V roce 1607 z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Výpravu vede chamtivý guvernér Ratcliff. V té době krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného? (TV Nova)

lucascus

...krásný animák, skvělá hudba a písničky...no prostě klasika od Disneyho, jediné co mi vadí, že tak zprznili americké dějiny, všichni přece víme, že Pocahontas zachránila Smitha v deseti letech, ještě jako dítě, neprožili spolu žádný románek, možná maximálně přátelství...ale tak budiž...je to pro děti, (mimochodem Pocahontas zemřela ve věku asi 20 let, zřejmě na neštovice). ()

Streeper

Moc krásná pohádka o podstatě soužití mezi lidmi a přírodou, i když konec zrovna moc veselý není, ale je velmi dojemný a na druhou stranu, bylo hezké vidět nějaký jiný konec od Disneyho než "Žili šťastně až do smrti". Navíc nádherné písně, krásný scénář plný mouder a romantická zápletka, jen záporná postava mohla být více promyšlená. ()

novoten

Moje oblíbená zlatá Disneyovka. Spousta osobních či etických dilemat, dospívání ve vyhrocených podmínkách a hlavně srdceryvná love story. To všechno na pozadí kontaktu s přírodou, ať už ve formě zvířat, stromů či duchů. Největším plusem je ale nenásilné poselství o tom, že na obou stranách jsou chybující lidé. A Menkenova hudba ve mně to dychtivé dítě vždycky znovu probudí. ()

mirakom

Po letech jsem se podíval na pohádku, kterou jsem měl v dětství oblíbenou a viděl ji několikrát. Musím říct, že příběh a vyhrocení konfliktu mezi lidmi a indianý je moc rychlé a hloupé. Uzavření konfliktu je také rychlé a dětinské. Je to pohádka, vím, ale Disney má teda spoustu lepších. Vztah mezi Pocahontas a Johnem, který je už od začátku neskutečný hrdina a dobrák, proběhne taky ráz naráz a víceméně je to láska na první pohled. Nějaké budování vztahu a příběhu celému filmu chybí. Např. takový Lví král, má všechno na jedničku, ale tohle určitě ne. Natočené je to samozřejmě pěkně jako všechny Disneyovky a cením, že příběh je inspirovaný skutečnými událostmi. No a když bych to měl porovnat s Avatarem, jak mnoho lidí tvrdí, že Avatar je jen kopírkou Pocahontas, tak to absolutně není pravda. Avatar má úplně jiný příběh a narozdíl od Pocahontas má mnohem propracovanější představení jednotlivých postav a míst, budování charakterů a vztahů mezi jednotlivými postavami. Avatar je celou dobu jen z pohledu Jakea Sullyho a jde vidět jak postupně odhaluje krásu nového světa, mění se jeho povaha a stává se členem Na'Vi. V Avatarovi je vše uděláno s naprostou precizností, neskutečným množstvím detailů a neuvěřitelnou úctou k přírodě. Nabízí spoustu otázek k zamyšlení, odkazů na současný svět atd. Takže už to nebudu natahovat. || Režie: 5/10 | Scénář: 5/10 | Hudba: 9/10 | Kamera&Střih: 7/10 | Art: 9/10 | VFX: -/10 | Masky&Kostýmy&Kulisy: -/10 | Obsazení: 7/10 | Akce: 6/10 | Napětí: 5/10 | Romance: 6/10 | Humor: 7/10 || Celkem: 66,00 % ~ 6,5/10 || Disney+ | Theatrical Cut: 81 min | 2Dtit ()

togaf

Pcahontas by mohla být v kresleném světě dívkou měsíce Playboye. Nejkrásnější Indiánka všech dob. Jinak mě přišlo, že všechno se odehrálo tak nějak rychle a nechápala jsem, proč je proboha Pocahontas tak strašně potřebná ve vesnici, aby nemohla s Johnem odjed. A John jako vydrží se střelnou ranou několik měsíců na lodi bez jakékoli lékařské péče (nemluvě o špíně a kurdějích)? A v Londýně ho vyléčí a zakážou mu cestovat do Nového světa. To je asi tak jediné vysvětlení rádobysmutného konce. ()

• Prvý film štúdia Walt Disney Animation Studios od čias filmu Záchranári (1977), na ktorom sa žiadnym spôsobom nepodieľal Jeffrey Katzenberg po jeho odchode zo štúdia v roku 1994, kedy následne založil DreamWorks Animation. (Pat.Ko)
  • Mnohí v Disney mali na začiatku veľké nádeje ohľadom tohto filmu po jeho premiére. Vtedajší šéf štúdia Jeffrey Katzenberg považoval tento projekt za prestížnejší ako Leví kráľ (1994) a dokonca veril, že má šancu získať nomináciu na cenu Akadémie za najlepší film, podobne ako to predtým dokázali filmom Kráska a zviera (1991). Avšak tomuto filmu sa komerčne nedaril tak, ako sa očakávalo. Získal síce dobré recenzie a dosiahol úspech v kinách, ale pretože sa tento film zaoberal vážnejšími témami, neoslovil mladšie deti tak, ako predchádzajúce hity od Disney. (Pat.Ko)
  • Slovensko a Česko boli dva zo štyroch štátov bývalého Východného bloku, ktorým bolo povolené nadabovať Pocahontas vo vlastnom jazyku. (D1705)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe