Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

hrumsrt

Závěr trilogie, kterou nikdy Ti West neplánoval, v podobě MaXXXine navazuje na první X a soustředí se na postavu a osud pornoherečky Maxine, která touží se vymanit ze škatulky herečky pro dospělá a dokázat celému Hollywoodu, že podobně jako mnozí její předchůdci může z porna vzejít talentovaná herecká ikona.. Možností pro ni může být horor feministicky laděné režisérky, která dá neznámé dívence šanci prosadit se v Los Angeles. Bohužel v tom stejném L.A., kde současně řádí i sériový vrah "Night Stalker", mezi jehož obětmi je až nápadně moc Maxininých přátel, aby to byla náhoda.. MaXXXine je ukázkou cesty jakou urazil Ti West od X jako filmař, aniž by ale ztratil cokoli ze své osoby fanouška kinematografie. Projevem je řada záběrů, motivů či přímo odkazů směrem k starším americkým filmům. Je vidět, jak moc je pro něj MaXXXine vyjádřením sebe sama plné čestných zmínek všem těm dílům, které ho formovaly.. Mohlo by se zdát, že MaXXXine je pouze touhle fanouškovskou orgií zamotanou do noirového thrilleru, ale.. Ne, počkat přesně takový ten film je, on nenabízí nic navíc a ukazuje, že Ti West je stejný (foot-)fetišista jako Quentin Tarantino. Jenže to je právě ono. MaXXXine není víc než audiovizuálně skvěle vymazlená kriminálka, kde někdo se vší vážností udělal koláž starých televizních amerických filmů.. Tak proč je pro mě na základě toho překvapením, že vidím jeden z nejlepších filmů roku.. /viděno v kině/ 90% ()

helraiser

Spokojenost, místy slušně krvavé i když toho mohlo být samozřejmě více, slušná 80s atmosféra a tak nějak to i do sebe zapadá. Hollywood byl stejně ujetej 😀 ()

ForGump

Mé hodnocení Maxxxine naznačuje, že je to v nejlepší díl série. Řekl bych, že se zde zúžitkovalo celé to budování Mia Goth trilogie do puntíku. Opět sledujeme brutální zabíjení, mnohdy až překvapivé, velmi okázalé a do toho herecké představení Mii Goth, která i vedle zvučného obsazení jako Elizabeth Debicki, Kevin Bacon, či Giancarlo Espozito dokáže být na topu. Zápletka o killerovi, který pochopitelně jde po hlavní hrdince kvůli její minulosti, jsme asi už viděli mnohokrát, nicméně je zasazena do prostředí nablišteneho Hollywoodu, na jehož lesk hazí Ti West galóny krve a vnitřností a je to velmi dobrá zábava, která rychle uteče a nedokáže nudit. Takže Maxxxine považuji za velmi uspokojivý a uspokojující vrchol celého Goth univerza a strašné se těším, co natočí tato skvadra dál. 75% ()

Clark_Kent

Buď tě Hollywood rozšmelcuje, nebo tě totálně posílí. 💋Maxxxine je zkrátka příliš dobrá na to, aby skončila. ()

Dombzila

Třetí část Xovské trilogie je opět úplně jiný film, než ty předešlé. MaXXXine je jedná velká pocta osmdesátkám a béčkovým filmům natočeným v těchto letech. Musím ocenit skvělé kulisy, vizuál a celkově ten feeling osmdesátek, kde vše toto se neskutečně povedlo. Film pracuje s motivy, které pro tuto dobu, ve které se odehrává byli typické a všechno to spolu fakt dobře funguje. Celou dobu je vidět Westova láska a zápal pro takovéto snímky a zároveň je to solidní uzavření dějové linky naší protagonistky Maxine, kterou jsem si zde ještě více oblíbil i díky opět skvělému výkonu Mii Goth. Na druhou stranu to není nějaký nezapomenutelný a dokonalý film, který by otřásal žánrem, ale je to povedené zakončení zcela jedinečné trilogie, kdy, jak už psal kolega Hyperbolic, něco takového tu už pravděpodobně nikdy nebude. 77 % ()

Bublasaurus

X jsem si řekl, že jsem nikdy neviděl lepší vyvražďovací horor, lepší umělecky a stylově zaměřený s perfektním obsazením a hudebním provedením. U Pearl jsem si řekl, že neviděl lépe provedený film s jak kontrastně rudou, prastarou hudbou, představením divadelním tak monologickým zakončením. A u MAXXXINE jsem nevěřil vlastním očím - zřel jsem film současný či z osmdesátek? Byl to nejlepší film všech či ne? Maxine Minx je teď oficiálně tou nejlepší postavou a Mia Goth herečkou, jaké jsem kdy viděl, slyšel a měl také tu možnost užít si jich i v kině… ()

Hyperbolic

Solidní zakončení solidní trilogie, ve které je každý díl unikátní. MaXXXine nám servíruje náhled do Hollywoodu 80. let, spolu se všemi slastmi a strastmi. Z traileru jsem se dost těšil na dějovou linii s Night Stalkerem, bohužel šlo pouze o informaci v pozadí a krom pár televizních reportáží čistá nula. Mia Goth v šílených rolích exceluje a i zde jsem se o ni ani chvíli nebál. Krátká návštěva studií v Hollywoodu potěšila, hlavně Batesův motel a dům ze Psycha. Nečekaně pro mě byly top scény z fakeového filmu Puritánka s Lily Collins (scream face byl za moc), který vypadal přesně jako to béčko, o které bych stál. Nepotěšilo ani zapomenutí na krokodýla, který byl jedním z tahounů předchozích dílů. Celkově je ale trilogie spojitá, plná motivů a lásky k hororu a filmařině. Nemyslím si, že ještě někdy někde vznikne cokoliv podobného. ()

koty2201

Pokračovanie príbehu MaXXXine "fu*king" Minx ma bavilo a za mňa sa vydarilo asi najviac z doterajšieho tria filmov. Pearl bol zatiaľ asi najslabším dielom a X je niekde medzi nimi. A keď ich už spomínam, tak áno, aj tu je plno odkazov na predošlé udalosti a je vidieť, že Ti West nad tým fakt premýšľal. Ako všetky tie príbehy a postavy tak trochu poprepájať. Je to veľmi talentovaný režisér a budem sa tešiť na 4. film tejto série, ak o pár rokov vznikne. Ale samozrejme aj na iné filmy, ktoré má pán režisér v pláne natočiť. Technickej stránke sa budem venovať neskôr, ale vystihnutie atmosféry 80. rokov a fakt, že je film ako taký natočený na štýl 80. rokov... to je geniálne a tvorcovia si zaslúžia veľkú poklonu za to. Keď sa to tak vezme, predpokladám, že ak bude 4. film, tak sa s Maxine presunieme do 90-tych. Ale uvidíme, nechám sa prekvapiť. Príbeh pokračuje 6 rokov po udalostiach na farme a Maxine (Mia Goth) chce preraziť v Hollywoode a nechce byť známa len vďaka pornu, pretože už je na to podľa svojich slov, stará. Zároveň, tak či tak je traumatizovaná tým, čo sa vtedy stalo. Dostane úlohu v hororvom filme, kde sa zoznámi s uznávanou režisérkou, Elizabeth Bender (Elizabeth Debicki), alebo s hereckou hviezdou hororov, Molly Bennettovou (Lily Collins), ktorá jej dá rady do budúcna (inak veľmi pekná herečka). Avšak nebol by to horor, keby v Hollywoode nevyčíňal neznámy sériový vrah. Nie je v ohrození len Maxine, ale aj jej frajer Leon (Moses Sumney), ktorý je majiteľom videopožičovne alebo porno kolegyňa Tabby Martin (Halsey). Tieto vraždy vyšetrujú detektívi Torres (Bobby Cannavale) a Williamsová (Michelle Monaghan). Ale keďže s políciou nemá Maxine dobré skúsenosti, veľmi spolupracovať nechce. Zároveň Maxine vydiera nejaký anonym, ktorý vie o nej všetko a aj to, čo sa stalo na farme, ale kontaktuje ju cez súkromné očko, Johna Labata (Kevin Bacon), ktorý je teda extrémne otravný. A tak musí Maxine zistiť, kto po nej ide a či jej hrozí smrť. Pomáha jej s tým, jej právnik Teddy Night (Giancarlo Esposito).  Všetci vymenovaní herci podávajú naozaj výborné výkony (alebo aspoň mne imponujúce výkony) a myslím, že ich Ti West napísal veľmi dobre. Teda ich charaktery vo filme a celkovo vývoj postáv a ich osudy. Okrem predstaviteľky hlavnej hrdinky (Mia Goth je veľký talent) to u mňa vyhral zrejme Kevin Bacon a predstaviteľ sériového vraha (ale logicky nemôžem povedať kto ho hrá, lebo to je pointa filmu a spoiler). Technicky je film natočený naozaj perfektne a vo všetkých kategóriách je zachovaný štýl 80. rokov, ako som spomínal už vyššie. Kamera je naozaj výborná a tie zábery proste dýchajú vtedajšími filmami, konkrétne horormi a detektívkami. Spomenul som si na sériu Policajt z Berverly Hills. Hudba detto, pretože zaznievajú známe 80.-kové hity, ktoré dodávajú skvelú atmosféru. Kostýmy a masky sú na tom podobne a tiež vydarené. Zasadenie deja priamo do Hollywoodu, už nie je originálne, pretože takýchto filmov teraz vzniká mnoho. Myslím z prostredia filmovej tvorby. Ale aspoň to tvorcovia využívajú na maximum. Takže zachytenie týchto čias je perfektné, ako som už povedal. Ako keby ani nie je MaXXXine z roku 2024. Takže ak vás bavia atmosférické horory a skôr máte radi napätie a gore, namiesto lacných jump scares, tak je film pre vás. Určite ho podporte návštevou kina, pretože si to tvorcovia zaslúžia. Taktiež je to tak trochu detektívka, čiže za mňa ďalšie plus. A ak ste videli X a Pearl, MaXXXine je povinnosť. () (méně) (více)

