Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

JohnnyD

Videl som pekne veľa 80s slasherov, vrátane kadejakých zabudnutých céčiek a teda Maxxxine ma intelektuálne urážala viac, než hociktorá z dobových vyvražďovačiek. Vo všetkých ohľadoch je to lenivá post-moderna pozliepaná z prvoplánových referencií (to fakt museli najprv povedať, že je to motel z Psycha???) v nedôveryhodnom vizuále ako z lacného synth-wave klipu, neschopná priniesť hocičo zaujímavé alebo aspoň to zábavne nakombinovať (fakt unikátne otrasná zmeska hercov, ktorým kraľuje policajné duo). Z tých všetkých sprostostí si ako top vyberám vážne mienenú postavu umeleckej režisérky pokračovania satanského béčka, ktorá rozjíma nad hĺbkou filmov, ktoré nakrúca. Som si tak predstavil Mary Lambert na pľaci Pet Sematary 2... ()

dO_od

// Ti West v úvodu řekl, že původně mělo vzniknout jenom X. Pearl jsem neviděl, ale MaXXXine je bohužel důkazem, že u toho jednoho filmu měli tvůrci možná zůstat. Koncept osmdesátek převážně nevytěžený, noirová krimi zahozená dřív, než pořádně začne, horor tentokrát žádný, v tom filmu se v podstatě nic nestane a pak skončí. Vypadá a zní hezky, ale to je fakt vše. A že je Mia Goth skvělá herečka, to jsme též věděli i bez toho. Po skvělých trailerech studená sprcha. 5/10 ()

Arsenal83

Je skoro až nemožné uveriť, že by Mia Goth bola presadená v nejakom priemysle ukazujúcom ohanbie bez toho, aby jej nedali sáčok na hlavu. Ako nejaká sfetovaná ludra za mestom, hoďka 5 evry, to hej, to by hrať mohla, no ale toto bolo trochu sci-fi. Inak tej trilógie asi už len (pod)priemerná záležitosť, vypchávkový dych osemdesiatok tu bol, ale Pearl jednoznačne lepšie. ()

BoPo

Lepšie opečované než X (prvý diel trilógie) a s lepším hereckým obsadením. Elizabeth Debicki, Michelle Monaghan, Bobby Cannavale, Giancarlo Esposito a hlavne Kevin Bacon. Zápletka znova hodená do prostredia poháňaného sexom. Pornoherečka sa chce stať herečkou a doháňa ju minulosť. Mia Goth je na svoje pomery vlastne dosť umiernená. Občas je tam záchvev drsnosti, ako napríklad rozkopnutie gulí, ale inak sa celý film nesie v duchu nikdy nenaplnených prísľuboch. MaXXXine klame telom. Vyzerá ako fajn retro štýlovka, ktorou však nie je. ()

castor

Mia Goth a Ti West si evidentně rozumějí. Díky X na mě dýchly staré dobré časy béčkových hororů i poctivá láska k žánru, aby to pak celé s nástupem ryzího slasheru krapet opadlo. Navíc vše na pozadí venkovského natáčení filmu pro dospělé. Jejich Pearl zase vyžaduje kus trpělivosti, abychom se pořádně ponořili do budování konkrétního charakteru: dívky, která chce dřinu na farmě rodičů vyměnit za svět filmu, na které by potom její vrstevnice chodily do místního kina. O film se dle očekávání výrazně otírá i Maxine, která se po zkušenostech z porno branže a masakru, který přežila (X), touží stát hereckou hvězdou. Téma sláva a touha po ní tedy pokračuje, stejně tak hrátky se žánry a vizuální stylizací. Znovu je to nevybíravý příspěvek s (už ale) nesmlouvavou a chladnokrevnou hrdinkou, která si jde v hollywoodském světě magorů a sériových vrahů tvrdě za svým. Uctíváme tu osmdesátkový kýč, nicméně příběh je obyčejný (i když o ten nikdy moc nešlo), vedlejší postavy divné (také na to jsme zvyklí), jenže navrch to není ani děsivé, ani zábavné a vlastně ani moc stylové. A chybí jakási dramaturgická sevřenost. West opouští hororové kořeny a víc než k odhaleným hrudníkům se blíží k satiře. Nepotřebuju líbivé podlézání a Westův záměr a seberadost (asi) chápu, ale… Pár fajn nápadů, brakový styl a pomrknutí ještě jaro nedělají. Nebo holt nejsem cílovka tohohle „promyšleného“ blbnutí. Slabší tři hvězdy! ()

• Podľa Westa pôvodný koniec zahŕňal nadprirodzený prvok zahŕňajúci prenasledovanie v súvislosti s postavou Pearl (Mia Goth), ale rozhodol sa ho odstrániť, pretože "cítil, že by to bol krok späť". (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo od apríla do mája 2023 v Los Angeles celkovo sedem týždňov. (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení