Zatracená krvavá láska

• Velká Británie Love Lies Bleeding (více)

Konec osmdesátek, vyprahlý americký zapadákov. Samotářská provozní posilovny Lou (Kristen Stewart) se bezhlavě zamiluje do Jackie (Katy O'Brian), nabušené kulturistky, která míří vyhrát mistrovství do Las Vegas. Vášnivá láska a německé steroidy vlijí ústřední dvojici do žil obrovskou dávku energie. V nekontrolovaném opojení se vydají za démonickým otcem Lou (Ed Harris) pomstít jednou provždy staré křivdy. Režisérka Rose Glass zelektrizovala Sundance i Berlinale neodolatelně podvratným thrillerem, který vám zvýší tepovku a vyplaví endorfiny. (Aerofilms)

DavidS.

Nebýt na závěr té superhrdinské demonstrace girl power a Edových vlasů, byla by to fajn upocená žánrovka na steroidech... ()

Hanys_

Lepší než She-Hulk. Zaplivaný zapadákov, propocený gym, testosteron, steroidy a neobyčejná love story. Celé je to správně úchylné (Ed Harris chovající cvrčky) a nebýt toho fakt zvláštního konce, tak to ve mě bude rezonovat ještě víc. 7/10 ()

Klajnik odpad!

Trailer byl sestříhanej efektně, ale film to je zbytečnej - tedy dějově mdlej a tematicky bezpředmětnej. Pár fajn nápadů to mělo, ale scénář je příliš vyprázdněnej na to, aby to ve mně cokoliv vzbudilo nebo zanechalo. Kdyby jen postavy měli osobnostní hloubku, tak by mezi nimi mohlo docházet i k zajímavým konfliktům. Takhle to vypadá, jakoby natočili film, podle scénáře, kterej by potřeboval ještě nějakou práci, aby z něj vůbec bylo něco, co je hodno natočení. ()

mira007

Retro 80s s někdejší milovnicí upírů Kristen Stewart a neznámou, ale o to lepší  Katy O'Brian - jízda dvou lesbiček s tarrantinovským feelingem, kulturistika, zbraně, trocha holčičí romantiky, jeden mrtvý tyran, víc dalších mrtvol, a jeden naprosto výborný záporák Ed Harris v  roli, která mu po dlouhé době padne jak vyšitá.  Čekal jsem rozvernou jízdu alá letos podobný Panenky na útěku (2024), ale tohle bylo spíš jako nezávislý film, který není špatný, ale trailer navnadil kapku víc. ()

Muel

| A24 | Fajn jednohubka s pekným osvetlením, dobre zvolenými hercami a so zábavnou zápletkou, ktorá nič nerieši. Ide si vlastnou cestou, ale to jej zároveň aj tak trocha podráža nohy, niekedy sa postavy zachovajú divne a nesúrodo a to ma odrezávalo od plnohodnotnejšieho zážitku. Zas ale veľa veci tu vidím kvalitných, na nízkorozpočťák s Kristen Stewart to má dosť odvážnych rozhodnutí, ktoré som s chuťou prijal. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

ink flo

Vpodstatě je to o tom, co všechno je schopna vyléčená kuřačka udělat kvůli tomu, aby měla záminku si opět zapálit. Podobně pohodová love-story jako třeba "Bones and all" aneb příběh o Incredible Hulkyni, která se zamiluje do dcery otce Fura z pevnosti Boyard. Už u prvotiny "Saint Maud" bylo jasný, že se rodí výrazná a talentovaná režisérka, která má cit pro vykreslení nadějných mladých žen. ()

warrenur

Velmi zaujimavy kusok s dvoma nadhernymi zenami, romantarnou a erotikou medzi nimi, zaujimavou zapletkou s nehodnym ocinom, ktoreho hra vyborny Ed Harris so strasnym ucesom. :) K zaveru je to uz blbinka, kedy emocie ovladaju konanie vsetkych a ma to tam i pekny wtf okamih. Pobavilo a v mnohych aspektoch i svojou autentickostou pohltilo. Odporucam. 65% ()

Batahst8

5.5/10. Tohle je fakt škoda, neskutečně moc jsem tomuhle projektu fandil, ale bohužel víc jak na ten velmi velmi velmi mírný nadprůměr se prostě nedostanu. Je sice vidět, že to dělá velice zručná režisérka, která ví co dělá, ale je tak extrémně zahleděná do sebe a toho že tvoří další klasiku na způsob artovější Thelma a Louise, ale prostě to nefunguje. Ano, nějakým záběrováním a vizualizací, to je bravurní dílo, jenž míchá to nejlepší z Euphorie a Stranger Things. A herecky to je taky velmi dobře odvedená práce, ať Kristen Stewart, Katy O’Brian nebo démonicky odpornej Ed Harris. Bohužel to na mě vůbec nefungovalo, i přes perfektní vizuál, velmi dobré herce, suprovou osmdesátkovou atmosféru a výborný soundtrack, to na mě jako vůbec nefungovalo. A jako třešnička na dortu, to má jeden z nejbizarnějších konců posledních let. ()

