Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

Polux

6/10 | Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán, takže kdo se po nadějných trailerech těšil (jako já) na lákavou kombinaci Zodiaca s Once Upon a Time in Hollywood a trojkou Screamu, odměněn Westem nebude. Předchozí filmy mě do kolen neposlaly a ani závěru trilogie se tohle prokletí, navzdory atraktivní premise i prostředí, zlomit nepodařilo. West se totiž ani tentokrát nepoučil z předchozích nezdarů a neustále tak doplácí na jednu a tu samou věc. | West bez potíží zvládá produkční stránku věci, daří se mu dodat scénám styl a atmosféru (v rámci OST bych si dovedl představit trochu reprezentativnější songy, ale svůj účel to splnilo), dokáže se obklopit schopným castingem (Goth znovu nezklamala, Bacon a Debicki potěšili i na malém prostoru) a jeho filmařské, respektive žánrové, experimentování v rámci trilogie (od hororu přes psycho thriller po aktuální krimi thriller) zaslouží uznání, ale zase se potýká s nedostatky na papíře (z čehož plyne, že psaní scénářů ke svým filmům by měl přenechat někomu schopnějšímu). | Goth se ve filmu snaží prorazit v továrně na sny a účastní se natáčení žánrového braku (díky čemuž se dostane na ikonický filmový plac), poštou i osobně dostává podezřelé vzkazy a pozvánky, související s její temnou minulostí (které ignoruje:-)), lidé v jejím okolí umírají, policie případ vyšetřuje (což taky ignoruje:-)), studio čelí protestům puritánské veřejnosti, v sousedství se pohybuje Night Stalker, v módě jsou pestrobarevné outfity a videokazety a občas při tom dojde na nějaký popkulturní odkaz na filmový průmysl a náznak sociálně kritického komentáře. | Problémem je, že všechno jsou to jen kulisy, kterými West definuje prostředí a dobu. Příběhová linka se odehrává jen tak mimochodem (detektivní rovina vyprávění prakticky neexistuje), děj žádným způsobem negraduje, tempo je po celou dobu vycházkové a zábavně černohumorných scén je akutní nedostatek (nekompromisní vypořádání se s pouličním násilníkem a návštěva autovrakoviště). Takto to probíhá v podstatě celý film až najednou nastane finále, které banální pointou a nepřesvědčivým vystoupením hlavního záporáka dosavadní tvůrčí bezradnost jen podtrhne. | PeZet ()

naytsirk

Bylo to lepší než Pearl, ale za mě vede z celé trilogie X…Maxxxine nebyla vysloveně špatná, ale přišlo mi to celý takový amatérský… ()

Habansz

X ve mne nechalo smíšený pocity, ale pořád to byl poměrně svěží slasher, na který se rád nakonec podívám znovu. Pearl je jasná 10/10 od úvodních titulků až po závěrečný monolog, kterej bych dechberoucí. Po jejím shlédnutí jsem měl s MaXXXine obrovská očekávání, která s nadcházejícím trailerem ještě vzrostla. Bohužel je to z celé triologie nejslabší článek a přitom měl všechna esa od kulis až po herecké odbsazení. ()

ELV15

Odkazy prošpikované jakože béčko z vosumdesátek. Servírované filmnerdem Westem. Nejlepší díl volné trojky. // "The whole world's gonna know my name." ()

jirikzaboj

Ačkoliv se mi samotná závěrečná třetina opravdu líbila a každou chvíli jsem se usmíval, jak je to brakově skvělý a nadupaný béčkový thriller, tak se nemohu zbavit pocitu, že první hodina byla pouhou variací na neonoir detektivky bez jakékoliv vlastní invence, leč věčného odkazování se právě na hororový Hollywood 70 & 80s’, s tím že Maxine se jen tak prochází a my se máme kochat tím, jak sofistikovaný závěr trilogie dokáže být. Krimi tribute zkrátka (minimálně na mě) nezafungoval tak, jak měl a přitom byly karty rozdány dobře. Mia Goth ovšem jako vždy absolutní fuckin star. ()

Belphegor

Vlastně se mi to líbilo, je to takový zábavný béčko, které si na nic nehraje. Už od prvního dílu mě série bavila. Za mě obstojné zakončení, sice se zvláštním rozuzlením, ale lze to tomu odpustit. Jsem ale rád, že Maxime vyšlo, že se stala hvězdičkou. ()

Lamarr

koule...to zabolelo...navíc to bude asi jediná scéna, kterou si z tohoto filmu budu pamatovat :D takže dvě koule plus bezkrevná Mia, to jsou tři hvězdy. Možná až zbytečně moc. ()

jara12

Režisér Ti West pokračuje ve své unikátní filmové tvorbě s MaXXXine, závěrečným dílem trilogie po filmech X a Pearl. Tentokrát sledujeme hrdinku MaXXXine, jak se pokouší prorazit v Hollywoodu, zatímco městem řádí sériový vrah. West se opět vyžívá ve vizuálních a žánrových hrátkách, tentokrát inspirovaných osmdesátými lety a béčkovými thrillery. Výsledkem je vizuálně agresivní a stylizovaný film, který se odlišuje od tradičních pokračování. MaXXXine je plná neonů, násilí a absurdního humoru, což může být pro diváky náročné, ale pro Westovy fanoušky jde o další unikátní zážitek. ()

0liverT3kel

Aj keď nie som veľký fanúšik predchádzajúci 2 dielov musím uznať, že toto zakončenie trilógie je celkom zaujímavé a nápadité.Videl som veľa recenzií od ľudí, ktorí zjavne nepozerali ostatné filmy. Ak toto sledujete samostatne bez akéhokoľvek príbehu/traumy z originálov, prichádzate o veľa. Toto je určite najštýlovejšie zo všetkých 3, ale nie tak napäté alebo desivé. Povedal by som, že posledných 15-20 minút bolo trochu uponáhľaných a dalo sa to urobiť zaujímavejšie. Každopádne si myslím, že filmu sa podarilo zachytiť ten správny 80-tkový vibe, čím vlastne aj Ti West dokázal to čo chcel a to podať poctu starým hororom. ()

Zagger

jak jsem predpokladal, tohle me hned v zavesu po Pearl (2022) absolutne nebavilo. Maximalne jsem dostal po letech chut na lajnu kvalitniho koksu a zase si trochu zadivocit. Zklamani, realie fajn, 80. vibe, ale uz jsme uplne jinde. Ale ze bych se nudil, to ne. Kdo videl X a nevidel Pearl, tento film vas mozna odradi se na Pearl podivat, coz je obrovska skoda. Promrhany potencial dobovych kulis, vlastne uplne obycejny film z 80. s obycejnym scenarem. Dalo se z toho vytriskat vic, kdyz uz kua to muselo stat docela dost love. Kevin Bacon cameo ok. Pral bych si od Westa jeste jeden Goth film, poradne divny a disturbing, abych stahl pul flasky vape, a okousal si nehty, myslim ze by to umel... ()

to08.net

Velmi dobře se na to dívalo. Maxine je holka, která ví, co chce. A nikdo si na ni nepřijde! Umí se včas správnou měrou přizpůsobit těm, kteří ji posunou výš, i rozdrtit zmrdům koule!! ()

Dalajlada

Tento výlet do osmdesátých let se mi moc líbil. Oblíbený režisér a oblíbená herečka mě vůbec nezklamali. Ti West si zde pohrál se vším k úplné dokonalosti a v hlavní roli mu k tomu asistovala Mia Goth. Jako závěr série a poklona béčkovým horrorům a thrillerům je to pecka. ()

Yuri_Boyka

MaXXXine ako vyvrcholenie trilógie žiaľ nie je žiadnym "big bangom". Hneď však musím vyzdvihnúť to, že z filmárskeho hľadiska ide o naozaj zručne natočený počin, rovnako ako aj predošlé dva diely. Estetika 80. rokov je podchytená ukážkovo a atmosféricky to nemá chybu. Herecké výkony tu ale žiaria najviac. Obsadeniu patrí veľký palec hore a Mia Goth hviezdi skutočne vo veľkom. Kde však film zlyháva je budovanie akéhokoľvek napätia, preto nefunguje ako triler, a hororom sa dá nazvať iba vďaka prítomnosti gore, ktorého je tu aj tak len poskromnejšie. Osudy postáv ma prakticky vôbec netrápili, takže mi bolo jedno, kto umrie. Odkazy na neslávne známeho sériového vraha Night Stalkera boli fajn, ale mrzelo ma, že nebol využitý viac, ako len do miery tých odkazov. Za pozretie to stojí, hlavne kvôli spomínaným hereckým výkonom, ale ide o najslabší diel z trojice. Hodnotenie: 6/10 ()

Hexx

66%? Vážně? A za co? Za neherečku, nudu, směšný pokus o krimi, nebo nakonec ničím nevysvětlené podivné pouto mezi vrahem a dcérečkou? To je asi hodně špatný vtip. Zábava a poutavost snímku asi tak jako během vasektomie, od každého rádoby něco, ale nakonec ve výsledku prázdné NIC. Velké zklamání. ()

Samik.

Zdá se, že Maxxxine překonala veškerá očekávání a poskytla divákům opravdu nezapomenutelný zážitek, který se hluboko vryl do paměti. I když mě předchozí díly X a Pearl příliš neoslovily, Maxxxine mě doslova pohltila. Výjimečná kamera, citlivý přístup k detailům, dokonale vytvořená atmosféra a neuvěřitelný výkon Mii Goth – to všechno dohromady tvoří film, který si zaslouží opakované shlédnutí. Film také krásně vzdává hold osmdesátkám, a to nejen ve vizuálním stylu, ale i hudebními volbami. Ostatně, pro mě osobně bylo objevení "Obsession" od Animotion dalším highlightem, který mi nyní běží na smyčce. Zkrátka a dobře, Maxxxine je film, který se povedl na všech frontách a je pro mě jedním z těch, na které se rád podívám znovu a znovu. Jednoduše skvělý zážitek, který si zaslouží pochvalu. ()

carebear

Záver trilógie priniesol síce najviac hereckých hviezd ale celkovo Ti West asi nevedel čo vlastne chce točiť, žánre pomiešané krista krížom, scenár jednoduchý jak facka, škoda, na jedno pozretie ok ,ale znova si pustím maXimálne X. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení