Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. (Cinemart)

FawayitanaXX

Ty kokos! Tak to mne upřímně překvapilo. Nikdy jsem nesledoval devadesátkové filmy o bandách motorkářů, tak tohle bylo pro mne něco nového, proto nemůžu brát v potaz filmovou originalitu. Toto pomalé drama může pro někoho být dlouhé a nezáživné, avšak ja to beru jako start jednoho trendu v USA, který začal velice nenápadně a nevinně, který se ale po odchodu starých členů změnil v něco, co ten původní trend vůbec neměl znamenat. Ano, jak znázorňuje název filmu, je to příběh o původních motorkářských klubech, které kdysi neznamenaly agresivní chlapi na motorkách páchající nelegální byznys, ale jak partu přátel spojující jejich vášeň k motorkám. Na film se hrozně pěkně dívá, ty dvě hodiny jsou krásně zaplněné a nenastávají tam nudné chvíle. Retro styl natáčení je znát a krásně sedí a líčí přátelství v klubu. Věřím, že za to můžou hlavně hlavní role a to zejména Jodie Comer, která je v hlavní roli naproste úchvatná a pak také Butler a Hardy. Pro někoho, kdo pravidelně nesledoval devadesátkové filmy, tak toto bude zážitek na který nezapomene a pro ty co filmy v podobném duchu už viděli jen další věc na kterou hned zapomenou. Já patřím do té první a hodnotím tedy 5* a vřele doporučuji! ()

RustinParr

Tu je dôkaz že film nepotrebuje zložitú zápletku na to aby bavil. Prvá polovica sa venuje histórii členov a klubu a zahráva nám tu na tú pozitívnejšiu notu. Príbeh je rozprávaný prostredníctvom mladého reportéra ktorý zisťuje ako život v podobnej skupinke ľudí funguje. Máme tu za mňa hrozne sympatické postavy a herecké obsadenie na čele s Tomom Hardym, Jodie Comerovou a Austinom Butlerom. Charakter každého jedného z nich je prekrásne vykreslený a využitý. Druhú polovica nám ukazuje skupinku narušiteľov ktorá pomaly ale iste prispieva k úpadu zlatej motorkárskej éry na prelome 70. a 80. rokoch. Naberá to teda trochu temnejší spád a film sa berie oveľa vážnejšie čo je za mňa super. Konflikty medzi motorkármi ústia až k nepekným udalostiam a ja si musím priznať že som si vychutnal každú jednu sekundu. Bohužiaľ to tu má pár hluchých miest ktoré sú celkom viditeľné no stále sa jedná o podstivú filmárinu, ktorá láka hlavne svojou retro atmosférou a hercami. Konečne tu máme niečo originálnejšie a osviežujúcejšie ako väčšina tohtoročných filmov. HODNOTENIE: 7/10 ()

GinaT

Přízvuk co předvádí Jodie Comer je něco strašlivýho - jinak by to bylo za tři hvězdy, takovej milej průměr, ale zvhledem k tomu, že jsem si chtěla celou dobu propíchnout bubínky tak jen dvě. ()

Monyfik

Mínusy: Vůbec nehodící se Jodie Comer (vypadá jako matka Butlra), málo ukázek motorek (záběry řídítek opravdu nejsou motorka), prapodivný konec.  Plusy: Po 32 letech od Harley Davidson a Marlboro Man, konečně něco o motorkách, i když v jiném období, ukázka aspoň něco málo dnes již historických motorek, náhled do "clubu",, povedená AI, že GPT+9-Butler vydá jako Johny Depp a Bratt Pitt za mlada . ()

