba na klasiku... A Mluv se mnou od dua youtuberů (sem ten svět spěje) není výjimkou... Partička teenagerů si na jedné ze svých párty řekne, že už bylo dost sjíždění se z trávy a je na čase vytáhnout silnější matroš. Když jeden z nich vytáhne jakousi ruku, jejíž uchopení vás vydá na zážitkový trip, kterému se žádná droga nevyrovná.. Jenže ze zábavy se rychle stane citově nepříjemná a obrazem svazující podívaná, která sice vyloženě neděsí, ale rozhodně se na ni pěkně nedívá.. Docela nevídaný koncept, který ale kromě seance s rukou nečeká už nic pozoruhodnějšího a spíš musí postupně příběh doklesat do alespoň nějak uspokojivého cíle.. A i když na cestě hlavní postavy dojdou několika citově silných prožitků, už se to nechytá na úvodní očekávání z neznámého.. Kde Mluv se mnou nekompromisně jde po obnažených citech, tak na druhou stranu nadužívá svoje jednoduché příběhové posuny. A i když to v sobě nakonec skrývá zajímavější témata než většina žánrových kousků (drogy, schizofrenie, vyrovnání s odchodem blízkého), tak se tolik nedaří uspět z hlediska údernosti příběhového oblouku.. Ale minimálně za nápad a pro mě nepodařenou zkoušku trošku si pohrát s žánrem by stálo za to tomu dát šanci, zatím to na lepší horor letos nevypadá... 60% ()

Ex_Machina

Zahrávať sa so záhrobím sa nevypláca. To vie predsa každé malé dieťa. Vidiny ktoré budú nasledovať rozhodne nestoja za to. Prídete o všetko, budete prežívať agóniu a nakoniec spadnete do nenávratnej temnoty. A preto sa vás naposledy pýtam... Naozaj sa chcete chytiť podivnej ruky a vysloviť "Dovoľujem Ti vstúpiť" .. ? ()

TOMEK17

7/10. Talk to Me je v této vlně banálních, neustále se opakujících standardních hororových příběhů překvapivě osvěžujícím příběhem s patřičnými příšernými nádechy. Talk To Me je jiný v tom, že nespadá do běžného hororového příběhu zahrnujícího ducha strašícího v domě. Koncept je zajímavý, zahrnuje  znepokojující ruku a spoustu pěkně krvavých a zajímavých efektů. Tyto efekty vypadají docela reálně a prakticky a jsou skutečným úspěchem. Co však na Talk to Me není tak vzrušující, je to, že jde o docela volné vyprávění propojené dohromady. Zahrnuje to, že hlavní postava chce komunikovat se svou zesnulou matkou, a tato podzápletka někdy zabírá příliš mnoho času na obrazovce. Tempo filmu tím trpí - tento film je rozhodně delší než jeho 90minutová délka. Síla tohoto filmu tedy spočívá v tom – že má zajímavou premisu a působivé speciální efekty – je rozhodně strašidelný než děsivý a nejsou zde žádné lekačky. Jsou to strašidelné, nečekané momenty grafických detailů, které diváky ohromí spíše než atmosférou napětí a hrůzy vrcholící skokovým zděšením. Ale to neodrazuje jeho přitažlivost - pro filmové diváky, kteří se rádi nechávají překvapit, je Talk to Me opravdu docela dobrá věc. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD