Vetřelec: Romulus

• USA Alien: Romulus (více)

Skupina mladých lidí ze vzdáleného světa čelí jedné z nejděsivějších a nejničivějších forem života ve vesmíru. (catnipped)

Diskuze

Yoshitsune

To je možný, já jedu podle obecného přijetí, a tam Evil Dead jasně uspěl. V rámci všech těch úplně tupých znásilnění a remaků slasherů rozhodně. Viz IMDb - 6,5/10 - na horor velmi slušné hodnocení. A Dont Breathe má dokonce 7,1/10.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ehm, facehuggeři skákali vždycky. Jen tady budou podle trailerů z nějakého důvodu dravější, rychlejší. A o to děsivější, na mě to funguje přímo dokonale.

Vtipný je, že lidé se stěžují, i když se autoři snaží látku nějak posunout, obohatit, ale stejně tak se stěžují i na to, když něco podle nich vypadá příliš podobně, stejně. Romulus to schytává pro jistotu z obou úhlů, lol. Lidé prostě spokojeni nebudou nikdy. A pak je tu ještě samozřejmě trapná anti-woke úderka, která je tak pomatená, že vidí woke (ať už je to cokoliv, to slovo se díky nim totálně vyprázdnilo, neznamená vůbec nic :) už úplně všude. :D

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Evil Dead má dva velký problémy, ten první je podstatnou část diagolů sou nadávky a zbytek, neni prostě žádné scénáristické terno. A ten druhý problém, je brácha hlavní hrdinky, neb ten je blbej jako volič SPD.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

gudaulin

Plně souhlasím. Já se hlavně bojím, že se vedle hlavní podívané dočkáme zase plno "poselství", odkazů, symboliky a podobně, což to zákonitě zkazí, i kdyby to bylo jinak alespoň průměrné řemeslné zpracování. Což mi právě ale zatím nepřijde, že by to bylo aspoň na té úrovni, ty skákající facehuggery jsou strašně "over the top". Facehuggery v laborce v Alienech nic takového nepotřebovaly, aby z nich šel strach a ta scéna se zařízla do paměti.

franzkfk

Tvůj názor na Alvareze není obecně platný názor. Co vím, jak jeho Evil Dead, tak Dont Breathe byl přijat relativně kladně. Evil Dead jsem teda neviděl, ale Dont Breathe podle mě špatný nebyl (i když neříkám, že jsem osobně byl nějak uchvácen).

Trailery na Romulus zatím ale prostě vypadají naprosto skvěle, tak proč by se lidé netěšili.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, franzkfk, franzkfk

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Takže tento film bude ze "světa" Alien + Prometheus? Čekáte nějaké náznaky ve filmu, že to tam něco zmíní?

franzkfk

franzkfk (hodnocení, recenze)

Tady se ale zapomíná na to, že Alvarez je průměrný režisér a podprůměrný scénárista. Jeho filmy vypadají dobře v rámci produkční kvality. Jinak jsou ale šablonovité a ploché. Navíc ten casting je vždycky otřesný. Já se klidně s někým vsadím, že to dopadne jako jeho předešlé filmy: efektní, ale prázdná krvavá podíváná, kterou sráží otřesný casting a šablonovitý scénář (hl. hrdina utíká od něčeho a chce zrestartovat svůj život: Evil Dead drogy; Don't Breathe nový život). A docela mě překvapuje, že jsou lidi po dalším traileru tak optimističtí.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

JUWA

JUWA (hodnocení, recenze)

Je vôbec  nejaký dobrý horor , kde vekový priemer zavraždeného osadenstva je medzi 20-25 rokov ?

na příspěvěk reagoval mm13

gudaulin

Nikdo přelomový film neočekává, stačí dobrý film. A trailery zatím působí slibně. I když... ano, Prometheus na tom byl podobně.

gudaulin (hodnocení, recenze)

flanker.27

Trailery se už dlouhou řadu let nedávám ovlivnit, naposledy jsem se nechal zmanipulovat Scottem u Promethea, kdy jsem posléze zjistil, že trailer je to nejhodnotnější z celého projektu... O skutečných kvalitách filmu ti trailer sdělí totéž , co reklama na jakýkoliv spotřebitelský produkt. Je to hra s očekáváním a emocemi. Podstatnější je, že od Cameronových Vetřelců vlastně nikdo vetřelčí univerzum pořádně nerozvíjel, většinou se o to ani nepokusil. Vesměs šlo o snímky, které na odkazu slavných předchůdců jen parazitovaly.. Zásadní otázkou je, jestli se od režiséra typu Alvareze dá očekávat průlomový film - pochopitelně nedá. Skeptický jsem i k jeho schopnosti natočit řemeslně zručnou, v rámci možností kvalitní béčkovou podívanou, ale tady nepředbíhejme a nechme se překvapit.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, flanker.27

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

Po tomhle traileru mám dojem, že se hraje vabank. Pokud totiž výsledek zklame, nikdo rozumný už frančíze neuvěří. Pokud však výsledný film doručí, co nám teaser a trailer slibují, nakopne to Vetřelce do budoucna jako nic jiného. Naštěstí se ještě nestalo, že by nám trailery v minulosti lhaly, ehm ehm...

Teď hlavně zachovat chladnou hlavu, nevytvářet si zbytečně fanouškovsky komplikované předpoklady, které by film sotva dokázal splnit a snad se dočkáme důstojného pokračování kyselinového slintala (to říkám hlavně sobě...)

-bad-mad-wolf-

-bad-mad-wolf- (hodnocení, recenze)

Kdovíjak obří těšivost ve mně nevyrostla, ale... proč ne. Osobně očekávám prostě žánrovku z populárního univerza. Vizuály OK + pár hezkých nápadů (poletování ve stavu beztíže mezi šplíchanci kyseliny, nežádoucí facehugger detaily, "posvítím si na chestburstera"). Mladí herci nevadí, však příběh o mladých je - spíš doufám, že tvůrci dokážou tu předpokládanou storku o bandě neukotvených mlaďasů, chtějících na cestě k lepšímu životu využít možností neznámé lodi, dostatečně ozvláštnit. A taky stávající univerzum eventuálně obohatit víc než retardovaný bratranec Covenant. Každopádně větší radost jsem měl z prvního teaseru - lepší atmoška. Tohle je drobátko přepal, aniž by vyhrožoval skutečným stresem (jako legendární trailer na stařičkou jedničku).

Uživatel -bad-mad-wolf- smazal svůj příspěvek.

Jaeger

Jaeger (hodnocení, recenze)

tiez tam mam opatrne nadsenie. len dufam, ze ked reziser robil na takych veciach ako Evil Dead, tak v Alienovi cele to strasenie nebude primitivne 300percentne navysenie zvuku a lakacky

haffen

haffen (hodnocení, recenze)

No som zvedavý ako veľmi to bude originálne a ako veľmi sa to bude držať predlôh. Asi každému padlo do oka že tam sú výrobníky atmosféry W-Y, detektor pohybu, modrý opar, planetoid LV-niečo, herečka čo by mladšia verzia Ripleyovej - a tam aj fincherovský tesný kontakt s xenomorphom. Chcem aby to malo prvky pôvodných filmov, ale bojím sa aby tam nevypadla originalita, nebolo to ako cez kopirak a nedajbože aby to nebola len priamočiara vyvražďovačka. Aj keď aj to bude 1000x lepšie ako Covenant. Trailer navnadil, tak hádam to nesklame.

Uživatel haffen smazal svůj příspěvek.

rowdys

rowdys (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Je to myslene ako hyperbola. Po traileri sa vo mne bije nadsenie z vizualu a zla predtucha ujacanych teenagerskych slasherov

rowdys

rowdys (hodnocení, recenze)

Preco tam kurva hraju sami stredoskolaci. No nic, poprvykrat budem fandit xenomorphom.

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

Novej trailer je brutální a to stačí mám strunu jak všechny smotaný od benžo bendu Ivana Mládka :)

Cordell

Cordell (hodnocení, recenze)

PKD

Presne tak, starej pan James Cameron ktery ve svem stari kazi co vydani filmu, tam uz opravdu je cas na duchod. Jak lze pozorovat pokazil co se dalo napr nove vydani Terminator 2 a dalsi.

loki5

loki5 (hodnocení, recenze)

Musím říct že jsem byl velmi skeptický. Ale poslední trailery vypadají celkem slibně. Takže opatrný optimismus začíná převládat

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

24.12.2023

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)