Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

YumiOkami

těšila jsem na tenhle film, ale nějak mě zklamal. X se mi taky moc nelíbil (pearl byla ovšem dokonalá), ale upřímně mi osmdesátky sedly víc než sedmdesátky. maxine ohrožoval neznámej vrah, kterej se ukázal být někdo z její minulosti. a ten člověk nebyl moc zajímavej. nic nešlo moc do hloubky, ani samotnej příběh maxine fucking minx. maxine navíc nebyla moc badass a pak si ještě dovolili zabít mojí oblíbenou postavu po půl hodině filmu! když už píšu o těch vraždách, moc jich tu nebylo. víc brutality by neuškodilo. nightstalkera zmínili jenom okrajově, jakože "btw byl tady nějakej sériovej vrah!" super. no nevadí. pokud by někdy táj západ natočil další díl, tak aspoň ať napíše něco zajímavějšího. ❝𝐈 𝐰𝐢𝐥𝐥 𝐧𝐨𝐭 𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭 𝐚 𝐥𝐢𝐟𝐞 𝐈 𝐝𝐨 𝐧𝐨𝐭 𝐝𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞.❞ ()

(mOnkey)

Často se můžete setkat s názorem, že De Palma okatě a dost nešikovně vykrádá Hitchcockovu tvorbu. S tímto názorem se ztotožnit nemůžu, protože jednak De Palma inspiraci nijak nepopírá, takže o vykrádání nemůže být řeč, jednak se domnívám, že jsou jeho parafráze Hitche vydařené, zábavné a sám mistr napětí a černého humoru by z nich měl radost. West v MaXXXine udělá velké kolečko a symbolicky se vrací až na samý začátek - dokonce nám ten začátek v několika variacích raději i ukáže, aby o tom nemohlo být pochyb. Filmu se úspěšně daří navodit osmdesátková de palmovská atmosféra a styl, které hrají prim a je jim podřízeno vše ostatní včetně zápletky. To je však poněkud problém, protože jakmile odkryjete toto líbivé pozlátko a budete se snažit ponořit hlouběji, nenajdete nic moc navíc, co by vás překvapilo nebo jste už neviděli zpracované jinde a lépe. Ačkoli se tedy jedná o poněkud povrchní zábavu a dle mého i nejslabší díl trilogie, pořád je to díky hravému námětu fajn jednohubka, které se nedá upřít jedna záslužná věc: opět mě přiměje zapátrat v De Palmově (a Hitchcockově) filmografii a zároveň si konečně zopakuju Dvojníka. Doporučuju, abyste zapátrali taky. ()

IQ Tiqe

Docela zbytečnej film. První půlka mě zaujala, ale čím dál víc mě odrazovalo provedení – cokoli se dotýkalo hororový tématiky vypadalo často dost lacině. Tohle není můj šálek kávy. Díky bohu za skvělou 80. hudbu, Liz Debicki a mini role Lily Collins.. # příběh ** | hudba **** | humor – | akce * | napětí ** | pustil bych si znovu * ()

Arsenal83

Je skoro až nemožné uveriť, že by Mia Goth bola presadená v nejakom priemysle ukazujúcom ohanbie bez toho, aby jej nedali sáčok na hlavu. Ako nejaká sfetovaná ludra za mestom, hoďka 5 evry, to hej, to by hrať mohla, no ale toto bolo trochu sci-fi. Inak tej trilógie asi už len (pod)priemerná záležitosť, vypchávkový dych osemdesiatok tu bol, ale Pearl jednoznačne lepšie. ()

JohnnyD

Videl som pekne veľa 80s slasherov, vrátane kadejakých zabudnutých céčiek a teda Maxxxine ma intelektuálne urážala viac, než hociktorá z dobových vyvražďovačiek. Vo všetkých ohľadoch je to lenivá post-moderna pozliepaná z prvoplánových referencií (to fakt museli najprv povedať, že je to motel z Psycha???) v nedôveryhodnom vizuále ako z lacného synth-wave klipu, neschopná priniesť hocičo zaujímavé alebo aspoň to zábavne nakombinovať (fakt unikátne otrasná zmeska hercov, ktorým kraľuje policajné duo). Z tých všetkých sprostostí si ako top vyberám vážne mienenú postavu umeleckej režisérky pokračovania satanského béčka, ktorá rozjíma nad hĺbkou filmov, ktoré nakrúca. Som si tak predstavil Mary Lambert na pľaci Pet Sematary 2... ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení