Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. (Cinemart)

blondboss

Obvykle by som o snímok s podobnou tématikou ani len nezakopol, ale keďže mi ho známi odporučili, tak som si ho pozrel. A neľutujem ale že vôbec. Ono to totiž ani nie je tak o samotných motorkách, ako o vzťahov vo vnútri homogénnej skupiny, ktoré sa príchodom nových dravcov totálne zmenia. Tragický pohľad na skupinu ľudí, ktorí v zásade chcú žiť nezáväzný spôsob života, ale zároveň sa nedokážu prispôsobiť istým pravidlám. Jodie Comer na moje pomery až príliš otravná, ale vyvažujú to s absolútnym prehľadom hrajúci Tom Hardy, ktorému zdatne sekundovat Butler. Za mňa osobne milé filmové prekvapenie roka a zaslúžené štyri hviezdy. 75 % ()

Facerr

Takový skvělý obsazení, takový téma, taková atmosféra a taková nuda. Dobře, tak jo. Něco se tu odehraje, ale nemůžu se ubránit pocitu totálně promrhanýho potenciálu. Rozumím lidské stránce tohohle filmu a všem těm řečím co za mě vyzněly tak trochu do prázdna, ale čekal jsem o hooodně víc. ()

DonBraso

Ach jo. Od Jeff Nichols jsem viděl tři špičkový filmy, ale tenhle čtvrtý to vážně nebude. Ve filmu se nic významného nestane, pokuď scénář neřekne, že jeden s party jde pryč. Pak už ke konci toho žvastání má člověk už slušně pokrk a přijde střela a vlastně můžeme zavřít krám. Absolutně nechápu co Jeff chtěl sdělit, ale nesdělil vůbec nic. Parta motorkářů Vandalů hodně kecají, chlastají a koukají na Johnnyho jak tomu velí. V celým filmu vznikne triangl Johnny, Benny a Kathy. Ani v tomhle vyprávěcím filmu nedostanete prachsprostě nic navíc. Atmosféru by to mělo, kameru, která nevymýšlí a Jeff by si to řemeslo natočit film prodal kecama určitě, ale co v tomhle filmu chtěl sdělit či nabídnout? Pod slupkou to jádro gangu trmácí až neskutečně přes ženskou, která ten příběh řekne a vůbec ty postavy Vás nezajímavý. Na to jak jsou dlouho na plátně, tak Benny je takový ten co moc nepřemýšlí, ale holku vyťukne den před jejím bytem. Johnny, který rve Tom Hardy až přes scénář k tomu, že mu toho šéfa gangu, který mu jde čím dál víc přes prsty a nestačí tomu dává tušit kam tohle bude směřovat šnecím tempem bez výplně. Je to tak neskutečně monotónní, že jezdit s motorkou je asi stejně zajímavý, ale tohle je film a ne dokument. Kathy chce svého Bennyho doma a pryč od motorek a Johnny to vidí jinak. Pak je tu dvorní herec od Nicholse Zipco, který pár větama v podání Michael Shannona strhne absolutní pozornost. Přesně tady jsem si říkal proboha proč tak málo, když zde nikdo neměl šanci vyniknout, když se z toho stala romance s pár pěstma?Ano, na tak málo my jediný Zipco zůstal v hlavě. A to je kurva fakt problém. Konec uspěchaný s jedním mladíkem, který chtějí své místo na slunci a bum prásk. Pár střihů, že v gangu umí i něco lepšího, než kecat nad chlastem a občas si projet mašiny. Příběh i kdyby podle skutečné události ve filmovém měřítku každou minutou hořel papír, že jsem se přemáhal vůbec tohle dodívat. Stále jsem netušil proč koukám na hodinu a půl na jednu ženskou, která vypráví nudný příběh Vandalů .Emoce či nějaký zdroj náplně pro mě vyhořela snad až klišé závěrem v podobě já se vrátím. Prostě z jedné party v klubíku , to přeberou vždy mladší a hladovější. Tohle dostat za dvě hodiny je fakt ultra málo. To ani neříkám, že my přišlo, že film jede v nějakým zpožděném režimu, že pomalu postavu ani snad nemohla běžet. Part, kdy kolegu srazí autem, střihem na rodinu je opět dokument story, ale divákovi je to úplně putna. Tam, kde Jeff měl silný koule a svojí zručností vykreslit ty postavy do mrtě, zde ztratil absolutní um.45% ()

xxmurphyxx

Wow, to chce fakt riadny kus talentu natočiť z tak atraktívnej doby a prostredia tak plochý, v tom najsprostejšom slova zmysle priemerný a v podstate aj nudný film, bez jedinej jednej silnejšej scény. K tomu neskutočne otravný afektovaný slovný prejav hlavnej hrdinky, nevyužitý Hardy a nulové napätie, emócia, či akcia. ()

Lendak

Keď som v prvých sekundách videl nasilu drsného Austina Butlera tak som si povedal že to bude iba obyčajná, "drsná", "chlapácka" hovadina plná bitiek a motoriek. Potom sa ale v sekunde zmení tón, ktorý potom pretrváva valnú väčšinu stopáže. Príbeh o motorkároch, ktorí majú byť spravidla drsní a neľútostní, krásne kontrastuje s, po väčšinou, odľahčeným tónom. Nie žeby to bola čistá komédia, len sa to neberie vážne a zbytočne to nedramatizuje. Keďže takmer celý film strávime spoznávaním postáv a samotného gangu Vandalov (treba podotknúť že veľmi zaujímavo podané), tak postavy (aj ten gang) stihnú za tú dobu dostatočne priľahnúť k srdci, tak aby to horkosladké zakončenie zahralo na tú správnu notu. Herci (a že ich tu je) podávajú solídne výkony, ale ich všetkých zatieňujú Butler a Hardy a jeho chraplák. Toto je asi po dlhej dobe poriadna gangsterka, na ktorú som natrafil, keďže tento žáner upadol tak trochu do zabudnutia, bohužiaľ, a tie motorky tu sú skôr ako vedľajší prvok, ktorý to celé dopĺňa, čiže nič pre zarytých motorkárov. Škoda len tej kratšej stopáže, keďže by som toho o tomto gangu chcel vedieť ešte viac a viac. ()

Easykill

"Měli bychom vypadnout." -"Ne, nemusíme. Mají z nás strach." Na tohle jsem se opravdu těšil a nečekal nic jiného než kvalitní materiál. Ten se taky dostavil. Jeff Nichols to tady opět zvládl na jedničku. Jak s režií, tak scénářem téhle story, napsané na základě fotoknihy klubu Outlaws. Pozadu nejsou ani herecké výkony. Tom Hardy si roli šéfa docela užíval a perfektně mu sedla. Austin Butler také předvedl svůj um a rozhodně to dal na pána. To co provedli Normanovi je buď na metál nebo na lopatou po hlavě, k závěru jsem zatím nedošel. Každopádně jsou The bikeriders skvělým a fungujícím počinem. ()

mdf

Nudně a  nezáživné, vlastně až posledních 10 minut se něco dozvíme, možná si to svojí cílovku našlo, rozhodně já mezi nimi nejsem. ()

rigby

Výborná atmosféra, pomale ubíhající skoro neděj, prostě motorkářská klasika ala Bezstarostná jízda. Až do polovinu je to na jedničku s hvězdičkou, pak už je to až moc ukecané. Ale i tak jsem celý film užíval dosyta. ()

F2003F

Bikeriders je chladne podané štýlové spracovanie ľahkého príbehu s dobrým obsadením, z ktorého Tom Hardy vyniká ako najfunkčnejší prvok filmu. V hlavnej ženskej úlohe mi nevhodné obsadenie Jodie Comer, ktorá postráda šarm, vôbec neladí s mužským ideálom ako je Austin Butler, ktorý by sa určite neuskromnil s podobne nevýrazným typom. Atmosféra projektu je ale charizmatická poriadne a ponúka oddychové tempo s pár strhujúcimi momentmi, kde vyniká najmä v podaní vizuálnej elegancie. Film má však dlhú stopáž, ktorú nevie pútavosťou naplno vykryť nakoľko na to ani nemá dostatočný potenciál. Inak by to bolo za 4*. ()

Wineology_

Film, který začne tak nevinně, prostě parta kluků, kteří chtějí jezdit na motorkách v partě, takový dospělejší klub děcek s koly na sídlišti, ale jako každá nevinná zábava se musí něco pokazit. U děcek někdo spadne na kole a odře si kolena, pobrečí si a je pokoj, ale tady, ve světě dospělých, když něco začne jít do kytek, tak to s sebou bere i trávu kolem cesty, a tím myslím zdraví, vztahy a obecně všechno lidské. A o tom je tento film. Hořkosladce dramatická záležitost s kapkou osobitého humoru, s dobrým vyprávěním a slabší zápletkou, kterou ale vyzdvihují skvěle zahrané role. Líbilo. ()

Estadra

Příběh o motorkářích jak byly dřív. Kathy vypráví svůj příběh jak potkala motorkáře Bennyho a za pět týdnů se za něj provdala. Tento film ukazuje nejen pozitivitu motorkářů ale i negativní stránku a že jak šel čas a začali se přijímat novy členové motorkářů tak to celé šlo vlastně do kopru. Byly tam chvíle kdy mě to opravdu nebavilo ... Ale celkově film hodnotím kladně ... Tom Hardy v roli Johnnyho byl excelentni... 4* ()

Mukade

Neveľmi zábavné, na hranici nudnosti a na konci som bol šokovaný keď Johnnyho ten pes zabil a tí šašovia stiahli chvost a absolútne nič neurobili. Trosky. Za všetkých tých celeb hercov dávam hviezdu naviac, ináč by to bolo za 2**. ()

gogo77 odpad!

0/10 ... strasidelna nuda ale neodisiel som ako pri The fall guy... ale... asi som mal.... zaciatky motorkoveho gangu v 70.rokoch v USA v Chicagu .... dej nula ... vykony nula ... pozitok nula ... ()

555borac555

Upřímně jsem čekal asi jiný film, ale i tak se jedná o zajímavý snímek. V reálu je to takový náhled do kultury motorkářských klubů. Nemá to úplně jeden kontinuální příběh, ale jedna se spíše o takový sled událostí, které následně vyústí. Tom Hardy hraje tradičně skvěle, ale překvapilo mě jak silně a dobře hrála Jodie Comer a třeba  Austin Butler hrál herecky poměrně plochou postavu, takže tam se to moc hodnotit nedá. Celkově dobrý film. Ano, asi se z toho tématu dalo vytáhnout více, ale zabaví to v pohodě. Dávám 7/10. ()

Polux

6/10 | Už podle trailerů, které jely, ehm, jen na půl plynu, to na dobovou parafrázi seriálového Sons of Anarchy moc nevypadalo a film tohle podezření bohužel potvrdil. Nichols zkrátka natočil jen pohlednici o životě a době "mužů na létajících, totiž jednostopých strojích" a nedodal k tématu o moc víc, než se vejde do zdravice, napsané na její zadní straně. | Produkční hodnoty filmu jsou výborné a casting odvádí taktéž vynikající práci, ale chybí tomu výraznější tah na branku v podobě uceleného příběhového oblouku, který postavy odněkud někam posune a případně předá divákovi nějaké poselství. Retrospektivní vyprávění vzestupu a pádu jednoho fiktivního motorkářského klubu v bouřlivém období přelomu 60s a 70s je složeno jen z více nebo méně zajímavých epizod ze života členů klubu, přičemž nějaký přesah stran tehdejší společenské situace (ztráta nevinnosti, nedůvěra v autority, dopady války, lidskoprávní hnutí, vlny demonstrací, atd.) se v ději řeší jen velmi okrajově a cestovní rychlost alias tempo až do konce filmu nepřekročí povolené hodnoty. | Comer je díky průběžnému komentování vlastních myšlenkových pochodů nejkomplexnější postavou v celém filmu, naopak postavy Hardyho a Butlera nejsou, až na pár momentů, o moc více než jen archetypy (macho boss a macho rebel) a zbytek postav je už vysloveně stafáž. Nejsilnější scéna v trailerech (potyčka a následné vypálení putyky) je v samotném filmu prezentovaná ve zcela totožné podobě, tj. neobsahuje navíc zhola nic a kromě ní toho děj po stránce dramatu už moc jiného nenabízí. Na určité emocionální vyvrcholení sice v závěru dojde, ale nevede k němu nijak zvlášť působivá cesta, prostě na něj v sérii životních kapitol jen dojde řada, protože je potřeba osudy postav nějak uzavřít. Potenciálně nejzábavnější část filmu (proměna klubu v regulérní gang) je pak odbyta jen pár záběry. | Atmosféru tehdejší doby se skrze výpravu, kostýmy, OST (téměř nepřetržitě hrající retro songy na pozadí) a samozřejmě nablýskané mašiny (byť ve filmu vlastně nemají až tolik prostoru) podařilo připomenout dokonale a ústřední trojice Comer, Hardy a Butler podává soustředěné herecké výkony (nikdo další už nestojí za zmínku, což je vzhledem k obsazení Shannona, Reeduse nebo Holbrooka škoda), ale to je tak vše. Z předlohy, která obsahuje především obrazový materiál, šlo převzít jen atmosféru a styl (což se povedlo na výbornou) a samotný film mohl vyprávět prakticky o čemkoliv. Nichols se bohužel rozhodl, že pouze zachytit vybrané fotografie v pohybu bude k působivému výsledku stačit. | Pezet ()

FawayitanaXX

Ty kokos! Tak to mne upřímně překvapilo. Nikdy jsem nesledoval devadesátkové filmy o bandách motorkářů, tak tohle bylo pro mne něco nového, proto nemůžu brát v potaz filmovou originalitu. Toto pomalé drama může pro někoho být dlouhé a nezáživné, avšak ja to beru jako start jednoho trendu v USA, který začal velice nenápadně a nevinně, který se ale po odchodu starých členů změnil v něco, co ten původní trend vůbec neměl znamenat. Ano, jak znázorňuje název filmu, je to příběh o původních motorkářských klubech, které kdysi neznamenaly agresivní chlapi na motorkách páchající nelegální byznys, ale jak partu přátel spojující jejich vášeň k motorkám. Na film se hrozně pěkně dívá, ty dvě hodiny jsou krásně zaplněné a nenastávají tam nudné chvíle. Retro styl natáčení je znát a krásně sedí a líčí přátelství v klubu. Věřím, že za to můžou hlavně hlavní role a to zejména Jodie Comer, která je v hlavní roli naproste úchvatná a pak také Butler a Hardy. Pro někoho, kdo pravidelně nesledoval devadesátkové filmy, tak toto bude zážitek na který nezapomene a pro ty co filmy v podobném duchu už viděli jen další věc na kterou hned zapomenou. Já patřím do té první a hodnotím tedy 5* a vřele doporučuji! ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)