Foghorn

Každý, kdo ten film uvidí, vám řekne, že je o něčem jiném. To považuju za dost velký plus. Pro někoho to bude o zásadně komplikovaném vztahu mezi otcovskou a synovskou postavou, pro někoho jiného je to studie křehké maskulinity,  pro dalšího diváka to bude o mužském světě nahlíženém ženskou perspektivou. Pro mne je to o jediné větě, která ve filmu zazní. "Its gonna do, what its gonna do". Je to kouzelný vhled do nevyzpytatelnosti osudu, která vypovídá o tom, že všechno nakonec dopadne, tak nějak jak to vždycky dopadnout muselo.  Je to až překvapivě líbivý a přístupný. Největší frustraci musel při natáčení zažívat Austin Butler, kterej stopro sázel na to, že bude nejvic hot člověk v tom filmu, dokud nezjistil, že obsadili Toma Hardyho, dali mu křivák, cigáro, nůž a boxera a nechali ho opět mluvit sotva slyšitelným bručením.  Všichni hráli skvěle. Special mention pro Normana Reeduse, kterej hrál sám sebe a vypadal, že si to uživá. Jo a naprosto senzačně ozvučený motorky. ()

jara12

Jeff Nichols se vydal na cestu k zfilmování života první generace jednoho motorkářského gangu. Motorkáři dýchají Amerikou v 60. a 70. letech a obsazují k tomu Toma Hardyho a Austina Butlera. Film, inspirovaný fotoknihou Dannyho Lyona, trpí více romantickým než badass příběhem a absencí dramatického oblouku, ale postavy jsou uvěřitelné a dobře zahrané. I když by příběh mohl být silnější, Nichols zachytil rebelského ducha všech motorkářů, což bude bavit i lidi, kteří touto mašinou nejsou okouzleni. ()

aiden.pierce

Dal bych 4.5, kdyby to zde šlo. Film dává přesně to, co se od něj dá z trailerů očekávat: náhled do zrodu, průběhu a konce jednoho motorkářského klubu. Členové jsou zábavní, rozmanití a Tom Hardy, jako prezident je úchvatný! Jako vždy ukázal, že je to mistr oboru. Butler stále šlape výš na žebříku kvality a pomalu se dostává do tříd AAA amerických herců. A my jako diváci se necháme unášet jejich svobodou, charismatem a bratrstvím. PECKA *SPOILERY* Příběh mi trochu připomínal prvního Kmotra. A ač se muže zdát, že to jsou detaily: mladý nadějný člen “mafie/klubu” se zamiluje do dívky. Vůdce “mafie/klubu” ho má nejradši a chce aby se víc angažoval/ vedl. Láska hlavního hrdiny naopak chce, aby žil už klidný život s ní. Příběh probíhá v průběhu několika let. S vůdcem to dopadne tak, jak by člověk očekával. Špatně. Ale film super. Jede, baví a má krásnou myšlenku. ()

ProductByZee

Velice stylový dobový biják o bandě nesympatických hajzíků (ale ta antipatie vlastně ničemu vůbec nevadila). Zajímavý stoický výkon Austina Butlera, ale víc bych vypíchl dvojku Hardy/Comer, kteří ve snímku vyloženě zazářili. Atmosféra hutná, že se dá krájet. Zvuk a obraz par excellence. A to, že byl příběh spíše epizodní a předvídatelný neberu, v rámci "true story" žánru, jako problém. Jen ty motorky nám v druhé půlce filmu nějak vymizely.  Velmi užito. ()

MovieTom

Příběh Motorkářů je sice tisíckrát viděný a zároveň nepřináší nic nového, avšak je stále funkční a pokud se dokážete naladit na rozvláčné, spíše komorní tempo filmu, zajisté si jej dokážete užít. Mě osobně moc nesedlo epizodické vyprávění, které mě svým způsobem i rušilo. Dále mi přišel prostředek snímku opravdu zdlouhavý, ale začátek je výborný vstup do děje a konci nechybí ani silný zvrat a krásně ukončuje všechny menší linky vedlejších postav. Ještě dobré podotknout, že film není skoro vůbec akční a spíše se soustředí na charaktery postav. Bohužel mu chybí i nějaká výraznější nejlépe zapamatovatelné scéna. I přes pár nedostatků se ovšem jedná o fajnovou, skvěle zahranou jednohubku. 6/10 ()

OBU4JDLB odpad!

Všetky postavy na mňa pôsobili ako mentálne retardovaní, emočne a duševne zakrnelí troglodyti.A mňa to nebavilo. ()

atr212

vsetky 3 hviezdy za Hardyho. Uvlecene, par nabehov tam bolo, inak slabe. Remeselne fajn. Malo priestoru pre Shannona. ()

Nellaron

Ide o príbeh vznikajúceho gangu prefajčených, prepitých a prefetovaných motorkárov, ktorí nemajú absolútne nič na práci, len robiť randál na motorkách a jazdiť z miesta A do miesta B. Z hľadiska filmu ide o príliš natiahnutý príbeh prerozprávaný cez členku motorkárov Kathy (Jodie Comer), ktorá to zahrala najlepšie a najprirodzenejšie. Film nemá takmer žiadny dej, je to skôr nejaký dokument o tom, ako gang vznikol a ako si navzájom bratsky a ochotne pomáhajú, keď napríklad niekto z členov gangu dostal na búdku. Zaväzujúca súdržnosť sa rázom vytratila, keď im pubertálny fagan zabije šéfa gangu a nikto z cca 200 členov nebol schopný smrť pomstiť, radšej si s ním vyjdú na motorke? WTF? Bolo vidno snahu o drsnosť a dramatičnosť, a to najmä cez duo Butler / Hardy, ale za mňa to nefungovalo. Scény sú príliš natiahnuté a občas nezáživné. ()

Tristan_nsc

Dobové drama založené na fotografické knize Dannyho Lyona. Hardy, Butler, Reedus a spol. zahráli své role na výbornou, Comer taktéž excelentní. Není tomu moc co vytknout i s ohledem na stopáž, která je naprosto vyhovující. Po všech stránkách je to vynikající film. ()

Lukango

Bikeriders přijíždí a s nimi i lehké zaučení do historie motorkářství. Jeff Nichols není zrovna režisér velkého kalibru, natočil pár snímků, které velký rozruh nevyvolaly. Teď tu přichází s Bikeriders, kteří jsou přesně to, co od tohoto filmu z trailerů čekáte. Chcete drama, skvělé herce, drsnější humor, zaučení do historie motorkářství a zabalit to do pořádného stylu? Máte to mít. Od filmu jsem čekal dobrou motorkařinu a tu jsem taky dostal. Film sice není čistě soustředěn na motorky jako stroje, ale vypráví příběh lidí, kteří na nich seděli. Pojednává o motorkářském klubu Vandals, který začal tuto motorko manii. Film není založen na skutečných událostech, ale pouze je nimi inspirován. Jenže já nejsem odborním, a proto, kdyby tam stála větička: „Zalozeno na skutečných událostech“, tak tomu věřím tak či tak. Po celou dobu sledujeme začátek motorkářského klubu, z kterého se stává pomalu motorkářský gang. Je moc zajímavé sledovat jeho průběh, začátek tohoto klubu, vrchol klubu a následný jeho pád a zrození gangu. Film sice čistě nevypravý dějiny, ale dá se mu lehce věřit. Bikeriders jsou krásné a zřetelně rozdělen, do tří částí, které jsem předtím jmenoval. Každá z těchto částí je možná sice strukturovaná, ale zato se dokáže odlišit od té předešlé. Tím, že se tu zobrazuje celý život tohoto klubu potažmo gangu, tak jsem doufal v nějaké emoce. Naštěstí, emoce tam byly a když už jsme sledovali posledni Johnnyho den, tak šlo vidět, jak už má film naprosto jinou náladu, jak už se klub přetvořil, jak už tam je jen Johnny, kterým je tím posledním úbytkem lepidla. Což mě přivádí k postavám, které mají charakter, každá z nich je jedinečná a rozhodně zaujmou. Každý odchod nějaké postavy ve vás něco vyvolá, ať už to je méně důležitá postava či více, pokaždé to ve mne smutek vyvolalo. Film se tu ohlíží zpět na tuto přežitou etapu, ukazuje její zrod i pád a dělá to jen s minimem chyb. Film baví po celou dobu, ať už drsným humorem, klasickým ježděním na motorce a kralování, nebo také posledním aktem, který už byl čistě jen dojezdem, koncem jedné etapy a začátku druhé. Dialogy jsou takové, jaké byste čekali. Fungují a nemůžu si na ně stěžovat. Tohle je film, u kterého dostanete přesně to, co z trailerů očekáváte. Z hereckych vykonů se tu bavíme o kvalitních áčkových herců, kteří hrát umí. Tom Hardy v roli Johnnyho je prostě skvělí. Jeho chroupaví a chrapotící hlas je nezaměnitelný a celkově tu Hardy odvádí skvělý výkon, což je ale u nej klasika. Dalším je Austin Butler, který má také co ukázat. Role Bennyho, vyvrhela, jemuž je emoce vzdálená, mu pomerne sedla. Tím, že to z drtivé většině není vypjatá emoční role, ale spíše jen role drsňáka a frajera, tak Butler funguje a odvádí dobrej výkon. Kdo však emočně vypjatou roli má, tak je Jodie Corner, která z počátku svým přízvukem a tónem hlasu zněla jak lenochod. Avšak jakmile si člověk na její postavu zvykne, tek není moc, co kritizovat. Jodie tu odvádí opravdu dobrý výkon, který sice není hodný Oscara, ale rozhodně špatný není. Podobně dobrý výkon odvedla i v Posledním souboji. Z technické stránky tu máme to, co trailery ukazovali. Kamera je dobrá, občas tu najdeme dobře vypadající záběry, ktere prostě vypadají pěkně, ale neohromí. Dále tu máme samozřejmě hudbu, která se sice soundtracku z Bezstarostné jízdy nemůže ani zdaleka rovnat, avšak stále tu máme chytlavý soundtrack s dobrým dobovým podkres. Když film porovnám s Bezstarostnou jízdu, která má v Bikeriders pěknou referenci, tak se jedná o rozdílný film. Bezstarostná jízda zobrazovala nepřímo, protože sledovala dva motorkáře, kteří se nachází v určité době. Tady tomu je tak, že právě úmyslně zachycuje tehdejší dobu a divákovi ji přibližuje více informativně. Celkově se jedná o kvalitní old schoolový motorkářský kousek, který vyloženě neohromí, ale potěší. Film nedělá žádné velké chyby, což mu přináší značku dobrého nefalšovaného motorkářského filmu, který byste neměli minout. Známka: 7/10 () (méně) (více)

Adamos__

Motorkáři pro mě byl jedním s nejočekávanějších filmu letoška. Už od prvního traileru jsem tenhle herci nadupaný film o drsném motorkářském gangu hypeoval do nebes, a to byla možná ta chyba protože jde o vcelku obyčejný film, který není ničím výjimečný, a nic vás na něm nepřekvapí. Znamená to ale že je film špatný? Rozhodně ne. Zejména milovníky motorek podle mě naprosto nadchne a i mě jako naprostýho neznalce neustálé bručení Harleyů dostalo. Jednu věc nebo spíš jednoho člověka ovšem musím ve filmu vypíchnout a to Austina Butlera. Austin je jeden s nejnadanějších, nových objevů Hollywoodu a do každé role kterou dostane se dokáže vžít jak to jen jde. Po skvěle zahrané vedlejší roli v letošní druhé duně mě ohromil i v Motorkářích a posunul film zas o něco víš. Zbytek ancablu je ale taky výborný a všem do jednoho jsem jim ty propocený, zarostlý a samozřejmě neskutečně drsný  motorkáře věřil. Dost se mi líbilo i rozhodnutí hodit film do období 60 a 70 let minulého století což se pojí i s retro hudbou ve filmu, jenom sem ji v takovým filmu čekal trochu výraznější. Závěrem v pohodě film co jede na jistotu a ví co dělat aby uspěl. 7,5/10 ()

Tempter

Z pohledu "normálního" člověka film o ničem, z pohledu motorkáře film o všem. Závěrem mé rozsáhlé recenze si dovoluji ještě připojit můj postřeh bývalého motorkáře evropského ražení, nikdy jsem ve filmu neviděl tolik škaredých motorech pohromadě. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)