Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

tron

Svojráznu Miu Goth si pozorne všímam od Nymfomanky (2O13), ale tento film je obecne dosť herecky našľapaný. Neprehliadnuteľní sú napr. Kevin Bacon, Giancarlo Esposito, Elizabeth Debnicki, ale tiež Michelle Monaghan, či Bobby Cannavale. Atmosféra špecifických hollywoodskych sedemdesiatok resp. osemdesiatok (odohráva sa to časovo na hranici) perfektná. Už som vo filmoch videl všelijaké krváky, čiže v tomto smere ma nezadržateľný Ti West nešokoval, ale musím uznať, že pre netrénovaných divákov bude pár sekúnd nestráviteľných. Druhou stranou mince je, že scenár je nie že hrozne nezaujímavý, ale skôr som sa v ňom proste neorientoval resp. som nie úplne všetkému rozumel a ak som aj rozumel, bolo mi to tak nejak fuk. X ma bavil a Pearl som chápal ako istým spôsobom skvelý prequel (hoc už ma to nebavilo až tak, ako X), ale toto sa po dejovej stránke vybralo takým nečakaným smerom, že fakt mám čo robiť, aby som o tom uvažoval ako o plnohodnotnej trojke. ()

borec999

Hrdý béčkový brak. Každý diel trilógie úplne iný. Démonická Mia Goth. 80kový vizuál, prostredie Hollywoodu a filmového biznisu, pomalšie tempo. Pár šťavnatých gore scén. Meta odkazy a popkultúrne referencie. Originálny počin. Natáčanie nereálneho filmu podobne ako v Babylone či Kaskadérovi. Tento film nebude pre mainstream. Ale ak vás aspoň niečo z predošlých riadkov zaujalo, dajte tomu šancu. MaXXXine je film pre úzku skupinu divákov, keď medzi nich patríte tak si film vychutnáte podobne ako ja, keď nie tak budete trpieť ako ten chudák v úvode ktorý stretol Maxxine Fucking Mitz v slepej uličke. 75% ()

castor

Mia Goth a Ti West si evidentně rozumějí. Díky X na mě dýchly staré dobré časy béčkových hororů i poctivá láska k žánru, aby to pak celé s nástupem ryzího slasheru krapet opadlo. Navíc vše na pozadí venkovského natáčení filmu pro dospělé. Jejich Pearl zase vyžaduje kus trpělivosti, abychom se pořádně ponořili do budování konkrétního charakteru: dívky, která chce dřinu na farmě rodičů vyměnit za svět filmu, na které by potom její vrstevnice chodily do místního kina. O film se dle očekávání výrazně otírá i Maxine, která se po zkušenostech z porno branže a masakru, který přežila (X), touží stát hereckou hvězdou. Téma sláva a touha po ní tedy pokračuje, stejně tak hrátky se žánry a vizuální stylizací. Znovu je to nevybíravý příspěvek s (už ale) nesmlouvavou a chladnokrevnou hrdinkou, která si jde v hollywoodském světě magorů a sériových vrahů tvrdě za svým. Uctíváme tu osmdesátkový kýč, nicméně příběh je obyčejný (i když o ten nikdy moc nešlo), vedlejší postavy divné (také na to jsme zvyklí), jenže navrch to není ani děsivé, ani zábavné a vlastně ani moc stylové. A chybí jakási dramaturgická sevřenost. West opouští hororové kořeny a víc než k odhaleným hrudníkům se blíží k satiře. Nepotřebuju líbivé podlézání a Westův záměr a seberadost (asi) chápu, ale… Pár fajn nápadů, brakový styl a pomrknutí ještě jaro nedělají. Nebo holt nejsem cílovka tohohle „promyšleného“ blbnutí. Slabší tři hvězdy! ()

darkrobyk

Osmdesátková atmosféra z toho dýchá naplno a k tomu dobové songy (Frankie Goes to Hollywood, ZZ Top, Ratt, Judas Priest aj. + Kim Carnes s hitem k titulkům) a něco krve, kdy alespoň ubodání mělo poetiku italských hororů. Maxine je ochotna udělat vše pro to, aby si splnila sen, ale občas se chová jak blbá blonc šlapka. Nevěřím, že do toho igelitu nešlo udělat nehtem díru...no, to je jedno. Každopádně nenalíčená Mia by mohla chodit strašit malé děti, ale tak každý jsme nějaký. Nejvíce mi vadilo, jak filmu docházel dech. Chvílemi se táhl, a přitom šlo Maxine o život. Já jsem sice čekal nějaký masakr, ale i bez něho by šlo udělat napínák. Slušný vizuál, slizký Bacon a spousta mrtvol, kdy ale z vraždění toho moc vidět není. Lehce zapomenutelný kousek, škoda. ()

Filmmaniak

Z Westovy hororové trilogie nejslabší díl, byť jako nápodoba špinavých krvavých béčkových slasherů z 80. let jde z audiovizuálního hlediska o vskutku lahůdkový počin. Film si poučeně hraje s dobovou stylizací (půjčovna VHS, praktické gore efekty), s prostředím továrny na sny a pokleslou zábavu (děj zasazený do Hollywoodu a do filmových kulis studia Universal) a s četnými referencemi na jiné horory a citacemi motivů a klišé odpovídajících žánru. Scénář ale postrádá sofistikovanost a propracovanost prostředního dílu série a spíše se kvalitativně přibližuje oněm starým přihlouplým hororovým brakům, jimž okázale vzdává poctu. ()

• Mia Goth tvrdí, že pre naladenie sa počúvala hudbu 80-tych rokov, ako napríklad skupinu Blondie, aby sa ponorila do prostredia filmu, ale nedodalo jej to „energiu, ktorú potrebovala“. Namiesto toho preto začala počúvať hip-hopových umelcov ako Kendrick Lamar, J. Cole a Eminem, aby jej dodali viac sebavedomia. (Arsenal83)
  • Maxine (Mia Goth) tričko "Oui" je odkazom na Oui, pánsky pornografický časopis vydávaný v Spojených štátoch, ktorý obsahoval explicitné fotografie nahých žien. Oui prestal vychádzať v roku 2007. (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení