Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

YumiOkami

těšila jsem na tenhle film, ale nějak mě zklamal. X se mi taky moc nelíbil (pearl byla ovšem dokonalá), ale upřímně mi osmdesátky sedly víc než sedmdesátky. maxine ohrožoval neznámej vrah, kterej se ukázal být někdo z její minulosti. a ten člověk nebyl moc zajímavej. nic nešlo moc do hloubky, ani samotnej příběh maxine fucking minx. maxine navíc nebyla moc badass a pak si ještě dovolili zabít mojí oblíbenou postavu po půl hodině filmu! když už píšu o těch vraždách, moc jich tu nebylo. víc brutality by neuškodilo. nightstalkera zmínili jenom okrajově, jakože "btw byl tady nějakej sériovej vrah!" super. no nevadí. pokud by někdy táj západ natočil další díl, tak aspoň ať napíše něco zajímavějšího. ❝𝐈 𝐰𝐢𝐥𝐥 𝐧𝐨𝐭 𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭 𝐚 𝐥𝐢𝐟𝐞 𝐈 𝐝𝐨 𝐧𝐨𝐭 𝐝𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞.❞ ()

William_

4.5/10. Velké zklamání a nejméně povedený snímek z této pomyslné X trilogie. Nástup má film velkolepý a ladně mi úvodní titulková sekvence připomínala začátek Tarantinova Tenkrát v Hollywoodu. Tady se ale film zastaví, a až do finální scény ve vile je nudný a senilní jak bába Pearl ve filmu X. Jako pocta hororům 80. let to fungovat může, ale to je asi tak všechno. Je to těžce nevyužitý potenciál, protože když se váš film odehrává v éře 80. let v Los Angeles a máte k dispozici takovou sexbombu jako je Mia nebo Halsea a vyjde z toho takto podprůměrný film, je to k zamyšlení. Já jsem z kina odcházel zklamaný a i nadále pro mě bude X nepřekonané. PS: Povedený výběr osmdesátkové hudby to držel hodně nad vodou. ()

M.i.k.e

S předchozími filmy Westovi hodně volné trilogie nejsem úplně kamarád. X se mi vůbec nelíbilo a Pearl mi lehce sedla až na druhý pokus. Je tak pro mě celkem překvapení, že závěr téhle trilogie mi naopak dost sednul a bavil mě s přehledem nejvíc. Mia Goth je tu výborná a celkově mě bavila stylizace do osmdesátkových brakových hororů/detektivek, která MaXXXine dost sluší. V závěru už mi to sice začalo proklouzávat mezi prsty a byl sem celkem rád že už je konec, ale to nic nemění na celkově pozitivním dojmu, který sem tak úplně nečekal…70% ()

tron

Svojráznu Miu Goth si pozorne všímam od Nymfomanky (2O13), ale tento film je obecne dosť herecky našľapaný. Neprehliadnuteľní sú napr. Kevin Bacon, Giancarlo Esposito, Elizabeth Debnicki, ale tiež Michelle Monaghan, či Bobby Cannavale. Atmosféra špecifických hollywoodskych sedemdesiatok resp. osemdesiatok (odohráva sa to časovo na hranici) perfektná. Už som vo filmoch videl všelijaké krváky, čiže v tomto smere ma nezadržateľný Ti West nešokoval, ale musím uznať, že pre netrénovaných divákov bude pár sekúnd nestráviteľných. Druhou stranou mince je, že scenár je nie že hrozne nezaujímavý, ale skôr som sa v ňom proste neorientoval resp. som nie úplne všetkému rozumel a ak som aj rozumel, bolo mi to tak nejak fuk. X ma bavil a Pearl som chápal ako istým spôsobom skvelý prequel (hoc už ma to nebavilo až tak, ako X), ale toto sa po dejovej stránke vybralo takým nečakaným smerom, že fakt mám čo robiť, aby som o tom uvažoval ako o plnohodnotnej trojke. ()

TheRaven

Překvapivě výborné završení trilogie. Zatímco X mě nechalo celkem chladným a Pearl se mi z hlavy dávno vykouřila, Maxxxine mě vynikající kamerou, důrazem na detail, skvělou atmosférou, hudbou i dokonalou Miou Goth uhranula natolik, že jsem si v kině po pěti dnech dal opáčko, což jsem udělal poprvé od Rivalů (2013). Celkový dojem z filmu to sice už výrazněji neposunulo, přesto jsem si vychutnával každou minutu a na konci se opět rozbrečel jak želva. Fajnová pocta osmdesátkám. ____ PS, osobnější poznámka: Použití méně známého songu Prisoners Of Your Eyes do Judas Priest, který sice kapela nahrála už v osmdesátých letech, ale ofiko vyšel až v roce 2001 (čerpám z wiki, kdyžtak mě opravte), je jednou z těch drobností, které umocnily můj a snad nejen můj prožitek z filmu. Zatímco klasické desky JP znám nazpaměť a v podstatě jakákoli známější písnička by mi okamžitě vyvolala řadu asociací, tady jsem poznal jen Halfordův ječák, ale písničku si nedokázal nikam zařadit, což skvěle dokreslilo atmosféru konkrétní scény, se kterou odteď budu mít Prisoners Of Your Eyes navždycky spojenou. (Jo, a Obsession od Animotion jsem taky neznal, trapas, ale už je na smyčce.) ()

• Zatiaľ čo sa Maxine (Mia Goth) líči pred kozmetickým prístrojom, na stole je keramická hus s veľkým množstvom kokaínu. Hus je odkazom na tú hus, ktorú Pearl zabila v úvode filmu Pearl (2022). (Arsenal83)
  • Podľa Westa pôvodný koniec zahŕňal nadprirodzený prvok zahŕňajúci prenasledovanie v súvislosti s postavou Pearl (Mia Goth), ale rozhodol sa ho odstrániť, pretože "cítil, že by to bol krok späť". (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení