Reklama

Reklama

Možná přijde i kouzelník

(pořad)
  • Slovensko Možno príde aj kúzelník
Komedie / Hudební
Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkují:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (více)
(další profese)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

(více)

Recenze (194)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Kromě povětšinou dost děsné dobové hudby velmi kvalitní zábava. Do rodu naprosto nezapomenutelných řadím především Kaiserovu variaci na Boney M, duet Čau Lásko v podání Zdeňka Srstky a "Jaruš" Hanušové, a neselhávající skeče dnes již na pravdě boží pobývajících pánů Wimmera a Černocha. 80% pro Kouzelníka jako takového. ()

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Vrchol televizní zábavy osmdesátých let. Řada neopakovatelných scének se zlidovělými hláškami. Nejlepší je duo Wimmer-Černoch a scénky Kaisera s Lábusem, z nichž nejvíc jsem si oblíbil "Zkoušení z dějepisu". "Jak se jmenovala strana, která měla čtyřicet let neomezenou moc?" "Malá strana." "No to bys koukala, jak to byla velká strana..." (46.) ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Dobré a vcelku vydařené, ale jen když tam byl Kaiser & Lábus. Jenže nebyli tam sami a netočilo se všechno kolem téhle dvojky, ale vystřídala se tam také celá řada tehdy populárních bavičů z řad herců a zpěváků, a ti už mě nijak zvláště nepobavili. Legendární výstupy obstarali především Wimmer s Černochem.Taky tam byly trapnosti, které zase nijak směšné nebyly, protože každý nápad nepřekypoval humorem, jako třeba když z Mládka dělali humorného vypravěče anekdot. Neměl zrovna nějaký zvláštní talent podat vtip, ale jeho neherectví ho vlastně do jisté míry proslavilo. A pak celá řada zpěváků, a estrádních vystoupení, kdy něco bylo lepší, a něco bez odezvy. Postupně také docházela invence, přišel nakonec slibovaný kouzelník, změnil se režim, po pádu režimu se odvysílalo jen pár nových dílů bez větší nápaditosti a zlehka provokující zábavný pořad zůstal už jen v archívech televizní zábavy. 60% ()

PollyJean 

všechny recenze uživatele

Další jednogenerační záležitost. Nebo snad vtipné jen pro určitý věk nebo povahu? Jasně si pamatuju, jak jsme se u toho za starých časů smáli ("napuosto noumální," zkouška dějepisu atd.), ale dneska mi podstatná většina scének přijde dost prvoplánových, slabých a někdy až trapných a zbytečně vulgárních a nevydržím se na ně koukat. Co se stalo? ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

No nevím, já všeobecnou poblázněnost tímto pořadem tolik nesdílím. Mně to připadalo jako česká obdoba Ein Kessel Buntes. Ta neskutečná přemíra zpívaných pasáží, hudebních, tanečních a baletních kreací, zejm. v prvních čtyřech dílech, to mě vždy dokázalo unudit. Vyčkat mezi tím vším, kdy se konečně objeví nějaká dobrá scénka nebo dialog, to byl nadlidský výkon. Co mě pobavilo byly legendární scénky jako Maryša, A ty se ptáš co já, Mládkova němčina a tématické díly 9. Vánoce a 10. Svatba. Zpěv a tanec zredukovat na polovinu a ve stejné míře naopak přidat humor, bylo by to daleko zábavnější. Takhle je to ovšem jen na slabý průměr. 45% ()

Galerie (31)

Zajímavosti (27)

  • Prvých 17. dielov vyšlo na 16 DVD v edícii Českej televízie v roku 2010 v identickej verzii okrem 15.dielu, ktorý je oproti pôvodnému dielu z priameho prenosu o štyri minúty kratší. Dôvod bol ten, že kvôli autorským právam chýba scéna, kedy Kaiser s Lábusom dabujú film Sedem statočných. (Raccoon.city)
  • Prvý diel zábavného programu sledovalo v TV vyše 5 miliónov divákov. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama