Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šestnáctiletá Hannah Sternová slaví s rodiči a tetou Evou židovské Velikonoce. Jako každý v jejím věku nemá ráda vzpomínání dospělých, zvlášť když se točí kolem holocaustu, kterým prošli její předkové. Letos má Hannah podle starého zvyku otevřít dveře proroku Eliášovi. Právě v tu chvíli se ale záhadně ocitá v Polsku roku 1941, kde poznává stejně starou sestřenici Rivkah. Spolu pak jsou pozvány na tradiční židovskou svatbu půvabné Leah se Samuelem. Uprostřed obřadu je ale slavnost přerušena nacisty a všichni jsou násilím odvlečeni do koncentračního tábora. V nelidských podmínkách se všudypřítomnou smrtí si Rivkah přeje jediné: přežít a jmenovat se Eva. To je moment, kdy Hannah dochází, že je spojením mezi minulostí a současností a že Rivkah je ve skutečnosti její milovaná teta... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (67)

Mykhaluu 

všechny recenze uživatele

Nemám v oblibě tu holku ze Spider-Mana, ale překousl jsem to a nelituju! Rozhodně se nejedná o film, který by měli vidět jen američtí teeneageři! Ono taky záleží, co v životě hledáme a jaké máme postoje?!? K zábavě, cizí krvi a utrpení, k minulosti, ke kořenům a k budoucnosti... Každopádně svou mravoučnou formou velmi pěkně polopaticky ukazuje, jak hezky se camrá a naparuje a zapomíná, když se máme relativně dobře nebo výborně, či jak prasátka v žitě - a jaké by to mohlo být, kdyby... ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem kdysi už viděl. Proto jsem jej pustil svým dcerám krátce po navštívení koncentračního tábora v Osvětimi. Tento film je velice vhodný pro mládež, protože není moc násilný a neodvrací tudíž pozornost od zapojení hlubokého lidského citu. V tomto filmu si než naturalistickou syrovost uvědomíme především lidský obsah. Ten je obsažen v násilném rozdělení rodin - mužů, žen a dětí. Dále nám ukazuje pokus o totální lidské ponížení, který byl nejmasovější v historii lidstva. Doporučil bych jako učební materiál. ()

Reklama

Juto 

všechny recenze uživatele

Je to typ filmu, ktorý by bol dobrý pre stredoškolákov, ktorí toho o holokauste veľa nevedia. Neznižuje zverstvá koncentračného tábora, ale nezameriava sa ani na ich grafické detaily. Aj keď existuje vo filme niekoľko úmrtí, mnohé sa stanú mimo obrazovky a tie, ktoré vidíme, sú bez krvi, ale pôsobia mrazivo. 6/10 ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

The Devil's Arithmetic z produkce Showtime je přepisem dětské knihy tematizující holocaust. Autorka Jane Yolen, sama židovka, se nejprve etablovala jako spisovatelka dětských knih, než získala odvahu zpracovat i takto osobní téma. The Devil's Arithmetic byla nominována v roce 1988 na Nebulu a vyhrála National Jewish Book Award, stejně tak se dařilo o dekádu později filmu, jehož smysl je snad každému jasný. Je to typický televizní film vhodný pro projekce v hodinách dějepisu a jiné nároky bych na něj skutečně nekladla. Jde o to zaujmout puberťáky, předat jim důležitý příběh takovou formou, aby je skrze emoce zaujal a nenechal netečné. Navíc Kirsten Dunst a Brittany Murphy jsou herecky skvělé. ()

Ziggy Zagg 

všechny recenze uživatele

Je až k neuvěření, co je schopna americká produkce vypotit. Kdyby to byl pouze vzdělávací film pro děti prvního stupně, tak bych to bral s rezervou. Ale takhle hloupě si pohrávat s tématikou holocaustu? Hlavní postava se opije a dostane se záhadným způsobem do roku 1941 do polské židovské komunity ... Poté nastává asi nejsvětlejší chvilka filmu, kde jsou celkem zajímavě představeny židovské zvyky a tradice při svatbě. Po převozu do koncentráku nastává nejhorší a bouhužel převažující část. Ztvárnění lágru a hlavně nacistických oficírů je velice naivní. Muži si s ženami večer vždy v klidu poklábosí u plotu, velitel tábora je sice nácek ,ale celkem měkota. Co mě však vyrazilo dech, bylo, když Kirsten Dunst začne vyprávět svým židovským spoluvězenkyním o pizze a cheesburgrech. Vím že šlo autorům hlavně o to, upozornit nové generace že něco jako holocaust existovalo. Já bych jim však za zbůsob jaký zvolili s chutí nafackoval. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Po přečtení scénáře se stal Dustin Hoffman také jedním z producentů filmu. (Asmodin)

Reklama

Reklama