Arkagas1989

Do třetice všeho nejlepšího! X a Perl jsou filmy, které byly vizuálně skvělé a Mia Goth se tu ukázala jako naprosto skvělá herečka. Maxxxine na mě ale udělala největší dojem. 80´jsou totiž moje milovaná filmová parketa. Dokonalá hudba - playlist od včera v uších samozřejmě, skvělý béčkový hororový scény a to všechno odehrávající se v Americe, kde pobíhá a vraždí venku Ramirez. Mia dokazuje, že je nejen krásná baba, ale i skvělá herečka, celý to má skvělou kameru a atmosféru a rozhodně se jedná o film, kterej si ráda pustím několikrát. Maxxine se totiž s ničím nesere a hraje hru sama za sebe. ()

Mamlas

Režisér musel mít přirozený talent, aby natočil takhle chaotický bordel, nebo jel na houbičkách. Nebo oboje. 80% stopáže jsou zbytečné záběry a zbytečné kecy. Nudí to maximálně. Zbytek je absurdní barevný maglajs, kterého význam a obsah mi jaksi unikl. ↘️ 14% ()

W.Goldfinch

Ti West s MaXXXine zakončil svoji trilogii, jíž předcházely X a Pearl a ačkoliv nejsem fanouškem ani jednoho z nich (zdáli se mi spíše jako stylistická cvičení, než soběstačné filmy, které navíc ani moc nefungují jako série), na vyvrcholení jsem se dost těšil. Dobovka z Hollywoodu, jejíž děj se odehrává na pozadí nechvalně známých vražd, přímo vybízí ke srovnání s mojí milovanou poslední tarantinovkou. MaXXXine Bohužel nemá tak zábavné postavy, zapamatovatelné scény ani stylovost, kterou předvedl Quentin. West sice ukazuje, že má skutečně nakoukáno a bez ladu a skladu hází jeden odkaz na klasický film za druhým, ale jako by u toho geekovského nadšení zapomněl, že i on sám by nějaký zajímavý film mohl představit. Jsem si jistý, že na tenhle snímek nikdo nikdy odkazovat nebude. Celé je to dějově srovnatelné s libovolným druhořadým giallem, ale chybí tomu ony estetické kvality, kterými je tento subžánr proslulý. West tak působí, že spíše než sebevědomým filmařem, je zapáleným fanboyem žánru. Mia Goth stejně jako v předchozích dílech dokazuje, že je velmi schopná herečka, jejíž absence obočí mě ovšem velice znervózňuje. Celkově jde o podívanou, která se jednoduše sleduje a rychle ubíhá, ale nemohl jsem se u ní zbavit dojmu, že by chtěla a mohla být mnohem lepší...A ještě jedna věc, opravdu se Giancarlo Esposito musí v dnešní době přisrat úplně do všeho? ()

Frca

Asi nejnudnější díl této trilogie. Dvě hvězdičky by byly za neuvěřitelně nudný děj, ta třetí je za docela fajn atmosféru. ()

BrusVejn

58. KVIFF - Obrovské sklamanie. Veľmi som sa na polnočnú projekciu vo Varoch tešil, nie len preto, že to je vyložene opak festivalového filmu, ale aj preto, že predošlé filmy a hlavne X mám dosť rád. V tomto filme ale bolo zle takmer všetko. Horor to už nie je, čo by mi nevadilo, ale zmenilo sa to na poriadne hlúpu detektívku, a to je problém. Postavy sa správajú úplne stupídne, čo je vec, čo v slasheri až tak nevadí, ale v rádoby "clever" detektívke to neskutočne bije do očí. Celý film zároveň pôsobí strašne nedotiahnuto, kopa zaujímavých nápadov a skvelý vizuál, ktorý nalákal už v traileroch na konci dňa pôsobia len ako taká pekná ozdoba na niečom pokazenom. Keď si spomeniem na promo slová od Mii Goth, že toto je najlepší diel a dali si záležať na scenári tak sa mi jej nechce veriť. Určite si dobre nasledovali vizuál a štýl brakových filmov z tohto obdobia, to znázornili dobre, ale tú brakovosť už mohli nechať v minulosti. Absurdný a dementný záver tomu dal iba čerešničku na torte. ()