AnanAss

Óda na zlaté osmdesátky, nevkusná fitka, všudypřítomné neony, steroidy nadopované upocené těla, levné motely, vidlácké charaktery, synťáckou hudbu, pestrobarevné teplákové soupravy, lesbickou lásku a „pudl“ účes à la Ondřej Hejma. Začátek mě úplně neuchvátil, ale stylizace se mi líbila, postupná coenovská atmosféra a zbytečná krutost mě vtáhla, aby mě následně konec, odkazující na brakové filmy z padesátých let, trošku naštval. Ale pořád o několik tříd lepší než právě Coenovic poslední pokus o vykreslení silných ženských hrdinek. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

elessar04

A24 jsem vždycky chválil, tady fakt nemohu. Lze však pochválit technickou zručnost, kterou filmy A24 většinou zpravidla nabízí. Tohle byla slátanina, většinou jen o vzájemném hlazení švábů a absurdním konci. Docela by mě zajímalo, kolik si Ed za roli řekl… Podprůměrná slátanina, která se bude líbit vlhkým slečinkám a chlapcům, které zajímají vlhké prsty od švába. Viděno na KVIFF 2024. ()

AngelG

Tohle má pro mě tak nějak stejný problém jako režisérky první film Svatá Maud. Velice zajímavý koncept u kterého bohužel pokulhává zpracování. Maud mě bavila až v druhé polovině, tady mě zase naopak bavila první polovina. Nemůžu říct, že by ani jeden film nebyl celkem poutavý po celou dobu, ovšem oboje je strašně nedotažené a zde to ve mě ve finále nezanechalo nic. Máme super prostředí, zajímavé postavy a celkem dobrý námět na nějaké mysteriózní krimi. A takhle dobře to šlape právě do první poloviny, kdy jsem nevěděla kam to bude směřovat, ale mělo to celkem dost slibně nakročeno. Navíc postava Katy O'Brian byla vůbec zajímavá, super zahraná a celá ta linka s její kulturistikou mě fakt bavila. Navíc smekám klobouček jak byla nařachaná, u ženské herečky se to fakt jen tak nevidí. Jenže pak se to překulí přes půlku, kdy vlastně nic moc nedává smysl a je to honem nějak zakončené, bez většího vysvětlení. Přišlo mi, že to je příliš ambiciózní a věnovalo se to linkám, které už ale neuměli uzavřít, tudíž to působí zbytečně. Ovšem nelámu nad režisérkou hůl, má zajímavé nápady a super styl. Tak snad se příští film zadaří zpracovat lépe. ()

rivah

Vášnivá lesbická vášeň vršící mrtvoly. Podvratný současný thriller....Fyzický zážitek, ale jinak nic moc. ()

EwE.EwE

Nejsem příliš velký fanoušek Kristen Stewart, protože má vždy stejný výraz a její role mi přijdou hodně bez emocí. Role Lou na začátku vypadala úplně stejně, dokud se tam neobjevila kulturistika Jackie. Pár emocí tam vidět šlo, a to nemluvím o jen hrátkách v posteli a ostatních místnostech. Tohle je i zřejmě důvod proč se na to spousta ženského a mužského publika dívá. Zbytek příběhu řeší rodinné problémy s otcem, který dělá nekalou činnost a Lou s tím má problém. Krom toho její nová přítelkyně pro jejího otce pracuje a její švagr ji první den ve městě ojel, aby si tam zajistila práci. Zápletka kterou museli vymyslet opravdu dlouho... Na konci filmu, kdy se Jackie mění na Hulka díky steroidům které brala, byl opravdu zvláštní a celkem dost to film shodilo dolů. Je to takový průměrný lesbian movie na který se jednou podíváte, ale podruhé si ho asi pouštět nebudete. ()

AdamXB-1

Na steroidech vypracovaný romantický thriller s úžasnou Katy O'Brien, aneb když máte k dispozici nevšední, svaly a úsměvem zářící herečku, tak kolem ní postavte film. To ovšem k dokonalosti nemusí stačit. Snímek nabízí spousty zábavných a nápaditých jednotlivostí, z nichž jsou patrné vlivy (Lynch, Coeni, aj.) a které se mi nedaří nějakým novým způsobem plně uchopit, nebo lépe řečeno poskládat z nich nějaký ohromující a smysluplný celek. Možná si jen zbytečně přeji skládat v ohromující tvary něco, co má zůstat jednoduše rozloženo na povrchu, pak ale záměr, myšlenku a vše podstatné najde divák již v názvu. Takže láska prostě lže a krvácí, o nic víc nejde. ()

faraoon

Pubertální pokus nevyzrálé Rose Glass nezachrání ani zvučnost Eda Harrise, který trestuhodně podcenil scénář a jeho stylizace zarputilého kotlíkáře z folkového fesťáku na Konopí je až směšná. Mužatství Stewartové je tradičně sterilní a kupodivu jediným zdařilým implantátem tohoto komiksu pro vykulené teeny je Katy O'Brian, jenž je příkladem psychických následků přemíry steroidů avšak kdyby se režisérka lépe porozhlédla po slovanských typech popatřila by daleko vhodnější kandidátku hlavní role v exotickém zjevu královny české kulturistiky Věře Mikulcové (doporučuji vřele vygooglit !!!!). Celkově chatrný příběh pomsty zkorumpovaný navíc moderním lizpičstvím čpí až trapností, emočně nepozvedá z polštáře televizního ušáku a celý slepenec upečený zdánlivě narychlo bez konzistenčního agaru se rozpadá do přepáleného finále. ()

ForGump

Trailery, jenž v kinech jako Světozor, jely přes 3 měsíce a lákaly velmi, protože to bylo hezky sestříhané, jela tam ta správná cool hudba a vyvokávalo to očekávání. Stejně tak vypadá i trailer na nový Lanthimosův film, takže už se ve mně kupí obavy. Bohužel opět to nevyšlo, můj zažitek se nerovná nadšení, byť nejsem zklamaný. Lesbická love story správkyně fitness centra Lou a kulturistky Jackie začne jednou v gymu, kdy se společně baví píchaním si injekcí anabolických steroidů, vášnivým sexem a komunikaci o tom, že by se měla dělat snídaně bez žloutku. Zároveň Jackie začíná pracovat na střelnici, kterou provozuje otec Lou a sledujeme také vedlejší linku, jež vystoupí do popředí - sestra Beth fyzicky trýzněná manželem JJem, která ovšem trpí stockholmským syndromem. Love Lies Bleeding se nachází někde mezi Dějinami násilí od Cronenberga a novou vlnou feministických dramat, není to vlastně vůbec špatně, jen bohužel režisérka Rose Glass nevyvážila ty dvě složky natolik, aby z toho byl ucelený film. Místy je to velmi nesoudržné a natolik důležité drama se až tak nedostavuje. Samotné násilí je vystaveno, tak aby ho divák nečekal a je nenápadné, každopádně ale brutální. Rozkreslení postav mi asi vadilo nejvíc, a to především v případě postavy Jackie, kterou hraje se vším všudy Katy O'Brien. Nejsem si totiž úplně jistý motivací všech činů, které ve filmu udělá, víceméně máme k dispozici jen osakaný background této postavy a celé to pak lze těžce nějak prožívat. V tom to celé drhne. Naopak ale ta tragická lovestory funguje dobře i díky velmi dobré chemii obou hlavních hereček, kdy tedy opět sledujeme ve své škatulce hrající Kristen Stewart. Jako doplněk ta funguje skvělý Ed Harris požírající brouky a lidi kolem sebe. I velmi uspokojivý se mi jeví závěr, který symbolizuje to, jak pevná láska může být. Bohužel, ale celkový zážitek z filmu je mírné zklamání a to i přesto, že vypadá dle očekávání dobře a stylově využívá songy a hudbu Clinta Mansella. Ale rozhodně stojí za to vidět, jsem přesvědčený, že si to jde užít. 70% ()

Niflheim

70 %. Pro mě vcelku netypická věc od A24. Trailery slibovaly napínavou thrillerovou jízdu, místo čehož jsme dostali lesbickou krimi romanci s tu hutnou atmosférou, tu humornými momenty, zejména ale se zaostřením na napumpované svalstvo a zastřenost třináctých komnat všech protagonistů. Celkově se mi zdá, že druhotina Rose Glass není perfektní ani scénáristicky, ani tahem na branku. Jako by vznikl pilotní díl minisérie, na kterou nakonec nezbyly peníze, a tak jí tvůrci do poslední třetiny sice vpálili solidní odpich, ale trochu ji uspěchali. Přestylizované surreální momenty mi taky moc nepasovaly… Každopádně Stewart mě velmi mile potěšila, házelo to na mě cholericky zlomené polohy Jodie Foster. Těsná čtvrtá hvězda za nepřepálenou stopáž a celkově neztracený čas. Dodám jen, že Mansellova muzika mě vlastně trochu překvapila – jeho novější tvorbu neznám, ale takovou synth-ambient směsku Martineze a Perturbatora jsem nečekal. ()