Accuphose

Je dobré vidět Pearl. A až na ty dlouhý upoutávky na podprůměrný filmy ve Světozoru, jsem byl nadmíru spokojenej. Je to takovej Forrest Gump pro nás úchyláky, akorát ve stylu režie Toma Sixe. A na to, že je to žánrovej mišmaš, tak skvěle funguje. Jen musíte mít dost nakoukáno. ()

Easykill

Tak se vrátila! A opět v plné parádě. Už v prvních dvou minutách mi připomněla jak moc je Mia Goth skvělá herečka! Budu se opakovat, ale nejde ji nemilovat. Zde ve třetím filmu, Mia coby Maxine sice hraje skvěle, ale překvapilo mě, že na úplně jinou notu nebo úplně jinej nástroj? Ke škodě to rozhodně není, spíš naopak. Příběhově zasazeno po prvním "X" (ten je za mě sice dobrý, ale zároveň nejslabší z celé trilogie). Zatímco Mia coby Maxine šňupe jednu čáru za druhou a snaží se dostat do životní role, tak na druhé straně zároveň řádí rádoby satanistický Jack rozmrdávač, který si rád natočí nějaký ten "snuffík". Ale Maxinka taky není žádný andílek, že ano. Skvěle otravný byl i Kevin Slanina, kterého se pokusí Maxine otevřít. Bohužel žádný klíč nepasoval. Jaká škoda. Víc prozrazovat už nebudu, ať si udělá obrázek každý sám. Za mě dost povedený a to hlavně po herecké stránce. Gore je hodně povedený, ale co si budem, je ho málo. Za zmínku určitě ještě stojí vydařený vizuál a parádní soundtrack. Jako kousek puzzle to zapadá k ostatním filmů skvěle i když je každý úplně jiný. Za mě nejlepší Pearl, po ní Maxxxine a jako poslední X. Ale ať klidně West s Miou pokračuje. Celkem jim to funguje. Miluju caklý pizdy a Mia Goth zatím stále zůstává numero Uno! ()

F2003F

Určite nás nie je málo, čo sme mali väčšie nároky a dosť opodstatnené očakávania na zavŕšenie (na dnešnú dobu) jedinečnej hororovej trilógie, ktorej dva predchádzajúce diely sú solídnym výplodom kombinácie talentu, vkusu, kvality a štýlu. MaXXXine ma tým pádom sklamalo na plnej čiare. Okrem toho, že postráda každý aspekt čara filmárčiny, ktorý tvoril neoddeliteľnú súčasť efektu a pôsobivo výstredného rukopisu Ti Westa v častiach minulých, nedokáže tentokrát ani pracovať s hlavnými prvkami, aké si príbehovo kladie za dôraz. Retro atmosférou nevyniká takmer vôbec, rovnako ani šarmom, ktorým inokedy (a v náznakoch aj tu) Mia Goth veľmi dobre oplýva. Nesústredí sa na nič poriadne a mieša dokopy kadejaké vedľajšie línie, medzi ktorými nevie urobiť dostatočnú priehľadnosť, čím sa často stráca zmysel orientácie sa v deji a dej tak začne mnohokrát pôsobiť nezmyselne artovo a neucelene, len aby zakryl svoje hlboké nedostatky v podaní. V dôsledku toho celý film stráca na funkčnosti a všetko, čo potenciálne načrtne ako výborný rozjazd (úvod, prepadnutie) vyšumí prakticky okamžite po skončení scény. Celú príbehovú haluz (predošlé boli síce uletené, ale účelovo podané na zábavnej úrovni so super atmosférou) zakončí totálne trápny a detsky napísaný záver typu Bad Boys s jedným explicitným záberom, čo by mal asi odpáliť dekel, ale iba ešte viac zosmiešni nasadený tón. Na tento film som sa pomerne tešil, no neponúka ani zďaleka ambicióznosť, akú mal vopred nastavenú. Crazy nádych, ktorý bol doposiaľ prednosťou tejto série sa tu stráca sám v sebe a pokiaľ ho v nejakej chvíli vystrelí náznakom, iba si viac hodí poleno pod nohy. Vizuálne remeslo je tu inak mimoriadne fajn, aj keď sa mi nepáči priestorové zasadenie obsahu. ()

brasek

Mizerný film! Ti West je meno, ktorému sa treba vyhýbať. Toto nie je žiadny horor, toto nie je žiadny thriller, toto nie je žiadna kriminálka iba podradná záležitosť. Príbeh je absolútne nezaujímavý, nemá to nijaký systém. Záverečná prestrelka je totálna fraška. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení